Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Turku

Dovolenka Fínsko Turku


Fínsko je na prvý pohľad krajina, ktorá môže pôsobiť ako trošku chladná a trochu neprístupná. No ak sa rozhodnete pre dovolenku v Turku, ktorý sa nachádza na juhu krajiny, zistíte, že Fínsko má veľa čo ponúknuť. Turku je nielen kultúrne historické mesto, ale aj východiskový bod k mnohým krásam a aktivitám juhozápadného Fínska.

Turku sa nachádza na brehu rieky Aura a je to jedno z najstarších miest v Fínsku. Mesto má okolo 200 tisíc obyvateľov a je to dôležité kultúrne, priemyselné a univerzitné centrum juhozápadného Fínska. Turku má starobylé centrum s mnohými historickými pamiatkami, mnohými reštauráciami, kaviarňami, barov a obchodmi.

Ak ste v Turku, určite by ste mali ísť navštíviť historický hrad Turun Linna. Hrad bol postavený v 13. storočí a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Turku. Interiér hradu je plný historických exponátov a výstav, ktoré priam rezonujú so vzrušujúcou históriou hradu.

Ďalšou zaujímavou zástavbou v Turku je Katedrála Turku. Katedrála bola postavená v 12. storočí a je tiež jedným z najnavštevovanejších miest v meste. Katedrála je krásne zrekonštruovaná, s mnohými freskami a so zlatými ozdobami. Okolo katedrály je krajinárska záhrada, ktorá je ideálna na piknikovanie a prechádzky.

Na okraji Turku sa nachádza jeden z najväčších turistických cieľov juhozápadného Fínska – ostrov Ruissalo. Ostrov je obklopený krásnymi plážami a lesmi, je to miesto, kde môžete absolvovať množstvo outdoorových aktivít ako prechádzky, cykloturistiku alebo šnorchlovanie. Ostrov Ruissalo je tiež domovom pre zaujímavé miesto Botanická záhrada.

Turku je výborné východisko aj pre turistické zájazdy do juhozápadného Fínska. Vzdialenosť z Turku do Helsinki je iba 170 km a cesta trvá približne 2 a pol hodiny. Helsinki je hlavné mesto Fínska a je to jedno z najživších miest krajiny. Helsinki má mnoho pamiatok, od námestia Senátneho námestia až po katedrálu. Je to aj miesto, kde sa nachádza jeden z najväčších trhov v Európe, alebo kde môžete vyskúšať rôzne špeciality ako napríklad štrngor.

Turku má mnoho ubytovacích možností pre všetky rozpočty. Mnohé z nich sú veľmi priestranné a ponúkajú vynikajúce ubytovanie s výhľadom na okolitú krajinu. Ceny ubytovania sa v Turku líšia v závislosti od toho, aké osobný a finančný rozpočet si určíte pre svoju dovolenku.

V skratke, Turku je skvelým miestom pre dovolenku plnú historických pamiatok, prírodných krás a outdoorových aktivít. Je to miesto, kde sa môžete zrelaxovať, užívať si slnka a plánovať svoje ďalšie dobrodružstvá. Pre tých, ktorí sa tešia na kultúru a históriu, ale aj pre tých, ktorí majú radi outdoorové aktivity, Turku je miesto, kde práve máte začať načerpať skúsenosti a užívať si nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Fínsko Turku


Turku je druhé najväčšie mesto Fínska a jedno z najkrajších v krajine. Nachádza sa na juhozápade Fínska, na pobrezí Fínskeho zálivu. Mesto je známe svojou historickou hodnotou, nádhernými parkami a impozantnou katedrálou z 13. storočia.

Turku je aj turistickou destináciou a navštíviť ho môžu turisti z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať problém nájsť vhodné miesto na pobyt. Existuje množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov všetkých cienových kategórií.

Na prvom mieste stojí klasické hotelové ubytovanie. Turku ponúka množstvo hotelov, ktoré sú nielen pohodlné, ale aj cenovo dostupné. Turistom, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii piate hvezdičkové hotely s neobmedzeným komfortom a výhľadom na rieku Aura.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac osobné, Turku ponúka aj niekoľko možností ubytovania v penziónoch a bed&breakfast metodou. To sa zvyčajne nachádza v blízkosti centrá mesta a má tiež cenovo prijateľné ceny pre návštevníkov.

Ak hľadáte niečo bližšie k prírode, môžete si zvoliť ubytovanie v kempoch alebo chatkách. Táto možnosť je skvelá pre rodiny, sériových turistov alebo návštevníkov, ktorí hľadajú príjemnú atmosféru v blízkosti prírody a jazier.

Väčšina ubytovanie v Turku ponúka základné vybavenie ako sú kúpeľne, bezplatné Wi-Fi a raňajky. Niektoré hotely ponúkajú aj nadštandardné služby, ako sú napríklad posilňovňa a kozmetické salóny.

Skrátka, ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať ťažkosti nájsť miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Turku je jedným z najkrásnejších miest Fínska a ubytovanie tu len zlepší váš zážitok z návštevy tohto fascinujúceho mesta.


Letenka Fínsko Turku


Fínsko je krajina, ktorá si získala srdcia mnohých turistov. Jeho roztomilé mestečká, zasněžená krajina a jedinečná kultúra svätoznámej saune robia z neho miesto, kde sa naozaj dá relaxovať a oddýchnuť si od hektického každodenného života. A aký lepší spôsob, ako sa tam dostať, než cestou do druhého najväčšieho mesta Fínska, ktorým je Turku.

Letenka do Turku nie je narýchlo jednoduchá, pretože nie je veľa špecifických leteckých spoločností, ktoré tam lietajú. No to však neznamená, že cesta zo Slovenska do Turku je neprístupná. Ak si teda plánujete výlet do Turku, nie je to nemožné. Môže to síce byť trochu komplikovanejšie, ale za to stojí.

K dispozícii sú dve možnosti ako sa do Turku dostať – letom zo Slovenska do Helsínk a potom autobusom, alebo transferom do Turku a cestou na lodi. Helsinky majú pripojenie cez celú Európu, preto nájdete mnoho letov. Ak si pre vášu cestu zvolíte Helsinky, nezabudnite si naplánovať podrobné informácie o ciestach z letiska, alebo si rezervovať transfer na dopravnom portáli. Transfer autobusom z Helsinky do Turku býva najpohodlnejšou a najlacnejšou voľbou. Cesta autobusom z Helsínk do Turku trvá približne 2 hodiny.

Druhou možnosťou, ako sa dostať do Turku, je loď. Z Helsínk sa do Turku dostanete príjemnou cestou okolo ostrovov výletnou dopravou. Turku má vlastný prístav a z Helsínk sa do Turku môžete dostať na shuttle lodí vrátane Viking Line a Finnlines. Lodné cesty sú súčasťou turistiky a ponúkajú úchvatné výhľady na morské panorámy.

Turku má mnoho zaujímavostí pre turistov, ako je napríklad obejdovanie historických miest, ako sú Turun Linna - hrad, katedrála Turku, muzeum Aboa Vetus & Ars Nova – múzeum moderného umenia, a mnoho ďalších. Turku je miesto plné histórie a množstva kultúrnych akcií po celý rok. Ak si radi užívate relax pri mori, môžete tráviť dovolenku v jednom z apartmánov pri pláži.

Všetko, čo potrebujete, aby ste si zaslúžili dovolenku, je zabezpečenie letenky odletu zo Slovenska, priekopníctvo a plánovanie času a návštevy sídliska Turku. Užite si túto nádhernú krajinu.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Turku?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je využiť verejnú dopravu. Existuje priamy autobusový spoj, ktorý vás dovezie do centra mesta.

2. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Turku?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí Turun hrad, Turun katedrála, múzeum Aboa Vetus & Ars Nova a Luostarinmäki starodávne drevené dedičstvo.

3. Kam môžem ísť na dobré jedlo v Turku?
Odpoveď: V Turku je veľa skvelých reštaurácií. Niektoré populárne možnosti sú zámocká reštaurácia Kähwā, reštaurácia Pinella a reštaurácia Tårget.

4. Ktoré pláže sú najbližšie k Turku?
Odpoveď: Najbližšie pláže sa nachádzajú na ostrove Ruissalo, ktorý je vzdialený asi 20 minút jazdy od centra mesta.

5. Ako sa dostať z Turku do Helsinki?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je cestovať vlakom. Vlaky medzi Turku a Helsinkami premávajú pravidelne a cesta trvá približne 2,5 hodiny.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Turku?
Odpoveď: Turku je krásne v každom ročnom období, ale letné mesiace sú obzvlášť populárne. Ak sú vám prijateľné nižšie teploty, môžete navštíviť Turku aj v zime a zažiť atmosféru vianočných trhov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Turku?
Odpoveď: V Turku je mnoho hotelov a hostí. Niektoré populárne možnosti sú Hotel Radisson Blu Marina Palace, Hotel Scandic Julia a Guesthouse Turku.

8. Aké sú najlepšie miesta na nakupovanie v Turku?
Odpoveď: Centrum mesta Turku je plné obchodov a obchodných centier. Niektoré populárne miesta na nakupovanie sú Hansakortteli a Kauppakeskus Skanssi.

9. Čo môžem robiť vo voľnom čase v Turku?
Odpoveď: Vo voľnom čase v Turku môžete navštíviť múzeá, prechádzať sa počasie voľnými priestormi, relaxovať v parku alebo si vychutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií.

10. Mám sa naučiť základné fínske frázy, ak idem do Turku?
Odpoveď: Nie je to nevyhnutné, ale je vždy potešiteľné a užitočné, ak sa aspoň niektoré frázy naučíte. Fíni ocenia, keď sa snažíte hovoriť ich jazykom, aj keď väčšina ľudí v Turku hovorí plynnou angličtinou.


Počasie Fínsko Turku


Fínsko je jednou z tých krajín, kde je počasie veľmi premenné a občas ťažko predpovedateľné. Táto krajina sa nachádza na severe Európy a je obklopená Baltským morom, čo značne ovplyvňuje jeho poveternostné podmienky. Jedno z najväčších miest v Fínsku je Turku, ktoré sa nachádza na juhu krajiny a je považované za jej historické a kultúrne centrum.

Počasie v Turku je typické pre stredne veľké mesto v severnej Európe. Letá sú tu zvyčajne chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 15 ° C. Občas sa však môžu vyskytnúť teplejšie dni, keď teploty stúpajú až na 25 ° C. Letá sú dlhé a slnečné, sú veľmi príjemné na prechádzky po meste či návštevu blízkych pláží.

Zimy v Turku sú studené a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo -5 ° C, ale môžu klesnúť až na -25 ° C. Sneženie je tu bežné a môže trvať dlhé obdobie. Vzhľadom na dlhé noci a krátky deň sú zimy veľmi temné v Turku. Zároveň je to však oblúbený čas na zimné športy, ako je lyžovanie a korčuľovanie na zamrznutých jazerách.

Jar a jeseň v Turku sú prechodné obdobia, kedy sa počasie často mení. Teploty na jar stúpajú a dosahujú priemerné hodnoty okolo 10-15 ° C. Jar je tiež obdobím, kedy začínajú kvitnúť stromy a zeleň sa vracia do mesta. Jesenné mesiace sú často daždivé a chladné, s teplotami, ktoré klesajú na průměrnou hodnotu okolo 5 ° C. Farby jesene sú však nádherné a prinášajú do mesta úžasnú atmosféru.

Okrem týchto bežných poveternostných podmienok môže byť v Turku občasne aj veterno, čo môže výrazne ovplyvniť teplotu a pociťovaný chlad človeka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Turku, je vhodné sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a brať so sebou oblečenie vhodné pre chladné a vlhké prostredie. Okrem toho je dobré mať zo sebou aj náhradné oblečenie, keďže počasie sa môže nečakane zmeniť.

Celkovo vzaté, počasie v Turku je typické pre severnú Európu s chladnými letami a studenými zimami. Mesto však ponúka množstvo aktivít a krásnych miest na návštevu, bez ohľadu na to, aké sú poveternostné podmienky. Tieto rôzne poveternostné podmienky dodávajú Turku špeciálny šarm a jeho obyvatelia sa s nimi naučili žiť a využívať ich plnohodnotne.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky