Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Subic Bay

Počasie Filipíny Subic Bay


Subic Bay na Filipínach je známe svojím tropickým počasím, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou po celý rok. V tomto článku sa pozrieme na charakteristiky počasia v Subic Bay, ako sa mení počas jednotlivých období a čo môžete očakávať, ak sem prídeš na dovolenku.

Charakteristiky počasia

Subic Bay má tropické monzúnové klima so stredomorskými vplyvmi. Klima je celoročne veľmi teplé a vlhké, s priemernou teplotou okolo 27 °C a vlhkosťou okolo 80%. Najteplejšími mesiacmi sú apríl a máj, a najchladnejším mesiacom je december.

Monzúnové obdobia

Na Filipínach sa vyskytujú dva monzúnové obdobia, ktoré ovplyvňujú počasie Subic Bay. V období jesennej monzúnovej sezóny, ktorá trvá od septembra do novembra, sú časté silné dažde a víchrice. Počas zimnej monzúnovej sezóny, ktorá trvá od decembra do februára, vzduch je suchší a chladnejší.

Letné obdobie

Letné obdobie v Subic Bay trvá od marca do mája a vyznačuje sa vysokou teplotou a vlhkosťou. Teploty sa pohybujú medzi 32 a 35 °C a vlhkosť dosahuje až 90%. Počas leta je tiež možné zažiť občasný dážď a búrky.

Dažďové obdobie

Dažďové obdobie na Filipínach je od júna do augusta a je to najmokrejšie obdobie v Subic Bay. Počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť silné tropické búrky s veľkým množstvom dažďa.

Najlepší čas na návštevu

Najlepším časom na návštevu Subic Bay je od marca do mája, keď je teplota a vlhkosť v miernom rozmedzí a menej dažďových dní. Avšak, ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť tropické búrky, môžete navštíviť Subic Bay počas dažďového obdobia.

Celkovo je Subic Bay vďaka svojmu pozoruhodnému prírodému krásu a bohatej histórii atraktívnym miestom na návštevu počas celého roka. Bez ohľadu na to, aký čas v roku navštívite, nezabudnite sa chrániť pred slnkom a hydratovať sa, aby ste si užili svoju dovolenku v Subic Bay.


Dovolenka Filipíny Subic Bay


Subic Bay je jedným z najkrajších miest na Filipínach a vyniká svojou úchvatnou prírodnou scenériou a bohatou históriou. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova Luzon a je známe svojím nádherným zálivom, bielymi piesočnatými plážami a pestrým podmorským svetom. Ak hľadáte ideálnu dovolenku na Filipínach, Subic Bay je pravdepodobne miestom, kde by ste mali zažiť všetko, čo táto krajina ponúka.

Jednou z hlavných atrakcií Subic Bay je jeho podvodný svet. Mesto ponúka viacero možností na potápanie, kde môžete objavovať farebné korálové útesy, ryby rôznych druhov a zostávky potopených loďí z druhej svetovej vojny. Pod vodou tu nájdete tiež rôzne morské živočíchy, ako sú žraloky, raje, veľké želvy a veľa ďalších.

Pre tých, ktorí preferujú aktivitu na pevnine, Subic Bay ponúka širokú škálu aktivít, vrátane horských túr, jazdy na koniach, trekkingu a golfu. Môžete tiež navštíviť zoologickú záhradu, kde sa môžete stretnúť s exotickými zvieratami, ako sú tigre, orangutany a krokodíly.

Subic Bay je tiež bohaté na históriu a kultúru. Pozrite sa na pamiatky, ako je kalvária, ktorá je známa svojim veľkým krížom a nádherným výhľadom na záliv, alebo na vojenské pamätníky, ktoré pripomínajú udalosti z druhej svetovej vojny. Miestna kuchyňa je tiež jednou z kľúčových atrakcií Subic Bay, kde si môžete vychutnať čerstvú morskú stravu a tradičné filipínske špeciality.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie, Subic Bay má široký výber luxusných rezortov a hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné a relaxačné zariadenia vrátane bazénov, spa centier a plážových barov. Mnoho z týchto rezortov tiež poskytuje vlastné aktivity vodných športov, výlety do okolitého prírodného parku a rôzne programy pre deti.

Cesta do Subic Bay je pomerne jednoduchá, s medzinárodným letiskom Clark len krátku jazdu autom od letiska. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z rôznych medzinárodných destinácií do Clark International Airport. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto alebo využiť miestnu dopravu, ktorá vás dovezie priamo do Subic Bay.

V závere, Subic Bay na Filipínach je ideálnou dovolenkou pre tých, ktorí si prajú zažiť krásy prírody, objavovať podvodný svet a ponoriť sa do fascinujúcej histórie a kultúry tejto krajiny. S úchvatnými plážami, bohatým morským životom a rôznymi možnosťami voľného času, Subic Bay poskytuje návštevníkom zážitok, ktorý si budete pamätať ešte dlho.


Ubytovanie Filipíny Subic Bay


Subic Bay - Rajské místo pre oddych a ubytovanie na Filipínach

Ak hľadáte rajský ostrov pre oddych a relaxáciu, potom je Subic Bay na Filipínach správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti mesta Olongapo, asi 2,5 hodiny jazdy z hlavného mesta Manily. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže, vzrušujúce vodné aktivity a luxusné ubytovanie.

Subic Bay je známe svojou jasnou tyrkysovou vodou, bielym pieskom a úchvatnou prírodou. Pláže ako Baloy Long Beach a White Rock Beach ponúkajú dokonalé prostredie pre slnenie sa a kúpanie. Na pláži môžete nájsť rôzne vodné športy, ako sú potápanie, šnorchlovanie, vodné skútre a jachting. Okrem toho sú tu tiež múdre delfíny, ktoré robia unikátne show a ponúkajú možnosť plávať s nimi.

Ak ste fanúšikmi dobrodružstva a adrenalínu, Subic Bay vás určite nezastaví. Môžete sa vybrať na jungle trekking a objaviť úchvatné vodopády a scénické výhľady. Existuje tiež možnosť jazdy na zip-line cez hustú džungľu. Pre tých, ktorí majú radi zvieratá, je tu aj zvieracia rezervácia, kde môžete vidieť vzácne a ohrozené druhy, ako sú orangutany a tigre.

Aby ste si mohli vychutnať všetky tieto zážitky, je dôležité mať pohodlné a luxusné ubytovanie. Subic Bay ponúka širokú škálu hotelov a rezortov, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočet cestovateľov. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov po cenovo dostupné apartmány a bungalovy, máte na výber.

Niektoré hotely majú aj vlastné súkromné pláže, športové ihriská a wellness centrá, kde si môžete dopriať masáže a liečebné procedúry. Večer sa môžete vydať na prechádzku do prístavu, kde si môžete vychutnať rôzne reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Okrem toho je Subic Bay aj ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Môžete navštíviť aj rodinný park so zábavnými atrakciami a vodnými šmykľavkami. Rodiny s deťmi si môžu užívať aj piknik na pláži alebo si pozrieť rôzne druhy vtákov a zvierat v prírodných rezerváciách.

Subic Bay je teda dokonalým miestom pre tých, ktorí chcú skombinovať relaxáciu na pláži s dobrodružnými aktivitami. Pobyt tu vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a momenty, ktoré si budete pamätať navždy. Či už cestujete sami, so svojou rodinou alebo so skupinou priateľov, Subic Bay je miestom, ktoré vás nikdy nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Subic Bay


1. Ako sa dostať z Manily do Subic Bay?

Odpoveď: Cestovať do Subic Bay z Manily môžete autobusom, taxíkom alebo súkromným vozidlom. Trvá to približne 2-3 hodiny.

2. Čo sa dá v Subic Bay robiť?

Odpoveď: V Subic Bay sa dá robiť mnoho vecí, vrátane plávania, potápania, rybolovu, surfovania, kiteboardingu, golfu, jazdy na koni a prechádzky v prírode.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Subic Bay?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Subic Bay je od decembra do marca. Tento čas je spojený s nízkou vlhkosťou a menej častými dažďami.

4. Kde sa v Subic Bay dá ubytovať?

Odpoveď: V Subic Bay sa dajú nájsť rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a penziónov.

5. Aké sú typické jedlá v Subic Bay?

Odpoveď: V Subic Bay sa podávajú rôzne typy jedál, z ktorých najznámejšie sú morské plody, ako sú krevety, langusty a kraby.

6. Ako sa dá najlepšie preskúmať Subic Bay?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako preskúmať Subic Bay je súkromným vozidlom alebo taxíkom. V Subic Bay sa tiež dajú využiť rôzne typy prepravy, vrátane vlakov, autobusov a lodí.

7. Koľko stojí vstup na populárne turistické atrakcie v Subic Bay?

Odpoveď: Ceny vstupu na populárne turistické atrakcie v Subic Bay sa môžu líšiť. Ceny zvyčajne sa pohybujú od približne 5 USD (okolo 4,20 eura) na osobu až po 50 USD (cez 42 eur) na osobu.

8. Je Subic Bay bezpečné miesto na návštevu?

Odpoveď: Áno, Subic Bay je bezpečné miesto na návštevu. No, ako všade na svete, je vždy dobré venovať pozornosť okoliu a byť obozretným.

9. Je potrebné mať víza na Filipíny pri návšteve Subic Bay?

Odpoveď: Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné mať víza na Filipíny, ktoré by mali byť získané ešte pred cestovaním. Niektorým návštevníkom stačí žiadosť o vízum na letisku.

10. Má Subic Bay zvláštne pravidlá, ktoré treba dodržiavať?

Odpoveď: Áno, návštevníci by si mali uvedomiť, že Subic Bay je niekdajšie vojenské zázemie a to by si mali respektovať. Návštevníci by sa mali tiež riadiť pravidlami týkajúce sa jazdy na cestách, a to aj na bicykloch.


Letenka Filipíny Subic Bay


Subic Bay na Filipínach je jedno z najkrajších a najmalebnejších miest v tejto krajine. Je to populárne letovisko, ktoré každý rok pritiahne tisícky turistov z celého sveta. Ak sa chystáte navštíviť Filipíny, Subic Bay by určite mal byť na vašom zozname. Ako sa tam dostanete? Stačí si zakúpiť letenku a vyraziť na dobrodružstvo.

Cestovanie na Filipíny sa stáva čoraz populárnejším. Mnohí turisti sa tohto miesta zamilovali pre jeho krásne pláže, jasné modré more a exotickú kuchyňu. Subic Bay patrí medzi najkrajšie letoviská na Filipínach a to nie len pre svoje pláže, ale aj pre svoje prírodné scenérie a dobrodružnejšie aktivity. Ak sa rozhodnete navštíviť Subic Bay, bude pre vás bezproblémové zakúpenie letenky. Môžete si ju objednať cez internet alebo si ju kúpiť na letisku.

Letisko v Manile býva najčastejším miestom príletu na Filipíny. Od Manily sa dostanete na Subic Bay buď taxi alebo autobusom. Cesta trvá zhruba 2 - 3 hodiny a cesta autobusom býva lacnejšia. Ak cestujete v skupine alebo s rodinou, môžete si tiež objednať súkromný prenájom vozidla.

Pri príchode na Subic Bay si užijete množstvo atrakcií. Okrem pláží tu môžete navštíviť aj Subic Bay Zoological Park, ktorý ponúka rôzne exotické zvieratá z celého sveta. Ďalším miestom, ktoré by ste nemali premeškať, je dych vyrážajúci Treetop Adventure Park. Táto atrakcia vám umožní preskúmať džungľu z pohľadu vtákov a mať tak pohľad zhora na celé okolie.

Subic Bay je plno dobrodružstva a krásne prírody. Letenka na Filipíny Subic Bay je bezproblémovou cestou, ako sa tam dostať a zažiť všetko, čo toto miesto má ponúknuť. Tak sa neváhajte zahĺbiť do tejto exotiky a zažiť niečo nezabudnuteľné.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky