Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Avignon

Počasie Francúzsko Avignon


Avignon sa nachádza na juhu Francúzska a patrí medzi najslávnejšie miesta v krajine. Toto starobylé mesto láka návštevníkov z celého sveta, ktorí chcú ochutnať kultúru, históriu a umenie. Počasie v Avignone je prevažne teplé a slnečné, čo pomáha k vytvoreniu príjemnej atmosféry v meste.

Klíma v Avignone

Avignon sa nachádza v stredomorských oblastiach a má vplyv na jeho klímu. Počasie v meste je ovplyvnené najmä horami, ktoré obklopujú Avignon a chránia ho pred silnými vetrami. Letné mesiace sú teplé a suché s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit). Zimy sú chladnejšie, ale nie príliš studené, s teplotami okolo 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit).

Jarné a letné mesiace v Avignone

Jarné a letné mesiace sú v Avignone obdobím slnka a tepla. Od marca do mája je počasie stále chladné, ale teploty sa rýchlo zvyšujú. V lete, od júna do augusta, je počasie v Avignone teplé a slnečné s najvyššími teplotami v júli a auguste. V týchto mesiacoch môže byť teplota až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit) a teplota nočnej klímy môže byť približne 20 stupňov Celsius (68 stupňov Fahrenheit).

Jeseň v Avignone

Jeseň prichádza rýchlo do mesta a s ňou prichádza aj väčšie množstvo dažďa. Teploty, ktoré v septembri dosahujú okolo 20 stupňov Celsia (68 stupňov Fahrenheit), klesajú v októbri a novembri na 10 až 15 stupňov Celsius (50 - 59 stupňov Fahrenheit).

Zima v Avignone

V zime sa v Avignone teploty znižujú a môžu dosiahnuť až 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit). Aj keď to nie je taký ošiaľ ako v iných oblastiach, môže sa zdať chladno a suché.

Celkové počasie v Avignone

Celkovo má Avignon pomerne slnečné počasie s teplými letami a mierne zimy. Najvyššiu priemernú teplotu v meste môžete očakávať v júli a auguste, ale počasie je celkom pohodlné aj v iných častiach roka. Vzhľadom na to, že Avignon je známe svojím krásnym starobylím a pamiatkami, celoročne má veľa návštevníkov. Avignon je kúzelné a teplé mesto a každá ročná doba má svoje šarmy, ktoré si vás získajú.


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré ročne pritiahnu milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Avignon, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska, v regióne Provence. Mesto Avignon je známe svojou krásnou architektúrou, obklopeným tichým prostredím a pestrou ponukou kultúrneho diania.

Ubytovanie v Avignone je bohaté a ponuka je rozmanitá. Od luxusných hotelov až po kempy, preverené hotely a nízko nákladové hostely, Avignon má pre každého niečo. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patria staré kusy koloniálneho obdobia, ktoré boli zrekonštruované a premenené na hotely a apartmány. Tie sú ideálne pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry mesta.

V Avignone je aj niekoľko moderných hotelov, ktoré sú vybavené všetkými podnetmi súčasného sveta. Tieto hotely poskytujú vynikajúce služby, ako sú bazény, tenisové kurty, fitness centrá a spa. Hotel La Mirande je bez pochýb najluxusnejším hotelom v Avignone a ponúka nezávislosť, ktorú nemôže ponúknuť žiadny iný hotel.

Ak hľadáte ubytovanie pre menšie budget, potom je ideálna voľba pre vás hostel. Avignon má niekoľko hosteli, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú skutočne dobré možnosti. Medzi najobľúbenejšie hostely patria Hostel Central, Les trois matons a Auberge de Jeunesse.

Osoby, ktoré hľadajú niečo medzi hotely a hostely, by mohli mať záujem o penzióny a bed and breakfasts. Tieto typy ubytovania sú o niečo drahšie ako hostely, ale cenovo výhodnejšie ako hotely. Ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré sa chystajú prežiť noc v meste.

V Avignon sú aj kempy, ktoré ponúkajú odľahlé a príjemné prostredie pre turistov. Základné vybavenie určené pre kempovanie ako stan, spacák či vrecková lampa, si môžete prenajať priamo na mieste. Ceny kempov sú vynikajúce a časom sa stanú ešte viac prijateľnými.

Nakoniec, nezabudnite si včas zarezervovať ubytovanie, aby ste sa uistili, že budete mať miesto pre svoje potreby. Avignon ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému, od luxusných hotelov po kempy. Návšteva Avignonu bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Kde sa nachádza Avignon?
Avignon je mesto vo Francúzsku, v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

2. Aké je hlavné symbolické miesto v Avignone?
Najznámejšou pamiatkou v Avignone je Pápežský palác, ktorý sa nachádza v stredovekom opevnenom centre mesta.

3. Koľko je vstupné do Pápežského paláca?
Aktuálne vstupné do Pápežského paláca je 12 eur pre dospelých a 8 eur pre deti do 18 rokov. Existujú však aj rôzne zľavy a výhodné kombinované vstupenky.

4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Avignone?
Avignon má dobre vybudovanú dopravnú infraštruktúru. Vzdušnou dopravou sa dá do Avignone dostať cez letisko Marseille Provence, odkiaľ je možné cestovať vlakom alebo autobusom. Avignon má aj vlastnú železničnú stanicu, ktorá ponúka rýchle a pohodlné spojenia s inými mestami vo Francúzsku.

5. Aké sú typické jedlá v Avignone?
Avignone je známe svojou tradičnou provensálskou kuchyňou. Medzi typické jedlá patrí ratatouille, bouillabaisse, tapenade, a rôzne druhy syrov a klobás.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Avignone?
Najlepší čas na návštevu Avignone je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a slnečné. Tiež sa odporúča vyhnúť sa hlavnym turistickým sezónam, ako sú júl a august, kedy je mesto veľmi rušné.

7. Existujú nejaké festivaly vo Avignone?
Áno, Avignon je známy pre svoj slávny medzinárodný festival divadla, ktorý sa koná každý rok v júli. Je to najväčší festival divadla na svete a priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

8. Kam sa môžem ubytovať v Avignone?
V Avignone je veľa možností na ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, malými rodinnými penziónmi alebo si rezervovať ubytovanie cez Airbnb.

9. Čo je európsky parlament vo Francúzsku?
V Avignone sa nachádza sídlo Európskeho parlamentu, ktorý je jednou z vedúcich inštitúcií Európskej únie. V tomto sídle sa konajú zasadnutia a stretnutia poslancov z rôznych krajín.

10. Aké sú najbližšie atrakcie vo vzdialenosti od Avignone?
Vo vzdialenosti od Avignone sa nachádzajú ďalšie krásne destinácie, ako je napríklad mestá Arles a Nimes, ktoré sú známe svojimi rímskymi pamiatkami. Taktiež blízko je aj región Luberon, ktorý je známy svojimi krásnymi dedinkami a vinicami.


Letenka Francúzsko Avignon


Ak plánujete navštíviť Francúzsko, určite nezabudnite zahrnúť Avignon do vašich cestovateľských plánov. Okúzľujúce mesto je obklopené historickými hradbami a je známe pre svoju katedrálu Notre-Dame-des-Doms a Palais des Papes, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Zatiaľ čo návštevníci tu prídu na chuť nádherným výhľadom na rieku Rhônu a upokojujúcim zážitkom v záhradách Rocher des Doms, turistické atrakcie tejto oblasti sa však neobmedzujú len na tieto pamiatky.

Najprv si však musíte vybaviť letenku do Avignonu. Našťastie existuje mnoho spoločností ponúkajúcich letenky do Avignonu s množstvom príletov a odletov. Väčšina letov do Avignonu sa uskutočňuje s prestupom v Paríži, takže sa odporúča si skontrolovať vaše lety skôr, ako sa vyberiete na cestu.

Po prílete do letiska Avignon, môžete nájsť autobusovú a taxiskovú službu, ktorá vás rýchlo a pohodlne privedie do centra mesta. Ak radi cestujete vlakom, môžete využiť francúzsku železničnú sieť, ktorá vás z letiska privezie až do hlavnej stanice Avignon TGV.

Keď sa dostanete do centra mesta, budete mať veľa možností stráviť váš čas. Pokojné prechádzky po starom meste je príjemnou aktivitou, ktorá vás prenesie späť v čase. Obliekanie sa do kostýmov a následovanie trasy Dámy z Avignonu, miestnej tradície, je ďalšou zábavnou aktivitou, ktorá vás dostane do francúzskej kultúry.

V okolí Avignonu je množstvo obcí, ktoré vám ponúknu pohľad na miestne vinice a potravinárske výrobky, ktoré sú charakteristické pre oblasť. Pôjdete si prechádzať vinohradmi a ochutnáte sýry, chleby a víno medzi Poligny a La Garde-Adhémar, cez Uchaux a Cairanne.

Nebudete ľutovať, že ste si zvolili letenku do Avignonu, pretože toto francúzske mesto vás nadchne svojou krásou, kultúrou a gurmánskymi zážitkami. Ak teda hľadáte romantický únik alebo si jednoducho chcete užiť dovolenku vo Francúzsku, let do Avignonu bude skvelou voľbou!


Dovolenka Francúzsko Avignon


Avignon: Poklad na juhu Francúzska

Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku v južnom Francúzsku, mali by ste zvážiť návštevu miesta menom Avignon. Táto malebná historická destinácia, zároveň hlavné mesto departementu Vaucluse, je známa svojou jedinečnou kultúrou, krásou a bohatým dedičstvom.

Avignon sa nachádza na brehu rieky Rým a je povestné svojim stredovekým opevnením. Jeho najznámejšou atrakciou je Palác pápežov, ktorý bol kedysi sídlom pápežov a je dnes zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento majestátny palác, s jeho nádhernou architektúrou a rozsiahlými záhradami, ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na život a moc pápežov v stredoveku.

Okrem Paláca pápežov si môžete vychutnať aj prechádzku starým mestom Avignon, ktoré je známe svojimi úzkymi uličkami, historickými domami a reštauráciami ponúkajúcimi lahodné tradičné jedlá. Neváhajte ochutnať miestne špeciality ako ratatouille, bouillabaisse alebo jahňacie kotletky s bylinkami.

Pokiaľ hľadáte kultúrne zážitky, nezmeškajte návštevu známeho Avignonského festivalu. Tento renomovaný festival je jedným z najväčších v celej Európe a ponúka pestrý program divadelných predstavení, tancu, hudby a filmu. Pre milovníkov umenia je tu aj múzeum Calvet, domov významnej zbierky umenia z obdobia od stredoveku po modernejšie diela.

Avignon je však nielen o histórii a kultúre, ale ponúka aj príjemné možnosti pre oddych a relaxáciu. Môžete sa vydať na piknik do okolitých vinohradov, ktoré sú známe svojimi vynikajúcimi vínnymi kobylkami, alebo sa vybrať na prechádzku Rýnom. Milovníci prírody si môžu užiť aj návštevu Mont Ventoux, známej ako "Gigant Provence", ktorá ponúka nádherné výhľady a možnosť prechádzok a cyklistiky.

Avignon je vybavené aj kvalitnými ubytovacími možnosťami, vrátane hotelov a B&B, a miestnou gastronómiou, ktorá vám umožní skúsiť autentické francúzske pokrmy.

Na záver by som ešte rád spomenul, že Avignon je výborným východiskovým bodom pre objavovanie ďalších okolitých miest a atrakcií. Ak máte možnosť, zabezpečte si prenájom auta a navštívte obľúbené miesta ako Gordes, Roussillon alebo Arles, ktoré sú len krátkou jazdou odtiaľto.

Celkovo povedané, Avignon je ideálnou destináciou pre dovolenku s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Navštívte toto malé mesto na juhu Francúzska a presvedčte sa o jeho kúzle sami.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky