Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Manila (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Manila (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Manila?
-Manila je hlavné mesto Filipín a nachádza sa v západnej časti ostrova Luzon.

2. Aký je časový rozdiel medzi Manilou a Stredoeurópskym časom?
- V Manile je o 6 hodín viac ako v Strednej Európe.

3. Koľko obyvateľov má Manila?
- Podľa odhadu z roku 2021 má Manila približne 1,78 milióna obyvateľov.

4. Aký je oficiálny jazyk v Manile?
- Oficiálny jazyk v Manile a na celých Filipínach je filipínčina.

5. Kde sa nachádza najväčší nákupný komplex v Manile?
- Najväčší nákupný komplex v Manile je SM Mall of Asia, ktorý sa nachádza v blízkosti Manilského zálivu.

6. Aké je typické jedlo v Manile?
- Jedným z najpopulárnejších jedál v Manile je adobo, mäsité jedlo marinované v octe a sójovej omáčke.

7. Aké je počasie v Manile počas roka?
- V Manile je celoročne teplé a vlhké tropické podnebie s občasnými dažďami.

8. Kde sa nachádza histórická štvrť Intramuros?
- Intramuros, starobylá koloniálna štvrť s množstvom pamätihodností a pamätníkov, sa nachádza v samotnom centre Manily.

9. Kedy je najlepší čas navštíviť Manilu?
- Najlepší čas na návštevu Manily je od novembra do februára, keď je najsuchšie obdobie a teploty sú príjemné.

10. Aké je hlavné dopravné spojenie v Manile?
- Hlavným dopravným spojením v Manile sú jeepney, malé farebné autobusy, ktoré prevažne jazdia po staniciach MRT a LRT vlakov. Okrem toho sa v Manile nachádza aj medzinárodné letisko Ninoy Aquino.


Letenka Filipíny Manila (hlavné mesto)


Titulok: Filipíny - Poznávajte exotické kúzlo Manily, hlavného mesta

Úvod:
Ak hľadáte cestovateľský zážitok plný histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií, letenka na Filipíny a návšteva Manily by vám mohla ponúknuť všetko, čo si priať. Toto multikultúrne mesto, ktoré je srdcom Filipín, je ohromujúce miesto s bohatou históriou a pokrokovou prítomnosťou.

1. Historické pamiatky:
Manila je známa svojimi historickými pamiatkami, ktoré spájajú koloniálnu éru a bohatú kultúru Filipín. Jeho najznámejšou atrakciou je Intramuros, starobylé opevnené mesto. Prechádzajte kopcom múrom a objavujte pevnosť San Diego, budovu Malacaňang - rezidencia prezidenta Filipín, či pamätník Josého Rizala, známeho národného hrdinu. Zájazd do tohto úžasného komplexu vás prenesie do minulosti a oživí slávne epochy.

2. Kultúrna diverzita:
Manila je mestom, ktoré združuje rôzne kultúry a náboženstvá. Navštívte mestský časťisti Ortigas a Makati, kde nájdete moderné vežové budovy, obchodné centrá a luxusné hotely. Na druhej strane, prechádzajte cez čínsku mestskú časť Binondo a zistite, prečo ju považujú za najstaršiu čínsku mestskú časť vo svete. Tu sa môžete pohrúžiť do chutí ázijskej kuchyne alebo navštíviť nejaké z viac ako 20 čínskych budhistickejch chrámov, ktoré sa tu nachádzajú.

3. Prírodné krásy:
Okrem jedinečnej kultúry a histórie má Manila aj prírodnú krásu. Nájdite si oddych v národných parkoch Rizal, Paco a Nayong Pilipino, kde vám príroda poskytne útočisko od ruchu veľkomesta. Ak túžite po dobrodružstve, vyberte sa na jednodňový výlet do sopky Taal, ktorá je najaktívnejšou sopkou vo Filipínach. Prechádzajte sa po vyhasnutých lávových prúdoch a obdivujte prekrásny pohľad na sladkovodné jazero obklopené horami.

4. Bohatá gastronómia:
Manila je aj známou destináciou pre milovníkov gastronómie. Vychutnajte si tradičné filipínske jedlá ako adobo (mäso dusené v octe a sójovom dresingu), halo-halo (dezert s ľadom, ovocím a želé) alebo lechon (pecené prasiatko). V množstve reštaurácií, uličných stánkov a trhoch si môžete vychutnať bohatú chuťovú paletu kuchyne.

Záver:
Manila, hlavné mesto Filipín, ponúka návštevníkom kombináciu bohatej histórie, rôznorodých kultúr, prírodných scenérií a vynikajúcej gastronómie. Prelet na Filipíny a návšteva Manily vás určite očarí a vezme vás na nezabudnuteľnú cestu rozmanitosťou tohto exotického miesta. Zažite zvuky, vône a farby tohto ohromujúceho mesta a objavte jeho jedinečný charakter.


Ubytovanie Filipíny Manila (hlavné mesto)


Filipíny sú ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii, pozostávajúci z množstva malebných ostrovov plných kultúry, prírodných krás a nádherných pláží. Hlavným mestom Filipínskych ostrovov je Manila, ktorá patrí medzi najrušnejšie a najväčšie mestá na svete. Je plné kontrastov, medzi tradičnou ázijskou kultúrou a modernou architektúrou.

Návšteva Manily by mala byť súčasťou plánovania každého, kto cestuje na Filipíny. Ubytovanie v meste je pestré a ponúka množstvo možností, od luxusných hotelov po komfortné apartmány a hostely. Ak hľadáte ubytovanie na Manile, nezabudnite na tieto tipy, ktoré vám pomôžu zariadiť si výnimočný pobyt.

Luxusné hotely

Manila je domovom mnohých luxusných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriednu službu a vybavenie. Pri ubytovaní v luxusnom hoteli môžete očakávať prekrásne izby s výhľadom na mesto alebo na záliv Manilského kanála, ktorý sa vám predstaví ako krásna kulisa. Klimatizované izby sú vybavené najmodernejšou technológiou, k dispozícii máte širokú ponuku služieb (spa, vírivky, masáže, kaviarne, reštaurácie atď.) a príjemný personál vám vždy vyjde v ústrety.

Hostely

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, sú hostely ideálnou voľbou. Hostely ponúkajú rôzne typy izieb - od spoločných izieb po súkromné izby s vlastnou kúpeľňou. Väčšina hosteľov sídli vo vidieckom štýle, plnom rastlín a kávových faciev. K dispozícii sú tiež spoločenské miestnosti, kuchynky, terasy a práčovne. V hostele nájdete v súlade s celkovým komfortom aj niekoľko spoločných priestorov so základným vybavením, ktoré slúžia na komunikáciu a spoločné stretávanie.

Apartmány

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a nezávislosť, sú apartmány ideálne riešením. Väčšina apartmánov ponúka priestornú a klimatizovanú izbu, vybavenú kuchyňou a kúpeľňou. Keď sa rozhodnete pre ubytovanie v apartmánoch, na rozdiel od hotela získate väčšiu súkromnosť a prispôsobenie sa potrebám svojho pobytu. Môžete si navariť a ochutnať domáce potraviny, prípadne sa užiť pobyt s rodinou alebo priateľmi.

Celkovo by ste nemali mať problém nájsť si ubytovanie na Manile, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám aj finančným možnostiam. Manila ponúka širokú škálu možností od najluxusnejších hotelov až po skromné hostely a apartmány, takže sa nechajte inšpirovať a zažite unikátne pocity z pobytu v tomto fascinujúcom meste.


Počasie Filipíny Manila (hlavné mesto)


Manila, hlavné mesto Filipín, je známe svojou tropickou povahou a očarujúcimi zmenami počasia. Toto mesto, ležiace na ostrove Luzon, je vystavené vplyvom monzúnov a taktiež je postihované rôznymi tropickými cyklónami. Vďaka svojej polohe a klíme prináša Manila teploty s vysokou vlhkosťou a občasné silné zrážky.

Počas celého roka môžete očakávať v Manile vysoké teploty, s priemernou maximálnou teplotou okolo 31 °C a minimálnou teplotou okolo 23 °C. Avšak najteplejším obdobím je od marca do mája, kedy teploty môžu dosiahnuť aj viac ako 35 °C. V týchto mesiacoch je zrejmé, že Manile dominuje horúce a slnečné počasie.

Počas monzúnového obdobia, ktoré trvá od júna do októbra, dochádza k zvýšenému výskytu silných dažďov a búrok. To je spôsobené prúdením teplej vlhkej vzdušnej hmoty z Tichého oceánu. Tieto obdobie prináša v Manile vyššiu mieru zrážok, často v tvare prívalových dažďov a povodní.

Napriek tomu je dôležité poznamenať, že monzúnové obdobie neznamená, že bude pršať nepretržite každý deň. Počas týchto mesiacov môžu nastať slnečné dni, kedy sa obloha vyjasní a je príjemne teplo. Preto je vhodné sa na túto dobu dobre pripraviť a mať so sebou vždy dáždnik či nepremokavé oblečenie.

Okrem monzúnov sa Manila čas od času stretáva aj s vplyvom tropických cyklón, známych ako tajfuny. Tieto búrky sú extrémne silné a sprevádzané veľkým množstvom zrážok a silným vetrom. Preto je nutné, aby obyvatelia Manily a návštevníci dodržiavali varovania a prípadne evakuovali nebezpečné oblasti.

Zhrnuté, počasie v Manile je tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Najhorúcejšie obdobie je od marca do mája, kedy sa očakáva aj vyššia teplota. Monzúnové obdobie trvá od júna do októbra, kedy sa vyskytujú prívalové dažde a povodne. Je dôležité mať na pamäti, že na Filipínach počasie môže veľmi rýchlo meniť, preto je nevyhnutné sledovať predpovede a prípadné varovania.


Dovolenka Filipíny Manila (hlavné mesto)


Filipíny, krajina pozostávajúca z viac ako 7000 ostrovov, sú jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii. Často sa hovorí o ich nádherných plážach a krištáľovo čistom mori, no to nie je všetko, čo krajina má ponúknuť. Pre tých, ktorí preferujú mestský ruch, kultúru a históriu, hlavné mesto Filipín, Manila, je určite miestom, ktoré by ste mali navštíviť.

Manila je jedno z najstarších mien na Filipínach a bolo založené v roku 1571. Rok po svojom založení sa stalo koloniálnym hlavným mestom Španielskej Východnej Indie. Preto je vo meste hojná prítomnosť architektonických vplyvov zo španielskej éry. Môžete sa pohybovať medzi koloniálnymi budovami a nemali by ste vynechať návštevu mestského historického centra Intramuros.

Intramuros je starobylé opevnené mesto, ktoré zachováva španielsky charakter v životnom štýle a architektúre. Je tu mnoho pamätníkov a historických miest, ktoré môžete navštíviť, ako napríklad Fort Santiago, ktoré bolo kedysi pevnosťou a neskôr slúžilo ako väzenie. Mnoho návštevníkov si tiež vychutná prechádzku po nádhernom úzkom parku Rizal Park, ktorý zdobí pamätník kniežaťa Josého Rizala, filipínskeho národného hrdinu.

Okrem histórie a kultúry má Manila aj moderné tváre. Môžete navštíviť moderné obchodné štvrte, ako napríklad Makati, kde nájdete vysoké budovy, obchodné centrá a luxusné hotely. Miesta, ako je Greenbelt a Glorietta, ponúkajú nákupy, gastronómiu a nočný život. Môžete sa tiež vydať na Población v Makati, ktoré je známe svojimi uličkami plnými malých reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú filipínsku kuchyňu.

Ak máte radi umenie, Manila má tiež niekoľko múzeí a umeleckých galérií, ktoré stoja za návštevu. Napríklad Narodné múzeum Filipín si zachováva bohaté zbierky filipínskeho umenia a histórie. Galéria Ayala v Makati je jednou z najprestížnejších galérií na Filipínach, ktorá ponúka výstavy filipínskych a medzinárodných umeleckých diel.

A keďže sme na Filipínach, nemôžeme zabudnúť na jedlo. Manila je rajom pre gurmánov, ktorí sa chcú ponoriť do autentických filipínskych chute. Môžete si vychutnať adobo, karakteristické filipínske jedlo zo duseného mäsa v omáčke z octu a sójovej omáčky. Alebo si skúste lechon, prasiatko opečené do zlatista, ktoré je jedným z najslávnejších filipínskych pokrmov.

Manila je teda skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú spoznať históriu, kultúru, moderné zázraky a jedinečnú kuchyňu Filipín. Osobitne sa oplatí stráviť čas v historickom centre Intramuros, ochutnať autentické filipínske jedlo a vychutnať si rozprávkový západ slnka na jednej z mnohých krásnych pláží v okolí Manily. Nech ste akýkoľvek typ cestovateľa, Manila je miestom, na ktoré nezabudnete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky