Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Rovaniemi

Ubytovanie Fínsko Rovaniemi


Fínsko Rovaniemi je hlavným mestom provincie Laponsko, ktorá sa nachádza na severe Fínska, priamo na Arktíde. Je to miesto, ktoré je známe hlavne vďaka svojmu položeniu presne na polárnom kruhu a je domovom jedného z najznámejších posvätných miest v severnej Európe, Santa Parku.

Ak hľadáte ubytovanie v Rovaniemi, môžete si vybrať z rôznych možností, aby ste si zabezpečili príjemný a pohodlný pobyt.

Jedna z najobľúbenejších možností je ubytovanie v zime nájdete v meste Rovaniemi. Tu si môžete vybrať hotely rôznych kategórií, od luxusných po ekonomické možnosti. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti najznámejších atrakcií, ako je napríklad Santa Claus Village, kde môžete navštíviť samotného Santa Clausa a dokonca sa stretnúť so skutočnými sobmi.

Okrem hotelov je tu aj bohaté ponuka chát a chatiek, ktoré ponúkajú súkromie a väčšiu flexibilitu. Mnohé z nich majú vlastné sauny a krb, takže si môžete užívať pravú fínsku atmosféru.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú ešte viac priamy kontakt s prírodou, existuje možnosť ubytovania v jednom z mnohých kempingov a autokempov. Tu si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan a prežiť niekoľko dní v neporušenej krajine Laponska. Mnohé miesta poskytujú aj rôzne aktivity, ako je napríklad rybačka na zamrznutých jazerách, snežná sánkovanie alebo jazda na psích záprahoch.

Pre tých, ktorí viac preferujú luxus a blaho, tu je aj možnosť ubytovania v jednom zo špičkových hotelov v Rovaniemi. Tieto hotely ponúkajú všetky možné zariadenia a služby, ako sú wellness centrá, bazény, reštaurácie a mnoho ďalších. Mnohé z nich majú tiež vlastný výhľad na severnú žiaru, takže si môžete vychutnať tento nezabudnuteľný div prírody priamo z pohodlia svojho izby.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania vo Fínsku Rovaniemi preferujete, jedno je isté - budete mať šancu zažiť nádhernú prírodu, unikátnu kultúru a magickú atmosféru tohto miesta. Fínsko Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za návštevu pre každého, kto túži spoznať skutočnú arktickú pohodu a zážitok.


Dovolenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je krajina plná prírodného bohatstva a kúziel, sú to miesta, ktoré si vyžadujú návštevu. Jedným z najpopulárnejších miest v Fínsku je Rovaniemi, ktoré je známe ako domov Santa Clausa a ako miesto, kde môžete zažiť magické polárne svetlo.

Rovaniemi sa nachádza v severnej časti krajiny a je hlavným mestom Fínskeho Laponska. Celý región je obklopený nekonečnou divokou prírodou, hustými lesmi, jazerami a riekami. Je to miesto, kde môžete zažiť skutočnú arktickú atmosféru.

Jednou z najväčších atrakcií Rovaniemi je návšteva Santa Parku. Santa Park je vlastne podzemná jeskynia, kde môžete vidieť dielňu Santa Clausa, stretávať sa s jeho pomocníkmi a dokonca stretnúť samotného Santa Clausa. Je to skutočne magické miesto, kde sa aj dospelí môžu cítiť ako deti.

Okrem Santa Parku si môžete vychutnať aj iné zážitky. Rovaniemi je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete sledovať polárne svetlo. Toto farebné divadlo, ktoré sa objavuje na nočnej oblohe, je jedným z najohromujúcejších prírodných javov. Existuje mnoho spoločností, ktoré organizujú nočné výlety na sledy ťahané psami alebo motorových saní a poskytujú vám jedinečnú príležitosť vidieť toto magické svetlo.

Ak máte radi zimné športy, Rovaniemi je miestom pre vás. Región je plný zimných aktivít ako lyžovanie, snowboarding, plávanie v zamrznutých jazerách a riečnych rafting. Môžete si tiež vyskúšať jazdu na sania ťahaných sobmi, čo je skutočne zaujímavý zážitok.

Rovaniemi je tiež domovom niekoľkých kultúrnych pamiatok, ktoré si zaslúžia návštevu. Napríklad Arktické centrum Rovaniemi je miesto, kde môžete zistiť viac o prírode a živote v arktických oblastiach. Muzeum Rovaniemi vám ponúka možnosť spoznať históriu regiónu a Laponskú univerzitu, kde môžete zistiť viac o štúdiu Arktídy.

Samozrejme, počas vašej návštevy by ste si nemali nechať ujsť príležitosť sledovať a skúmať úžasnú prírodu v okolí Rovaniemi. Pravidelné výlety do národných parkov, ako je Napapiiri, sú skvelým spôsobom, ako objaviť okolitú krajinu, prechádzky v lese, fotografovať divoké zvieratá a vychutnať si čerstvý arktický vzduch.

Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka nielen zážitky, ktoré si budete pamätať celý život, ale aj možnosť získať hlbšie porozumenie arktickej krajiny a jej kultúry. Takže neváhajte a plánujte si dovolenku do Rovaniemi!


Letenka Fínsko Rovaniemi


Letenka do Fínska: Objavte kúzlo Rovaniemi

Ak máte záujem navštíviť jedinečné a magické miesto, navrhujeme vám let do Fínska, presnejšie do Rovaniemi. Toto mesto je považované za oficiálne vstupné brány do Arktídy a je obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody a zimných športov.

Keď uvidíte ponuku leteniek do Rovaniemi, neváhajte a využite túto príležitosť. Je to jedno z najzaujímavejších miest na svete, kde si môžete vychutnať okúzľujúcu atmosféru a rozmanitú krajinu. Rovaniemi je najvýznamnejším mestom v severnej Fínsku a ponúka množstvo atrakcií pre turistov v každom veku.

Jednou z najväčších atrakcií je Santa Claus Village (dedinka Santa Clausa), ktorá je symbolom Rovaniemi. Táto dedinka je domovom Santa Clausa až počas celej noci, a to nie len počas Vianoc. Môžete navštíviť jeho hlavnú dielňu, kde sa vyrábajú darčeky pre celý svet, alebo mu dokonca napísať list s vašimi vianočnými prianiami. Určite sa nezabudnite vyfotiť pri severnom polárnici, kde sa nachádza magická čiara Arktída.

Pre tých, ktorí radi aktívne trávia svoj čas, je Rovaniemi dokonalým miestom na lyžovanie. Máte na výber z mnohých zjazdoviek a lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov. Môžete si tiež vyskúšať snowboarding alebo sa vydať na prechádzku na snežniciach, či už sami, alebo s miestnym sprievodcom.

Okrem zimných radovánok vám let do Rovaniemi poskytne možnosť zažiť polárnu žiaru. Táto záhadná svetelná šou je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si môžete vychutnať vďaka blízkosti miesta s polárnou žiarou. Obklopený upokojujúcou prírodou budete mať ideálny výhľad na farebné tance svetiel, ktoré sa tiahnu cez nočnú oblohu. Je to jedinečný zážitok, ktorý by mal byť na vrchole vášho zoznamu cestovateľských snov.

Po naplnení zimnými radovánkami si nezabudnite prezrieť aj samotné mesto Rovaniemi. Nájdete tu množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, ktoré vám poskytnú možnosť ochutnať miestne špeciality a zakúpiť si tradičné rukotvoriny a suveníry. Prechádzajte sa okolo rieky Kemijoki a užívajte si príjemné klima a nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Letenka do Rovaniemi vám otvorí dvere do jedinečného kúzla, ktoré iba veľmi málokto zažije. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť Santa Claus Village, lyžovať na okolitých zjazdovkách alebo sledovať polárnu žiaru, budete mať možnosť zažiť niečo výnimočné. Nenechajte si ujsť túto príležitosť a plánujte svoju cestu do Rovaniemi ešte dnes!


Počasie Fínsko Rovaniemi


Fínsko, krajina tisícich jezer a prírodná krása, je domovom mnohých unikátnych miest, jedným z nich je aj Rovaniemi. Rovaniemi je hlavné mesto provincie Laponsko, a nachádza sa na severe Fínska blízko polárneho kruhu. Jednou z najzaujímavejších vecí, pre ktorú je Rovaniemi také známe, je polárny kruh a napojenie na Santa Claus Village.

Keď sme však hovorili o počasí v Rovaniemi, je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza na arktickom pobreží. To znamená, že Rovaniemi má veľmi jedinečné a extrémne klimatické podmienky.

Počas celého roku môžeme očakávať premenlivé počasie v Rovaniemi. V lete, ktoré sa pohybuje od júna do augusta, teploty môžu dosiahnuť až 20 °C až 25 °C. Dlhé dni a krátke, nočné hodiny umožňujú úžasné príležitosti na objavovanie krásy prírody bezchybným svetlom.

Jesenné mesiace, od septembra do novembra, prinášajú meniace sa farby lístia a mierny pokles teplôt. Teploty počas tejto doby sa pohybujú medzi 10 °C až 15 °C, no niekedy sa môžu dostaviť aj mrazy na konci novembra.

To nás privádza k zime, ktorá je v Rovaniemi najdlhšia a najextrémnejšia. Od decembra do februára sa teploty pohybujú od -10 °C až -20 °C a niekedy môžu klesnúť až k -30 °C. Tento extrémny chlad je spôsobený polárnymi vetrovami, ktoré prichádzajú z Arktídy. Aj keď to znie prísne, Rovaniemi je známe ako jedno z najlepších miest na sledovanie a zažívanie severného svetla, taktiež známeho ako aurora borealis. Zima je nielen jedinečná kvôli extrémnym teplotám a nočnej prevládajúcej tmy, ale aj kvôli príležitosti skutočne zažiť unikátnu atmosféru a kultúru Laponska. Samozrejme, je dôležité byť dobre oblečený a pripravený na chladné podnebie.

Jarné mesiace, od marca do mája, prinášajú postupné otepľovanie a tradične v tomto období začína trvať polárny deň, kedy slnko nezapadá. Teploty sa v tomto období pohybujú od -5 °C až 5 °C a začínajú sa objavovať prvé známky oživenia prírody.

Celkovo to znamená, že Rovaniemi má veľmi chladné a extrémne klimatické podmienky, ktoré sa však líšia od jedného ročného obdobia k druhému. Pre návštevníkov je dôležité venovať primeranú pozornosť vrstvenému oblečeniu a pripraviť sa na prísne zimu alebo pokojnejšie letné mesiace. Bez ohľadu na ročné obdobie však Rovaniemi ponúka unikátnu prírodnú krásu a nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rovaniemi


1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kam chodiť v Rovaniemi?
Odpoveď: V Rovaniemi môžete navštíviť Santa Claus Village, Arktické centrum Rovaniemi, Joulukka, Ounasvaara Ski Resort a veľa ďalších atrakcií.

3. Ako sa dostanem z Helsínk do Rovaniemi?
Odpoveď: Môžete sa dostať z Helsínk do Rovaniemi lietadlom, vlakom alebo autobusom. Lietadlo je najrýchlejšia možnosť, trvá to približne 1,5 hodiny letu.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepší čas navštíviť Rovaniemi je zimná sezóna od novembra do marca, keď je možné zažiť polárnu noc a prípadne aj stretnúť sa so Santa Clausom.

5. Aký je priemerný teplota v Rovaniemi?
Odpoveď: Priemerná teplota v Rovaniemi sa pohybuje od -15 ° C v zime do 20 ° C v lete.

6. Ako sa tam dostanem zo Santa Claus Village?
Odpoveď: Môžete sa dostať zo Santa Claus Village do Rovaniemi autobusom, taxíkom alebo vlastným autom.

7. Koľko stojí vstup do Santa Claus Village?
Odpoveď: Vstup do Santa Claus Village je bezplatný, ale niektoré atrakcie a aktivity môžu mať poplatok.

8. Kde môžem vidieť husky?
Odpoveď: Môžete vidieť husky v rôznych huskies farmách a výcvikových centrách v Rovaniemi.

9. Môžem vidieť polárnu žiaru v Rovaniemi?
Odpoveď: Áno, Rovaniemi je známe ako jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie polárnej žiary.

10. Aké sú najlepšie aktivity na zimu v Rovaniemi?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity na zimu v Rovaniemi patria jazda na sánkach tažených sobmi, jazda na psom zvieratke, motorky na snehu, návšteva Santa Park a pozorovanie polárnej žiary.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky