Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town

Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná krásnych a zaujímavých miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Uplistsikhe Cave Town, ktorá ponúka zážitky nevídaného charakteru.

Uplistsikhe Cave Town je staroveký kamenný labyrint, situovaný 10 kilometrov východne od mesta Gori. Je to miesto, kde boli vytvorené jaskyne pred viac ako 3000 rokmi. Tento úžasný komplex jaskýň má viac ako 6000 metrov štvorcových a ponúka návštevníkom skvelý výhľad na celé údolie.

Táto jedinečná archeologická lokalita je únikom do minulosti a je plná histórie a legend. Podľa legendy, Uplistsikhe bolo miesto, kde sa zrodili z mytológie prvé národy Gruzínska. Pripravte sa na prechádzku po svetle a temnote, pretože akonáhle prekročíte bránu, zadychčíte sa z úžasu nad týmto miestom.

Prechádzky po jaskyniach v Uplistsikhe sú zážitkom plným adrenalínu a zábavy. Človek tam môže vidieť súbor kamenných budov a chrámov, ktorých história siaha až do 7. storočia pred Kristom. Je to skutočne fascinujúce miesto a návštevníci tam môžu vidieť miestne chrámy so slnečným kruhom, miestnosti pre obydlia a kaviareň.

Okrem toho, že Uplistsikhe ponúka krásne klenoty z minulosti, ponúka aj nádherný výhľad na okolitý kraj a rieku Mtkvari. Môžete sa tam prísť pozrieť na slávnu pevnosť Gori, kde sa narodil Josif Stalin, alebo sa odpočívať pri pohľade na krásne panorámy okolitých kopcov.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo nové, môže byť Uplistsikhe vynikajúcim miestom pre lezenie na skale. K dispozícii sú tu aj via ferrata, na ktorých môžete mať zážitok z náročného lezenia.

Cesta na Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších ciest v Gruzínsku. Okolo nej sa nachádzajú skvelé výhľady a cestou sa dá si pozrieť aj veľa historických pamiatok. Najlepší čas na návštevu je skoro ráno alebo po západe slnka, keď sa tam nachádza len veľmi málo turistov, a tak môžete zažiť plné výhody tohto miesta.

Kvôli jeho úžasnosti nie je prekvapením, že Uplistsikhe Cave Town je veľmi populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chystajú navštíviť Gruzínsko. Ak chcete vidieť toto krásne miesto, neváhajte a rezervujte si letenku do Gruzínska, aby ste si mohli vychutnať tie najlepšie zážitky, ktoré krajina ponúka. Uistite sa, že Uplistsikhe Cave Town bude na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je nejako taká neobjavená perla Európy. Krajina so skvelou kuchyňou a obrovskými množstvami historických pamiatok, ktoré sa dajú celé dni preskúmavať. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších pamiatok v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta Gori, je skalné mesto, ktoré bolo využívané už v praveku a na ktorom sa skutočne dá vidieť, že čas tam stále plynie. Uplistsikhe Cave Town je starobylé osídlenie vytesané v pohorí Kachetinskej dierou, a dalo by sa povedať, že toto osídlenie je tou najlepšie zachovanou pravekou pamiatkou v celom Gruzínsku.

Toto skalné mesto bolo postavené na konci milénia pred naším letopočtom a má celkom 7000 rokov histórie. V Uplistsikhe môžete vidieť starobylé kostoly, chrámy a pevnosti vytesané do vápencovej skaly. Sú to nekonečné labirinty pozostávajúce z úzkych koryt a miestností a vyzerajú až neskutočne, ako keby boli vytesané nejakou nadprirodzenou silou, hoci je to všetko dielo ľudských rúk.

Je to miesto, ktoré budete milovať, ak máte radi archeologické pamiatky. Uplistsikhe je plné zvyškov z rôznych období a kultúr, začínajúc starovekým obdobím až po stredovek a neskôr. Tu nájdete zvyšky obydlí, chrámov, obchodov a dokonca aj systém vodných kanálov – všetko na rôznych úrovniach, podobne ako v starých mayských mestiach, kde každá vrstva má svoju vlastnú históriu a kultúru. Všetko na Uplistsikhe je tak trošku tajuplné – cítite všade okolo seba starovekú atmosféru, ktorá Vám dodá pocit uzavretia, akoby sa prechádzate po tajuplnom mieste mimo času.

Vo výške približne polovice skalného mesta je tajuplná jeskyná s krovami, ktorým síce už chýba strecha, ale rozhodne vás upúta svojou tajomnou atmosférou. Ľudia si tu stavali domy a chrámy tak, že sa dali spojiť s jeskynami, ktoré sa nachádzajú v skale. Môžete si predstaviť, že v takýchto domoch bývali tí, ktorí hľadali útočisko pred útokom nepriateľov, alebo vyhľadávali ochranu pred nepriaznivým počasím.

Uplistsikhe je miesto, ktoré navštívite najlepšie v skorom ráne alebo poobede, keď tam nie je toľko turistov. Môžete si kúpiť malé lístky za skromné vstupné a cez deň objavovať túto tajomnú a kúzelnú oblasť. Uplistsikhe Cave Town je nerozlučnou súčasťou histórie Gruzínska. Pamäť starých čias je tu úžasná a preto túto časť nádherného krajínku by ste nemali vynechať.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town: Tajomný skvost Gruzínska

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, určite by ste nemali prehliadnuť úchvatný historický komplex Uplistsikhe Cave Town. Nachádza sa na východe Gruzínska v regióne Kartli a je jedným z najzaujímavejších miest v krajine.

Uplistsikhe, čo v preklade znamená "pevnosť vytesaná do skaly", je staroveké miesto obývane od 1. tisícročia pred naším letopočtom až do 13. storočia po Kr. Podľa archeologických nálezov sa predpokladá, že na vrchole svojej slávy mohlo mať viac ako 20 000 obyvateľov. Toto starobylé mesto bolo významným strediskom pre obchod, náboženstvo a kultúru v regióne.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Uplistsikhe je jeho unikátna geologická štruktúra. Mesto je vytesané priamo do skály, vytvorené z lávy a pieskovca. Okrem peších trás a schodísk, ktoré vedú k vrcholu, väčšina budov a domov je doslova vysekávanej do miestnej skaly. Toto vyúsťuje v pôsobivý a tajomný pohľad na celý komplex, ktorý obsahuje kostoly, chrámy, obytné budovy, múry a dokonca aj systém kanálov a studní.

Pri prechádzke Uplistsikhe sa budete cítiť, akoby ste sa prenášali cez čas. Mnoho miest je stále dobre zachovaných a vzhľadom na ich stáročia staré stále vzbudzujú úžas a obdiv. Prejdete sa cez úzke uličky, objavíte nečakané zákutia a získate lepší vhľad do života a kultúry starovekého Gruzínska.

Jedným zo symbolických miest v Uplistsikhe je chrám Boha slnka, hore na vrchu skaly. Tento chrám spája staré pohanské tradície so vzostupom kresťanstva. Jeho umiestnenie poskytuje úžasný výhľad na okolitú krajinu, ktorá sa skladá z kopcov a dolín.

Ponadto je tu aj klenotnica, ktorú archeológovia považujú za najdôležitejšiu časť Uplistsikhe. Táto klenotnica, ktorá slúžila ako obchodné centrum a miesto na uskladnenie vzácností, naznačuje bohatstvo a prosperitu, ktorú tento komplex kedysi zažíval.

Uplistsikhe je zároveň dôležitým miestom pre gruzínsky národ. Slúžil ako dôležitý uzol v obchodných cestách, základňa pre kresťanské misie a oporný bod počas invázií. Tento historický význam dáva návštevníkom možnosť vzdokladovejť si bohatú kultúrnu dedičinu Gruzínska.

Ak sa plánujete ubytovať v blízkosti Uplistsikhe, máte na výber z niekoľkých možností. V blízkosti sa nachádza viacero hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú výhľad na panorámu hory a ponúkajú okrem starobylých zážitkov aj moderné zariadenia a pohodlie.

Uplistsikhe Cave Town je skutočnou perličkou v Gruzínsku a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti a kultúry tohto krásneho regiónu. Nech ste archeológ, dobrodruh alebo jednoducho cestovateľ, Uplistsikhe vás určite nadchne svojou záhadnou a fascinujúcou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


1. Čo je to Uplistsikhe a čo je to Cave Town?
Uplistsikhe je staroveké skalné mesto v Gruzínsku, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Gori. Je známe aj ako Cave Town, pretože je vytesané do skál a pozostáva z množstva chodieb, tunelov a domov vytesaných do vápencovej skaly.

2. Aký je vek Uplistsikhe?
Uplistsikhe je veľmi starobylý, jeho vek sa odhaduje na viac ako 3000 rokov. Jeho vznik sa datuje do doby bronzovej.

3. Aká je veľkosť Uplistsikhe?
Uplistsikhe sa rozprestiera na ploche asi 8 hektárov. V rôznych obdobiach malo mesto približne 700 až 3000 obyvateľov.

4. Vysvetlite, prečo je Uplistsikhe dôležité pre Gruzínsko?
Uplistsikhe je dôležitou pamiatkou a turistickou atrakciou pre Gruzínsko, pretože predstavuje starobylý kultúrny a historický komplex. Je to jedno z najlepšie zachovaných skalných miest v regióne a poskytuje návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

5. Ako sa tam dostanem?
Uplistsikhe sa nachádza asi 10 km od mesta Gori a je ľahko dostupné autom, taxíkom alebo organizovaným výletom. Cesta z Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska, trvá približne 2 hodiny.

6. Koľko stojí poobiatie Uplistsikhe?
Vstupné do Uplistsikhe je pomerne lacné, v rozpätí približne 3-5 eur na osobu. Deti majú často bezplatný vstup, ale ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny.

7. Aké sú hlavné atrakcie v Uplistsikhe?
Medzi hlavné atrakcie Uplistsikhe patrí chrám boha Svarog, veľká hala, klenutý most a množstvo vytesaných domov a tunelov. Taktiež si môžete prezrieť múzeum v mieste.

8. Koľko času mi bude treba na návštevu Uplistsikhe?
Väčšina návštevníkov trávi v Uplistsikhe približne 1-2 hodiny. To vám dá dostatok času na preskúmanie miesta a užívanie si jeho atmosféru.

9. Existujú v Uplistsikhe niektoré obmedzenia pre turistov?
Áno, existujú určité obmedzenia pre turistov v Uplistsikhe. Napríklad je zakázané dotýkať sa vytesaných stien a konštrukcií, aby sa zachovalo ich pôvodné stavebné dielo. Taktiež je obmedzený prístup do niektorých oblastí, aby sa znížilo riziko poškodenia.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Uplistsikhe?
V okolí Uplistsikhe sa nachádzajú ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako napríklad mesto Gori s múzeom Josifa Stalina, monastier Ateni Sioni, pevnosť Gremi a mnoho ďalších historických a prírodných pamiatok.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je malá krajina východnej Európy, ktorá sa nachádza medzi Európou a Áziou. Táto krajina je známa nielen svojou bohatou históriou, kultúrou a kuchyňou, ale aj svojím rôznorodým a zaujímavým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town, ktorý ponúka pôsobivé scenérie v spojení s fascinujúcou históriou.

Uplistsikhe Cave Town je staroveké mesto vytesané do skál a je jedným z najstarších dochovaných miest v Gruzínsku. Mesto sa nachádza na vysočine Kachetianskej planiny, len niekoľko kilometrov od väčšieho mesta Gori. Jeho pôvod sa datuje až do doby bronzovej a prevetráva valaamska. Pri prechádzke mestom si návštevníci môžu vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu ašírsko, ako aj poznávať históriu a kultúru tohto starobylého miesta.

Počasie v Uplistsikhe Cave Town je dosť rozmanité a ovplyvnené jeho geografickou polohou v horskom regióne. V lete (jún až september) môže byť dosť horúco a suché, s teplotami dosahujúcimi 30°C až 35°C. Obloha je väčšinou jasná a slnečná, čo robí zo Uplistsikhe ideálne miesto na prehliadku a fotografovanie. Návštevníci by si mali vziať dostatok vody a slnečnej ochrany, aby sa vyhli úpalu a spáleniu slnkom.

Jeseň (október až november) je obdobie, keď sa teploty začínajú mírnene znížiť a počasie sa stáva chladnejším a zmiešanejším. Denné teploty sa pohybujú okolo 15°C až 20°C, ale v noci môžu klesnúť až na 5°C. Je časté, že sa v tomto období vyskytnú aj niektoré dažde a búrky. Návštevníkom sa odporúča mať so sebou stredne teplé oblečenie a deštník, aby sa ochránili pred nečakaným dážďom.

Zima (december až február) je v Uplistsikhe chladná a studená. Teploty sa pohybujú okolo 0°C až 10°C, s možnosťou mrazu a sneženia. Aj keď nie je príliš veľké, mnohí návštevníci sem prichádzajú, aby si vychutnali vianočnú atmosféru a úžasné výhľady na Uplistsikhe pokryté snehom. Cestovatelia by mali mať so sebou teplé oblečenie, vrátane zimnej bundy, čiapky a rukavíc, aby sa ochránili pred chladom.

Na jar (marec až máj) sa počasie stabilizuje a teploty sa postupne zvyšujú. Približne od marca do mája sa teploty pohybujú od 10°C do 20°C, s nižšími teplotami najmä v noci. Príroda sa začína prebúdzať a kvety a stromy dávajú tomuto miestu nový život. Mnohí návštevníci preferujú túto dobu roka kvôli príjemnejšiemu počasiu a kráse okolia.

Uplistsikhe Cave Town je fascinujúcim miestom v Gruzínsku, ktoré ponúka nielen úchvatný pohľad na históriu a kultúru tohto regiónu, ale aj rôznorodé počasie. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto unikátnu destináciu, nezabudnite sa pripraviť na rôzne podnebné podmienky a maximálne si vychutnajte svoju návštevu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky