Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Imatra

Dovolenka Fínsko Imatra


Dovolenka v Fínsku je pre mnohých Európanov stále relatívne neznámy koncept. Avšak práve táto krajina na severe Európy môže ponúkať veľa zážitkov a nádherných prírodných scenérií pre tých, ktorí túžia po pokoji a relaxácii. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Fínsku je mesto Imatra.

Imatra je malebné mestečko, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov od ruských hraníc. Mesto je obklopené jazerami, riekami a bujnou prírodou, čo robí z neho ideálne miesto pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v prírodnom prostredí.

Ak máte radi vodu a vodné športy, môžete si vypožičať kajak alebo kanoe a prejsť sa po rieke Vuoksi. Táto rieka patrí medzi najznámejšie rieky v Fínsku a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu.

Zážitkový park Angry Birds World ponúka zábavu pre deti aj dospelých. Svojimi rôznymi atrakciami, ako sú napríklad zábavné jazdy, závodné dráhy a množstvo ďalších aktivít, je tento park ideálne miesto pre rodinnú dovolenku.

Okrem týchto aktivít môžete navštíviť aj dve najznámejšie pamiatky v meste Imatra. Jupiterov kameň bol vytesaný z granitu a má niekoľko povestí o tom, že má liečivé účinky. Druhou pamiatkou je Imatský vodopád. Navštívenie tohto impozantného prírodného javu predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte ubytovanie, hotely i penzióny v meste Imatra ponúkajú rôzne možnosti pre každého. Niektoré hotely a penzióny majú aj vlastné wellness centrá, kde si môžete užiť príjemný relaxačný pobyt a zároveň sa zregenerovať po aktívnom dni v prírode.

V meste Imatra sa stretávajú fínske a ruské kultúry. Je tu tiež množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné finské jedlá ako napríklad lososa a ruské kuchyne ako napríklad pirohy a boršč.

V meste Imatra je stále veľa ďalších miest, ktoré stojí za návštevu a objavovanie. Táto malebná oblasť na severe Európy je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu v krásnom prírodnom prostredí. Dovolenka v meste Imatra bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Imatra


Otázky:

1. Kde sa nachádza Imatra vo Fínsku?
2. Aké je klima v Imatre?
3. Aké turistické atrakcie ponúka Imatra?
4. Je v Imatre možné v zime lyžovať?
5. Kde sa nachádza najznámejšia pamiatka v Imatre?
6. Ako sa dostať do Imatre?

Odpovede:

1. Imatra sa nachádza na juhu Fínska, pri hraniciach s Ruskom.
2. V Imatre prevláda chladné a vlhké podnebie s miernymi letami a studenými zimami.
3. Medzi turistické atrakcie patrí napríklad Imatrankoski vodopád, domeček Saimi, pevnosť Ruokolahti, botanická záhrada a tiež línia sústredená na zvieratá.
4. Áno, v okolí Imatre sú populárne lyžiarske strediská.
5. Najznámejšou pamiatkou je Imatrankoski vodopád.
6. Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Imatre, sú vlaky alebo autobusy z hlavného mesta Helsinky. Tiež je možné prísť do mesta lietadlom a za poplatok si prenajať auto v mieste určenia.


Ubytovanie Fínsko Imatra


Fínsko, krajina tisícich jazier a nádherných prírodných scenérií, ponúka návštevníkom množstvo možností na aktívny oddych, relaxáciu a spoznávanie miestneho kultúrneho dedičstva. Jedným z týchto fascinujúcich miest je malé fínske mesto Imatra, ktoré sa nachádza na rieke Vuoksa, len niekoľko kilometrov od ruských hraníc.

Ak sa plánujete vydať do Imatry a hľadáte ubytovanie, máte na výber niekoľko možností, z ktorých si určite vyberiete tú správnu pre vás.

V meste nájdete niekoľko hotelov, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie a vyšší štandard služieb. Tieto hotely majú zvyčajne dobrú polohu v blízkosti centra mesta a niektoré z nich ponúkajú aj výhľad na krásnu okolitú prírodu. V týchto hoteloch sa môžete tešiť na moderne zariadené izby, klimatizáciu, wellness centrá, reštaurácie so širokým výberom jedál a samozrejme, bezplatné WiFi.

Ak preferujete viac nezávislý spôsob ubytovania, v Imatre sú k dispozícii aj apartmány a chalupy. Tieto ponúkajú väčšiu slobodu a sú skvelou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnoho z týchto apartmánov sa nachádza v blízkosti rieky Vuoksa, čo vytvára ideálne podmienky na prechádzky, rybolov a iné aktivity, ktoré môžete spojiť so svojim pobytom v Imatre.

Pokiaľ hľadáte úplnú relaxáciu a oddych, môžete sa ubytovať aj v jednom z miestnych saunových centier. Fínska sauna je neodmysliteľnou súčasťou miestnej kultúry a tešia sa veľkej popularite v celom Fínsku. Tieto saunové centrá často ponúkajú aj ubytovanie pre hostí, ktorí sa chcú ponoriť do autentického fínskeho zážitku. Môžete si vyskúšať tradičné sauny, kúpele vo voľnej prírode a iné wellness procedúry, ktoré vám pomôžu zrelaxovať a načerpať nové sily.

Imatra je tiež známa svojimi nádhernými okolitými prírodou. Ak ste prirodzeným milovníkom a chcete preskúmať túto krásu na vlastnú päsť, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie. V okolí mesta nájdete niekoľko kempov, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky v prírode. Môžete si postaviť stan priamo pri rieke a získate tak úchvatný výhľad na impozantné vodopády Imatrankoski, ktoré sú jedným z najväčších prírodných skvostov tejto oblasti.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob ubytovania v Imatre, môžete sa tešiť na nádherné prírodné scenérie, aktívne možnosti oddychu a príjemnú atmosféru tohto malého fínskeho mesta. Imatra je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť pokojné chvíle v prírode, relaxovať v saunách a spoznať autentickú kultúru Fínska.


Počasie Fínsko Imatra


Fínsko je krajina známa svojim chladným a vlhkým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Imatra, mesto ležiace na juhu Fínska. Imatra je známa svojím jedinečným klimatickým rozdelením, ktoré ju odlišuje od ostatných oblastí krajiny.

Imatra leží v blízkosti jazera Saimaa, najväčšieho jazera v Fínsku. Toto jazero má veľký vplyv na miestne počasie a klimatické podmienky v Imatre. V zime je oblasť pokrytá snehom a teploty sa pohybujú okolo -10°C. Sneženie môže byť časté a trvať až niekoľko mesiacov. Imatra je tak ideálnym miestom pre zimné aktivity ako sánkovanie, lyžovanie a črevá, ktoré prilákajú mnoho turistov.

Letné obdobie je v Imatre príjemne teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 20-25°C, čo je ideálne pre vonkajšie aktivity ako cyklistika, turistika a loďkarenie po jazere Saimaa. Príjemné teploty lákajú návštevníkov von do prírody, kde môžu zažiť krásne scenérie a aktivity.

Vzhľadom k svojej polohe na juhu Fínska je Imatra tiež známa svojimi daždivými obdobiami. Letá môžu byť zväčša vlhké a daždivé, čo je spôsobené blízkosťou jazera Saimaa. Zrážky v lete sú obvykle miernych a dochádza k nim hlavne v popoludňajších hodinách. Tieto daždivé obdobia však neodrádzajú turistov, pretože aj v daždivom počasí je okolie Imatre nádherné a láka k ďalším aktivitám.

Jeseň v Imatre je charakterizovaná zmenou farieb listov a chladnejšími teplotami. Teploty klesajú zo 17-20°C v septembri na 5-10°C v novembri. Jeseň je suchším obdobím v porovnaní s letom, ale môže prichádzať k pravidelným dažďom. Príroda v tejto dobe roka rozkvitá a ponúka nádherné scenérie pre milovníkov fotografovania a turizmu.

Celkovo je počasie v Imatre jedinečné a láka návštevníkov nielen kvôli svojim klimatickým podmienkam, ale aj pre svoju krásnu prírodu. Nech už ste milovníkom zimných športov alebo letných aktív, Imatra ponúka rôzne možnosti pre každého. Stačí sa prispôsobiť aktuálnym počasiovým podmienkam a vychutnať si všetky krásy, ktoré táto oblasť ponúka.


Letenka Fínsko Imatra


Fínsko je krajina, ktorá je plná krásnych vidieckych oblastí, jazier, lesných ciest, čistého vzduchu, a čistého vodného toku. Ak chcete zažiť neuveriteľnú dovolenku v tomto kúsku neba, musíte navštíviť mesto Imatra. Letenka na Fínsko Vám umožní objaviť tajomný svet, v ktorom sa spája prírodná krása Fínska s moderným mestom a jeho príslušenstvom.

Imatra, nádherné mesto v južnej časti Fínska, je obklopené prírodou a bohatou históriou. Ak plánujete navštíviť toto miesto, ideálne obdobie je jeseň a zima, kedy tam sú dobré podmienky na bežkovanie a turistiku, ale aj pre viac adrenalínu ako napríklad vo Valtteri Bottas Rallyshow. Len pár kilometrov od Imatry sa nachádza nádherné jazero Saimaa, kde si môžete užívať rôzne vodné športy, ako napríklad kajak, vodné lyžovanie alebo plávanie.

Ale to nie je všetko, čo túto oblasť robí tak atraktívnou. Medzi turistickými atrakciami, ktoré stoja za návštevu, patria imatrsky vodopád, ktorý je najväčší vo Fínsku a Lieksa, známe ako najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary. V Imatre sa tiež nachádza najväčšie stredisko kasín vo Fínsku, kde si prídu na svoje aj milovníci kartových hier. Ak zas preferujete niečo pokojnejšie, môžete si pozrieť množstvo rozmanitých výstav, kaviarní, reštaurácií, kde môžete ochutnávať tradičné fínske jedlá alebo zázračné miestne vína.

Pozoruhodnou vecou, ktorú si môžete užiť, keď sa ocitnete v Imatre, je návšteva najväčšieho festivalu súčasného tanca v Európe - Imatra Big Band Festival. Tento festival sa každoročne koná na jeseň a zaujíma ho tisíce návštevníkov z rôznych častí sveta. V rámci tohto festivalu predstavia Slávni tanečníci z rôznych krajín svoje umenie a vytvárajú nezabudnuteľné zážitky pre návštevníkov.

Cestovanie do Imatry je jednoduché a lacné. Existujú lety z mnohých krajín do poblížejších letísk, a tiež sa tam dá ľahko dostať autobusom alebo vlakom z iných oblastí Fínska.

Celkovo Imatra predstavuje zaujímavú oblasť a krásne miesto na pobyt v ľubovoľné obdobie roka. Kombinácia krásnej prírody, histórie, kultúry a zábavy robia z Imatry ideálnu destináciu pre všetky typy cestovateľov. Takže neváhajte a vyberte si letenku na Fínsko, pretože máte pred sebou neuveriteľné, nezabudnuteľné zážitky a skvelý čas.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky