Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Letenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je jednou z najkrajších a najviac exotických krajín na svete. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernými plážami, úchvatnou prírodou a pôsobivými historickými pamiatkami je to miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev každého dobrodruha.

Ak máte záujem o objavovanie tohto fascinujúceho miesta, letenka Indonézia Jáva je skvelou voľbou. Jáva je najľudnatejším a najdôležitejším ostrovom v Indonézii a ponúka nespočetné množstvo atrakcií, ktoré zaručia nezabudnuteľnú dovolenku.

Letisko v Jakarte, hlavnom meste Indonézie, je hlavným vstupným bodom pre väčšinu medzinárodných letov. Jakarta je moderné a rozmanité mesto, ktoré ponúka množstvo zábavy a nákupných možností. Zamerajte sa na históriu a kultúru navštívením múzeí, ako je Národné múzeum Indonézie, alebo si vychutnajte miestne špeciality na tradičných trhoch.

Bandung, mesto známe ako "Paríž východného Indonézie", je ďalším zaujímavým miestom na Jáve, ktoré by ste nemali vynechať. Je to miesto, kde panuje príjemnejšie podnebie a kde sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných pamiatok v Indonézii. Môžete navštíviť vulkány Tangkuban Perahu a Kawah Putih, alebo sa vybrať na prechádzku v národnom parku Geology.

Jogyakarta, známa aj ako "kráľovské mesto", je ďalšou zastávkou na vašej ceste. Jogyakarta je známa svojou bohatou históriou a kultúrou, pričom sa nachádza v blízkosti mnohých dôležitých pamiatok, vrátane slávneho chrámu Borobudur. Tento budhistický chrám z 9. storočia je jednou z najväčších budhistických pamiatok na svete a patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Okrem navštívenia Borobuduru môžete sa tiež vydať do Kráľovského paláca Kraton alebo sa vydať na nákupy v Jalan Malioboro, známej nákupnej promenáde s množstvom obchodov a reštaurácií.

Na záver výletu môžete stráviť niekoľko dní relaxáciou na pláži v blízkosti futbalového mysu, známom svojimi krásnymi plážami a živými korálovými útesmi. Tu si môžete vychutnať slnko, piesok a jasnú modrú vodu, ktorá robí z Indonézie jednu z najobľúbenejších plážových destinácií na svete.

Využite možnosť a objavte fascinujúcu krajinu Indonéziu s letenkou na ostrov Jáva. Každý krok tejto dobrodružnej cesty vám učaruje svojou krásou a jedinečnými zážitkami. Buďte pripravení na dobrodružstvo a nezabudnite si so sebou zobrať fotoaparát na zachytenie úžasných momentov.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


1. Aké je počasie na Jáve?
- V západosumavskoj časti Jávy je vlhké tropické podnebie s vysokými teplotami a veľkým množstvom zrážok. Východnejšie časti sú zasa menej vlhké a môžu mať obdobia sucha.

2. Ako sa môžem dostať z letiska do centra Jakarty?
- V centrálnom letisku v Jakarte je k dispozícii rýchliková doprava (MRT) alebo taksi. Odporúčame použiť oficiálne taxi služby alebo súkromné prepravné služby, ako napríklad Uber alebo Grab.

3. Čo je Borobudur a prečo by som sa tam mal dostať?
- Borobudur je buddhistický chrám a svätynia nachádzajúca sa v centrálnej Jáve. Je to najväčší buddhistický chrám na svete a kultúrna pamiatka pod ochranou UNESCO. Borobudur ponúka krásne výhľady na okolité vrchy a rieky a je obľúbené miesto medzi turistami.

4. Kedy sa koná v Jogyakarte slávnostný festival Kraton?
- Festival Kraton sa koná každý rok v júni alebo júli. Festival je zameraný na kráľovské rodiny v Jogyakarte a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky s tradičnými tancami, hudbou a farbami.

5. Kde sa môžem dobre najesť v Bandungu?
- Bandung je známe gastronomickou scénou. Najlepšie jedlo nájdete na ulici, kde sa predávajú tradičné indonézske jedlá, ako je napríklad bakso (mäsová polievka) alebo nasi goreng (restovaná ryža s vajcom). Pre návštevníkov, ktorí preferujú reštaurácie, odporúčame skúsiť Lotus Cafe alebo Maja House.

6. Musím si kúpiť určité oblečenie na návštevu chrámov a svätýň v Indonézii?
- Návšteva chrámov a svätýň vyžaduje vhodné oblečenie. Dámy by mali nosiť dlhé sukne alebo nohavice, zatiaľ čo pánovia by mali byť v dlhých nohaviciach. Odporúčame tiež nosiť oblečenie, ktoré zakrýva ramená.

7. Koľko stojí vstup na Borobudur?
- Vstupné na Borobudur závisí od národnosti a veku návštevníka. Pre miestnych návštevníkov je vstupné okolo 30 000 rupií (približne 2 EUR), zatiaľ čo pre zahraničných návštevníkov je vstupné okolo 300 000 rupií (približne 20 EUR).

8. Ako sa dostať z Jakarty do Jogjyakarty?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z Jakarty do Jogyakarty, je lietadlom. Let z Jakarty do Jogyakarty trvá asi 1,5 hodiny. Okrem toho je k dispozícii aj vlaková doprava a autobusy, ale let sú najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou.

9. Ktoré miesta na Jáve sú vhodné pre plávanie a šnorchlovanie?
- Najlepšie miesta na Jáve pre plávanie a šnorchlovanie sú na južnom pobreží v oblastiach, ako sú Bali a Lombok. Tu nájdete krásne pláže a jasné vody, ktoré sú ideálne pre šnorchlovanie a potápanie.

10. Je potrebné sa očkovať pred cestou do Indonézie?
- Pred cestou do Indonézie sa odporúča očkovanie proti vírusu hepatitídy A a B a chrípke. Okrem toho by ste mali mať aktuálnu očkovaciu knižku a zvažovať užívanie preventívnych liekov proti malárii, ak plánujete cestovať do oblastí s vysokým rizikom.


Dovolenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je krajina plná fascinujúcich miest a kultúrnych bohatstiev, a medzi jej najpopulárnejšie turistické destinácie patrí ostrov Jáva. S najväčším mestom Jakartou, historickým mestom Bandungom, kultúrnou Jogyakartou a slávnym chrámom Borobudur ponúka Jáva nespočetné množstvo zážitkov na dovolenku.

Začnime našu cestu v Jakarte, hlavnom meste Indonézie. To je moderné mesto plné mrakodrapov, rušného ruchu a fascinujúceho miešania východných a západných kultúr. Turisti tu môžu navštíviť historické budovy ako je Istana Merdeka, ktorá je prezidentským palácom, alebo nádherné múzeá ako je National Museum či Wayang Museum, kde si môžete vychutnať tradičné indonézske maľby na baličské bábky.

Z Jakarty sa vyberme do Bandungu, známeho aj ako "Paríž východnej Jávy". Mesto je obľúbené medzi domácimi i zahraničnými turistami pre svoju bohatú architektúru a nákupy. Bandung ponúka množstvo trhov s miestnymi remeselnými výrobkami a textíliami, ako aj moderné nákupné centrá so značkovými obchodmi. Okrem toho je mesto obklopené úchvatnou prírodou, kde sa môžete vydať na turistiku, relaxovať pri vodopádoch alebo si užiť oddych v termálnych prameňoch.

Ďalšou zastávkou na našej ceste je Jogyakarta, historické kráľovské mesto známe svojou kultúrnou dedičinou. Môžete si tu pozrieť Kráľovský palác Kraton, v ktorom stále žije sultan a jeho rodina, alebo navštíviť Water Castle, palác so svojimi fontánami a súkromnými bazénmi. Jogyakarta je tiež miestom, kde sú živé tradičné indonézske umenie, ako je tancovanie Wayang, ktoré môžete vidieť na predstaveniach v miestnych divadlách.

V neposlednom rade musíte ísť navštíviť slávny chrám Borobudur, známy ako jedno z najkrajších miest svetového dedičstva UNESCO. Tento budhistický chrám sa nachádza na vrchole kopca a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Borobudur je známy pre svoje unikátne kamenné sochy a reliéfy, ktoré odpovedajú budhistickým učeniam a príbehom.

Dovolenka na Jáve v Indonézii je jedinečným zážitkom pre každého cestovateľa. Okrem nádherných pamiatok a historických miest tu nájdete aj bohatú kultúru, pôvabnú prírodu a úžasnú miestnu kuchyňu. Nachádzajú sa tu tiež nádherné pláže, na ktorých si môžete oddýchnuť a vykúpať sa. Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, histórie a skvelého jedla, tak je Jáva tá pravá destinácia pre vás.


Počasie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je nádhernou krajnou bohatou na prírodné krásy a kultúrnu rozmanitosť. V rámci Indonézie sa nachádza Jáva, najľudnatejší ostrov na svete, a domov mnohých významných miest vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru. V tomto článku si bližšie pozrieme počasie v týchto oblastiach.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie a ležiace na pobreží Jávy, má tropické monzúnové podnebie. Celý rok je tu veľmi horúco a vlhko, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 25°C do 33°C. Práve táto vysoká vlhkosť robí z Jakarty jedno z najteplejších miest na svete. Obdobie monzúnu prináša hojné dažde od apríla do októbra, čo je dôvod, prečo má Jakarta takú bohatú zeleň a vegetáciu.

Bandung, druhé najväčšie mesto a hlavné mesto provincie Západná Jáva, má tiež tropické monzúnové podnebie. Pravidelne sa tu vyskytujú popoludňajšie dažde počas celejho roka, s výrazne vyššími zrážkami v období monzúnu. Teploty sa v Bandungu pohybujú od 20°C do 30°C, čo je o niečo chladnejšie v porovnaní s Jakartou.

Jogyakarta, známa aj ako Yogyakarta, je kultúrnym srdcom Jávy. Mesto leží v západnej časti ostrova a má tropické monzúnové podnebie podobné Bandungu. Teploty tu dosahujú 28°C až 34°C a obdobie od novembra do mája je obzvlášť horúce a suché. Obdobie monzúnu prináša vyššie zrážky od júna do októbra.

Borobudur, pôsobivý buddhistický chrám z 8. storočia, sa nachádza v blízkosti Jogyakarty. To znamená, že aj počasie v tejto oblasti je podobné. V období monzúnu môžu byť zrážky vyššie a niektoré časti chrámu môžu byť zatopené vodou. Preto je lepšie navštíviť Borobudur v období sucha.

Celkovo vzaté, Jáva, vrátane miest ako Jakarta, Bandung, Jogyakarta a Borobudur, má typické tropické monzúnové podnebie so stálou horúčavou a vysokou vlhkosťou. Turisti by si mali zabezpečiť primerané oblečenie a pri návšteve pamiatok náklonnosť k monzúnovému obdobiu a vyšším zrážkam. Napriek tomu je táto oblasť krásna a stojí za návštevu, ať už je počasie akékoľvek.


Ubytovanie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii a jej najväčší ostrov Jáva sa môže pochváliť krásnymi miestami a bohatou históriou. Ak chystáte cestu do tejto časti krajiny, je dôležité zvážiť možnosti ubytovania. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších miest na Jáve, vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je veľké, rušné a pulzujúce mesto, kde sa nachádza množstvo internacionálnych hotelov. Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z najznámejších hotelov, ako je napríklad Hotel Indonesia Kempinski alebo Raffles Jakarta. Tieto hotely ponúkajú vysokú kvalitu služieb a luxusné vybavenie.

Pre tých, ktorí preferujú lacnejšie ale stále pohodlné ubytovanie, je možnosťou hotel v mestskej časti Menteng alebo v blízkosti centra Kota. Tu nájdete širokú škálu hotelov rôznych kategórií a cenových rozpätí.

Bandung, druhé najväčšie mesto na Jáve, je známe svojimi nádhernými horami a prírodnými lákadlami. V tomto meste nájdete množstvo boutique hotelov a rezortov nachádzajúcich sa v krásnych prírodných prostrediach. Niektoré z najlepších hotelov v Bandungu sú napríklad The Papandayan alebo Padma Hotel Bandung.

Jogyakarta je historické mesto plné kultúry a umenia. Ak hľadáte ubytovanie s autentickou atmosférou, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z tradičných javanských domov alebo koloniálnych hotelov. Tieto miesta kombinujú historický šarm s moderným vybavením. Niektoré z najobľúbenejších hotelov v Jogyakarte sú napríklad The Phoenix Hotel Yogyakarta alebo The Phoenix Heritage Hotel.

Borobudur, budhistický chrám z 9. storočia, je jedným z najdôležitejších národných pokladov Indonézie. Ak sa chcete priblížiť k tomuto kultúrnemu zázraku, môžete si vybrať ubytovanie v blízkosti chrámu. Borobudur Hotel a Plataran Borobudur Resort and Spa ponúkajú skvelé možnosti ubytovania s výhľadom na chrám a kvalitného služby.

Nezáleží na tom, či preferujete luxusné hotely alebo autentické miesta s historickou podstatou, Jáva vám ponúka bohatú paletu možností ubytovania. Uistiť sa, že vyberiete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám, vám pomôže zaistiť príjemný a pohodlný pobyt pri skúmaní tohto fascinujúceho ostrova v Indonézii.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky