Objavte lety za najlepšie ceny

Guatemala Salamá

Dovolenka Guatemala Salamá


Svätý duch, guatemalské mesto Salamá, je skrytým pokladom, ktorý stojí za návštevu na vašej dovolenke. Nachádza sa v údolí, obklopené zelenými kopcami a riekou Río Salamá, čo vytvára idylickú scenériu. Toto miesto ponúka kombináciu kultúry, histórie a prírodného krásy, čo robí z neho ideálny cieľ pre cestovateľov hľadajúcich autentický zážitok.

Jedným z hlavných lákadiel Salamá je jeho koloniálna architektúra. Mesto má úžasné štvorcové námestie s typicky farebnými budovami okolo, ktoré prilákajú vašu pozornosť. Môžete si vychutnať prechádzku a obdivovať krásne ulice so svojimi historickými stavbami. Niektoré z nich pochádzajú až z 16. storočia, čo robí Salamá miestom bohatým na históriu. Nezabudnite si pozrieť aj katedrálu, ktorá je veľmi reprezentatívnou časťou miestneho kultúrneho dedičstva.

Pre tých, ktorí radi poznávajú miestne tradície a zvyky, je Salamá správnou voľbou. Mesto je známe pre svoje tradičné festivaly a oslavy, kde môžete vidieť tancovanie, hudbu a farebné kostýmy miestnych obyvateľov. Najznámejší festival je Kaibil Balam, ktorý si pripomína obdobie kmeňa Maya, a je plný zábavy a veselosti. Toto je príležitosť vidieť autentické miestne zvyky a tradície, ktoré sú dôležitou súčasťou kultúry Salamá.

Okrem kultúry je Salamá tiež známa svojou prírodnou krásou. Blízko mesta sa nachádza národný park Sierra de las Minas, ktorý ponúka neuveriteľné možnosti turistiky. Môžete si vychutnať prechádzky cez husté lesy, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na okolité hory a rieky. Národný park je domovom mnohých endemických druhov flóry a fauny, ktoré môžete obdivovať počas svojej dovolenky v Salamá.

Pre milovníkov adrenalínu je Salamá tiež ideálnym miestom na turistiku a horolezectvo. Kopce v okolí mesta ponúkajú množstvo výziev pre dobrodruhov. Môžete sa vydať na trek na vrchol niektorého z najvyšších kopcov v Guatemale a vychutnať si úžasné výhľady.

Ak ste nadšencom archeológie, odporúčame vám navštíviť archeologické miesto Iximché, ktoré sa nachádza v blízkosti Salamá. Iximché bolo jedným z hlavných miest kmeňa Maya v tomto regióne a ponúka pohľad do histórie a kultúry kmeňa Maya.

Salamá v Guatemale ponúka úžasné zážitky pre všetkých cestovateľov. Nezáleží na tom, či preferujete kultúru, históriu alebo prírodu, toto miesto má čo ponúknuť pre každého. Prežite dovolenku v Salamá a objavte skutočnú krásu Guatemaly.


Počasie Guatemala Salamá


Guatemala Salamá je malé mesto nachádzajúce sa v strede Guatemaly. Nachádza sa vo výške 1 800 metrov nad morom v krásnej horskej oblasti. Mesto je obklopené zelenými kopcomi a pestro farebnými poliami, čo vytvára úchvatné scenérie.

Počasie v Salamá je ovplyvnené miernymi teplotami a premenlivým dažďom. Väčšina roka je vo meste príjemne teplo s priemernými teplotami pohybujúcimi sa medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Najteplejšie mesiace sú apríl a máj, kedy teploty môžu dosiahnuť až 30 stupňov Celzia. Avšak v noci sa teploty mierne znižujú a môžu sa pohybovať okolo 15 až 18 stupňov Celzia.

Dažď je obvyklým javom v meste Salamá. Obdobie dažďov začína v máji a pokračuje až do septembra. Počas týchto mesiacov môže byť veľmi vlhké a často sa vyskytujú silné búrky. Priemerné zrážky môžu dosiahnuť až 200 až 300 milimetrov za mesiac. Toto obdobie je dôležité pre rast plodín a udržanie zelene v regióne.

V zime, od októbra do apríla, je v Salamá menej daždivo. Avšak stále je tu nejaký mierny dážď a oblačno. Teploty sú stále príjemné a pravdepodobnosť zrážok je nižšia. Tento čas je ideálny na prechádzky po okolitých horách a užívanie si krásnej prírody, ktorú Salamá ponúka.

Celkové počasie v Salamá je mierné a príjemné väčšinu roka. Vzhľadom na nadmorskú výšku mesta a jeho polohe v horách, teploty sú o niečo chladnejšie ako v iných častiach Guatemaly. Množstvo zrážok vytvára bujnú zelenú krajinu, ktorá je charakteristická pre túto oblasť.

Návštevníci Salamá majú šancu zažiť krásne a pestré scenérie, ktoré im toto mesto a jeho okolie ponúka. Bez ohľadu na ročné obdobie, vždy je tu niečo unikátne a k nezabudnutiu. Pokiaľ sa vydáte do Salamá, nezabudnite si zobrať s sebou oblečenie vhodné na teplejšie teploty, zároveň si však nechajte miesto aj pre nejaký ľahký sveter na chladnejšie večery.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Salamá


Ospravedlňujeme sa, ale vaša otázka nie je dostatočne konkrétna a nemáme informácie o tom, čo sa konkrétne týka Guatemala Salamá. Prosíme, ak máte nejaké konkrétne otázky alebo požiadavky na informácie, môžete nám ich poskytnúť a budeme sa snažiť vám čo najlepšie a najpresnejšie odpovedať.


Letenka Guatemala Salamá


Guatemala je fascinujúcou destináciou pre turistov z celého sveta. Je to krajina s pestrým a jedinečným kultúrnym a historickým dedičstvom, fantastickými plážami, bohatou prírodou a tiež bohatými zdrojmi pre dobrodružné a adrenalínové zážitky. Preto vás určite poteší informácia, že môžete navštíviť Salamá - hlavné mesto departementu Baja Verapaz, pohodlne a rýchlo s leteckým spojením.

Ak ste sa rozhodli cestovať z a do Salamá, môžete si objednať letenku s odletom z hlavného mesta Guatemaly, Guatemaly - Aurela Tobar International Airport. Je to jediné letecké spojenie s oblasťou Baja Verapaz, pretože toto mesto nie je také turisticky vyhľadávané, ako niektoré z Hoci letecká doprava je asi najrýchlejšou cestou, ako sa dostať do Salamá, nie je to jediná možnosť. Do mesta sa dá ísť aj autobusom alebo taxíkom. Letenky sú však dostupné v pomere ceny a výhod pre turistov.

Po prílete do mesta Guatemala je leteniska Aurela Tobar International Airport, musíte si nájsť dopravu do Salamá. Môžete si objednať taxi, alebo ho nájsť priamo na letisku. Cesta autobusom by sa mohla ukázať ako pomerne dlhá a život nie je dostatočne pohodlný. Doporučujeme preto taxislužbu. Cena prepravy z letiska do Salamá by nemala byť vyššia ako $50 - $70, pretože táto cesta trvá približne 2 hodiny.

Keď sa dostanete do Salamá, nezáleží na tom, či cestujete kvôli kultúre, dobrodružstvu alebo jednoducho pre relax, tu určite nebudete mať času na nudiť sa. Salamá ponúka množstvo historických pamiatok a miest na prechádzky, ale aj nádherných prírodných krás. Medzi turistické atrakcie patrí napríklad dômyselný systém podzemných tunelov a jeskýň v Baja Verapaz. Odtiaľ sa môžete vydať na horolezectvo, turistiku, rafting, alebo si len užívať nádhernú prírodu.

Rovnako by ste si nemali nechať ujsť návštevu mnohých kresťanských krížov a kostolov, ktoré stoja v okolí Salamá. Môžete navštíviť aj historické komunity národov Kaqchiquel, Cakchiquel a Tz'utujil, ktoré sa nachádzajú v okolí Salamá.

Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo alebo pokojné miesto na relax, Salamá je skvelou voľbou pre návštevu v najbližšej dobe. Nie je to turisticky preplnené miesto, takže si tu môžete užiť pekné chvíle v pokoji, bez veľkých davov turistov. A s leteckým spojením, ktoré sa teraz ponúka, sa tam môžete dostať rýchlo a pohodlne so spoločnosťou „Avianca“, čím získate jedinečnú príležitosť objaviť tento ešte neobjavený kúsok Guatemaly.


Ubytovanie Guatemala Salamá


Guatemala Salamá je malebné mestečko s veľkým historickým a kultúrnym bohatstvom. Nachádza sa v stredozápadnej časti Guatemaly a je obľúbeným turistickým miestom pre turistov, ktorí sa radi ponoria do miestnej kultúry. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať toto maľované mesto túlajúc sa v údolí Sierra de las Minas, je ubytovanie dôležité.

Ubytovanie na mieste je pestrofarebné a rôznorodé. Môžete si vybrať z množstva možností, od hotelov a hostels až po rodinné penzióny a B&B s charakterom.

Medzi najpopulárnejšie hotely v meste patrí Hotel Salamá, ktorý sa nachádza v centre mesta. Hotel ponúka komfortné a moderne zariadené izby so súkromným kúpeľňou a klimatizáciou. Okrem toho má aj reštauráciu, kde sa podávajú tradičné guatemalské jedlá. Cena za izbu sa pohybuje okolo 90 USD na jednu noc.

Pre tých, ktorí si chcú užiť nádherný výhľad a prírodné prostredie, je dobrá voľba hotel Cerro Verde. So svojou polohou na vrchole kopca ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto. Hotel má aj bazén, reštauráciu a bezplatné parkovisko pre hostí. Cena za izbu sa pohybuje okolo 60 USD na jednu noc.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie pre väčšiu skupinu alebo pre rodinu, penzión Casa Pachon ponúka rodinné izby so súkromným kúpeľňou, jedálňou a kuchyňou. Penzión má tiež krásne zelene a záhradu. Cena za izbu sa pohybuje okolo 40 USD na jednu noc.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť, sú hostely v meste veľmi populárne. Hostel Casa Cielo ponúka spoločné izby s kúpeľňou. Hostel má aj terasu s krásnym výhľadom na okolitú krajinu a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Cena za izbu sa pohybuje okolo 10 USD na jednu noc.

V Salamá a jeho okolí je mnoho možností na ubytovanie. Výber závisí od toho, čo hľadáte a aká je vaša rozpočtová kategória. Jedno je však isté – Salamá ponúka úžasnú gastronómiu, nádhernú krajinu a bohatú históriu, ktorá poteší všetkých návštevníkov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky