Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Ubytovanie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary: Umiestnenie a úvod

Ghana, krajina v západnej Afrike, je známa svojou pestrým etnickým zložením, živou kultúrou a nádhernými prírodnými rezerváciami. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto krajine je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, miesto, kde sa môžete ponoriť do fascinujúceho sveta opíc a ich ochrany.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je rezervácia ležiaca asi 22 km juhozápadne od mesta Nkoranza v regióne Brong-Ahafo v Ghane. Je to útočisko pre dve odlišné druhy opíc - monoklové opice Colobus a čierno-biele opice Diana. Tieto opice sú posvätné pre miestnych obyvateľov, čím sa z nich stala súčasť miestnej kultúry a tradícií.

Kultúrna dedina Boabeng-Fiema

Okrem úspechov v ochrane opíc je Boabeng-Fiema známa aj svojou kultúrnou dedinou. Dedina ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do miestnej kultúry a tradícií Ghany. Môžete sa tu dozvedieť o živote a zvykoch domorodých obyvateľov, ktorí si vážia a chránia svoje posvätné zvieratá.

Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Ak sa rozhodnete navštíviť toto úžasné miesto, nebudete mať problém s nájdením vhodného ubytovania v blízkosti rezervácie. V okolí sa nachádzajú rôzne typy ubytovania, ktoré vyhovujú rozpočtovým aj luxusnejším požiadavkám.

Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, kde sa budete cítiť ako doma s miestnou atmosférou a pohostinnosťou, alebo sa rozhodnúť pre komfortnejšie hotely a rezorty, ktoré poskytujú luxusné zázemie a možnosti relaxácie.

Niektoré z týchto miest ponúkajú izby s výhľadom na rezerváciu, čo je skvelý spôsob, ako sa ráno prebudiť s výhľadom na húfy opíc a vychutnávať si ich prírodné prostredie.

Aktivity a zážitky v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Hlavnou atrakciou Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je samozrejme sledovanie a interakcia s opicami. Pri prechádzke po rezervácii budete mať jedinečnú príležitosť vidieť opice vo voľnej prírode, sledovať ich prirodzené správanie a poznať ich životný štýl.

Okrem opíc môžete tiež obdivovať mnohé endemické druhy rastlín a vtákov, ktoré sú v tomto regióne bohaté.

Miestni sprievodcovia vám radi poskytnú podrobné informácie o opiciach, kultúre dediny a o práci rezervácie na ochranu tohto miesta. Vyhliadková veža je tiež k dispozícii pre návštevníkov, čo umožňuje panoramatický pohľad na okolitú prírodu a opice vo voltiére.

Návšteva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je určite nezabudnuteľným zážitkom. Je to skvelá príležitosť nielen na stretnutie s fascinujúcimi tvormi, ale aj na spoznanie miestnej kultúry a obdivovanie prírodného bohatstva Ghany.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Čo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je rezervácia, ktorá chráni hŕstkové opice a ich prírodné prostredie v Gane.

2. Kde sa nachádza Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza v západnej časti Ghany, asi 190 km od hlavného mesta Accra.

3. Aké druhy opíc môžem v súčasnosti vidieť v rezervácii?
V rezervácii Ghana Boabeng-Fiema Monkey sa nachádza viacero druhov opíc, vrátane hŕstkových opíc, afrických zelených opíc a bábovník sudy.

4. Môžem sa dostať do rezervácie vlastným autom?
Áno, môžete sa dostať do rezervácie vlastným autom. Cesta z hlavného mesta trvá približne 4 hodiny.

5. Existuje nejaký vstupný poplatok do rezervácie?
Áno, návštevníci musia zaplatiť vstupný poplatok. Pre domácich turistov je to 5 ghanských cedií, zatiaľ čo pre zahraničných turistov je to 10 ghanských cedií.

6. Aké aktivity môžem v rezervácii podnikať?
V rezervácii môžete pozorovať opice vo voľnej prírode, prechádzať sa po chodníkoch a mať možnosť uskutočniť fotografický safari. Tiež je možné navštíviť dedinu poblíž, kde môžete získať bližší pohľad na kultúru miestneho obyvateľstva.

7. Akú dobu trvá prehliadka rezervácie?
Prehliadka rezervácie trvá zvyčajne 1-2 hodiny, ale môžete si stráviť viac času, ak chcete pozorovať a fotografovať opice.

8. Možno v rezervácii kŕmiť opice?
Nie, kŕmenie opíc je prísne zakázané, aby sa zabránilo závislosti opíc na ľuďoch a potencionálnym zdravotným problémom.

9. Môžem prenocovať v rezervácii?
Nie, v rezervácii nie je poskytované ubytovanie. Existujú však hotely a penzióny v blízkosti, kde sa môžete ubytovať.

10. Existujú nejaké obmedzenia alebo pokyny pre návštevníkov rezervácie?
Áno, návštevníci musia dodržiavať pravidlá rezervácie, ako je zakázaný hluk a fajčenie, aby sa minimalizovala rušivosť pre opice a ich životné prostredie. Tiež je dôležité rešpektovať ochranu prírody a nenechať zbytočný odpad v rezervácii.


Počasie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou po väčšinu roka. V Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary na západnej strane krajiny je podnebie teplé a vlhké s dažďami celoročne. Väčšinu roka môžete očakávať teploty od 25°C do 30°C s vysokou vlhkosťou, čo znamená, že sa môže zdĺhavo cítiť horúco.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a je domovom rôznych druhov zvierat, vrátane opíc. Toto miesto je miestom, kde žije druh opice nazývaný Mona. Táto opica je pomerne mäkká a zvyčajne sa nedáva na prehliadku. Sanitárny blok opíc Mona sa nachádza vo Fiem, jednej z dedín, ktoré tvoria Tongo Hills.

Sanctuary je jedným z pokojných miest v krajine, kde sa dá zrelaxovať a pozorovať opice, ktoré sú mimochodom chránené pod zákonmi krajiny. Návštevníci môžu sledovať opice Mona, ako sa snažia získať jedlo v okolí, ale mali by sa držať primeraného odstupu.

Počas dažďového obdobia v severnej polovici krajiny často prichádzajú monzúnové búrky, ktoré prinesú silné dažde a silný vietor. V južnej časti krajiny, ktorá zahŕňa aj Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, sú búrky menej časté, ale aj tu môže občas padať veľa dažďa a preto by ste mali mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Je dôležité si uvedomiť, že v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa teploty v noci môžu prepadnúť na 15°C, takže si s sebou treba zobrať aj dostatočne teplú bielizeň. Okrem toho by ste mali byť pripravení na horúčavy a veľa vlhkosti počas dňa.

Celkovo poskytuje Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary v Gane skvelú príležitosť vidieť niektoré druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí a zažiť jedinečné počasie a kultúru tejto časti krajiny. Odporúča sa však pripraviť sa na rôzne poveternostné podmienky a dodržiavať návštevné pravidlá, aby sa zachovala bezpečnosť a integrity zvierat.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike, známou svojou bohatou kultúrou, prírodnou diverzitou a vynikajúcimi príležitosťami na safari. Medzi týmito jedinečnými miestami, ktoré by si mal každý návštevník v Gane vychutnať, je aj Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v južnej časti krajiny, približne 150 kilometrov od hlavného mesta Accra. Toto útočisko pre opice je domovom dvoch dedín, Boabeng a Fiema, ktoré spolu zdieľajú svoje územie s okolo 500 opícami. Medzi populárnymi druhmi opíc, ktoré tu nájdete, patria napríklad monošky biele (colobus monkeys), voskáčovité (green monkeys) a mangaby.

Jedným z najzaujímavejších aspektov tohto opícieho útočiska je fakt, že opice sú považované za posvätné a domáci ľudia ich s láskou chránia. Miestni obyvatelia veria, že opice sú ich ochrancami a prinášajú šťastie, preto dôkladne starajú sa o ich blaho.

Pri návšteve Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary budete mať jedinečnú príležitosť pozorovať tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí. Môžete sledovať, ako sa pohybujú vo vrcholoch stromov, skáču s jedného konára na druhý a komunikujú prostredníctvom rôznych zvukov a gest. Ich hravosť a zručnosť vás určite ohromí.

Okrem pozorovania opíc tu sú aj mnohé ďalšie aktivity, ktoré si môžete užiť. Môžete navštíviť dediny Boabeng a Fiema a spoznať miestne obyvateľstvo. Majú jedinečnú kultúru a tradície, ktoré vám určite priblížia poľutovaniahodní miestni sprievodcovia.

Počas návštevy môžete tiež navštíviť múzeum, ktoré zdokumentovalo históriu útočiska a ochranu opíc. Tu sa dozviete o význame ochrany týchto ohrozených druhov a o opatreniach, ktoré sa prijímajú na ich zachovanie.

Ak ste obchodný typ, môžete si kúpiť suveníry vyrobené miestnymi remeselníkmi. Ich produkty sú veľmi jedinečné a zároveň podporujú miestny ekonomický rast.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je miestom, kde sa môžete deťom poučiť o dôležitosti ochrany životného prostredia a zvierat. Je to tiež skvelá príležitosť na relaxáciu a útek od rušného mestského života.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto opície útočisko, odporúča sa si zabezpečiť letenku do Ghany s cestovnou kanceláriou alebo online portálom, ktoré vám umožnia nájsť najlepšiu dostupnú možnosť. Ghana Airports Company Limited prevádzkuje medzinárodné letisko v Accre, kde môžete uplatniť víza a pokračovať na vašu destináciu cez vnútroštátne lety alebo cestou na zemi.

Navštíviť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám ponúkne poznanie miestnej kultúry a nádherných tvorov. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite by ste nemali vynechať túto skvostnú destináciu pri návšteve Ghany.


Dovolenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana, známa aj ako „srdce západoafrického turizmu“, je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Afrike. Krajina je bohatá na krásne pláže, fascinujúce kultúrne pamiatky a nádhernú divočinu. Jedným z najexotických a fascinujúcich miest na dovolenku v Ghane je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Monkey Sanctuary sa nachádza vo vzdialenom meste Nkoranza, v regióne Brong-Ahafo. Táto rezervácia zahŕňa dve malé dediny, Boabeng a Fiema, ktoré slúžia ako domov pre rôzne druhy opíc, najmä monoklové opice a čapuše. Je to jediné miesto v Gane, kde môžete vidieť tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Rezervácia bola vyhlásená za senzáciu pre opice, zatiaľ čo ju miestne obyvateľstvo považuje za posvätné miesto. Opice sú vo vzťahu k miestnym obyvateľom veľmi dôležitým symbolom ochrany a sú považované za poslov zosnulých predkov. Je to takéto spojenie, ktoré umožní opečiatkovaniu a ochrane opíc v rezervácii.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary jeformálnym prístupovým bodom do rezervácie Boabeng-Fiema a je miestom, kde môžete získať informácie o parku, jeho histórii a hlavne o opiciach, ktoré ho obývajú. Môže sa to zdať ako obyčajné informačné stredisko, ale jedná sa o ústredný bod pre ďalší rozvoj a ochranu rezervácie, jej nové projekty a vzdelávacie programy pre miestnych obyvateľov.

Pri vstupe do rezervácie budú návštevníci prekvapení elegantným tancovaním a spievaním opíc, ktoré sú svedectvom ich priateľskej povahy a citlivosti. Opice sú úplne neohrozené v prítomnosti ľudí a sú veľmi prístupné, čo umožňuje turistom sledovať ich správanie a fotografie si s nimi.

Samotná rezervácia sa rozprostiera na ploche približne 4 kilometre štvorcové a je domovom pre viac ako 700 opíc. Väčšina z nich sú monoklové opice a ich počet sa neustále zvyšuje. Okrem monoklových opíc sa tu nachádzajú aj iné vzácne druhy ako čiernobieli guerézy, kolobusové opice a mnoho ďalších.

Prechádzky rezerváciou sú fascinujúcim zážitkom. Počas prechádzky môžete vidieť nekonečné húfy opíc, ktoré si hrajú medzi stromami, pária sa alebo sa kŕmia. Zároveň však musíte dodržiavať prísne pravidlá, ako napríklad zakázaný vstup do obývateľských oblastí opíc alebo dotýkanie sa ich.

Cesta do rezervácie Boabeng-Fiema je tiež úžasným zážitkom. Počas cesty budete mať možnosť vidieť nádherné výhľady na okolitú prírodu a vysoké stromy, ktoré sa rozprestierajú po celej ceste. Je to výnimočný kontrast k rušnému mestskému prostrediu a ponúka útočisko od každodenného zhonu.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedinečná destinácia, ktorá určite stojí za to navštíviť. Môžete si užívať zblízka opice, ich správanie a pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí. Táto skúsenosť je jedinečná a nezabudnuteľná.

Ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zaradiť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary do svojho zoznamu miest na návštevu. Nezabudnete len na zážitok stretnutia s exotickými tvormi, ale aj na kultúrne vzrušenie a krásu tejto úžasnej destinácie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky