Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Lesvos

Letenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Európy a jeho mnohoostrovný charakter ponúka mnoho rôznych miest, ktoré možno objaviť. Jedným z takýchto miest je Lesvos, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Grécka. Toto malé ostrovné územie je rovnako ako veľa ostatných ostrovov Grécka, orientované na turizmus a ponúka návštevníkom krásne pláže, miestne jedlá a nádherné výhľady.

Ak si chcete užiť niekoľko dní oddychu na tomto ostrove, budete si musieť kúpiť letenku Grécko Lesvos. V súčasnosti existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Lesvosu s rôznymi cestovnými balíkmi, ktoré môžete zvoliť podľa vašich predstáv o dovolenke.

Jednou z najväčších predností Lesvosu je príroda a množstvo aktivít, ktoré na tomto ostrove môžete robiť. Navštívite prírodné rezervácie, kde si môžete pozrieť rôzne zvieratá a rastliny, môžete sa prejsť po rôznych plážach a vychutnať si podvečerný výhľad na slnko zapadajúce nad horizontom.

Miestne jedlá sú ďalšou veľkou atrakciou Lesvosu. Môžete si vychutnať rôzne špeciality, ktoré sú svojou chuťou jedinečné a poctou pre miestne korenie a zeleninu. Okrem toho je tu mnoho tradičných obchodov, kde môžete si zakúpiť rôzne suveníry, aby ste si domov z dovolenky zobrali kúsok ostrova s sebou.

Takže ak si chcete užiť pokojnú, relaxačnú dovolenku, kde sa budete môcť pohrať s prírodou a vychutnať si autentické miestne jedlá v nádhernej scenérii, je Lesvos tou správnou destináciou. Bez problémov si tu môžete kúpiť letenku Grécko Letvos, a užiť si tak niekoľko dní plných zábavy, relaxu a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lesvos


1. Aké je hlavné mesto na ostrove Lesvos?
Hlavné mesto na ostrove Lesvos je Mytilene.

2. Ako sa dostanem na ostrov Lesvos?
Na ostrov Lesvos sa dá dostať lietadlom, trajektom alebo autobusom.

3. Koľko trvá let z Bratislavy do Mytilene?
Let z Bratislavy do Mytilene trvá približne 3 hodiny a 30 minút.

4. Aké sú hlavné pláže na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pláží na ostrove Lesvos sú Pláž Molyvos, Petra Beach a Pláž Anaxos.

5. Aké sú hlavné pamiatky a atrakcie na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pamiatok a atrakcií na ostrove Lesvos sú Petra, Molyvos Castle, Thermiánske pramene a skalný les Petrified Forest.

6. Aké je typické grécke jedlo na ostrove Lesvos?
Typické grécke jedlo na ostrove Lesvos zahŕňa šalát Grécka, tzatziki, suflaki, mousaka a dolmades.

7. Aké sú vhodné aktivity na ostrove Lesvos pre rodiny s deťmi?
Vhodné aktivity pre rodiny s deťmi na ostrove Lesvos sú návšteva pláží, prechádzky po mestách a dedinkách, návšteva skanzenov a malých zvieracích fariem.

8. Aké je počasie na ostrove Lesvos?
Počasie na ostrove Lesvos je typicky stredomorské, s teplými letami a miernymi zimami. Leto je najteplejším obdobím, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia.

9. Môžem si prenajať auto na ostrove Lesvos?
Áno, je možné si prenajať auto na ostrove Lesvos. Sú tu rôzne autopozičovne, kde si môžete vybrať auto podľa vášho výberu.

10. Aké sú najlepšie časti Lesvos na pobyt?
Niektoré z najlepších častí Lesvos na pobyt sú Molyvos, Petra, Anaxos, Plomari a Sigri. Tieto oblasti ponúkajú pekné pláže, očarujúcu prírodu a množstvo reštaurácií a obchodov.


Počasie Grécko Lesvos


Grécko, konkrétne ostrov Lesvos, je známe svojou jedinečnou prírodou a krásnym počasím. Tento ostrov leží v Egejskom mori a vyznačuje sa miernym stredomorským podnebím, ktoré poskytuje návštevníkom priaznivé počasie počas väčšiny roka.

Leto na Lesvose je obzvlášť teplé a suché. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi, pričom teploty sa pohybujú okolo 30 °C, a niekedy dokonca dosahujú aj 35 °C. Skvelé počasie je ideálne pre plážové aktivity, ako je opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie v modrom Egejskom mori. Slnečné dni sú bežné, takže sa môžete tešiť na dlhé hodiny slnka a príjemné teplo.

Na jeseň sa počasie na Lesvose postupne ochladzuje, ale stále je príjemné a slnečné. Teploty v septembri klesajú na približne 25 °C a v októbri na približne 20 °C. Tieto mesiace sú ideálne na objavovanie ostrova a vychutnávanie krásnej prírody Lesvose. Môžete navštíviť jedinečné pláže, zaly, jazerá a tradičné dedinky.

V zime je počasie na Lesvose mierne a mokré. Teploty sa pohybujú okolo 15 °C, čo je dostatočne príjemné na prechádzky po ostrove. Zimné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí sa vyhýbajú veľkému množstvu turistov a preferujú pokojnejšiu dovolenku. Je však potrebné mať na pamäti, že počasie môže byť nestále a dáždivé.

Na jar sa ostrov Lesvos prebúdza do života. Príroda kvitne a teploty začínajú stúpať. Teploty v apríli sa pohybujú okolo 20 °C a v máji dosahujú približne 25 °C. Jar je ideálnym obdobím na túry po opustených dedinkách, návštevu starobylých kláštorov a objavovanie horskej krajiny.

Grécko, a konkrétne ostrov Lesvos, ponúka návštevníkom širokú škálu počasia počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na príjemné teploty a slnečné dni. Ak plánujete dovolenku na Lesvose, nezabudnite sa pripraviť na slnko, vonkajšie aktivity a nádhernú prírodu, ktorú tento ostrov ponúka.


Dovolenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Táto krajina je známa svojimi krásnymi ostrovmi, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z týchto ostrovov je Lesvos, ktorý je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. V tomto článku sa pozrieme na to, čo Lesvos ponúka, a prečo by si na túto destináciu mal dať pozor.

Prvou vecou, ktorá vás na Lesvose zaujme, sú jeho nádherné pláže. Tento ostrov má viac ako 80 pláži, kde si môžete užiť slnko a more. Niektoré z týchto pláží sú obklopené krásnou prírodou a môžete tam nájsť tiché miesta, kde si užijete pokoj a ticho. Ak hľadáte viac akcie, niektoré pláže sú vybavené lehátkami a slnečníkmi, kde si môžete prenajať aj lyže alebo wakeboard.

Lesvos je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú skvelé liečivé účinky. Tieto pramene sa nachádzajú v centre ostrova a sú obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú prírodnú liečbu pre svoje telo i myseľ.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lesvos, určite si nenechajte ujsť návštevu krásneho mesta Petra. Toto mesto má jednu z najznámejších pláží na ostrove a ponúka aj množstvo historických pamiatok. Petra má tiež krásnu starú časť mesta, kde sa môžete prejsť a obdivovať zachovanú architektúru.

Pre obdivovateľov prírody a zvierat by mohla byť zaujímavá návšteva jedného z najväčších migratórskych miest pre vtáky v Európe, ktoré sa nachádza na Lesvose. V tejto oblasti môžete nájsť množstvo druhov vtákov, ktoré prichádzajú sem v období migrácie.

V Lesvose nájdete množstvo malých dediniek, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a vyskúšať si ich tradičné jedlá. Môžete sa tiež prihlásiť na výlet na ryby so skúsenými rybármi a ochutnať čerstvé raky alebo kalmáre priamo z mora.

Celkovo je Lesvos ideálnou destináciou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, obdivovať krásu prírody a objaviť históriu tohto úžasného ostrova. Návšteva tejto časti Grécka bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho.


Ubytovanie Grécko Lesvos


Grécko je jedným z najpopulárnejších turistických miest na svete a každý rok privíta tisícky turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta patrí ostrov Lesvos, ktorý leží na severovýchodnom cípe Egejského mora.

Lesvos je známy svojou nádherou, malebnými prístavmi a horskými údoliami. Aj keď je ostrov menší ako ostatné grécke ostrovy, má veľa útulných miest na ubytovanie. Väčšina turistov sa ubytuje v hoteloch alebo apartmánoch v meste Mytilene na západnej časti ostrova.

Ak hľadáte nečakané miesta na pobyt, určite sa oplatí skúsiť niektoré z ostrovie deťom alebo vidieckych záhrad, kde sa môžete cítiť ako doma. Mnoho novovznikajúcich malých hotelov ponúka ubytovanie na vrchole kopca s panoramatickým výhľadom na ostrov a okolité pláže. Tieto hotely sú známe pre svoj úchvatný luxus a vybavenie, takže sa potešite každou minútou svojho pobytu.

Ak ste dobrodruh, Lesvos ponúka množstvo pláží, kde si môžete vychutnať pohľad na Egejské more a pokojné prostredie na ctenie knihy alebo opaľovanie. Ak chcete zažiť niečo zaujímavé, môžete sa vydať na výlet do oblasti Molyvos a Ehrisou, kde môžete vidieť zrúcaniny hradu Molyvos alebo stretnúť mnoho turistov a miestnych obchodíkov.

Väčšina turistov zvykne stráviť pár dní v Mytilene na západnej strane Lesvosu a potom sa opäť vydať na svoj budúci domov. Akonáhle však okrem nej budete hľadať ďalšie tipy a rady pre Grécko, mnoho miest na ostrove - a jeho pol rok sa skrývajú na skrytej strane ostrova, pripravené vyzdvihnúť to najlepšie zo svojho priestoru a dokázať ho v konfrontácii z ulice.

Celkovo povedané, Lesvos ostáva jedným z najlepších miest na gréckom ostrove a ponúka nádheru, ktorú sa zrejme neviete opýtať inde. Ak si chcete urobiť nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a vyberte si ubytovanie na Lesvose. Budete si ho potešiť spomienkami na celý život!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky