Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach je v posledných rokoch veľmi populárna a jeden z najkrajších ostrovov, Palawan, je najobľúbenejším cieľom turistov. Svojou nádhernou prírodou, bledomodrými lagúnami a krištáľovo čistými plážami je Palawan rajským ostrovom pre oddych a relaxáciu. Medzi najpopulárnejšie miesta patria El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je známy svojimi zátočinami a ostrovmi. Táto oblasť má niekoľko unikátnych prírodných úkazov, ako sú skalné útvary a lagúny. Môžete si vychutnať nezabudnuteľnú plavbu loďou okolo ostrovov a objaviť krásu opustených pláží a podzemného jazera. El Nido je tiež výborným miestom na potápanie a šnorchlovanie, kde môžete objaviť nádherný podmorský svet.

Coron je ďalším fascinujúcim miestom, ktoré si nechajú na svojej dovolenke na Palawan určite užiť. Táto oblasť je obľúbená najmä pre svoje úžasné podmorské krajobrazy a vraky lodi, ktoré sú ideálne na potápanie. Medzi najznámejšie miesta patria Barracuda Lake, kde môžete plávať medzi veľkými rybami, a Twin Lagoons, ktoré sú úzkym priechodom cez vápencové skaly. Coron je tiež domovom mnohých krásnych pláží, kde môžete stráviť pokojné chvíle na slnku.

Puerto Princesa je hlavným mestom Palawan a ponúka rôznorodé aktivity pre turistov. Ak ste milovníkom prírody, môžete navštíviť Podzemnú rieku, ktorá je zároveň jedným z novodobých Sedem divov sveta. Táto slávna jaskyňa sústava je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho môžete navštíviť aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí.

Okrem týchto miest môžete tiež stráviť čas objavovaním miestnych trhov, kde môžete nakupovať tradičné filipínske suveníry a ochutnať miestne jedlá. Palawan je známy aj svojou bohatou kultúrou a tradíciou, ktorú môžete spoznať prostredníctvom miestnych festivalov a podujatí.

Počas vašej dovolenky na Palawan nezabudnite absolvovať aj niekoľkodňovú expedíciu až na najvzdialenejší ostrov, kde môžete zažiť autentický život domorodých kmeňov. Týmto spôsobom si môžete rozšíriť svoje znalosti o miestnej kultúre a tradíciách.

Palawan, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa, ponúka tak mnoho úžasných zážitkov, ktoré vás nenapadne, že ste ešte nedávno bola na dovolenke. Táto destinácia je ideálna pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku na pláži s dobrodružstvom a objavovaním skrytých klenotov. Ak hľadáte miesto na utiahnutie sa a užívanie si krásy prírody, Palawan je tou správnou voľbou pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Filipín, konkrétne ostrova Palawan a jeho hlavných turistických miest El Nido, Coron a Puerto Princesa:

1. Ako sa dostanem do Palawanu?
- Najpopulárnejší spôsob je cestovať letecky a pristáť na medzinárodnom letisku v Puerto Princesa, ktorého lety sú spojené s mnohými inými filipínskymi mestami. Môžete tiež využiť loďovú dopravu z Manily do Coronu alebo El Nido.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Palawanu?
- Najlepší čas je od novembra do mája, počas suchého obdobia, keď teplota je príjemná a je nižšia pravdepodobnosť dažďov. Ak vás nevadí slabočasové pršanie, môžete prísť aj počas letných mesiacov.

3. Ako sa dostanem z Puerto Princesa do El Nido a Coronu?
- Z Puerto Princesa môžete do El Nido a Coronu cestovať autobusom, vanom alebo súkromným autom. Cesta do El Nido trvá asi 6 hodín a do Coronu trvá asi 8-9 hodín.

4. Aké sú najpopulárnejšie aktivity v El Nido?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí ostrovy-skúmanie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku a prechádzky po plážach a ostrovoch ako napríklad Nacpan Beach, Las Cabanas Beach a Secret Lagoon.

5. Aké sú najlepšie miesta na šnorchlovanie a potápanie v Coronu?
- Niektoré z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie v Coronu sú Barracuda Lake, Twin Lagoon, Siete Pecados a Coral Garden. Tieto miesta ponúkajú úchvatné podvodné scenérie a bohatú faunu a flóru.

6. Čo môžem vidieť v Puerto Princesa okrem známej podzemnej rieky?
- Okrem známej podzemnej rieky sa v Puerto Princesa nachádza aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov, a Baker's Hill, známy pekársky komplex s nádhernými záhradami a výhľadmi na mesto.

Toto je len pár otázok a odpovedí. Pri plánovaní svojej cesty sa odporúča dôkladne vyhľadať viac informácií a poradiť sa s miestnymi cestovnými agentúrami, aby ste mali najaktuálnejšie informácie a plán cesty.


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan, nachádzajúci sa na Filipínach, je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších destinácií na svete. Ostrov je známy svojimi skalnatými útesmi, tyrkysovými lagúnami, bielymi piesočnatými plážami a bohatým podmorským svetom. Ak plánujete navštíviť Palawan, tu je prehľad ubytovania v niektorých z najobľúbenejších miest na ostrove - El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je hlavnou turistickou atrakciou na Palawane a ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, priestrannými vilami, budgetovými hostalmi alebo si dokonca prenajať súkromné plážové chatky. Niektoré z najobľúbenejších rezortov v El Nido sú El Nido Resorts Pangulasian Island, Miniloc Island Resort a Lagen Island Resort.

Coron je inou obľúbenou destináciou na Palawane a je známeho najmä svojimi potápačskými lokalitami a krízovými jazerami. Mesto Coron ponúka rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, rezortov a hostalmi. Niektoré z najznámejších miest na ubytovanie v Coron sú Two Seasons Coron Island Resort & Spa, Club Paradise Palawan a Coron Hilltop View Resort.

Ak plánujete preskúmať hlavné mesto Palawanu - Puerto Princesa, budete mať tiež širokú škálu možností ubytovania. Mesto ponúka všetko, od luxusných hotelov a rezortov po priateľské hostely a penzióny. Niektoré z najobľúbenejších ubytovacích zariadení v Puerto Princesa sú Princesa Garden Island Resort and Spa, Aziza Paradise Hotel a Sheridan Beach Resort and Spa.

Väčšina rezortov a hotelov v týchto destináciách ponúka ubytovanie s panoramatickým výhľadom na more, bazény, pláže a wellness centrá. Niektoré založené rezorty ponúkajú vyššiu úroveň luxusu s vysokokvalitným stravovaním a športovými vybaveniami, ako je potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Budgetové hostely a penzióny sú tiež k dispozícii pre tých, ktorí hľadajú viac cenovo dostupné možnosti.

Ak navštevujete Palawan, určite sa oplatí stráviť aspoň niekoľko dní v každom z týchto miest. Odkiaľkoľvek sa rozhodnete zostať, budete mať prístup k niektorým z najkrajších pláží a podmorských scenérií na svete.

Konečné rozhodnutie o výbere ubytovania závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, pravdepodobne budete očarení krásami Palawanu a nezabudnuteľným dobrodružstvom, ktoré vás čaká na tomto úžasnom ostrove.


Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny, obzvlášť ostrov Palawan, sú známe svojou nádhernou prírodou a plážami. Palawan, nachádzajúci sa na západe Filipín, je domovom niekoľkých známych miest, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto lokalít ponúka jedinečné zážitky a krásne počasie, ktoré je perfektné na dovolenku.

El Nido, známe ako "brána do zálivu Bacuit," je populárne miesto pre turistov, ktorí túžia po nezabudnuteľných plážových dovolenkách. Má orlaie ostrovy a jasne tyrkysové vody. El Nido zažíva typické tropické počasie s teplými teplotami počas celého roka. Najlepším obdobím na návštevu El Nido je od marca do júna, keď je suché obdobie, s minimálnym výskytom dažďa. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, čo vytvára ideálnu atmosféru na plávanie, potápanie a rôzne vodné aktivity.

Coron, ďalšie obľúbené miesto na Palawane, je známe svojimi kristáľovo čistými vodami a úchvatnými koralovými útesmi. Podobne ako El Nido, aj Coron má tropické počasie s teplými teplotami po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu Coronu je v suchých mesiacoch od decembra do apríla. Počas tohto obdobia je menej pravdepodobné, že sa dostanete do dažďových búrok a teploty sú príjemné až teplé, s maximami približne 31 ° C.

Puerto Princesa, hlavné mesto Palawanu, je známe najmä pre svoj podzemný riečny systém v Národnom parku rieky Podzemí Puerto Princesa. Toto miesto je tiež domovom známej pláže Sabang, kde sa nachádza nádherná„Secret Lagoon“. Počasie v Puerto Princesa je podobné ako v El Nido a Corone s teplými teplotami po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu je v suchom období od decembra do apríla, keď sa dažďové búrky zriedka vyskytujú a teploty sa pohybujú okolo 30 ° C.

Väčšina zón na Palawane má rovnaké tropické podnebie, s vyšším výskytom dažďov v období monzúnov. Monzúnové obdobie na Palawane nastáva najmä v mesiacoch júl až novembra. Počas tohto obdobia prichádzajú silné dažďové búrky a môže dôjsť k prerušeniu niektorých turistických aktivít vzhľadom k silným vlnám na mori a občasným zatváraním turistických miest.

Celkovo vzaté, Palawan, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa, ponúka skvelé počasie po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu tohto rajského ostrova je však v suchých mesiacoch, keď sú teploty príjemné a minimalizuje sa riziko dažďov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Palawan, budete mať príležitosť zažiť úžasné pláže, jasné vody a nádhernú prírodu, ktorá vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky