Objavte lety za najlepšie ceny

India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)

Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Dovolenka v Indii je vždy nenapodobiteľným zážitkom plným exotiky a dobrodružstva. Ak plánujete naplno zažiť túto úžasnú krajinu a zároveň sa vyhnúť väčším turistickým destináciám, možno by ste mali zvážiť dovolenku v indickom štáte Sikkim. Tento malý štát, rozkladajúci sa v severovýchodnej časti Indie, ponúka nádhernú prírodu, fascinujúcu miestnu kultúru a zároveň relatívne menej turistov.

Hlavné mesto Sikkimu, Gangtok, je skutočným pokladom, ktorým by ste si nemali nechať ujsť. Jeho čarovná atmosféra, farebné budovy a úchvatné výhľady ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok. Vyzbrojení fotoaparátom môžete prechádzať hustými uličkami mesta, snímať miestne obyvateľstvo a ich tradičné oblečenie, alebo len pokojne posedieť v niektorom z miestnych kaviarní a vychutnať si kopčeky domáceho tibetského čaju.

Ďalším neprehliadnuteľným miestom na dovolenku v Sikkime je malebné mestečko Pelling. Nachádza sa v západnej časti štátu a je domovom niektorých z najkrajších pamiatok regiónu. Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu slávneho kláštora Pemayangtse, považovaného za jedno z najstarších a najdôležitejších učílišť tibetskej buddhistickej filozofie. Tento kláštor je tiež známy svojou nádhernou architektúrou a umeleckými dielami.

Ďalším miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je Veľký Buddha v štvrťombudovaný v roku 2013. Táto monumentálna socha sediaceho Buddhu môže byť viditeľná z rôznych častí mesta a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

V neposlednom rade by ste pri dovolenke v Sikkime nemali vynechať návštevu okolitých hôr a národných parkov. V týchto oblastiach si môžete vychutnať prechádzky po nádherných chodníkoch a vychutnávať si nádhernú prírodu. Obľúbenou atrakciou je aj jazero Tsomgo, ktoré je obkolesené horskými štítmi a ponúka nádherné fotografické príležitosti.

Dovolenka v Sikkime je skutočne unikátna skúsenosť plná úžasných miest a nezabudnuteľných zážitkov. Nech už sa rozhodnete pre kultúrnu návštevu Gangtoku, objavovanie malebného Pellingu alebo výlety do okolitých hôr a národných parkov, jedno je isté - Indii Sikkim si zamilujete. Nezáleží na tom, či ste dobrodruh alebo milovník prírody, táto destinácia má pre každého niečo v zásobe. Vyberte si túto úchvatnú krajinu ako vašu ďalšiu dovolenkovú destináciu a zažite niečo naozaj nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


1. Ako sa dostanem do Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vziať letecký alebo železničný spoj do Bagdogry v Západnom Bengálsku a potom pokračovať cestou do Sikkimu.

2. Potrebujem víza na cestu do Sikkimu?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Sikkimu je potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Toto povolenie je možné získať buď cez cestovnú agentúru alebo cez internet.

3. Ako dlho by som mal zostať v Sikkime?
Odpoveď: Odporúčame stráviť aspoň týždeň v Sikkime, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho krásy a atrakcie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Sikkimu je od marca do júna a od septembra do novembra, keď je teplota príjemná a počasie stabilné.

5. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Sikkime?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií v Sikkime zahŕňajú Červený monastier Rinčhdrák, vodopády Yumthang, jazero Gurudongmar, jazero Tsomgo a hora Kanchenjunga.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Sikkime?
Odpoveď: V Sikkime nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a hostincov rôznej cenovej kategórie.

7. Aké je miestne jedlo v Sikkime?
Odpoveď: Miestne jedlo v Sikkime je ovládané tibetskou a nepálskou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú momo (plnené cestoviny), thukpa (polievka s cestovinou), a gundruk (kyslá zelenina).

8. Ako je doprava v Sikkime?
Odpoveď: Doprava v Sikkime je najlepšie uskutočňovaná taxíkmi a miestnou hromadnou dopravou.

9. Aké sú outdoorové aktivity, ktoré si môžem vychutnať v Sikkime?
Odpoveď: Sikkim ponúka mnoho outdoorových aktivít, vrátane trekov, horolezectva, raftingu, safari na slonoch a jazdy na koni.

10. Aké sú odporúčania pre turistov pri návšteve Sikkimu?
Odpoveď: Pri návšteve Sikkimu by ste mali mať so sebou dosť vrstiev oblečenia, pretože teplota sa môže výrazne meniť. Tiež je dôležité dodržiavať miestne zvyky a obyčaje a rešpektovať miestne obyvateľstvo.


Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Počasie v Indii Sikkim, vrátane miest Gangtok a Pelling, je ovplyvnené ich geografickou polohou a nadmorskou výškou. Sikkim, nachádzajúci sa v Himalájach, má miernu podnebnú oblasť s rôznymi ročnými obdobiami.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, leží vo výške približne 1 650 metrov nad morom. Má subtropické a vlhké podnebie. Teploty v Gangtoku v lete sa pohybujú od 15 do 25 °C, zatiaľ čo v zime sa môžu znížiť na 0 °C. Občasné dažde tiež prispievajú k chladnejšiemu počasiu.

Mesto Pelling, známe svojimi výhľadmi na horský masív Kanchenjunga, sa nachádza vo výške približne 2 000 metrov nad morom. Podnebie je tam chladnejšie ako v Gangtoku. Letné teploty sa pohybujú od 12 do 20 °C a zimné teploty môžu klesnúť až na -5 °C. V priebehu roka je tu vysoká miera zrážok, ktorá dodáva pohľadom na hory spektakulárnu zelenú scenériu.

Sikkim má aj niekoľko monzúnových mesiacov, keď prichádza hojný spŕš. Monzúnové obdobie nastáva v Indii v lete, od júna do septembra. Gangtok a Pelling nie sú výnimkou a počas týchto mesiacov počasie môže byť veľmi daždivé. Dažde môžu byť silné a sprevádzať ich hromy a blesky.

V Sikkime je tiež rozvinutý cestovný ruch. Tí, ktorí sa chcú vyhnúť dažďom a obdobiu monzúnu, by mali navštíviť Sikkim v období od októbra do apríla. Toto obdobie je zvyčajne suchšie a pohodlnejšie pre turistov.

Pamätajte, že počas snehových období môžu byť cesty do niektorých oblastí Sikkimu zatvorené kvôli zlému počasiu a lavínam.

Celkovo vzaté, Sikkim ponúka rôznorodé a často zmenlivé počasie kvôli svojej geografickej polohe a nadmorskej výške. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci môžu oceniť krásu a unikátnu prírodu tejto indicko-himalájskej krajiny.


Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim: Skrytý klenot Himalájí

Sikkim, malý štát v severovýchodnej Indii, je jedným z najkrajších a najmalebnejších miest na svete. Svojou bohatou prírodnou krásou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnými historickými pamiatkami láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Ak plánujete navštíviť Sikkim, je nevyhnutné si zabezpečiť kvalitné ubytovanie v jednotlivých častiach štátu, ako sú hlavné mestá Gangtok a Pelling.

Gangtok je hlavným mestom Sikkimu a nachádza sa v nadmorskej výške viac ako 1 500 metrov. Je obklopený vrcholmi pohoria Kancenjunga a mnohými ďalšími hrebeňmi Himalájí. Mesto je známe svojou pokojnou atmosférou, skvelým počasím a malebnými výhľadmi na okolitú krajinu. V Gangtoku nájdete veľký výber ubytovacích možností, od luxusných hotelov a rezortov po rodinné penzióny a dáždnikové chatky. Môžete si vybrať ubytovanie podľa svojho rozpočtu a preferencií.

Jedným z populárnych hotelov v Gangtoku je Mayfair Spa Resort & Casino. Tento luxusný rezort ponúka priestorné a elegantné izby s nádhernými výhľadmi na hory. Svojím pokojom a štýlom bude tento hotel vyhovovať aj náročnejším cestovateľom. Ponúka tiež wellness centrum s kúpeľmi a masážami, ​​kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni strávenom objavovaním Sikkimu. Ak hľadáte trochu ekonomicky prístupnejší hotel, Hotel Royal Plaza je ideálnou voľbou. Nachádza sa v samotnom srdci mesta a ponúka útulné izby s moderným vybavením.

Ďalšou obľúbenou destináciou v Sikkime je Pelling. Pelling je malebná horská dedina situovaná na vrchole kopca v nadmorskej výške približne 2 150 metrov. Mesto je známe svojimi pamiatkami a krásnymi pohľadmi na hory. Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť autentický život v dedine, sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, ako sú rodinné hotely a penzióny.

Ubytovanie v Pellingu môže byť tradičná a autentická skúsenosť. Hotel Mount Pandim je skvelým príkladom toho, čo môžete očakávať. Nachádza sa v historickom budove so zachovanými tradíciami a ponúka dobre zariadené izby s pohodlnými posteľami a štýlovým nábytkom. Mnoho hotelov v Pellingu ponúka aj výhľady na horu Kanchenjunga, táto ikonická hora je obzvlášť nádherná pri východe a západe slnka.

Pri cestovaní do Sikkimu je dôležité mať zabezpečené ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny od marca do júna. Sikkim ponúka bohaté možnosti ubytovania a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií. Napriek tomu, či sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli alebo v tradičnej dedinskej chatke, nezabudnite si vychutnať jedinečnú krásu a atmosféru, ktorú Sikkim poskytuje. Je to miesto, ktoré si určite zamilujete a kde si vytvoríte nezabudnuteľné spomienky.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je jednou z najkrajších oblastí Indie a jej hlavné mestá Gangtok a Pelling sú obľúbené ciele turistov.

Ak plánujete cestu do Sikkimu, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Sikkim nemá vlastné letisko, takže najbežnejšou cestou je let do Kalkaty (Kolkata) a následne cesta po krajine.

Náklady na letenku sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky letu. Očakávajte cenu v rozmedzí od 200 do 500 eur.

Po pristátí v Kalkate sa môžete rozhodnúť pre cestu autom alebo autobusom. Je však lepšie, ak máte naplánovanú cestu vopred a vybavíte si dopravu dopredu. Cestovanie autom má svoje výhody, môžete sa zastaviť a vidieť po ceste viac z krajiny.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu, nachádza sa v nadmorskej výške 1 600 metrov a má nádherný výhľad na Himaláje. Mesto ponúka mnoho atrakcií, vrátane chrámu Enchey, múzea Tibetology a Národného parku Kanchendzonga.

Pelling je malé mestečko s veľkým množstvom veľkolepých výhľadov na horu Kanchendzonga a okolitú prírodu. Najlepším miestom na obzretie tejto nadherné hory je z niektorého z výhľadových bodov.

Akékoľvek miesta by ste chceli navštíviť, naplánujte si svoju cestu dopredu a zabezpečte prepravu vopred. Zážitky z cesty do Sikkimu vám ostanú v pamäti na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky