Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Amersfoort

Počasie Holandsko Amersfoort


Amersfoort je malé historické mesto v centre Holandska, ležiace asi 50 km juhovýchodne od Amsterdamu. S bohatou kultúrou, úžasnou architektúrou a scenériou, je to útulné a príjemné miesto na návštevu v každom ročnom období. Rovnako ako všade v Holandsku, aj v Amersfoorte sa počasie do veľkej miery mení a je ovplyvnené blízkym Severným morom.

Amersfoort má oceánske a kontinentálne podnebie. Letá sú zvyčajne teplé a vlhké s priemernými teplotami okolo 24 °C. Júl a august sú najteplejšie mesiace, avšak môže sa stať, že teploty dosahujú aj 30 °C. Je to ideálny čas na prechádzky po historickom centre mesta, ktoré ponúka úžasné pešie prechádzky, výhľady na kanály a starobylé budovy.

Zimy v Amersfoorte sú chladné a mierne, s priemernými teplotami okolo 2 °C. Mrazivé dni a odhliadnutie od snehu nie sú nijakým prekvapením. Mesto vyzerá úžasne, keď je pokryté vrstvou snehu, ktorá pridáva dojem zázračnosti a kúzla do každodenného života. Január a február sú obľúbenými mesiacmi na lyžovanie a korčuľovanie, takže ak máte radi zimné športy, Amersfoort vám ponúka príležitosť na vychutnanie si týchto aktivít.

Jar a jeseň v Amersfoorte sú mierne a prevažne vlhké. V marci a apríli teploty dosahujú priemer 9-12 °C, a to je ideálny čas na objavovanie záhrad a parkov v meste. V septembri a októbri sa teploty postupne ochladzujú na približne rovnaké úrovne, čo robí z týchto mesiacov skvelý čas na návštevu múzeí a galérií.

Holandsko ako celok je známe svojimi zrážkami počas celejho roka, takže je vhodné mať so sebou vždy dáždnik alebo nepremokavé oblečenie. Amersfoort nie je výnimkou, pretože je obklopené vodami, vrátane rieky Eem, a používa kanál ako dôležité dopravné spojenie. Priemerné ročné zrážky dosahujú približne 800 mm, pričom najvyššie množstvo zrážok sa zaznamenáva v lete.

Celkovo vzaté, počasie v Amersfoorte je premenlivé a podlieha vplyvu oceánskeho a kontinentálneho podnebia Holandska. To však neovplyvňuje nádherné zážitky a možnosti, ktoré Amersfoort ponúka turistom počas celého roka. Či už sa rozhodnete navštíviť mesto v lete, zime, na jar alebo na jeseň, vždy nájdete niečo zaujímavého a krásneho v tomto malebnom holandskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amersfoort


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Holandska a mesta Amersfoort môžu byť:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Holandska?

Najlepší čas na návštevu Holandska je od marca do mája alebo od septembra do novembra, keď nie sú veľké davové záťaže turistov. Počas letných mesiacov sa Holandsko môže preplniť turistami.

2. Ako sa môžem dostať z letiska do Amersfoortu?

Existuje niekoľko možností ako sa dostať z letiska Schiphol do Amersfoortu. Najjednoduchšou možnosťou je cestovať vlakom. Vlaky odchádzajú pravidelne z letiska do Amersfoortu a cesta je približne 45 minút.

3. Kde sa nachádzajú najlepšie miesta na fotenie v meste Amersfoort?

Najlepšie miesta na fotenie v meste Amersfoort sú pod hrádzami, na trhu a v muzeách a galériách. Ak hľadáte niečo originálne, môžete sa vydať na prechádzku po historickej časti mesta a nájsť niektoré miesta, ktoré iných turistov neuvidia.

4. Čo by som si mal pozrieť v Amersfoorte?

Ak sa ocitnete v Amersfoorte, navštívte historické centrum mesta, Dom krajiny Nizozemsko-Flámy a námestie Lieve Vrouweplein. Mesto má tiež niekoľko úžasných múzeí, ako je napríklad Muzeum Flehite a Muzeum vláčikov.

5. Aké sú najlepšie trhy v Amersfoorte?

V Amersfoorte sa konajú niektoré z najlepších trhov v Holandsku, vrátane veľkých trhov spoločnosti Amersfoortse Boekenmarkt a trhov s jedlom a nápojmi. Mesto tiež organizuje mnoho malých trhov a bazárov, ktoré sa konajú každý mesiac.


Letenka Holandsko Amersfoort


Amersfoort, malebné mesto v Holandsku, je jednou z najkrajších a najživších destinácií na severovýchode krajiny. S bohatou históriou a úžasnou architektúrou je to miesto, ktoré si návštevníci nechajú vo svojej pamäti dlho po návrate domov.

Cestovanie z iných krajín do Amersfoort je teraz omnoho jednoduchšie vďaka letenkám, ktoré sú k dispozícii za výhodné ceny. Či už ide o letenky z Českej republiky, Slovenska alebo iných krajín, Amersfoort si zaslúži vašu pozornosť a určite stojí za návštevu.

Jednou z možností je letenka z Prahy do Amsterodamu, hlavného mesta Holandska, a odtiaľ sa dostať do Amersfoortu vlakom alebo autobusom. Cesta z Amsterodamu do Amersfoortu trvá iba niekoľko desiatok minút, takže sa nemusíte báť, že by ste strávili veľa času cestovaním.

Amersfoort je známy svojou starou mestskou časťou, ktorá vás okamžite vtiahne do histórie. Úzke uličky, renesančné domy a historické námestia návštevníkov priam privádzajú do úžasu. Ak sa túžite ponoriť do atmosféry minulých storočí, nezabudnite navštíviť Koppelpoort, jednu z najkrajších dochovaných mestských brán v Holandsku, a takisto Muzeum Fleadenu, kde môžete spoznať históriu mesta prostredníctvom rôznych výstav a artefaktov.

Okrem histórie Amersfoort ponúka aj niekoľko moderných atrakcií, ktoré zahŕňajú modernú architektúru a umenie. Miestne galérie, ako napríklad Kunsthal KAdE, ponúkajú zaujímavé výstavy súčasných umelcov z celého sveta. Parky a záhrady sú tiež neodmysliteľnou súčasťou mesta, kde sa môžete prechádzať a relaxovať počas slnečných dní.

Holandsko je známe svojimi bicyklovými cestami, a Amersfoort nie je výnimkou. Požičanie bicykla je veľmi jednoduché a je to ideálny spôsob, ako objaviť mesto a jeho okolie. Môžete sa vybrať na cyklotrasu a preskúmať Amersfoort a jeho krásne okolie, ktoré je plné zelene a jazier.

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Amersfoort, nezabudnite skúsiť aj miestne jedlá a špeciality. Holandská kuchyňa je známa svojimi syrami, rybami a tradičnými jedlami, ako napríklad hareng (husací olúpaný filet) a bitterballen (mäsové guľôčky). Určite sa nezabudnite zastaviť v jednej z miestnych kaviarní a ochutnať typické holandské panenkoeke (placky).

Amersfoort je skutočnou perla v Holandsku, ktorú si zaslúži pozornosť. Letenka do Amersfoortu môže byť za výhodnú cenu a cestovanie sem je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Nech už ste z akéhokoľvek kúta sveta, neváhajte navštíviť Amersfoort a zažiť jedinečnú atmosféru tohto malebného a historického mesta.


Dovolenka Holandsko Amersfoort


Ak sa rozhodujete, kam vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, Holandsko je skvelou voľbou. Táto krajina ponúka krásne prírodné krajiny, historické mestá a bohatú kultúru. Jedno z takýchto pôvabných miest je Amersfoort.

Amersfoort je historické mesto, nachádzajúce sa v provincii Utrecht. Je to miesto, ktoré je ako stvorené na prechádzky romantickými, úzkymi uličkami s historickými budovami a kanálmi. Jeho poloha je ideálna pre objavovanie okolitých prírodných rezervácií a krajiny.

Mesto je známe svojimi starobylými hradbami, ktoré sú postavené prevažne zo 13. a 14. storočia. Táto architektúra je jedným z dôvodov, prečo sa Amersfoort považuje za jedno z najlepšie zachovalých stredovekých miest v Holandsku. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je Muzeum starých malieb, ktoré je domovom pre najväčšiu zbierku starých holandských malieb v krajine.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Amersfoort ponúka množstvo parkov a záhrad. Napríklad Oliemolen Park je ideálnym miestom pre piknik alebo pre jednoduchú prechádzku. Amersfoortse Berg je park, ktorý ponúka panoramatický výhľad na celé mesto. A nemožno zabudnúť na Kruidtuin, čo je záhrada so vzácnymi druhmi rastlín a kvetov.

Navyše, mesto je domovom viacerých historických kostolov a katedrál, ktoré si zaslúžia návštevu. Katedrála Sv. Jana je jednou z najstarších stavieb v Amersfoorte a je známa svojimi nádhernými vitrážami. Kostol Onze Lieve Vrouwetoren je najvyššou vežou v meste, ponúkajúcou panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Pre fanúšikov histórie je vo všetkých týchto stavbách veľa objaviť.

Amersfoort má tiež bohatú kultúru a množstvo podujatí. Každoročne sa tu koná festival Sinterklaas, ktorý prichádza s Vianočným St. Nicholasom a jeho pomocníkmi. Je tu množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné holandské jedlá a miestne špeciality, ako napríklad slávne holandské syry a pančuchy.

Ak hľadáte miesto pre oddych a kultúru, Amersfoort je dokonalou destináciou. S jeho historickými pamiatkami, krásnou prírodou a bohatou kultúrou je to ideálna dovolenka pre každého, kto sa chce ponoriť do bohatých tradícií a krásy Holandska.


Ubytovanie Holandsko Amersfoort


Amersfoort je historické mesto v centrálnej časti Holandska, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok v podobe jeho krásnych historických štvrťou a bohatej kultúry. Ak hľadáte ubytovanie v Amersfoorte, máte k dispozícii širokú paletu možností, ktoré uspokoja vaše potreby.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Amersfoorte u turistov sú hotely a penzióny nachádzajúce sa v historickom centre mesta. To umožňuje návštevníkom spoznať kultúru a históriu mesta okamžite, ako vyjdú z hotelových dverí. Hotel Karel V Amersfoort sa nachádza v budove z 14. storočia a ponúka luxusné izby so všetkým vybavením, ktoré potrebujete na pohodlný pobyt. V blízkosti hotela sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov.

Ďalšou možnosťou je prenájom bytu alebo apartmánu. V Amersfoorte je mnoho spoločností, ktoré sa špecializujú na prenájom bytov pre turistov, takže môžete nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Prenájom bytu tiež ponúka slobodu a flexibilitu, ktorá vám umožňuje plánovať svoj pobyt podľa vašich požiadaviek bez obmedzení.

Ďalšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, je hostel. Hostel De Malelande sa nachádza v historickej časti mesta a ponúka spoločné izby s privátnymi kúpeľňami, ale aj apartmány pre tých, ktorí si želajú viac súkromia. Hostel tiež ponúka spoločenskú miestnosť a kuchynku, kde si môžete pripraviť jedlo a stretnúť sa s ďalšími cestovateľmi.

Ak preferujete niečo jednoduchšie, môžete využiť kemping v okolí Amersfoortu. Kempingy v okolí mesta sú ideálne pre tých, ktorí chcú tráviť čas v prírode a ušetriť peniaze na ubytovaní. Kemping De Zeven Geitjes je len niekoľko kilometrov od Amersfoortu a ponúka stanové miesta a karavany, ktoré uspokoja potreby rôznych typov cestovateľov.

Ubytovanie v Amersfoorte má veľa možností pre rôzne typy cestovateľov. Či už preferujete luxusné hotely, jednoduché hostely alebo kempingy, nájdete si tu ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu. Pokojné štvrte mesta a krásne historické centrum Amersfoortu s jeho veľkolepými pamiatkami zaručujú nezabudnuteľný pobyt.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky