Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)

Ubytovanie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores je typickou ostrovnou destináciou, ktorá ponúka krásne a takej rôznorode ubytovanie. Turisti majú možnosť ubytovať sa v zariadeniach s rôznou úrovňou pohodlia a cien - od luxusných letovísk až po jednoduché chatky a penzióny. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Flores, včetne návštevy nezabudnuteľných miest ako Komodo a Kelimutu.

1. Bintang Flores Hotel

Jedno z najluxusnejších hotelov na Flores sa nachádza v Labuan Bajo, z ktorého sa organizujú plavby po okolitých ostrovoch. Hotel ponúka pohodlné a priestranné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež zariadenia pre fitness, krytý bazén a reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne i západné jedlá.

2. Plataran Komodo Beach Resort

Niekoľko minút jazdy autom od Komodo National Park sa nachádza Plataran Komodo Beach Resort - miesto, ktoré poskytuje neuveriteľnú pohodu a luxus. Rezort ponúka ubytovanie v priestranných vilách, ktoré sú vybavené terasami, súkromnými bazénmi, útulnými hammockami a satelitnou televíziou. Hosťom je k dispozícii aj plážový bar a reštaurácia, kde môžu ochutnať miestne ryby, plody mora a ďalšie špeciality.

3. Ecolodge Flores

Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť ubytovania, Ecolodge Flores je pre vás tou správnou voľbou. Toto jednoduché a prekrásne ubytovanie sa nachádza v blízkosti Bajawa, hlavnej oblasti kiwi. K dispozícii sú izby typu bungalov, ktoré sú vybavené kúpeľňou a WiFi pripojením. Okrem toho môžu hosťom poskytnúť motorky, aby mohli objavovať okolie.

4. Kelimutu Crater Lakes Ecolodge

Kelimutu Crater Lakes Ecolodge sa nachádza pri vulkáne Kelimutu, ktorý je známy svojou zmenou farby jazier počas dňa. Ubytovanie poskytuje vynikajúce a pohodlné izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho ho vybavil so všetkým, čo hosť potrebuje, ako je napríklad reštaurácia a spoločenská miestnosť, s možnosťou si prenajať bicykle.

5. WAECICU Beach Inn

Ak hľadáte miesto s príjemnou a priateľskou atmosférou, potom by ste si mali zvoliť WAECICU Beach Inn. Toto jednoduché a priestranné ubytovanie sa nachádza v prímorskom meste Maumere a ponúka pohodlné izby s balkónmi s výhľadom na more. Hosťom sú tiež k dispozícii reštaurácie, kde si môžu vychutnať miestne jedlá a nápoje.

V závislosti na vašich potrebách a preferenciách, Indonézia Flores ponúka rôzne typy ubytovania. Od luxusných letovísk až po jednoduché a cenovo výhodné bungalovy alebo penzióny. A ak plánujete navštíviť Komodo a Kelimutu, existuje mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré vám umožnia užiť si nádhernú prírodu a zážitky po celý deň.


Počasie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores, spolu s ostrovmi Komodo a Kelimutu, patria medzi najatraktívnejšie turistické miesta v Indonézii. Tieto ostrovy majú rôzne klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú turistickú sezónu a aktivity, ktoré sú k dispozícii.

Komodo

Ostrovy Komodo sú známe svojimi obrovskými varanmi a krásnou prírodou. V tomto regióne panuje tropické podnebie, ktoré zahŕňa dážďové obdobia od novembra do marca a suché obdobia od apríla do októbra. Počasie v Komodo býva väčšinou horúce a vlhké.

V dňoch od apríla do októbra je ideálnym časom na návštevu Komodo. Počas týchto mesiacov môžete očakávať slnečné počasie a menej dažďov. Ak sa chystáte na turistické aktivity, ako sú potápanie alebo šnorchlovanie, tento obdobie je najlepšie, pretože voda je jasnejšia a kludnejšia.

Kelimutu

Kelimutu je známy svojimi trojitými jazerami, ktoré sa nachádzajú na vrchole sopky. Počasie v Kelimutu býva chladnejšie, pretože sa nachádza na vyššej nadmorskej výške. Región má dve dažďové obdobia, jeden v apríli a druhý v novembri. Suché obdobie trvá počas jaarných a zimných mesiacov, keď sú teploty mierne. Najteplejšie obdobie v Kelimutu je od apríla do septembra, keď teploty predstavujú približne 20 - 25 °C.

Ak sa chystáte na výlet do Kelimutu, najlepší čas návštevy je od mája do augusta. Počas týchto mesiacov môžete očakávať najmenej dažďových dní a jasné oblohy, ktoré umožňujú úchvatné panoramatické výhľady na jazera.

Flores

Flores je ostrov, ktorý má rôzne klimatické podmienky v závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádza. Väčšina oblastí ostrova má dažďové obdobia od decembra do marca a suché obdobie od apríla do novembra. Na severe Ostrova Flores sa nachádza sopka Egon, ktorá vytvára chladnejší mikroklíma.

Najlepší čas na návštevu Floresa je od júla do septembra. Tento čas býva väčšinou suchý a teploty sú vysoké, čo umožňuje plne využiť různce turistické aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, ale aj turistika a prechádzky.

V závislosti od miesta, na ktoré sa chystáte, môžete si vybrať, ktoré klimatické obdobie vám najviac vyhovuje. Oplatí sa však pred cestou zistiť, aké sú klimatické podmienky v danej oblasti, aby ste sa vedeli správne pripraviť.


Letenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina s množstvom ostrovov a každý z nich ponúka niečo unikátne a úžasné. Jedným z týchto ostrovov je Flores, známy svojou exotickou krásou a množstvom národných parkov a histórie. Tento ostrov je tiež domovom dvoch veľkých turistických atrakcií, Komodo a Kelimutu. Ak hľadáte dobrodružné prázdniny v Indonézii, letenka do Flores by mohla byť vašou odpoveďou.

Ak sa chystáte navštíviť Flores, dôležité je vedieť, že nemá priamočité lety zo zahraničia. Letí sa z hlavného mesta Indonézie, Jakarty, alebo z iných miest v Indonézii ako Bali, Surabaya alebo Labuan Bajo. Najlepšou cestou je z Baliu, kde sa nachádza medzinárodné letisko Ngurah Rai, kde nájdete lety do Flores s aerolinkami ako AirAsia, Nam Air alebo Wings Air. Lety z Baliu trvajú približne 1 hodinu.

Po prílete na letisko v Flores, môžete vybrať niektorú z hlavných destinácií na ostrove, ktorými sú Labuan Bajo, Ende alebo Maumere. Labuan Bajo je najobľúbenejšou destináciou pre turistov, pretože leží najbližšie k ostrovu Komodo a jeho národnému parku. Mesto ponúka množstvo ubytovacích možností od luxusných hotelov po ubytovania typu homestay. Taktiež si v maľovnatej dedinke môžete zobrať taxík a absolvovať prehliadku mesta, kde môžete navštíviť trh, kaviaren, pláže a vychutnať si výhľady na záliv.

Z Labuan Bajo sa môžete vydávať na rôzne výlety, vrátane návštevy ostrova Komodo a jeho národného parku. Na ostrove sa môžete prechádzať, rozprávať sa s miestnymi obyvateľmi a samozrejme vidieť slávnych dravých varanov Komodo, ktorí sú najväčšími na svete. V národnom parku je množstvo možností ako snorklovať alebo potápať sa.

Okrem národného parku Komodo je na Florese aj ďalší skvost, ktorý by ste si nemali nechať ujsť - Kelimutu. Je to trojica kráterových jazier, ktoré sa nachádzajú v pohorí Flores a sú známe svojou zmenou farby vody v rôznych obdobiach. Jazerá sa nachádzajú vo výške 1 639-1 639 metrov nad morom, takže turisti si radi vezmú trekkingové oblečenie a vychutnajú si prechádzku a úžasný výhľad na okolitú krajinu.

V cene letenky z Baliu do Flores sa zvyčajne zahrnuje len hand carry batožina, preto by ste mali byť opatrní a zveriť väčšie kufre do nákladného vozidla alebo si ich kúpiť ako dodatočnú batožinu. Ak si chcete urobiť zo svojich dobrodružstiev na Florese extrémny zážitok, do svojho plánu by ste mohli začleniť aj návštevu slávneho sopky Egon na východnom Florese, kde sa dá horolezectvom načerpať adrenalínu.

Letenka na Flores vás pravdepodobne bude stáť pár stoviek dolárov, ale toto dobrodružstvo a krása, ktorú si vás ostrov ponúka, sa určite vyplatia. Na Florese budete mať príležitosť ochutnať miestnu kuchyňu, navštíviť miestne dedinky a podniknúť unikátne výlety, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


Dovolenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina, ktorá svojimi exotickými plážami, bohatou kultúrou a nádhernou prírodou láka každý rok tisíce turistov. Jedným z najkrajších ostrovov, ktorý stojí za návštevu, je Flores. Tento ostrov je domovom niektorých z najúžasnejších atrakcií Indonézie, vrátane Komoda a Kelimutu.

Komodo je známe ako domov najväčšej žijúcej jazyčnej šelmy na svete - komodského draka. Územie tohto mohutného a nebezpečného plazivca pokrýva národný park Komodo, ktorý je tiež súčasťou Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Návštevníci majú tu jedinečnú príležitosť vidieť tieto veľkolepé tvory vo svojom prirodzenom prostredí, pričom prístup k nim je kontrolovaný a pre turistov bezpečný.

Okrem komodských drakov je Komodo známe aj pre svoje šnorchlovanie a potápanie. Jasná a teplá voda ponúka úchvatné bariéry korálových útesov a množstvo farebných morských živočíchov. Tu si môžete vychutnať podmorský svet, ktorý ponúka obrovské množstvo druhov rýb, morských korytnačiek a korálov.

Ďalšou oblasťou, ktorú by ste si na ostrove Flores nemali nechať ujsť, je kráterové jazero Kelimutu. Kelimutu je známe pre svoje trojfarebné jazerá, ktoré menia farbu v závislosti od minerálov a soľných zložiek v základni krátera. Jazerá menia farbu od tyrkysovo modrej cez červenú až po zelenú. Táto prírodná krása je obklopená hustou a bujnou džungľou, ktorá poskytuje štýlovú kontrast k jasnej vode jazera.

Po návšteve Komoda a Kelimutu si môžete oddýchnuť na niektorej z nádherných pláží Flores. Na jednej strane tohto ostrova nájdete pláže s čiernym pieskom, ktoré sú výsledkom vulkanickej aktivity, zatiaľ čo na opačnej strane sú pláže s bielym pieskom, ktoré zaisťujú príjemné miesto na oddych a opaľovanie.

Okrem prírodných krás ostrova Flores môžete navštíviť aj miestne dediny a spoznať kultúru domorodého obyvateľstva. Flores je domovom najväčšej komunity katolíkov v Indonézii a ich kultúra je obohatená tradičnými tanecmi, náboženskými oslavami a remeselníckymi výrobkami.

Ak plánujete dovolenku v Indonézii, nezabudnite začleniť Flores, Komodo a Kelimutu do svojho itinerára. Tieto miesta ponúkajú neopakovateľné zážitky a budete mať možnosť objaviť krásy prírody, dychberúce pláže a bohatú kultúru tohto úžasného ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


1. Kedy je najlepšie navštíviť Flores?
- Najlepšie obdobie na návštevu Flores je v období od mája do septembra, keď je sucho a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem na Flores?
- Najlepším spôsobom je letecky sa dostať na letisko Maumere alebo letisko Labuan Bajo na Flores. Existujú aj trajekty, ale cesta trvá oveľa dlhšie.

3. Aké sú hlavné atrakcie na Flores?
- Hlavné atrakcie na Flores zahŕňajú Komodo National Park s jeho slávnymi Komodo drakmi, jazerá Kelimutu s farebnými kráterovými jazerami a trh v mieste Bena s tradičnými domami obyvateľov Flores.

4. Koľko času by som mal stráviť na Flores?
- Odporúčaný časový rozsah je 5 až 7 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné atrakcie na ostrove.

5. Potrebujem víza na návštevu Flores?
- Áno, na návštevu Indonézie je potrebné získať turistické vízum. Môžete ho získať na indonézskej ambasáde alebo konzuláte vo vašej krajine alebo na letisku po prílete.

6. Aké sú miestne jedlá a pitie na Flores?
- Na Flores sa môžete pokochať rôznymi miestnymi jedlami, ako sú miestne špeciality z rýb a morských plodov, tradičné indonézske jedlá a ovocie. Môžete sa tiež pokochať miestnym pivom a inými nápojmi.

7. Ako sa dostanem na Komodo National Park z Flores?
- Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na Komodo National Park z Flores. Môžete sa zúčastniť organizovanej výpravy loďou, prenajať si vlastnú loď alebo vziať trajekt z Labuan Bajo.

8. Ktoré aktivity sú populárne na Flores?
- Medzi populárne aktivity na Flores patria potápanie a šnorchlovanie v Komodo National Park, turistika na vrchol Kelimutu, návšteva tradičných dedín a plávanie v miestnych vodopádoch.

9. Ako je tam so zariadeniami a ubytovaním na Flores?
- Na Flores si môžete vybrať z rôznych zariadení a typov ubytovania, od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely. Väčšina turistických oblastí ponúka dobré zariadenia a ubytovanie.

10. Existujú nejaké bezpečnostné opatrenia, ktoré by som mal prijať na Flores?
- Aj keď je Flores pomerne bezpečným miestom na návštevu, je dôležité byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje veci a byť opatrný pri výmene peňazí.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky