Objavte lety za najlepšie ceny

Haiti Pointe-à-Pitre

Počasie Haiti Pointe-à-Pitre


Počasie v Haitian Pointe-à-Pitre je tropické a ovplyvňuje ho Karibské more. Toto veľkomesto, ktoré je hlavným mestom ostrova Guadeloupe, sa nachádza v južnej časti Karibiku a ponúka nádherné pláže, teplé more a bohatú flóru a faunu.

Celoročne tu prevláda horúce a vlhké počasie. Teploty sa pohybujú od 24 °C do 32 °C, pričom najteplejšie mesiace sú od mája do septembra. V tomto období sa môžu teploty vyšplhať aj nad 35 °C. Nočné teploty sú o niečo príjemnejšie a pohybujú sa medzi 18 °C až 24 °C.

Na Haiti Pointe-à-Pitre je typická vysoká vlhkosť vzduchu. Vlhkosť sa pohybuje okolo 80 % a môže byť nepríjemná pre niektorých ľudí. Kvôli tejto vysoká vlhkosti sa v tomto regióne často vyskytujú búrky a silné dažde. Najväčší počet dažďových dní je v období od júna do novembra, ktoré je zároveň aj hurikánovou sezónou v Karibiku. Odolať týmto silným dažďom môže byť náročné, pretože padajúce kvapky sú enormne veľké a intenzívne. V tomto období je preto potrebné byť ostražitý a dodržiavať pokyny miestnych úradov.

Obdobie od decembra do mája je o niečo suchšie, no stále tu môžu spadnúť mierny dažde v priebehu dňa. More je teplé počas celého roka a dosahuje teplotu okolo 28 °C, čo umožňuje príjemné kúpanie aj mimo typické letné mesiace.

Haiti Pointe-à-Pitre je naďalej jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí sa chcú vychutnať tropické prostredie. Avšak kvôli silným dažďom a možnosti hurikánov je dôležité sledovať miestnu meteorologickú správu a vyhnúť sa cestovaniu v období búrok.


Letenka Haiti Pointe-à-Pitre


Pointe-à-Pitre je hlavné mesto a najväčšie prístavné mesto na karibskom ostrove Guadeloupe. Guadeloupe je súostrovie nachádzajúce sa vo Francúzskej Zámorskej oblasti a je súčasťou Francúzskych Antil. Toto tiché a malebné mesto je charakteristické svojimi farebnými domami, živými trhmi a pestrým kultúrnym dedičstvom.

Cestovanie medzi Haiti a Pointe-à-Pitre sa zdá byť jednoduché rozhodnutie pre tých, ktorí chcú objavovať krásy Karibiku. Letecká spoločnosť vám ponúka možnosť presadiť sa do tejto exotické destinácie a zažiť vzrušenie z navštevovania dvoch krajín v jednom dobrodružstve. Je to jedinečná príležitosť pre každého cestovateľa, ktorý túži po zážitkoch, relaxe na pláži a objavovaní nových kultúr.

Letecká linka Haiti Pointe-à-Pitre prepojuje dve karibské destinácie na rôznych koncoch ostrova. Toto spojenie je ideálne pre tých, ktorí plánujú stráviť čas cestovaním po Guadeloupe a Haitii. Haiti, ktoré je známe svojimi živými farbami, oslnivými plážami a bohatou históriou, ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Na jednej strane môžete navštíviť slávnu pláž Labadee a vychutnať si kryštálovo čisté vody Karibiku. Na druhej strane môžete preskúmať najväčšie mesto Haiti, Port-au-Prince, s jeho fascinujúcim mixom koloniálnej architektúry a moderného rozvoja.

Po prílete do Pointe-à-Pitre sa môžete pustiť na objavovanie tohto kultúrneho centra Guadeloupe. Prejdite sa po rôznych uliciach plných farebných domov a zastavte sa na trhoch plných prevádzkovateľov miestnych výrobkov a miestnych dobroty. Môžete navštíviť aj historické pamiatky, ako je katedrála Saint Pierre and Saint Paul a budovu Prefektúry. Krásne pláže na Pointe-à-Pitree nepridávajú kľudnú atmosféru do vášho dovolenkového prostredia.

Let Haiti Pointe-à-Pitre vám umožňuje zažiť to najlepšie z oboch svetov - karibského dobrodružstva a francúzskej kultúry. Na Guadeloupe môžete ochutnať francúzsku kuchyňu a užívať si francúzske luxusné hotely a obchody. Zároveň si môžete vychutnať krásy karibských pláží a tropického podnebia.

Nezáleží na tom, či plánujete stráviť dovolenku na jednom z týchto ostrovov alebo prepojiť ich navštívením oboch, let Haiti Pointe-à-Pitre vám otvára dvere do sveta karibských dobrodružstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Vychutnajte si magickú atmosféru karibského mora, pôvabnú kultúru a pohostinnosť týchto ostrovov a pozorujte, ako sa váš sen o relaxe na pláži stáva skutočnosťou.


Dovolenka Haiti Pointe-à-Pitre


Leto je tu a s ním aj čas dovoleniek a relaxu. Ak hľadáte destináciu pre svoju ďalšiu prázdninovú dovolenku, možno by ste mali zvážiť návštevu ostrova Haiti Pointe-à-Pitre. Tento karibský raj ponúka nádherné pláže, bohatú kultúru a úžasné prírodné scenérie.

Pointe-à-Pitre je hlavným mestom ostrova Guadeloupe, ktorý je súčasťou Francúzskeho zámorského departementu. Toto mesto je známe svojou rušnou atmosférou a pestrou históriou, ktorá sa odzrkadľuje v jeho historickom centre. Mnoho ulíc je plných farebných domčekov a reštaurácií s tradičným karibským jedlom.

Jednou z hlavných atrakcií Pointe-à-Pitre je trh Marche de la Darse, kde môžete objaviť miestne pochúťky a tradičné produkty. Tento trh je tiež miestom, kde môžete obohatiť svoje vedomosti o miestnej kultúre a histórii.

No samozrejme, hlavným lákadlom Pointe-à-Pitre sú jeho pláže. Guadeloupe je známe svojimi nádhernými bielymi piesočnatými plážami, jasne modrým morom a korálovými útesmi. Môžete sa vydať na pláže ako napríklad pláž Bas du Fort, kde sa môžete kúpať, opaľovať alebo šnorchlovať a obdivovať podmorský život. Ak máte radi adrenálín, môžete sa zúčastniť rôznych vodných športov, ako napríklad surfovanie alebo jazdu na windsurfe.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v blízkosti Pointe-à-Pitre je národný park Guadeloupe. Tento park je domovom mnohých exotických rastlín a zvierat, ktoré tu môžete objaviť pri turistických tratiach a chodníkoch. Nezabudnite si vziať fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť krásne prírodné scenérie.

Okrem prírodných krás a kultúrnych atrakcií má Pointe-à-Pitre aj bohaté nocľahové možnosti. Môžete si vybrať z rôznych luxusných hotelov na pláži alebo sa ubytovať v tradičných karibských chatkách. Kdekoľvek sa rozhodnete zostať, budete sa cítiť ako v raji.

Ak teda hľadáte exotickú dovolenku plnú karibského prírodného krásy, bohatej kultúry a nádherných pláží, Pointe-à-Pitre na ostrove Haiti je práve pre vás. Nechajte sa uniesť atmosférou tohto miesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto karibskom raji.


Najčastejšie otázky a odpovede Haiti Pointe-à-Pitre


1. Aké je hlavné mesto Haiti?
Hlavným mestom Haiti je Port-au-Prince.

2. Ktorý jazyk sa hovorí na Haiti?
Na Haiti sa hovorí hlavne haitijský kreolčinou a francúzsky je úradným jazykom.

3. Aká je populácia Pointe-à-Pitre na Haiti?
Populácia Pointe-à-Pitre sa odhaduje na približne 98 694 obyvateľov.

4. Kde sa nachádza Pointe-à-Pitre na Haiti?
Pointe-à-Pitre je hlavným mestom departementu Grande-Terre v Karibskom mori na západnom pobreží Haiti.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Pointe-à-Pitre?
V Pointe-à-Pitre môžete navštíviť rôzne historické pamiatky, ako napríklad katedrálu Notre-Dame-de-la-Guadeloupe, pevnosť Fleur d'Épée a trh Marché de la Darse.

6. Aký je hlavný hospodársky sektor v Pointe-à-Pitre?
Hlavným hospodárskym sektorom v Pointe-à-Pitre je cestovný ruch, obchod a služby.

7. Ktoré letecké spoločnosti lietajú do Pointe-à-Pitre?
Medzinárodné letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Pointe-à-Pitre, sú Air France, American Airlines, Air Caraïbes a mnoho ďalších.

8. Koľko trvá let z Port-au-Prince do Pointe-à-Pitre?
Let z Port-au-Prince do Pointe-à-Pitre trvá približne 1 hodinu a 30 minút.

9. Aké je podnebie v Pointe-à-Pitre?
Pointe-à-Pitre má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami sa pohybujúcimi od 20 °C do 30 °C počas celého roka.

10. Aké sú kulinárske špeciality v Pointe-à-Pitre?
V Pointe-à-Pitre môžete ochutnať tradičné haitijské jedlá, ako napríklad griot (vyprážané bravčové mäso), pikliz (štipľavá zeleninová šalátová príloha) a acras (vyprážané korenené koláčiky z kassavy).


Ubytovanie Haiti Pointe-à-Pitre


Haiti Pointe-à-Pitre je jedným z najznámejších miest na ostrove Haiti a ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre návštevníkov. Tento článok sa zameriava na rôzne typy ubytovania k dispozícii v tomto meste.

1. Hotely: Haiti Pointe-à-Pitre má množstvo luxusných hotelov, ktoré poskytujú vysokú úroveň pohodlia a služieb. Tieto hotely majú väčšinou jedálne, bar, bazén a ďalšie zariadenia. Ideálne pre tých, ktorí hľadajú vysoké štandardy a komfort.

2. Apartmány: Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, sú k dispozícii apartmány na prenájom. Tieto apartmány sú bežne vybavené kuchynkou a salonkom, čo umožňuje hostiteľom variť a cítiť sa ako doma. Sú to skvelé možnosti pre rodiny alebo skupiny cestovateľov.

3. Penzióny: V Haiti Pointe-à-Pitre nájdete aj penzióny, ktoré sú cenovo dostupnejšie a udržujú úroveň komfortu. Tieto penzióny sú často rodinné prevádzky a poskytujú základné zariadenie pre hostí. Sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie.

4. Hostely: Pre mladších cestovateľov alebo tých, ktorí hľadajú spoločenskú atmosféru, sú hostely vynikajúcou voľbou. Hostely ponúkajú spoločné spálne alebo súkromné miestnosti za príznivé ceny. Vo väčšine prípadov majú hostely spoločenské priestory a kuchynku na vlastné varenie.

5. Airbnby: Airbnby sú stále populárnejšou možnosťou ubytovania v Haiti Pointe-à-Pitre. Ubytovanie Airbnb ponúka širokú škálu možností - od súkromných izieb po cele byty a vily. Táto možnosť umožňuje hostiteľom prispôsobiť sa špecifickým požiadavkám hostí.

Haiti Pointe-à-Pitre je miestom s bohatou kultúrou a históriou, ktorá láka návštevníkov z celého sveta. Nech si už vyberiete luxusný hotel, súkromný apartmán, útulný penzión, priateľský hostel alebo Airbnb, vždy budete mať možnosť objaviť krásy tohto miesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky