Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana is known for its diverse wildlife, and one of the best places to experience this is at the Tafi Atome Monkey Sanctuary. Located in the Volta Region, the sanctuary is home to over 200 mona monkeys and is a popular tourist destination.

The easiest way to get to Tafi Atome Monkey Sanctuary is by flying into Ghana. The closest airport is Kotoka International Airport in Accra, which is approximately 120 km away from the sanctuary. From there, visitors can take a taxi or hire a car to travel to the Volta Region.

It is also possible to fly to Kumasi Airport, which is closer to the Volta Region. However, there are fewer flights to Kumasi compared to Accra, so it may be more convenient to fly to Accra and then travel to the Volta Region.

Once you arrive in the Volta Region, there are several options for getting to Tafi Atome Monkey Sanctuary. The easiest is to hire a taxi, which can take you directly to the sanctuary. Alternatively, you can take a public bus to the nearby town of Hohoe and then take a taxi from there to the sanctuary.

The entrance fee for the Tafi Atome Monkey Sanctuary is very reasonable, and visitors can also hire a guide to accompany them through the sanctuary. The guided tour takes approximately 1-2 hours and allows visitors to get up close to the monkeys and learn about their behavior and habitat.

The monkeys at Tafi Atome Monkey Sanctuary are very used to human interaction, so visitors can hand-feed them and take photos with them. However, it is important to follow the rules of the sanctuary and not disturb the monkeys by chasing or touching them.

Overall, the Tafi Atome Monkey Sanctuary is a unique and exciting experience for any wildlife enthusiast visiting Ghana. With easy access by air and affordable entrance fees, it is a must-see destination for anyone traveling to the Volta Region.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


1) Ako sa dostanem do rezervácie Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Odpoveď: Z juhovýchodnej Gany, dá sa prísť na ceste z Kpandu alebo z Anloga.

2) Koľko trvá prehliadka rezervácie?
Odpoveď: Prehliadka trvá približne 1-2 hodiny.

3) Môžem sa dotýkať opíc v rezervácii?
Odpoveď: Nie, návštevníkom je zakázané dotýkať sa opíc.

4) Aké druhy opíc sa v rezervácii nachádzajú?
Odpoveď: V rezervácii žijú rôzne druhy opíc vrátane paviánov a kolobeziek.

5) Existujú v rezervácii aj iné zvieratá?
Odpoveď: Áno, okrem opíc sa v rezervácii môžete vidieť aj ine zvieratá ako napríklad krokodíly a mnohé druhy vtákov.

6) Je potrebné mať pred návštevou rezervácie vakcináciu?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa vakcinácia, ale je vždy vhodné poradiť sa s vaším lekárom pred cestou do Afriky.

7) Kedy je najlepší čas na návštevu rezervácie?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu je počas suchého obdobia od decembra do marca.

8) Aké sú vstupné poplatky do rezervácie?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka.

9) Môžem v rezervácii nakŕmiť opice?
Odpoveď: Nie, je zakázané nakŕmiť opice v rezervácii.

10) Môžem si v rezervácii fotografovať?
Odpoveď: Áno, môžete si fotografovať opice a iné zvieratá, ale je potrebné dodržiavať pravidlá rezervácie a nevyrušovať zvieratá.


Dovolenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak hľadáte dobrodružstvo a neobvyklé turistické atrakcie, nezmeškajte šancu navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane, ktorý je domovom jedinečnej druhovej rozmanitosti opíc vo voľnej prírode. Toto malé útočisko sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, v oblasti Volta. Tafi Atome Monkey Sanctuary je miestom, kde môžete zažiť úplne novú úroveň interakcie s divokými zvieratami a zároveň podporiť ich ochranu.

Útočisko je známe hlavne pre obývanie jednej z najväčších a najrôznejších populácií opíc v Ghane. Jeho obyvatelia zahŕňajú rôzne druhy opíc, vrátane veľkonočných opíc, kapucínov a guerénov. Sú to inteligentné a zvedavé tvory, ktoré majú radi kontakt s ľuďmi a sú pripravené prísť bližšie, keď sa k nim dostanete. Ak ste pripravení priniesť so sebou zdravé odhodlanie, budete mať možnosť vidieť ich vo voľnej prírode a dokonca sa s nimi stretnúť tvár v tvár.

Pri vstupe do Tafi Atome Monkey Sanctuary budete privítaní skúseným sprievodcom, ktorý vám poskytne informácie o ekológii oblasti a výskumoch, ktoré tu prebiehajú. Taktiež sa dozviete o ich práci na ochrane a zachovaní opíc. Jednou z aktivít, ktoré môžete v rámci exkurzie absolvovať, je sledovanie opíc na ich denných túrach k ťažkosti prístupným miestam, kde si pochovávajú potravu, hľadajú vodu a prechádzajú sa stálezelenými lesmi.

Okrem stretnutia s opicami ponúka Tafi Atome Monkey Sanctuary aj ďalšie zaujímavé aktivity a atrakcie. Môžete prechádzať po miestnych chodníkoch, kde objavíte krásu prírody a flóry. Poznávací výlet s miestnym sprievodcom vám poskytne informácie nielen o opiciach, ale aj o iných divokých živočíchoch a rastlinách, ktoré sú tu doma. Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete absolvovať jazdu na štvorkolke alebo si prezrieť okolie z výšky počas zip line zážitkovej jazdy.

V miestnej dedine, ktorá je súčasťou útočiska, máte možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru. Tafi Atome je známe tkaním rôznych textílií a domácim remeslom. Môžete navštíviť miestne dielne a zistiť viac o tradičnom spôsobe výroby odevov a dekorácií.

Ak plánujete navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary, odporúča sa zabezpečiť si ubytovanie v obľúbenej blízkej dedine Ho. Vo Volete je tiež mnoho možností na prenájom áut alebo si môžete zabezpečiť miestnu dopravu. Pripomíname vám, že plánovanie a rezervácie treba vykonať vopred.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je nepochybne jednou z najzaujímavejších miest na navštívenie v Ghane. Toto útočisko nie je len turistickou atrakciou, ale aj miestom aktívnej ochrany opíc a podpory životného prostredia. Ak hľadáte unikátny zážitok v prírode a chcete vidieť opice vo voľnej prírode, neváhajte a vydajte sa na dovolenku do Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane. Rovnako si nezabudnite udržať rešpekt k divokým zvieratám a prírode, ktoré tam žijú, a dobrovoľne podporte ich ochranu.


Počasie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je západoafrická krajina, ktorá sa pýši pestrým klimatickým prostredím. Jedným z najpopulárnejších miest v Gane je Tafi Atome Monkey Sanctuary, ktoré je domovom pre množstvo opíc a bohatých druhov rastlín a zvierat. Napriek tomu, že Ghana má všeobecne teplé a vlhké podnebie, môžu byť počasie a podmienky v oblastiach ako Tafi Atome svieže a mierne.

Miesto sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a leží v nadmorskej výške 200 až 300 metrov nad morom. Počasie v Tafi Atome sa mení v súlade s ročnými obdobiami a vplyvom monzúnového systému. V období sucha, ktoré trvá od novembra do marca, teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 35 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia dážde klesajú takmer na minimum a miestne klimatické podmienky môžu byť veľmi suché.

Na druhej strane, počas obdobia dažďov (od apríla do októbra), množstvo zrážok v oblasti narastá a môže byť dosť výdatné. Miestne rieky a potoky zvyčajne vylejú z břehov a okolité pôdy môžu byť veľmi mokré. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú okolo 28 - 30 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť môže byť náročná pre niektorých návštevníkov.

V každom prípade by návštevníci Tafi Atome mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, podľa aktuálneho obdobia a lokality. Odporúča sa, aby si turisti priniesli oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre mokré a suché podmienky, a ktoré sú pohodlné na nosenie počas návštevy rezervácie.

Celkovo možno povedať, že neexistuje ideálny čas na návštevu Tafi Atome Monkey Sanctuary, pretože každé obdobie má svoje výhody a nevýhody. Dôležité je mať na pamäti, aké sú klimatické podmienky a prispôsobiť sa im, aby bola návšteva tohto úžasného miesta pozitívnym zážitkom.


Ubytovanie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak sa chystáte navštíviť Ghánu a hľadáte jedinečné a zážitkové miesto na ubytovanie, Tafi Atome Monkey Sanctuary by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto svätyňa v dedine Tafi Atome je domovom ohrozených druhov opíc a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad do ich životného prostredia.

Svätyňa sa nachádza na východe Ghány, v regióne Volta, a je jednou z najznámejších turistických atrakcií krajiny. Svojou rozlohou približne 12 hektárov poskytuje opicám dostatok priestoru na voľný pohyb a prírodné prostredie, ktoré im zaručuje potrebnú slobodu.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je domovom takmer 300 jedincov opíc, zo štyroch rôznych druhov. Najpočetnejším druhom je mona opica, ale môžete tu nájsť aj green monkey, patas či spot-nosed monkey. Tieto opice sú pre miestnych obyvateľov sacou, ale zároveň majú vysoký význam aj pre ekosystém oblasti.

Pri návšteve svätyne môžete mať možnosť sledovať opice vo voľnej prírode, ako sa hrajú, živia a prebývajú vo svojich skupinách. Jedinečným zážitkom je aj interakcia s opicami, keď môžete pod dozorom skúsených sprievodcov kŕmiť či zavolať ich samotých. Je to príležitosť na priamy kontakt s týmito úžasnými zvieratami a na získanie hlbšieho porozumenia ich správania a potrieb.

Na ubytovanie v Tafi Atome Monkey Sanctuary máte na výber z niekoľkých možností. Môžete si vybrať medzi štýlovými a komfortnými bungalovmi v prírodnom prostredí alebo si zarezervovať miesto na kempu, kde si môžete postaviť stan a spoznať prírodu ešte intenzívnejšie. Niektoré z ubytovacích zariadení ponúkajú aj tradičné ghanézske jedlá, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre vaše chuťové poháriky.

Okrem sledovania opíc a relaxácie v prírode ponúkajú územie svätyne aj iné aktivity. Môžete sa vydať na prechádzku a objavovať okolitú krajinu, navštíviť miestne obce a vypočuť si príbehy miestnych obyvateľov alebo sa vydať na výlet do nedávno objavených vodopádov Kente či ďalších turisticky atraktívnych miest v regióne.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je príkladom udržateľného cestovného ruchu a zároveň dôležitou lokalitou pre ochranu ohrozených druhov opíc. Vaša návšteva v tejto svätyni nie len poskytne vzácnu príležitosť na stretnutie s divokou prírodou, ale aj podporí miestnych obyvateľov a ich úsilie o ochranu tohto jedinečného miesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky