Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Amorgos

Letenka Grécko Amorgos


Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori a je súčasťou Skupiny Ostrovov Kyklady, ktoré sa nachádzajú v Grécku. Tento pôvabný ostrov je známy svojou okázalou prírodou, bohatou históriou a malebnými plážami. Pre tých, ktorí sa rozhodnú ho navštíviť, letenka do Grécka a potom do Amorgosu je výhodou.

Ak hľadáte miesto s autentickou gréckou atmosférou ďaleko od turistických ruchov, Amorgos je ideálnou voľbou. To je jedna z najnečistejších ostrovných destinácií v Egejskom mori a jeho horská a nerovná krajina poskytuje nádherné výhľady a možnosti pre dobrodružstvá.

Po prílete na letisko ATHENA v Aténach, je možné pokračovať na Amorgos trajektom alebo vrtuľníkom. Obidve možnosti ponúkajú úžasné výhľady na okolité ostrovy a modré egejské more. Obaja majú svoje výhody a na výber záleží len na osobných preferenciách.

Väčšina návštevníkov sa rozhodne ísť trajektom, pretože je to lacnejší a pomalší spôsob cestovania, ktorý vám umožní plne si vychutnať krásy okolitej prírody. Trajekty chodia z prístavu Piraeus, ktorý je spojený s Aténami a trvá približne 9 hodín, aby sa dostal na Amorgos. Počas plavby si môžete vychutnávať slnečné lúče na palube alebo si oddýchnuť a relaxovať v kabíne.

Vrtuľník je rýchlejší, ale aj drahší spôsob prepravy. Cesta trvá len asi 45 minút, čo je vynikajúce pre tých, ktorí majú obmedzený čas. Cesta vrtuľníkom je tiež unikátnym zážitkom, ktorý vám umožní obdivovať panorámu Amorgosu zhora.

Po príchode na Amorgos vás očarí jeho krása, hrejivá atmosféra a množstvo aktivít. Jeho hlavné mesto Chora je typicky gréckym mestom s bielymi domami, úzkymi uličkami a nádhernými panoramatickými výhľadmi. Mnoho z týchto domov bolo konvertovalo na útulné hotely, kde si môžete užiť pohodlie a autentický grécky životný štýl.

Amorgos tiež ponúka krásne pláže, ktoré sú ideálne na relaxáciu a oddych. Napríklad pláž Agia Anna je jednou z najpopulárnejších pláží, so svetlým pieskom a průzračne čistou vodou. Ďalšími obľúbenými plážami sú Aegiali, Katapola a Mouros Beach, ktoré všetky majú svoje jedinečné čaro.

Okrem relaxácie na pláži si tiež môžete vychutnať treking v horách, ktoré pokrývajú Amorgos. Tieto hory ponúkajú krásne výhľady na okolitý ostrov a sú domovom mnohých histórických miest a kláštorov. Najznámejší z nich je kláštor Hozoviotissa, ktorý je jedným z najstarších fungujúcich kláštorov v Grécku.

Celkovo vzaté, Amorgos je skvostný ostrov, ktorý ponúka kombináciu nádherných pláží, kultúrnych pamiatok a úchvatnej prírody. Cesta sem môže byť príjemnou skúsenosťou, či už sa rozhodnete ísť trajektom alebo vrtuľníkom. Ak hľadáte dovolenku v Grécku bez davov turistov, Amorgos by mohol byť ideálnym miestom pre vás.


Dovolenka Grécko Amorgos


Grécko je jedným z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku pre nás Slovákov. Jeho pobrežie s jasnou tyrkysovou vodou, nádhernými plážami a malými ostrůvkami dokáže uchvátiť každého. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jeden, ktorý je pre svoju menej navštevovanú časť a prírodné krásy čoraz viac obľúbený - Amorgos.

Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori patrí do súostrovia Kyklady. Zaujímavé na tomto ostrove je, že má dve odlišné časti - južnú, ktorá je kamenistá a hornatá, a severnú, ktorá je plná zelených porastov. Amorgos ponúka kľudnú dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu mesta.

Ak hľadáte na dovolenke hory, Amorgos je správny ostrov pre vás, pretože možnosti turistiky tu sú naozaj nekonečné. Ostrov má mnoho značených turistických trás, ktoré vedú k panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Navyše, na Amorgos sa nachádza veľa starovekých opustených dedín, ako je Aigiali, Tholaria alebo Langada, ktoré možno tiež navštíviť.

Ak preferujete oddych na pláži, Amorgos má pre vás niekoľko fantastických pláží, ktoré sú málo navštevované a prázdne. Najkrajšia pláž, ktorú môžete navštíviť, je Agia Anna. Nachádza sa v južnej časti ostrova, je malá a má jasnú tyrkysovú vodu a belavý piesok. Táto pláž bola tiež použitá ako miesto natáčania veľmi známeho gréckeho filmu “The Big Blue”.

Ostrov Amorgos ponúka tiež mnoho kultúrnych zážitkov. V mestečku Chora sa nachádza kláštor Panagia Chozoviotissa, ktorý sa zdvíha vysoko nad morem na skalisku priamo z mora. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dodnes sa v ňom nachádza mnoho uchovávaných artefaktov a obrazov.

Grécko je známe svojou výbornou kuchyňou a na Amorgos nájdete tiež rôzne reštaurácie a miesta, kde si môžete vychutnať najlepšie grécke jedlá. Nezabudnite skúsiť špecialitu ostrova - xerotigana, tvarohové paličky s medom.

Výlet do Grécka na Amorgos je skvelým výberom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke. Ostrov je ešte neobjavený väčšinou turistov, takže si môžete užiť krásy prírody a miestna kultúra bude pre vás naozaj autentická a zaujímavá. Navštívte Grécko a zažite nezabudnuteľný zážitok na ostrove Amorgos!


Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos, grécky ostrov v Egejskom mori, je miestom s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Ak plánujete navštíviť Amorgos, mali by ste premýšľať aj o vášom ubytovaní, ktoré by malo byť v súlade s vašimi potrebami a predstavami.

Ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte viacero možností. Budete mať na výber z rôznych typov ubytovania, ako sú hotely, apartmány, penzióny a domy na prenájom.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Chora, ktoré sa nachádza v strede ostrova. Toto malebné mestečko, s úzkymi uličkami a bielej architektúrou, je obľúbené medzi turistami, ktorí sa sem radi vracajú. V Chore nájdete malé hotely, penzióny a apartmány, ktoré sú ideálne na kratšie pobyty.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré je mimo ruchu, sú tu v okolí rôzne dedinky, ako sú Tholaria, Langada a Vroutsi. Tieto dediny ponúkajú odľahlé miesta, z ktorých môžete objavovať okolitú prírodu a stretávať sa s miestnymi obyvateľmi. Ak máte radi plážový pobyt, môžete sa ubytovať v blízkosti pláže Aegiali, kde nájdete rôzne hotely, apartmány a bungalovy.

Ďalšou možnosťou je prenajatie celého domu, čo vám umožní získať väčšiu súkromie a niekedy aj úžasný výhľad na more. Toto je ideálna možnosť pre väčšie skupiny, ktoré si chcú užiť svoju dovolenku s rodinou a priateľmi.

Niektoré ubytovania ponúkajú aj rôzne zážitky, ako sú výlety na okolité ostrovy alebo gastronomické zážitky, kde sa môžete naučiť ako varenie miestnych špecialít. Tieto zážitky vám umožnia spoznať miestnu kultúru a tradície, čím si váš pobyt na Amorgose užijete ešte viac.

V každom prípade, ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte širokú škálu možností, ktoré sa rôznia od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány. Svoje ubytovanie si môžete vybrať na základe vašich potrieb a predstáv. V každom prípade, Amorgos vám ponúka neskutočné zážitky a nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


Otázka: Aký je najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos je lietadlom alebo lodou. Lietadlom sa dá pristáť v blízkom meste Naxos alebo Santorini a potom tam pokračovať lodou. Lodou sa dá pristáť priamo na Amorgos z Atén, Pirea alebo niektorých z okolitých ostrovov.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Amorgos?
Odpoveď: Amorgos má mnoho krásnych pláží, ale niektoré z najlepších sú Agia Anna, Agioi Saranta, Mouros a Katapola.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie na Amorgos sú Chora, Aegialis a Katapola. Tieto miesta ponúkajú veľa možností pre turistov, vrátane hotela, penziónov a apartmánov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Amorgos?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amorgos je od mája do septembra, kedy je počasie najteplejšie a najsuchšie. Vyhýbajte sa návštevám v zimných mesiacoch, kedy sú niektoré pláže zatvorené a mnohé reštaurácie a obchody zatvorené.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií na Amorgos sú To Limanaki, O Chamilos a Mouragio Fish Taverna. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné grécke jedlá a špeciality z miestnych produktov.

Otázka: Ako sa dostať na Monastir Chozoviotissa?
Odpoveď: Monastir Chozoviotissa sa nachádza na skalnom útese v strede Amorgosu a dá sa tam dostať autom alebo taxíkom. Taktiež sa dá dostať tam po trekkingovej trase.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na turistiku a trekking na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na trekking a turistiku na Amorgos sú v okolí Monastir Chozoviotissa, vodopády na ceste z Chory do podhora Tholaria, a pláž Agia Anna, ktorá je situovaná v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom.


Počasie Grécko Amorgos


Grécko Amorgos je nádherný ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori. Jeho klima je stredomorské, čo znamená, že sa tu tešte na teplé a suché letá a miernu zimu. Počasie na Amorgose je prevažne priaznivé pre turistov, čo robí z tohto miesta ideálny cieľ pre dovolenku.

Letá na ostrove sú horúce a suché, pričom teploty sa pohybujú okolo 30 °C. Slnečné dni sú takmer každodennou záležitosťou, čo dáva návštevníkom príležitosť užívať si jemnú plážovú atmosféru. Amorgos má mnoho nádherných pláží, ktoré lákajú turistov zo všetkých kútov sveta.

Jesenné mesiace na Amorgose sú tiež príjemné, s teplotami okolo 25 °C. Aj keď sa počet slnečných dní môže znížiť, stále je tu dosť dobré počasie na to, aby ste mohli objavovať krásy ostrova.

Zima na Amorgose je mierne chladnejšia a teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Aj keď ide o obdobie s najviac zrážkami, dá sa povedať, že je stále relatívne suché v porovnaní s inými európskymi destináciami. Mnoho turistov sa rozhodne navštíviť ostrov aj počas zimy, pretože tu môžu zažiť tradičnú grécku atmosféru bez davov turistov.

Jar sa na Amorgose začína tešiť relatívne skoro s príchodom miernych teplôt okolo 20 °C. Toto je obdobie, keď príroda kvitne a ostrov žije novou energiou. Je ideálne pre milovníkov prechádzok a turistov, ktorí chcú objavovať bohatú históriu a kultúru Amorgosu.

Vzhľadom na priaznivé počasie na Amorgose môžete túto krásnu destináciu navštíviť počas celého roka. V letných mesiacoch môžete využiť teplú vodu na pláži, zatiaľ čo v jeseni a na jar si môžete užívať miernejšie teploty a pokojnejšiu atmosféru. A čo sa týka zimy, aj keď je niekedy mierne chladnejšia, môžete zažiť autentickú grécku kultúru bez rušivých davov turistov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky