Objavte lety za najlepšie ceny

Grenada The Grenada Chocolate Company

Ubytovanie Grenada The Grenada Chocolate Company


Ak hľadáte charmantné ubytovanie na Grenade, nemôžete si nechať ujsť pobyt v blízkosti známej rodinnej výroby čokolády, The Grenada Chocolate Company.

The Grenada Chocolate Company bola založená v roku 1999 a je prvou výrobňou organických čokolád na ostrove. Táto výroba sa nachádza v blízkosti mestečka Hermitage v district St. Patrick. Okrem toho, že sa môžete stretnúť s miestnymi producentmi priamo v továrni, ponúka aj možnosť ubytovania pre tých, ktorí sa nechcú vzdať prírody a uprostred nádherného ostrova chcú zažiť niečo iné.

V spolupráci s Grenada Chocolate Company ponúka Grenada Chocolate Fest každoročne ubytovanie pre turistov, ktorí chcú zažiť čokoládový festival a navštíviť továrňu čokolády. Tento festival slávi životné prostredie, miestne potraviny a zvyky ostrova. Turisti, ktorí sa rozhodnú zostať v ubytovaní The Grenada Chocolate Company, si môžu užiť príjemné chvíle v nádhernom tichom prostredí.

Ubytovanie sa nachádza v domčeku s pieskovou strechou, kde sú dve oddelené izby, každá s manželskou posteľou a jedným jedálenským stolom so stoličkami. K dispozícii je aj malá kuchyňa s el. sporákom, chladničkou a riadom pre prípravu jedál. Kúpeľňa je zdieľaná. Výroba čokolády prebieha v tesnej blízkosti, takže budete mať úžasnú možnosť ochutnať čerstvé čokoládové dezerty priamo z továrne.

Ubytovanie The Grenada Chocolate Company ponúka aj možnosť vychutnať si nádherné scenérie v okolí. Obklopené lesmi a krajinou s nádhernými kopcami, toto miesto je ideálne pre relaxáciu a užívanie si prírody. Okrem toho sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií, ako sú pláže a historické pamiatky.

Jedinečné ubytovanie v The Grenada Chocolate Company je ideálne pre milovníkov prírody a čokolády. Čerstvovo pripravené čokoládové dezerty a nádherné scenérie robia tento pobyt nezabudnuteľným. Ak sa chcete vydať na romantický pobyt alebo relaxovať, ubytovanie v The Grenada Chocolate Company je tou správnou voľbou.

Pre tých, ktorí by radi zažili niečo iné a nezvyčajné, odporúčame si zarezervovať ubytovanie v The Grenada Chocolate Company a presvedčiť sa sami o kráse tohto miesta a miestnej čokolády.


Počasie Grenada The Grenada Chocolate Company


V poslednej dobe sa na Grenade čoraz častejšie objavujú obdobia extrémneho počasia s nevyspytateľnými búrkami a hurikánmi. Toto klimatické kolísanie však nijako nepriaznivo neovplyvňuje miestnu výrobu čokolády, ktorá patrí medzi najlepšie na svete.

Firma The Grenada Chocolate Company bola založená v roku 1999, a už v roku 2001 sa stala prvou maliarskou firmou v Karibiku, ktorá mala svoj vlastný zdroj kakaa. Táto slávna čokoládovňa je dnes známa svojim prírodným a organickým prístupom k výrobe, pričom sa snaží zachovať históriu a kultúru ostrova Grenada.

Kakao sa na Grenade pestuje na dvoch rôznych miestach - na juhu a na severe ostrova. Väčšina plantáží sa nachádza na severe ostrova, kde môže byť počasie trochu chladnejšie a vlhkejšie, čo je pre rast kakaa veľkou výhodou. Na juhu však sú plantáže vystavené priamemu slnečnému žiareniu a zvyčajne prichádza k suchým obdobiam.

Zdá sa však, že extrémne počasie nezabránilo Grenade Chocolate Company vyrábať prvotriedne čokoládové výrobky. Táto spoločnosť totiž využíva moderné technológie na spracovanie kakaa, ktoré zabezpečujú stabilitu a dôveryhodnosť ich výrobkov.

Okrem tohto prístupu ku výrobe sú pri Grenada Chocolate Company veľmi ponosní na svoje partnerstvá s miestnymi farmármi, ktorí dodávajú kakao pre ich čokoládové výrobky. Títo farmári si udržiavajú svoje roľnícke zvyky, ktoré trvajú stovky rokov, a zabezpečujú tak udržateľné poľnohospodárstvo na ostrove.

Vďaka takejto kvalite, ako aj prístupu ku výrobe sa Grenada Chocolate Company stala obľúbenou firmou nielen v Grenade, ale aj v iných krajinách. Tento úspech je výsledkom dlhoročnej práce a trpezlivosti výrobcov, ktorí nie sú ovplyvnení extrémnym počasím, aké v posledných rokoch zažilo Grenada.


Letenka Grenada The Grenada Chocolate Company


Grenada: Krajina kakaovej kvality a The Grenada Chocolate Company

Grenada, karibský ostrov nazývaný aj ako "Zelený ostrov" pre svoju bujnú prírodu a krásne pláže, je aj miestom známym svojou kakaovou produkciov. A medzi množstvom sladkostí, ktoré tu môžete ochutnať, je tu jedno zvlášť výnimočné - čokoládová spoločnosť známa ako The Grenada Chocolate Company.

Táto spoločnosť je jednou z najznámejších výrobcov čokolády nielen v Grenade, ale aj na celom svete. Od svojho založenia v roku 1999 sa spoločnosť zameriava na produkovanie kvalitnej, organicky pestovanej čokolády. Ich filozofiou je vytváranie produktov, ktoré budú nielen chutné, ale aj eticky trvalo udržateľné.

Grenada Chocolate Company je známa aj tým, že je jedinou spoločnosťou na svete, ktorá pestuje, spracováva a vyrába čokoládu na jednom mieste. Ich plantáže sa nachádzajú na celom ostrove Grenada a produkcia čokolády sa uskutočňuje v ich vlastnej čokoládovej fabrike na juhu ostrova.

Na plantážach spoločnosti The Grenada Chocolate Company sa pestuje tradičný druh kakaovníka s názvom Trinitario, ktorý sa teší vysoko kvalitným štandardom. Kakaovníky rastú medzi inými rastlinami, ako sú banánovníky a kokosovníky, čo vytvára prírodné prostredie plné bohatých chutí a vôní.

Samotná výroba čokolády je prísne monitorovaná, aby sa zachovala jej kvalita. Manuálny proces spracovania kakaových bôbov zahŕňa ich dokončené fermentáciu, sušenie, oprašovanie a miešanie. Tento postup je starovekou metódou a zaberie až sedem dní, ale výsledná chuť a kvalita čokolády stoja za to.

The Grenada Chocolate Company sa nielen zaujíma o to, ako produkty chutia, ale aj o to, ako sú trvalo udržateľné pre životné prostredie a miestnych pestovateľov. Spoločnosť spolupracuje s miestnymi farmármi a podporuje ich, aby udržali svoje farmy organické a udržateľné.

Keď navštívite Grenadu, mali by ste sa zastaviť aj v čokoládovej továrni The Grenada Chocolate Company, kde môžete vidieť celý proces výroby na vlastné oči a dokonca si kúpiť niektoré z ich lahodných čokoládových produktov ako suveníry. Ak milujete čokoládu, táto spoločnosť vás určite nezklame.

Výlet do Grenady je nielen o tom objavovať jej krásy a pláže, ale aj o objavení jedinečných miestnych chutí. The Grenada Chocolate Company je skvelým príkladom toho, ako sa tradícia a vášeň môžu spojiť s kvalitou a udržateľnosťou. Ak hľadáte niečo netradičné počas svojho pobytu v Grenade, určite nezmeškajte toto sladké dobrodružstvo!


Dovolenka Grenada The Grenada Chocolate Company


Grenada, známa aj ako "Ostrov škorice", je karibský ostrov s nesmiernou prírodou a pohostinnými obyvateľmi. Okrem vynikajúcich pláží a tyrkysových vôd, bude dovolenka v Grenade nezabudnuteľná aj pre milovníkov čokolády. Medzi najväčšími atrakciami ostrova sa nachádza The Grenada Chocolate Company, jedna z najobľúbenejších čokoládovní na svete.

The Grenada Chocolate Company je unikátna čokoládovňa, ktorá sa nachádza na juhu ostrova v prímorskom mestečku Hermitage. Je to jedna z mála čokoládovní na svete, ktorá vyrába čokoládu od začiatku až do konca v jednom mieste. Tým nielen že zabezpečuje výnimočnosť a autenticitu ich čokolády, ale aj poskytuje nadštandardné pracovné podmienky svojim zamestnancom.

Prehliadka výroby čokolády je neodmysliteľnou súčasťou návštevy The Grenada Chocolate Company. Návštevníci majú možnosť vidieť celý proces výroby, od pestovania kakaových bôbov na plantážach až po zrenie a lisovanie čokolády. Práca zamestnancov je precízna a vyžaduje si veľkú trpezlivosť a odbornosť.

Okrem výroby čokolády zohráva Grenada aj dôležitú rolu v priekopníctve v udržateľnom rozvoji v regióne. The Grenada Chocolate Company uprednostňuje dodávateľov z blízkeho okolia, čo podporuje miestnu ekonomiku a znižuje emisie oxidu uhličitého. Okrem toho, spoločnosť sa aj aktívne zapája do ochrany prírody a správania s miestnym ekosystémom.

Pre turistov, ktorí navštívia The Grenada Chocolate Company, je výhodou aj možnosť zakúpiť si autentické čokoládové produkty priamo z tohto miesta. Poďakovanie za návštevu môžete vyjadriť aj tým, že podporíte miestnych remeselníkov a podnikateľov.

Dovolenka v Grenade je príležitosťou objaviť skrytý poklad karibského ostrova - Grenada Chocolate Company. Okrem toho, že zažijete jedinečný zážitok pri pochopení výroby pravého ručne vyrobeného čokolády, podporíte aj miestnu komunitu a udržateľný rozvoj. Ak ste milovníkom čokolády, nemali by ste si túto atrakciu pri vášej návšteve Grenady nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada The Grenada Chocolate Company


Otázky a odpovede o Grenada The Grenada Chocolate Company:

1. Čo je Grenada The Grenada Chocolate Company?
Grenada The Grenada Chocolate Company je výrobca ručne vyrábaných čokolád v karibskom ostrove Grenada.

2. Aká je história spoločnosti Grenada The Grenada Chocolate Company?
Spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company bola založená v roku 1999 s cieľom podporiť miestnych farmárov kakaovníkov a vyrábať prvotriedne čokolády.

3. Akú filozofiu má spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company?
Spoločnosť sa zameriava na udržateľnú výrobu, využívanie tradičných metód spracovania kakaových bôbov a podporu miestnych komunít.

4. Kde sa získavajú kakaové bôby pre Grenada The Grenada Chocolate Company?
Kakaové bôby sú získavané z malých farmárov v Grenade, ktorí dodržiavajú organické poľnohospodárske postupy.

5. Aké produkty ponúka spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company?
Spoločnosť ponúka širokú škálu čokoládových produktov, vrátane tabliet čokolády, pralín a horkých nápojov.

6. Kde je Grenada The Grenada Chocolate Company dostupná?
Produkty spoločnosti sú dostupné na Grenade, ako aj v rôznych miestach po celom svete prostredníctvom online predaja.

7. Aké ocenenia získala spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company?
Spoločnosť získala viacero ocenení za svoje vynikajúce čokolády, vrátane Great Taste Awards a International Chocolate Awards.

8. Má spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company certifikáty?
Áno, spoločnosť má certifikáciu "Fair Trade" a "Organic", čo zaručuje spravodlivé podmienky pre farmárov a ekologickú výrobu.

9. Ako môžem podporiť spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company?
Môžete podporiť spoločnosť tým, že si zakúpite produkty, prípadne šírite povest o ich kvalite a udržateľných hodnotách.

10. Kde môžem získať viac informácií o spoločnosti Grenada The Grenada Chocolate Company?
Viac informácií o spoločnosti, produktoch a procese výroby nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky