Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Mtskheta

Letenka Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza na spojnici Európy a Ázie. Toto exotické miesto má v sebe hlboké korene a mnohé historické zaujímavosti. Ak si plánujete navštíviť Gruzínsko, určite nevynechajte mesto Mtskheta.

Mtskheta je považovaná za jedno z najstarších miest na svete a je zaradená aj na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, ktorú si môžete obzrieť v mnohých chrámoch a kláštoroch, ktoré sa nachádzajú v jeho okolí.

Ako sa tam dostať? Samozrejme, najlepšou možnosťou je využiť leteckú dopravu. Letenky do Gruzínska si môžete kúpiť online na rôznych cestovných portáloch alebo priamo u leteckých spoločností.

V súčasnosti existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré lietajú do Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska. Medzi najpopulárnejších patria napríklad Turkish Airlines, Qatar Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, alebo Czech Airlines. Ceny leteniek sa však môžu meniť v závislosti od ročného obdobia a ponuky.

Po prílete na medzinárodné letisko Tbilisi môžete pokračovať v ceste do Mtskhety rôznymi spôsobmi. Najlepšou možnosťou je najať si miestneho vodiča, ktorý vám zabezpečí prevoz a zabezpečí vám všetky potrebné informácie o miestnych zaujímavostiach.

Mtskheta je našťastie veľmi blízko k Tbilisi a cesta tam netrvá dlho. Rýchlosť sa však môže meniť v závislosti na aktuálnej premávke.

Pri navštívení Mtskhety by ste si nemali nechať ujsť návštevu Svetitskhoveli katedrály. Tento krásny kostol bol postavený v 11. storočí a vyznačuje sa svojím nádherným architektonickým dizajnom. Okrem toho by ste sa tiež mali vydať na návštevu Jvari kláštora, ktorý sa nachádza na malebnom kopci nad mestom.

Okrem týchto zaujímavostí má Mtskheta ešte oveľa viac na ponúknutie. Je to miesto, kde sa môžete stretnúť s bohatou kultúrou Gruzínska a s pokojným životným štýlom miestnych obyvateľov. Ak teda uvažujete o návšteve Gruzínska, nevynechajte návštevu tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Gruzínsko Mtskheta


Mtskheta je jedno z najstarších a najkrajších miest v Gruzínsku. Nachádza sa len 20 km od hlavného mesta Tbilisi a patrí medzi najdôležitejšie kultúrne a historické centrá krajiny. Je to miesto, kde sa stretáva minulosť s prítomnosťou a je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a krásy gruzínskej kultúry.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Mtskhete, máte na výber z rôznych možností. Od sobášov, po kempovanie na okraji rieky. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu, sa v Mtskhete nebudete nudiť. Tu sú niektoré z najlepších ubytovacích možností, ktoré môžete v Mtskhete nájsť.

Guesthouse U Pady

Táto rodinná kúpeľná izba je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v pohodlnom a cenovo dostupnom prostredí. Spĺňa aj nároky návštevníkov, ktorí oceňujú tradičný gruzínsky hosťovský štýl. Nachádza sa v blízkosti historického centra mesta a ponúka k dispozícii spoločenskú miestnosť, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si výhľad na krásnu okolitú prírodu.

Kempingové miesto Love Cave

Pre tých, ktorí hľadajú nezapomenuteľný zážitok, kempingové miesto Love Cave je ideálnym miestom na ubytovanie. Nachádza sa uprostred prírody a ponúka krásnu scenériu s výhľadmi na hory a rieku Aragvi. Tento kemping je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych. Tí vytrvalejší môžu vyskúšať aj adrenalínové športy, ako je rafting a ziplining. Kemping ponúka rôzne možnosti pre ubytovanie vrátane stanov a karavanov, a je otvorený od jari do jesene.

Hotel Armazi

Hotel Armazi je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka komfort a pohodlie za rozumnú cenu. Nachádza sa v krásnom a tichom prostredí a ponúka krásny výhľad na mesto a okolitú prírodu. Hotel má moderne vybavené izby a apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Má tiež reštauráciu, kde si môžete vychutnať gruzínske špeciality a relaxovať s pohárom lokálneho vína.

V Mtskhete je mnoho ďalších možností pre ubytovanie, v závislosti od toho, čo hľadáte a aký je váš rozpočet. Ubytovanie v Mtskhete vám umožní prežiť jedinečný zážitok v srdci Gruzínska a vychutnať si jeho kultúru a krásu. Takže ak hľadáte miesto na pobyt v Mtskhete, máte na výber z rôznych možností a určite sa nájdete ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania.


Počasie Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je zaujímavou destináciou východnej Európy, a jedným z najstarších a najdôležitejších miest v tejto krajine je Mtskheta. Mtskheta je historické mesto, ležiace na úpätí hôr Kavkazu a zhodou okolností je aj jej geografickou polohou ovplyvnené počasie.

Počasie v Mtskheta je veľmi pestré a záleží na ročnom období. V lete je tu teplé počasie a teploty sa často pohybujú okolo 30 °C. Príjemná hrejivá slnečná energia je prijímaná so šťastím a oživuje kalnú vodu rieky Mtkvari, ktorá preteká cez mesto. Letá sú v Mtskhete všeobecne suché, s veľmi malým množstvom zrážok. Je to ideálne obdobie na návštevu mesta a objavovanie jeho historických pamiatok.

Jeseň je v Mtskhete veľmi krásna a farebná. Listnaté stromy menia svoje farebné odtiene na odtiene žlto-oranžovej a červenej, čo vytvára nádhernú scenériu. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C, no s poklesom slnečných hodín sa aj teploty chladnú. Posledné septemberové týždne a október bývajú najmokrejšie, s väčším výskytom dažďa a zrážok.

Zima v Mtskhete býva krutá a chladná. Teploty klesajú pod bod mrazu a príležitostne aj sneží. No zázrakom Gruzínska je, že aj v zime uchováva svoje kúzlo. Kamenné budovy a stredoveké kostoly vypadajú ešte zádumčivejšie v zachmúrenom povetrí a so snehom kladeným na ich strechy. Turisti, ktorí si prídu vychutnať gruzínsku kuchyňu a kultúru, kontrolujú pred príchodom počasie, aby si mohli zárukte užiť vsetko, čo Mtskheta ponúka.

Jar sa postupne prebúdza v Mtskhete a príroda sa obnovuje. Teploty pomaly stúpajú a okolité hory vyrastajú z okolia. Mesto žije intenzívnym rozkvitom, keď rastliny zakvitajú a prebúdzajú sa z letargie zimy. Toto obdobie je tiež ideálne na turistiku a prechádzky okolím Mtskhety.

Mtskheta je nádherným miestom, ktoré ponúka neodolateľné kultúrne dedičstvo a úžasné prírodné scenérie. Nech je počasie akékoľvek, toto historické mesto vás určite očarí svojou jedinečnosťou a krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Mtskheta


1. Kde sa nachádza Mtskheta v Gruzínsku?
- Mtskheta sa nachádza východne od hlavného mesta Tbilisi, v blízkosti rieky Kura na juhu krajiny.

2. Aké je historické významné miesto Mtskhety?
- Mtskheta je považovaná za "sväté mesto" a je jedným z najstarších a najdôležitejších historických miest v Gruzínsku. Je zahrnutá v UNESCO zozname svetového dedičstva.

3. Aké pamiatky a atrakcie môžem vidieť v Mtskhete?
- Medzi najvýznamnejšie pamiatky v Mtskhete patria Svetitskhoveli katedrála, Jvari kláštor a Antické mesto Mtskheta. Môžete tiež navštíviť múzeum s mnohými umeleckými a historickými artefaktmi.

4. Ako sa dostanem do Mtskhety z Tbilisi?
- Mtskheta je vzdialená iba približne 20 km od Tbilisi, takže najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať, je autobusom, marshrutkou alebo taxíkom. Cesta trvá približne 30 minút.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Mtskhety?
- Najlepšie obdobie na návštevu Mtskhety je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a menej zrážok. V lete sa tu konajú rôzne festivaly a podujatia, čo môže byť zaujímavé pre turistov.

6. Má Mtskheta nejaké miestne trhy alebo obchody?
- Áno, v Mtskhete nájdete tradičné trhy, kde si môžete kúpiť miestne produkty, ako je víno, korenie, oblečenie a suveníry. Okrem toho sa tu nachádza aj veľa obchodov so suvenírmi a umeleckými dielami.

7. Môžem v Mtskhete nájsť ubytovanie?
- Áno, v Mtskhete nájdete niekoľko hotelov a penziónov v rôznych cenových kategóriách. Odporúča sa však rezervovať si ubytovanie vopred, pretože populárne miesto môže byť plné turistov.

8. Je potrebné platiť za vstup do pamiatok v Mtskhete?
- Áno, niektoré pamiatky a múzeá v Mtskhete majú vstupné poplatky. Svetitskhoveli katedrálu a Jvari kláštor je možné navštíviť so vstupenkou, ktorú treba zakúpiť na mieste.

9. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť v blízkosti Mtskhety?
- Ak sa vám páči histórie a kultúra, môžete navštíviť Ajara palác a Bolnisi Sioni katedrálu. Z Tbilisi sa tiež ľahko dostanete do ďalších turistických destinácií, ako je Napareuli (vinárske mesto) alebo Gori (mesto narodenia J. V. Stalina).

10. Aké tradičné jedlá by som mal ochutnať v Mtskhete?
- V Mtskhete a v Gruzínsku vo všeobecnosti by ste si mali vyskúšať tradičné jedlá, ako je khinkali (gruzínske knedle), chachapuri (syrová placenta) a gruzínske víno.


Dovolenka Gruzínsko Mtskheta


Gruzínsko je pekná krajina, ktorá ponúka veľa zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je aj mesto Mtskheta, ktoré je považované za kultúrne a historické centrum krajiny. Táto oblasť bola v minulosti hlavným mestom Gruzínska a vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu je množstvo jej pamiatok zoznamovaných s miestom na svetovom dedičstve UNESCO.

Mtskheta sa nachádza len pár kilometrov od Tbilisi a je jednou z najstarších miest v Gruzínsku. Mesto je obklopené krásnou krajinou, kde sa nachádza rieka Kura. Veľkou atrakciou pre turistov sú mnoho historických budov, katedrál a chrámov, ktoré sa nachádzajú v tomto meste.

Určite najvýznamnejšou pamiatkou Mtskhety je katedrála Svetitskhoveli, ktorá bola postavená v 11. storočí. Toto je jedna z najväčších katedrál v Gruzínsku a má veľmi bohatú históriu. Katedrála bola postavená na mieste, kde sa podľa legendy nachádza chrámový pokrýva Kristovho plášťa. Preto je toto miesto považované za veľmi dôležité a sväté pre Gruzínsku cirkev. Katedrála je postavená v neogotickom štýle a jej architektúra je neskutočne nádherná. Turisti si obyčajne berú fotoaparáty a fotoaparáty, aby sa zachytili čo najlepšie momenty v katedrále.

V Mtskhete sa nachádza aj chrám Jvari, ktorý bol postavený v 6. storočí. Tento krásny chrám sa nachádza na kopci s výhľadom na miesto, kde sa stretáva rieka Kura a Aragvi. Tento chrám je veľmi dôležitý pre Gruzínsku cirkev, a preto je to veľmi posvätné miesto. Od chrámu je krásny výhľad na okolitú krajinu.

V okolí Mtskhety sa nachádzajú aj pekné a malebné dedinky, ako je napríklad Ananuri. Okolie Mtskhety je plné krásnej prírody a ponúka množstvo možností na turistické výlety. Pre milovníkov turistiky je toto miesto absolútny raj.

Na koniec, Mtskheta je pre každého turistu a milovníka histórie a kultúry úžasné miesto na návštevu. Mesto ponúka krásne a jedinečné zážitky, ktoré si budete veľmi dlho pamätať. Ak hľadáte jedinečnú dovolenku plnú nádherných architektonických pamiatok, krásne prírody a prekrásnej histórie, tak Mtskheta je určite miesto, ktoré by ste mali vidieť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky