Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Poitiers

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Poitiers


Najčastejšie otázky o Poitiers:

1. Kde sa nachádza Poitiers?
Poitiers je historické mesto vo Francúzsku, ktoré sa nachádza v regióne Nouvelle-Aquitaine.

2. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Poitiers?
Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Poitiers patria katedrála Saint-Pierre, Palais des Comtes de Poitou-Charentes, Futuroscope a Baptistère Saint-Jean.

3. Aké sú najlepšie spôsoby ako sa dostať do Poitiers?
Do Poitiers sa dá dostať letecky, cez letisko Poitiers-Biard, alebo vlakom, ako má Poitiers vynikajúce železničné prepojenie.

4. Aké je počasie v Poitiers?
Počasie v Poitiers je typické pre kontinentálne klimatické podmienky so studenými zimami a teplými letnými mesiacmi. Priemerné teploty sa pohybujú od 2°C v zime až po 25°C v lete.

5. Akú reč sa tu hovorí?
V Poitiers sa hovorí po francúzsky, keďže je súčasťou Francúzska.

6. Koľko obyvateľov má Poitiers?
Poitiers má približne 88 000 obyvateľov.

7. Kam sa oplatí ísť na jedlo v Poitiers?
Existuje mnoho skvelých reštaurácií v Poitiers, kde môžete ochutnať miestne špeciality ako chèvre chaud (teplý kozí syr), farci poitevin (poitierske plnené mäso) alebo macarons poitevins (poitierske macaróny).

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Poitiers?
Najlepší čas na návštevu Poitiers je na jar alebo na jeseň, keď je teplota príjemná a mesto je menej preplnené turistami.

9. Aké sú najbližšie letiská v okolí Poitiers?
Najbližšie letiská sú letisko Poitiers-Biard a letisko La Rochelle, ktoré sa nachádza približne 120 km od Poitiers.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Poitiers?
V Poitiers je dostatok možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sa prispôsobujú rôznym rozpočtom a preferenciám cestovateľov.


Počasie Francúzsko Poitiers


Francúzsko Poitiers je krásne mesto nachádzajúce sa v stredozápadnej časti Francúzska. Je situované v regióne Nová Akvitánia a patrí do departementu Vienne. Toto historické mesto je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré sa kombinuje s moderným mestským životom.

Keď hovoríme o počasí v Poitiers, musíme zdôrazniť, že sa jedná o mesto s oceánskym a kontinentálnym klimatickým charakterom. To znamená, že tu nájdeme mierny, vlhký a teplý letný podnebí, ktoré je typické pre oceánske oblasti, a chladný, suchý a mrazivý zimný podnebí, charakteristické pre kontinentálne oblasti.

Počasie v Poitiers je veľmi príjemné počas celého roka. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 °C. Teploty niekedy dosahujú až 30 °C, avšak a vážne horúce dni nie sú obvyklé. Noci sú príjemné a teplé s priemernými teplotami okolo 15 °C. Prší tu relatívne málo, a preto je letná sezóna ideálnym obdobím pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na prehliadku histórie Poitiers alebo objaviť prírodu v okolí.

Na jeseň začína počasie postupne ochladzovať, s priemernými teplotami okolo 15 °C na začiatku a 5 °C na konci sezóny. Očakávajte viac dažďov a oblačnosti, čo však nezabráni ľuďom vyraziť von a objaviť úžasné pamiatky, ktoré Poitiers ponúka.

Zima v Poitiers je chladná a suchá, s priemernými teplotami okolo 5 °C. Väčšinou nie je veľké množstvo snehu, avšak minimálne mrazy nie sú neobvyklé. Toto obdobie je skvelým časom na návštevu vianočných trhov a užívanie si pohárika teplého točeného vína.

Na jar sa počasie postupne zlepšuje a teploty sa dostávajú na priemerné hodnoty okolo 10 °C na začiatku a 20 °C na konci sezóny. Počas jarnej sezóny sa príroda prebúdza a kvety začínajú kvitnúť, čo robí prostredie ešte krásnejším. Je ideálnou dobu na objavovanie okolitej prírody a turistiku.

Vzhľadom na oceánsky a kontinentálny charakter, môže byť počasie v Poitiers pomerne nepredvídateľné. Preto vám odporúčame sledovať predpovede počasia a byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky.

Francúzsko Poitiers je skutočne čarovným miestom s bohatou históriou, kultúrou a úchvatnou prírodou. Nech sa rozhodnete navštíviť toto mesto kedykoľvek počas roka, nebudete sklamaní.


Letenka Francúzsko Poitiers


Poitiers, hlavné mesto departementu Vienne na západe Francúzska, je kultúrne a historicky bohaté mesto, ktoré zaujme každého návštevníka. Ak sa rozhodnete navštíviť túto malebnú destináciu, letenka do Poitiers je najlepším spôsobom, ako sa dostať do centra tejto histórie plnej oblasti.

Vďaka rýchlemu rozvoju leteckých spojení sa cesty medzi rôznymi miestami sveta stali jednoduchšie. Poitiers disponuje vlastným letiskom, Letiskom Poitiers-Biard, ktoré ponúka lety z rôznych krajín. Let z Viedne do Poitiers trvá približne 2 hodiny, čím sa stáva vhodnou voľbou aj pre tých, ktorí hľadajú krátkodobú dovolenku.

Po prílete do Poitiers budete zaujatí históriou a architektúrou tohto regiónu. Poitiers je známe najmä svojimi románskymi a gotickými pamiatkami. Najimpozantnejším príkladom je Katedrála Saint-Pierre, ktorá sa datuje do 12. storočia. Jej majestátna fasáda, vyzdobená sochami a reliéfmi, je skutočne úchvatná. Pri prehliadke katedrály sa určite nezabudnite vydať aj na jej vežu, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na panorámu mesta.

Ale Poitiers nie je len o architektúre a histórii. Je to aj mesto univerzity s bohatou kultúrnou a študentskou atmosférou. Musíte navštíviť staré mesto, ktoré je iba krátkou prechádzkou od katedrály. Jeho úzke uličky, dláždené ulice a historické budovy sú ideálne na prechádzku a objavovanie. Okrem toho tu nájdete mnoho múzeí, galérií a divadiel, ktoré ponúkajú bohatý program umenia a kultúry.

Okrem toho Poitiers ponúka aj množstvo prírodných krás. Oblastí okolo mesta a departementu Vienne je plná zelených lúk, vinohradov a malebných dediniek, ktoré stoja za návštevu. Jazera, rieky a lesy vytvárajú ideálne prostredie pre rodinné výlety, turistiku a cyklistiku.

Ak ste milovníkom dobrej stravy, budete z Poitiers nadšení. Mesto ponúka širokú škálu reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať kvalitné francúzske jedlá a miestne speciality. Vynechajte večer a nazrite do tradičných vinoték, kde si môžete vychutnať vynikajúce vína z regiónu.

Poitiers je jedinečné mesto s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Letenka do Poitiers je najlepším spôsobom, ako zažiť všetky tieto bohatstvá a objaviť skryté poklady tohto nádherného regiónu západného Francúzska. Nech už sa rozhodnete navštíviť Poitiers kvôli histórii, kultúre alebo prírode, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Francúzsko Poitiers


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, čo ho robí populárnou turistickou destináciou pre mnoho ľudí z celého sveta. Jedným z jeho klenotov je Poitiers, pôvabné mesto nachádzajúce sa v regióne Nouvelle-Aquitaine. Pokiaľ plánujete cestu do tohto historického mesta, musíte si zabezpečiť vhodné ubytovanie.

Poitiers ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočty. Od luxusných hotelov po lacné hostely a súkromné prázdninové domy, je tu niečo pre každého.

Ak preferujete pohodlie a luxus, mali by ste zvážiť pobyt v jednom z mnohých štvor- až päťhviezdičkových hotelov v meste. Tieto hotely ponúkajú elegantné izby vybavené moderným nábytkom a vybavením. Okrem pohostinnosti a prvotriednych služieb majú tieto hotely často aj vlastné reštaurácie, wellness centrá a iné zariadenia pre oddych a relaxáciu.

Pre ľudí, ktorí preferujú neformálnejšie a prístupnejšie ubytovanie, sú v Poitiers k dispozícii aj lacnejšie možnosti. V centre mesta nájdete rôzne menšie hotely a penzióny, ktoré svojim hosťom ponúkajú útulné izby a priateľskú atmosféru. Tieto ubytovacie zariadenia často patria rodinám, ktoré sa snažia ponúknuť svojim hosťom autentický francúzsky zážitok.

Ak ste na dovolenke s väčšou skupinou ľudí alebo máte radi väčšiu slobodu pohybu, možno by ste si prenajali súkromný prázdninový dom alebo apartmán. Poitiers má mnoho ponúkajúcich prázdninových domov a apartmánov, ktoré sú plne vybavené a umožnia vám žiť ako doma. Tieto ubytovacie zariadenia majú väčšinou kuchyňu a samostatné spálne, čo je ideálne pre tých, ktorí by radi sami varili a cítili sa ako doma.

Samozrejme, Poitiers ponúka aj lacné a jednoduché možnosti ubytovania pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Môžete si vybrať z rôznych hostels a lacných hotelov, ktoré vám poskytnú základné pohodlie za prijateľnú cenu. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre mladších cestovateľov a tých, ktorí nevyžadujú vyššie štandardy.

Nezáleží na tom, akým spôsobom sa rozhodnete cestovať a kde sa ubytovať, Poitiers vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Toto krásne mesto je plné histórie, architektúry a prírodného bohatstva, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Ale nezabudnite si zabezpečiť vhodné ubytovanie vopred, aby ste mohli svoju cestu do Poitiers naplno vychutnať.


Dovolenka Francúzsko Poitiers


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a mnoho turistov sa snaží objaviť všetky jeho nádherné regióny a miesta. Jedným z týchto kúzelných miest, ktoré by ste mali určite zvážiť, je Poitiers.

Poitiers je historické mesto v západnej Francúzsku a je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernou architektúrou a úchvatnou scenériou. Je to skutočný poklad pre milovníkov histórie a umenia.

Keď sa ocitnete v Poitiers, určite nevynechajte navštívenie jeho najvýznamnejšej pamiatky - Katedrály svätého Petra. Tento majestátny gotický kostol je jednou z najkrajších náboženských stavieb v celej Francúzsku. Jeho detailné sochy a malby v interiéri vás vezmú do minulosti a potešia vaše oči.

Ďalšie miesto, ktoré by ste v Poitiers mali vidieť, je Bežiak svätého Petra. Táto historická stavba je dôkazom premenlivosti a bohatstva architektúry mesta. Prechádzka po uličkách a prechádzka okolo rôznych obchodov a kaviarní je skvelým spôsobom, ako preskúmať mesto a okúsiť jeho atmosféru.

V Poitiers sa však nájde aj niečo pre tých, ktorí majú radi prírodu. Sad Jardins de Blossac je nádhernými záhradami s rôznymi druhmi kvetov, okrasnými fontánami a romantickými chodníkmi. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu po dlhom dni plnom objavovania.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a zábavu, je v blízkosti Poitiers aj Veľkoplošné zábavné centrum Futuroscope. Tento park je plný vzrušujúcich atrakcií, 3D a 4D kín a rôznych technologických zážitkov. Je skvelým miestom pre rodiny s deťmi, ale rozhodne to nie je určené len pre ne.

Ako vo všetkých francúzskych mestách, ani v Poitiers nechýbajú skvelé reštaurácie a kaviarne. Nezabudnite si vychutnať typické francúzske delikatesy, ako sú bagety, croissanty alebo slávne mäsové jedlá.

V Poitiers sú samozrejme aj rôzne možnosti ubytovania - od luxusných hotelov po útulné penzióny. Vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a zabezpečí vám príjemný pobyt v tomto kúzelnom meste.

Ak hľadáte miesto, kde stráviť svoju ďalšiu dovolenku, neexistuje lepšia voľba ako Poitiers vo Francúzsku. Pobyt v tomto krásnom a históriou prepojenom meste vám poskytne jedinečný zážitok, ktorý si zapamätáte na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky