Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Shai Hills

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills


1. Aké je umiestnenie Shai Hills v Ghane?
Shai Hills sa nachádza v regióne Velký Akra, približne 50 km severovýchodne od mesta Accra.

2. Aké je vstupné do Shai Hills?
Vstupné do Shai Hills je 10 ghanských cedií pre dospelých a 5 ghanských cedií pre deti.

3. Aké je pracovné hodiny Shai Hills?
Shai Hills je otvorené pre verejnosť denne od 6:00 do 18:00.

4. Kde sa môžem ubytovať blízko Shai Hills?
V blízkosti Shai Hills sa nachádzajú niektoré hotely a ubytovne, ako napríklad Shai Hills Lodge a Shai Hills Resort.

5. Aké zvieratá môžem vidieť v Shai Hills?
V Shai Hills je možné vidieť rôzne druhy prímorských levov, bufalov, kancov, antilop, opíc a rôznych vtákov.

6. Je v Shai Hills možné kempovať?
Áno, v Shai Hills je možné kempovať pre tých, ktorí majú vlastný stan a vybavenie. Je potrebné si vopred zabezpečiť povolenie od správy národného parku.

7. Aké sú najlepšie časy na návštevu Shai Hills?
Najlepšie časy na návštevu Shai Hills sú skoro ráno a neskoro popoludní, keď je pravdepodobnosť zahlienenia zvierat najväčšia.

8. Aká je prístupnosť Shai Hills?
Shai Hills je ľahko prístupný cestou z Accry a existuje aj verejný autobusový dopravný systém, ktorý vás môže priviesť až k parku.

9. Aké aktivity je možné robiť v Shai Hills?
V Shai Hills je možné robiť prehliadky prímorských levov, turistiku, pikniky, fotografovanie a pozorovanie vtákov.

10. Je v Shai Hills možné si zobrať piknikový obed?
Áno, v Shai Hills je povolené robiť piknik a je možné si zobrať vlastný obed. Existuje aj reštaurácia v blízkosti, kde si môžete kúpiť jedlo.


Počasie Ghana Shai Hills


V Ghaně, presnejšie v Shai Hills, sa môže výrazne meniť počasie v závislosti na ročnom období. Ghana má dva obdobia - suché a dažďové.

V Shai Hills, obdobie dažďov začína v apríli a končí v októbri. Toto obdobie prináša výdatné dažde a silné búrky. Počas týchto mesiacov je teplota priemerných 27 ° C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Vysoké teploty a zvýšená vlhkosť môžu byť nepríjemné pre niektorých návštevníkov. Avšak, počas dažďového obdobia, Shai Hills je veľmi zelený a plný života, s mnohými druhmi vtákov a cicavcov, ktoré sa stávajú aktívnejšími a prítomnejšími.

Po konci dažďového obdobia nastáva obdobie sucha. Od novembra do marca môžu byť dni veľmi horúce a suché s minimom zrážok. Priemerná teplota počas tohto obdobia sa pohybuje v rozmedzí 30 - 32 ° C a vlhkosť vzduchu klesne. Tento druh počasia môže byť náročný pre mnohých návštevníkov, ale je ideálnym obdobím pre pozorovanie zvierat, pretože k narastajúcemu počtu zvierat dochádza pri vodných miestach.

Ak sa chystáte navštíviť Shai Hills, najlepšie obdobie by bolo v marci, pretože počas tohto obdobia sa vlhkosť a teplota zmierňujú a sú príjemnejšie pre návštevníkov. Celkovo, Ghana má teplé, tropické počasie so zvýšenou vlhkosťou, ale každé ročné obdobie prináša súvisiace výzvy a zážitky. Akékoľvek obdobie roka však predstavuje skvelú príležitosť na objavovanie a spoznávanie prírody a kultúry tohto krásneho miesta.


Letenka Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills - Tajomstvo Južnej Afriky

Ak existuje miesto na Zemi, ktoré šteklí zvedavosť a túžbu objavovať, je to určite Ghana Shai Hills. Toto nádherné miesto nachádzajúce sa v Južnej Afrike ponúka návštevníkom nekonečné množstvo prírodných zázrakov a kultúrneho dedičstva.

Prvou vecou, ktorá upúta pozornosť návštevníka po pristátí na letisku v Ghane, je jej bohatá príroda. Shai Hills sa nachádza v pohorí Akuapim a ponúka nádherné kopce, jaskyne, vodopády a rieky. Tento prírodný raj je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov, cicavcov a rastlín, ktoré si môžete obdivovať počas prechádzok po miestnych lesných chodníkoch.

Väčšina návštevníkov navštevuje Shai Hills aj kvôli jeho jedinečným zaujímavostiam. Najznámejšou je Shai Hills Wildlife Reserve, ktorá je domovom mnohých druhov živočíchov vrátane slonov, antilop a opíc. Je skvelým miestom na safari, kde môžete stráviť dni sledovaním týchto nádherných tvorov voľnej voľnosti.

Okrem prírody a divočiny je Shai Hills aj významným kultúrnym centrom Ghany. Toto miesto má bohaté historické a archeologické dedičstvo, ktoré rozpráva príbeh starých civilizácií. Prechádzky po starých kamenných mestách a obdivovanie unikátnych skalných rytín vytvorí u návštevníkov pocit, ako by sa ocitli v starobe.

Návšteva Shai Hills by nebola kompletná bez návštevy miestnych obyvateľov a ich kultúry. Tu nájdete tradičné africké dediny a komunity, ktoré sú otvorené vítaním turistov a poskytujú im možnosť spoznať autentický život afrických obyvateľov. Môžete sa zúčastniť tanečných a hudobných vystúpení, vyskúšať si miestne jedlá a zakúpiť si tradičné remeslá ako suveníry.

Návšteva Ghany Shai Hills v skutočnosti nezačína ani nekončí na mieste. Svetelné poľy Akosombo Dam a Lake Volta sú vzdialené len krátku cestu od Shai Hills. Tieto miesta sú zreteľným dôkazom toho, že príroda je miločníkom a tvorcom veľkých tvorov. Prejdite sa po hrádzi alebo sa preplávajte po jazere a nechajte sa očariť krásou týchto miest.

Ak si plánujete letenku do Ghany Shai Hills, pripravte sa pustiť sa na jedinečnú a nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu. Ghana je jedinečným územím, ktoré ponúka skvelú prírodu, kultúru a pohostinnosť jej obyvateľov. Nechajte sa očariť krásou Shai Hills a objavíte čaro Južnej Afriky.


Dovolenka Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills – Zážitok na dovolenke v juhozápadnej Afrike

Západná Afrika je oblast, do ktorej sa ešte len pomaly dostávajú turisti. Krajiny ako Ghana však skrývajú okrem svojej zaujímavej kultúry aj nádhernú prírodu a miesta, ktoré vám učaria. Jedným z takých tajomných miest je tiež údolie Shai Hills.

Shai Hills sa nachádza asi 50 km od ghanského hlavného mesta Accra. Prírodné údolie, ktoré sa na jeho území nachádza, sa rozprestiera na rozlohu 51 kilometrov štvorcových. Toto údolie je plné miest s krásnou scenériou, ale celkom určite je jeho najväčším lákadlom to, čo sa skrýva vo svojich hlbokých roklinách.

V tomto prírodnom údolí sa nachádza niekoľko oblastí, ktoré sú veľmi populárne medzi návštevníkmi. Najväčším z týchto miest je game reserve, ktorý je útočiskom pre množstvo divokej zveri. Medzi najrozšírenejšie zvieratá patrí krokodíl či buvol.

Okrem game reserve v Shai Hills sa nachádza aj niekoľko hôr a skál, ktoré sú úžasnými miestami na prechádzky a trekking. Medzi najznámejšie skaly patrí Flatrock, čo je rovina orientovaná na sever, kde si môžete vychutnať prekrásny výhľad na celé údolie.

Ďalším zaujímavým miestom v Shai Hills je Baboon Sanctuary, ktorý je známy po svojich opiciach. Tento svet je domovom pre množstvo opíc, ktoré sa nasledujúcich niekoľko dní stanú vašimi spoločníkmi. Toto miesto je obľúbené nielen u detí, ale aj u starších turistov.

Shai Hills je tiež miestom, kde sa možno stretnúť s tradičnými kmeňmi. Tieto kmeňové oblasti zabezpečujú, aby sa tradičné náboženstvá a kultúry uchovali v skutočnosti a zároveň slúžia aj ako príležitosti na učenie návštevníkov o kultúrach a životnom štýle Ghanianov. Táto oblasť je vynikajúcim miestom pre jednoduchý únik z mestského života a nahliadnutie do kultúry a životného štýlu miestnych ľudí.

Cesty okolo Shai Hills sú veľmi štrkové a čiastočne naturálne, preto je najlepšie navštíviť túto oblasť počas suchého obdobia, mezi októberom a marcom. Cesta sem však nie je náročná a výlet do tohto prírodného raju nemusí byť pre návštevníkov stresovou záležitosťou.

Ak máte chuť na dobrodružstvo a chcete sa dozvedieť o ghanskej kultúre a prírode, Ghana Shai Hills je miestom, na ktoré by ste sa nemali rozhodne vybrať. Vyskúšajte úžasné zážitky, ktoré ponúka nezabudnuteľné cesty a opustite mesto pre životnejšie a autentické dobrodružstvo. Ghana Shai Hills vám ponúkne vzácne zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Ubytovanie Ghana Shai Hills


Ghana je jednou z afrických krajín, ktorá ponúka turistom množstvo miest a zážitkov. Jedným z nich je aj národný park Shai Hills, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Dodowa, asi 50 kilometrov od ghanského hlavného mesta Accra. Národný park Shai Hills je úžasným miestom, kde si môžete pozrieť ghanskú divočinu a zároveň si na vlastnej koži vyskúšať tradičný ghanský spôsob života.

Ak si plánujete cestu do Ghany, určite by ste nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť toto fascinujúce miesto. Ak potrebujete ubytovanie, budete mať niekoľko možností. Národný park Shai Hills ponúka niekoľko možností ubytovania:

- Kempovanie: Ak ste nadšeným dobrodruhom a radi prežívate čas v prírode, môžete si vybrať možnosť kempovania. V parku sú vybavené plochy pre stanovanie s verejnými toaletami a sprchami. Môžete si pritiahnuť vlastný stan, alebo si ho prenajať. Táto možnosť ubytovania je veľmi lacná a určite vás aj nadchne, pretože budete spať pod hustými hviezdami.

- Chatky: Ak sa vám nechce štípať drevo na oheň, môžete si prenajať drevenú chatku. Najlepšie je, ak si ju zabezpečíte vopred, pretože ubytovanie v chatkách je v parku veľmi populárne. Chatky sú zabezpečené vybavením pre varenie, môžete si tu pripravovať jedlo sami. Chatky sú trochu drahšie ako kempovanie, ale určite sa oplatia pre tých, ktorí chcú vidieť divočinu a zároveň majú radi pohodlie.

- Hotel: Ak máte radi vyšší komfort, môžete si prenajať izbu v hoteli. Nachádza sa tu niekoľko hotelových ubytovní, ktoré sú vyradené priamo v parku. Ak budete mať šťastie, môžete nájsť izby s výhľadom na park. Tento druh ubytovania je samozrejme najdrahší, ale ak sa vám páči luxus a módny štýl, tak táto možnosť je pre vás tou správnou.

Ak si potrpíte na gastronómiu, rozhodne Vás poteší, že aj v parku sa nachádza množstvo stánkov s jedlom. Tu si môžete vyskúšať typické ghanské jedlá, ako sú napríklad: kari, banku, či fufu. Ochutnajte aj stredomorské chutí, ako napríklad grécke jedlá, ktoré sa v parku tiež ponúkajú.

Národný park Shai Hills má veľa ponúk aspoň pre jeden až dva dni pobytu. Môžete si tu pozrieť kozy, opice a slávne dravce. Ak máte miesto v pláne navštíviť, presvedčte sa, že si prinesiete celé svoje zariadenie na fotografovanie. Okrem skvelých fotografií nádherných afrických západov slnka, budete môcť vidieť aj rozkošné malé sloníky, ktorí sa tu narodili. Ghana je skutočne krásna krajina a národný park Shai Hills je jedným z miest, ktoré robia z tejto krajiny fascinujúce miesto na návštevu. Uistite sa, že si alespoň na jeden alebo dva dni zarezervujete miesto v parku, ktoré bude Vaším útočiskom po náročnom dni plnom dobrodružstiev.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky