Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Giethoorn

Dovolenka Holandsko Giethoorn


Holandsko, známe tiež ako Holandské kráľovstvo, je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najlepších miest na strávenie dovolenky je malé mestečko Giethoorn, ktoré je tiež známe ako "Benátky Severu".

Giethoorn sa nachádza v provincii Overijssel a je obklopené krásnymi kanálmi, malebnými mostami a rôznorodou faunou a flórou. V Giethoorn neexistuje žiadna preprava automobilom, takže sa tu cítite, akoby ste sa vrátili späť v čase. Väčšina dopravy sa tu uskutočňuje prostredníctvom lodiek, ktoré sa stali symbolom tohto miesta.

Jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať dovolenku v Giethoorn, je prenajať si vlastnú loďku a preskúmať kanály na vlastnú päsť. Môžete sa vybrať na romantickú plavbu so svojím partnerom alebo sa vydať na rodinný výlet. Počas plavby si môžete vychutnať nádherný výhľad na tradičné holandské domy s trávnatými strechami a kvitnúcimi záhradami.

Okrem plavby na lodi môžete v Giethoorn vyskúšať aj množstvo iných aktivít. Miestne múzeum De Oude Aarde vám ponúka možnosť objaviť vzácne minerály a drahé kameny z celého sveta. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku po národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý sa nachádza nedaleko Giethoorn. Tento park je domovom mnohých druhov vtákov a rastlín a je ideálnym miestom na pozorovanie divočiny.

Na dovolenke v Giethoorn sa nemôžete vyhnúť navštíviť trhové námestie, kde sa koná tradičný holandský trh. Tu môžete ochutnať miestne dobroty, ako sú syry, pirohy a sladkosti. Môžete si tiež kúpiť ručne vyrobené drevené suveníry alebo keramiku.

Po celom Giethoorn sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať lahodné holandské špeciality, ako je haring (sardinky) a poffertjes (malé holandské palacinky).

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete oddýchnuť od reality a stráviť čas v malebnom prostredí, Giethoorn v Holandsku je ideálna voľba. Toto miesto vám ponúka príležitosť na relaxáciu a objavovanie okolitej prírody prostredníctvom vodných ciest a množstva aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Navštívte Giethoorn a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Holandska.


Letenka Holandsko Giethoorn


Letenka do Holandska: Malebné Giethoorn, Benátky severu

Ak máte radi malebné dedinky a romantiku, Giethoorn v Holandsku by mohlo byť presne to, čo hľadáte. Táto kúzelná dedinka je známa ako "Benátky severu" a jej jedinečná atmosféra vás nenechá chladnými. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré si plne užijete, letenka do Holandska smerom k Giethoornu je presne pre vás.

Giethoorn je malá dedinka na severe Holandska, ktorá sa nachádza v provincii Overijssel. To, čo ju robí výnimočnou, je absencia ciest pre motorové vozidlá. Namiesto toho sa dedinka môže pochváliť približne 180 drevákmi a množstvom malebných mostov. Je to miesto, kde sa cítite, akoby ste sa ocitli v inej ére. Kvôli svojej jedinečnej infraštruktúre sa dedina stala veľmi obľúbená nielen medzi Turistami, ale aj medzi filmovými tvorcami. Napríklad slávna scéna z filme That's Life! bola natočená práve tu.

Ak si kúpite letenku do Holandska, svoj pobyt v Giethoornu si môžete naplánovať podľa vlastných predstáv. Môžete si prenajať miestny čln a sami preskúmať tento malebný kraj, alebo sa vydať na prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý vám prezradí zaujímavosti o histórii miesta. Návšteva múzea Giethoorn vás zavedie do minulých čias a prináša jedinečný pohľad na dedinu a jej vývoj. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež prechádzka po slávnom Moste Snúbenca (Bridal Bridge), ktorý je známy svojim romantickým významom a kde si môžu turisti vziať zanechaný kľúč na znak svojej lásky a vernosti.

Giethoorn je aj miestom, kde si môžete vychutnať nespočetné množstvo krásnych tradičných holandských reštaurácií a kaviarní. Užite si miestne špeciality, ako sú syrové kúsky Gouda alebo tradičný hollandský ovčí syr, a zasýtite svoje chute počas pobytu.

Výber letenky do Holandska a návšteva Giethoornu bude určite unikátnym a nezabudnuteľným zážitkom. Miesto s takou atmosférou a scenériou, akú ponúka Giethoorn, je v dnešnom svete vzácnosťou. Preto neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do "Benátok severu".


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Giethoorn


1. Kde sa nachádza Giethoorn v Holandsku?
Giethoorn sa nachádza v provincii Overijssel na severe Holandska.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Giethoorn, je vlakom do stanice Steenwijk a potom autobusom alebo taxíkom do Giethoornu.

3. Koľko stojí vstup do Giethoornu?
Nie je žiadna vstupná taxa do Giethoornu, môžete tam prísť a prechádzať sa úplne zdarma.

4. Aké sú populárne atrakcie v Giethoornu?
Medzi populárne atrakcie v Giethoornu patrí plavba loďou po kanáloch, prechádzka po drevených mostoch a návšteva múzea De Oude Aarde (Stará Zem).

5. Môžem si prenajať loď na plavbu po kanáloch?
Áno, je možné si prenajať loď pre plavbu po kanáloch v Giethoornu. Existuje veľa miest, kde si môžete prenajať kajak, kanoe alebo lodičku.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Giethoornu?
Najlepším časom na návštevu Giethoornu je jar a leto, keď je počasie teplejšie a kvety kvitnú. V tomto období sa tiež koná mnoho festivalov a udalostí v oblasti.

7. Má Giethoorn nejaké reštaurácie a obchody?
Áno, Giethoorn má niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a miestne výrobky.

8. Môžem sa v Giethoornu ubytovať na noc?
Áno, v Giethoornu sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ako sú hotely, penzióny a apartmány, kde sa môžete ubytovať na noc.

9. Je tam nejaká sprievodca turistov v Giethoornu?
Áno, v Giethoornu nájdete sprievodcov, ktorí vám môžu poskytnúť informácie o histórii a zaujímavostiach miesta.

10. Aké ďalšie zaujímavé miesta môžem navštíviť v okolí Giethoornu?
V blízkosti Giethoornu sa nachádza Národný park Weerribben-Wieden, ktorý ponúka nádhernú prírodu a možnosti na turizmus a cykloturistiku. Tiež sa odporúča navštíviť blízke mesto Zwolle s historickým centrom a množstvom obchodov a reštaurácií.


Ubytovanie Holandsko Giethoorn


Giethoorn, tiež známe ako Holandské Benátky, je malebná obec v provincii Overijssel v Holandsku, ktorá ponúka návštevníkom unikátnu skúsenosť s mestskou architektúrou a životom na vode. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a kúzlo holandskej krajiny.

Ubytovanie v Giethoorn

Ak hľadáte ubytovanie v Giethoorn, máte na výber množstvo rôznych možností. Môžete si vybrať medzi ubytovaním v tradičných holandských domoch s trávnatými strechami, alebo v moderných apartmánoch a penziónoch. Okrem toho, ak hľadáte niečo trochu viac dobrodružné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v lodi alebo na lodi.

Aktivity v Giethoorn

Giethoorn je známe svojou architektúrou a životom na vode. Môžete si prenajať čln alebo lodičku a vydať sa na prehliadku kanálov, alebo navštíviť miestne múzeá a galérie. Ak hľadáte trochu adrenalínu, môžete sa rozhodnúť pre cykloturistiku alebo jazdu na koni. Pre tých, ktorí sa radi hrajú, sú k dispozícii rôzne druhy ihrísk a aktivít.

Jedlo v Giethoorn

Holandská kuchyňa je pestrá a rozmanitá. V Giethoorn nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné holandské jedlá ako napríklad kapusta s klobásou, nasi goreng, pannekoeken a kvarkenstrudel. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne medzinárodné reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá z celého sveta.

Giethoorn je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Táto malebná obec ponúka návštevníkom skúsenosť s tradičnou holandskou architektúrou a životom na vode. Ubytovanie v Giethoorn je pestré a zaručuje vám ideálny pobyt pre vás a vašu rodinu alebo priateľov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohrať, nájsť dobrodružstvo alebo si jednoducho oddýchnuť, potom je Giethoorn miestom, ktoré musíte vidieť.


Počasie Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn je nádherné mestečko ležiace v provincii Overijssel na severe Holandska. Jeho pôvab a jedinečnosť spočíva v jeho mnohých vodných kanáloch a pekne zachovalých tradičných drevených domoch. Preto je Giethoorn často nazývaný "holandský Benátky" alebo "benátske pobrežie".

Jedným z hlavných lákadiel tohto miesta je jeho fantastické počasie. Giethoorn sa môže pochváliť miernym oceánskym klimatom s mírnymi zimami a teplými letami. Letné mesiace od júna do augusta sú ideálne na návštevu tohto miesta, keďže teploty dosahujú okolo 21-23 °C a slnečné dni prevládajú.

Pri návšteve Giethoorn si určite užijete aj vodné aktivity, akými sú napríklad plavba po kanáloch na loďke, kanoe alebo kajaku. Toto miesto je tiež skvelé na cykloturistiku a krásne prechádzky po okolitých lúkach a záhradách. Za pohľad stojí aj prechádzka po drevených mostoch a obdivovanie tradičných domov s priezračnými záhradami.

Zimné mesiace v Giethoorn sú tiež neodolateľné, keďže miesto môže byť pokryté snehom, ktorý dodáva mestečku ešte väčšiu pohádkovú atmosféru. Teploty v zime dosahujú okolo 2-6 °C. Mnohí turisti sa sem vyberajú aj počas Vianoc, keď sú ulice vyzdobené svetlami a vianočnými ozdobami.

Miesto Giethoorn ponúka aj rôzne kultúrne a historické atrakcie. Milovníci múzeí si tu môžu vychutnať múzeum gieterse (mueum giethoornu), ktoré sa zameriava na históriu a tradície miesta. Inými kultúrnymi miestami, ktoré stoja za návštevu, sú miestne kostoly a historické farmy.

Návštěvníci sú fascinovaní krásou a pokojom, ktoré ponúka Giethoorn. Okrem toho majú príležitosť objaviť unikátnu kombináciu holandskej prírody a architektúry. Bez ohľadu na ročné obdobie, Giethoorn vždy poteší svojich návštevníkov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky