Objavte lety za najlepšie ceny

Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve

Počasie Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea je africká krajina, ktorá má svoje vlastné klimatické podmienky. V oblasti zvaná Mount Nimba Strict Nature Reserve, kde sa nachádza jedno z najvýznamnejších afrických chránených území sa vyskytuje jedinečné subtropické klima. Toto územie sa nachádza na vrchole hory Nimba, a archívne záznamy hovoria o tom, že teploty na tomto mieste dosahujú neuveriteľné výšky.

V období od decembra do marca sú teploty mírne a v tomto období trvá obdobie sucha. V contrast, v období od apríla do júna prevláda silné dažďové obdobie, ktoré v mnohých prípadoch môže byť nepríjemné pre návštevníkov. Od júna do septembra, teploty sa opäť znižujú a prichádza sezóna sucha. Toto obdobie Súchrava trvá až do decembra, kedy sa cyklus obnoví.

Celkovo povedané, príroda v Mount Nimba Strict Nature Reserve ponúka momentálne veľmi zaujímavý kontrast filtračného systému okolo hory Nimba. Toto územie je plné flóry a fauny, ktorá je s viac ako 2000 druhmi mnohostranná, ale aj podmienky počasia narobia problémy. Návštevníci by preto mali brať do úvahy nielen stav trails, ale aj stav všetkých najbližších miest.

Hoci môže byť počasie v Mount Nimba Strict Nature Reserve niekedy nepríjemné a závisí na ročných obdobiach a stavov ročnej doby, návštevníci môžu veľa získať z tohto krásneho a ľahko dostupného chráneného územia. Zájdite tu preto aj Vy, a uvidíte, že to nikdy neľutujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Otázka 1: Čo je Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve?
Odpoveď: Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve je chránené územie nachádzajúce sa na hranici Guiney, Pobrežia Slonoviny a Libérie. Je to jedno z najdôležitejších chránených území v západnej Afrike.

Otázka 2: Aké zvieratá a rastliny sa nachádzajú v Mount Nimba Strict Nature Reserve?
Odpoveď: V Mount Nimba Strict Nature Reserve sa nachádza mnoho zvierat ako napríklad slony, kozy, opice, leopardi, guanako škvrnité a ďalšie. Z rastlín môžeme nájsť napríklad stromy a liečivé rastliny.

Otázka 3: Prečo je Mount Nimba Strict Nature Reserve dôležitá?
Odpoveď: Mount Nimba je dôležitá, pretože je to vzácna oblasť s bohatou bionómia pôvodných druhov rastlín a zvierat. Navyše, je to jedna z posledných miest na svete, kde je možné nájsť niektoré druhy endemických rastlín.

Otázka 4: Môžem tu robiť turistiku?
Odpoveď: Bohužiaľ, Mount Nimba Strict Nature Reserve nie je otvorená pre turistov. Jedná sa o prírodnú rezerváciu a jej poslanie je chrániť a zachovať ekosystém.

Otázka 5: Aké sú hrozby pre Mount Nimba Strict Nature Reserve?
Odpoveď: Hrozby pre Mount Nimba zahŕňajú nelegálnu ťažbu dreva, nezákonnú ťažbu zlata, roľníctvo, pastvu a požiare spôsobené globálnym otepľovaním. Snaží sa však chrániť región pred týmito hrozbami a zachovať jej biodiverzitu.


Ubytovanie Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve je jedným z najúchvatnejších miest v Afrike. Nachádza sa v krajine Guinei a je považovaný za jeden z najcennejších prírodných klenotov tejto krajiny. Toto územie sa nachádza na pomedzí Guinei, Libérie a Pobrežia Slonoviny a zaujíma rozlohu viac ako 18 000 hektárov.

Keď prídete do Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve, zistíte, že je to omnoho viac ako len miesto pre turistov. Je to oblasť, kde je zabezpečená ochrana prírody, kde sú riadne udržiavané a chránené všetky vrstvy a druhy fauny a flóry. Veľký počet rastlinných druhov, ktoré sú tu mnohými zdrojmi potravy a iných užitočných vecí pre tisíce ľudí, je zároveň aj ukážkou jedinečnosti prírodných zdrojov tohto miesta.

Pre tých, ktorí si túto krásu chcú užiť, sú tu rôzne druhy ubytovania v podobe chatiek a stanov. Cesty sú veľmi pretlmené, čiže sa môžete dostať na takmer každé miesto v tejto rezervácii.

Počas pobytu v Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve na vás čakajú veľkolepé a nezabudnuteľné výhľady na nádhernú prírodu. Môžete sa tak vydať na prechádzku a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ale aj objavovať rôzne zaujímavosti, ktoré sa nachádzajú v tejto jedinečnej oblasti.

Na tomto mieste máte možnosť vidieť niektoré z najvzácnejších druhov živočíchov, ako sú napríklad gorily západné nížinné, vzácne vtáky alebo aj niektoré výnimočné druhy rastlín. Návšteva guinejského Mount Nimba Strict Nature Reserve je preto zážitkom, ktorý sa neodradí ani od ďalekých ako i exotických miest.

Ak ste zvedaví na toto miesto, určite by ste sa mali pozrieť na rôzne miestne ubytovania a organizované programy. Dovolenka v nadčarovných scenériách guinejského Mount Nimba Strict Nature Reserve určite bude pre Vás nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Dovolenka Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve: nezabudnuteľná dovolenka

Guinea, krajina v západnej Afrike, je malá, no ponúka nespočetné množstvo unikátnych miest a prírodné krásy. V rámci Guinea by ste nemali vynechať návštevu Mount Nimba Strict Nature Reserve, ktorá je jedným z najvýznamnejších území pre ochranu biodiverzity a životného prostredia v Afrike.

Mount Nimba sa rozprestiera na pomedzí troch krajín, Guiney, Pobrežia Slonoviny a Libérie. Svojimi kulisami dokáže uchvátiť aj tých najnáročnejších turistov a spraviť z tejto dovolenky skutočný zážitok. Tento národný park je jedným z najlepších miest na svete pre pozorovanie fauny a flóry, ktoré sú nezameniteľné.

Geologický pôvod Mount Nimby je zárukou pre svoju neopakovateľnosť, je to skutočné prirodzené bohatstvo. Na tomto území môžete vidieť množstvo druhov divých zvierat, ako sú žirafy, kobry, gepardy, rôzne druhy opíc a hyen, ale aj zipy a guanho čínskeho, ktorý bol pôvodne vzácny a bol objavený práve v tejto prírodnej rezervácii.

V Mount Nimbe je určite jednou z najväčších atrakcií pre turistov prekrásna a starobylá rieka. Tradičný spôsob plavby tadiaľto sú pohostinné loďky, ktoré Vás doveďú do najširších kútov rezervácie.

V prípade, že ste naozaj odvážneho a dobrodružného ducha, máte možnosť absolvovať štvordňový trek po Mount Nimbe. Cesta Vás prevedie cez riasami a cez mnohé rieky, kde si môžete počas zastavení prezrieť akýkoľvek kút prírodného lesa.

Mount Nimbe bude určite iným druhom dovolenky, než na akú ste možno zvyknutí. Miesto, kde prvoplánne prírodné scenérie zaručia poznávanie nášho sveta inak. Je to miesto, kde môžete byť súčasťou prírodných dekorácii a zážitkov, ktoré sa Vám budú neustále vraciať do spomienok na nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve


Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve je fascinujúce a unikátne miesto nachádzajúce sa v Západnej Afrike. Tento rezervát, ktorý je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ponúka návštevníkom úžasné prírodné krásy a vzácne živočíchy.

Cesta do Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve je jednoduchá, ale zároveň veľmi zaujímavá. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, môžete si vybrať z viacerých lietadiel letiace do Conakry, hlavného mesta Guiney. Conakry je dobre prepojené so zvyškom sveta, takže získanie letenky by nemalo byť problémom.

Po prílete do Conakry môžete pokračovať v ceste autom alebo zháňaním letu do Kankanu, mestu blízko rezervátu. Kankan je ideálnym miestom na začatie vašej štvorkolkovej výpravy do Guinea Mount Nimba Strict Nature Reserve. V meste môžete získať miestneho sprievodcu alebo si prenaja


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky