Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Nusa Penida

Ubytovanie Indonézia Nusa Penida


Indonézia je krásny kúsok zeme s tisíckami ostrovov. Nusa Penida je jedným z týchto ostrovov a zaujímavým cieľom pre turistov. To, čo robí Nusa Penida jedinečným, sú jej krásne pláže, vodopády, riasové ostrovy a žraločie vody. Pre tých, ktorí chcú prežiť pár dní na tomto ostrove, existuje mnoho možností ubytovania.

1. Návšteva hotelov

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, niekoľko hotelov sú na ostrove, ktoré sú orientované na turistov v podstate na každej z krásnych najviac turisticky atraktívne umiestnenia na ostrove. Zariadenia sa vyznačujú modernou architektúrou, vybavením pre pohodlie a krásnymi záhradami. Niektoré hotely majú aj bazény a najlepšie kúsky sú orientované na pozorovanie západu slnka.

2. Ubytovanie v hosteli

Ak hľadáte cenovo dostupné a razantné typy ubytovania, potom sú hostely na Nusa Penida ideálnou voľbou. Nájdete tu pár kvalitných hostelov s jednoduchými a nízkymi nákladmi. V uliciach Nusa Penida nájdete aj niekoľko menších, lacnejších hotelov - od malých motellov až po vodné vilky.

3. Bungalovy v plážových oblastiach

Najzaujímavejším spôsobom, akého sa na Nusa Penida môžete ubytovať, by mohlo byť v malých bungalovoch na pláži, ktoré sú obklopené krásnou vegetáciou a ponúkajú prekrásny výhľad. Viaceré tohto druhu zariadenia poskytujú vlastnú kuchyňu, čo pre návštevníkov znamená výhodu - môžu si uvariť vlastné jedlo podľa svojho vkusu. Tieto bungalovy sa nachádzajú hlavne na plážach východnej časti ostrova a tiež blízko pri žraločích vodách.

4. Apartmány

Ak ste turista a chcete si užívať súkromie aj bez výrazného nárastu cien, sú na Nusa Penida k dispozícii aj apartmány. Nájdete tu pár kvalitných apartmánov, ktoré predstavujú zaujímavú alternatívu pre turistov, ktorí chcú viac súkromia - s vlastným vchodom, kuchyňou a obývacou izbou.

Nusa Penida je úžasným ostrovom s krásnymi scenériami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Ubytovanie vás nijako nezklame, pretože existujú mnohé možnosti, ktoré sa budú vašim potrebám prispôsobovať a zároveň budú splňovať vaše predstavy a požiadavky. Stačí len zvoliť správne a vychutnať si krásy tohto ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Nusa Penida


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z Bali na ostrov Nusa Penida?
- Najlepší spôsob je cestovať trajektom z prístavu Sanur na Bali. Trajekt trvá približne 30 - 45 minút a je k dispozícii niekoľko spojov denne.

2. Kde sa nachádzajú najkrajšie pláže na Nusa Penida?
- Niektoré z najkrajších pláží na Nusa Penida sú Kelingking Beach, Crystal Bay a Broken Beach. Tieto pláže sú známe svojou bielou pieskovou plážou a tyrkysovou vodou.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nusa Penida?
- Najlepšie obdobie na návštevu Nusa Penida je od apríla do októbra. Toto obdobie ponúka najstabilnejšie počasie s minimálnym výskytom dažďov.

4. Sú na Nusa Penida k dispozícii ubytovacie možnosti?
- Áno, na Nusa Penida nájdete rôzne ubytovacie možnosti - od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hotely a penzióny. Odporúča sa však rezervácia vopred, najmä v hlavnej sezóne.

5. Aké aktivity a atrakcie môžem vidieť a robiť na Nusa Penida?
- Na Nusa Penida si môžete vychutnať snorklovanie či potápanie, prechádzky po plážach a výlety k miestnym atrakciám, ako sú kalcitové jaskyne, vodopády a chrámy. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patria aj Nusa Penida Preikestolen, Angelníky a Diamantová pláž.

6. Ako dlho by mal byť pobyt na Nusa Penida?
- Odporúča sa zostať na Nusa Penida aspoň 2-3 dni, aby ste mohli preskúmať všetky hlavné atrakcie a zároveň si užiť relaxáciu na pláži. Mnoho ľudí však zostáva aj dlhšie, aby si plnohodnotne vychutnali krásy ostrova.

7. Na Nusa Penida sa počíta s elektrickými výpadkami?
- Áno, na Nusa Penida je bežné, že dochádza k elektrickým výpadkom. Odporúča sa mať pri sebe rezervnú batériu alebo powerbanku, aby ste mali prístup k elektrickej energii, najmä ak plánujete používať navigačné aplikácie alebo fotiť.

8. Je na Nusa Penida bezpečné cestovať?
- Nusa Penida je pomerne bezpečným miestom pre cestovateľov, ale je vždy dôležité dodržiavať bežné opatrenia bezpečnosti. Ako napríklad udržiavať si hodnoty v bezpečí, dodržiavať cestovný poriadok a dávať si pozor na osobnú bezpečnosť.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Nusa Penida v Indonézii. Nezabudnite si však overiť aktuálne informácie o cestovaní a plánovaní svojho výletu.


Dovolenka Indonézia Nusa Penida


Indonézia je známa svojou nádhernou prírodnou krásou a jedným z jej skvostov je ostrov Nusa Penida. Tento ostrov, nachádzajúci sa na juhu Bali, je považovaný za jedno z najkrajších miest v celej Indonézii a je vhodný pre dobrodružného cestovateľa, ktorý túži po pokladoch neobývanej prírody.

Nusa Penida je doslova raj na zemi, poskytujúci nenapodobiteľné pláže s bielym pieskom, tyrkysovým morom a úchvatným výhľadom na hory. Pre tých, ktorí hľadajú súkromie a oddych, je to ideálne miesto na relaxáciu a uvoľnenie sa od hektického mestského života. Ostrov pritom ponúka bohaté zážitky pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Jedným z hlavných turistických atrakcií Nusa Penida je Angel's Billabong, ktorý je veľmi populárny medzi návštevníkmi. Toto miesto je známe svojimi nádhernými prírodnými bazénmi a skalnatými útesmi. Po ceste k Billabongu sa môžete dostať aj kľukatými chodníkmi v blízkosti útesov, ktoré ponúkajú úžasný výhľad na oceán.

Ďalšou atrakciou je Kelingking Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je slávna svojou charakteristickou skálou v tvare T-Rexa. Tí, ktorí sú odvážni, môžu získať panoramatický výhľad z vrchola skaly, avšak by mali byť veľmi opatrní, pretože toto miesto nie je bezpečné pre nezručných turistov.

Ostrov Nusa Penida ponúka aj unikátny zážitok z potápania. Svoje vody je bohatá na rôzne druhy morských živočíchov vrátane morských korytnačiek, mantov, žralokov a mnoho ďalších. Zážitok z potápania v tejto oblasti je jednoducho ohromujúci a určite stojí za to ho zažiť.

Okrem toho, na ostrove sú aj ďalšie zaujímavé miesta vrátane Tembeling Forrest, Goa Giri Putri Temple a Broken Beach. Tieto miesta ponúkajú unikátne pohľady na krajinu a historické zázemie Indonézie.

Nusa Penida má tiež širokú ponuku ubytovania a reštaurácií, ktoré poskytujú stravu od tradičnej indonézskej kuchyne až po medzinárodnú kuchyňu. Je tu možnosť nájsť si ubytovanie, či už sa rozhodnete zostať v hoteli alebo skúsiť niečo originálnejšie, ako sú bungalovy priamo na pláži.

Ak teda hľadáte exotickú, neobývanú prírodu a odpočinok na pláži, Nusa Penida je ideálnym miestom pre vašu dovolenku. Ako súčasť Indonézie, ponúka jedinečné zážitky, ktoré si nenechajte ujsť. Navštívte tento raj na zemi a presvedčte sa sami o jeho kráse a pôsobivosti.


Letenka Indonézia Nusa Penida


Indonézia je jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajín na svete. Krajina sa skladá z množstva ostrovov a ponúka návštevníkom úžasné a exotické zážitky. Jedným z týchto ostrovov je Nusa Penida, ktorý je známy svojou spektakulárnou prírodou a nezabudnuteľnými výhľadmi.

Cesta do Nusa Penida nie je vždy jednoduchá, ale existujú rôzne možnosti, ako sa tam dostať. Jedným z najlepších spôsobov je využitie letenky do Indonézie a následný presun na ostrov lodou. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Indonézie z rôznych častí sveta. Hlavné medzinárodné letiská v Indonézii sú v Jakarte a Bali, takže ideálne je letieť do jedného z týchto letísk a potom sa presunúť na Nusa Penida.

Nusa Penida, nachádzajúci sa južne od Bali, je malý ostrov známy predovšetkým svojim nádherným prírodným scenériám. Väčšina turistov sem prichádza kvôli jeho úchvatnej pláži Kelingking. Táto pláž, známa aj ako Balíčeková pláž, je jednou z najfotografovanejších miest na svete. Zhora sa naskytuje pohľad na strmé útesy, ktoré pripomínajú tvar tyrkysovej dierky. Takýto výhľad je jednoducho dych berúci a veľa ľudí ho považuje za jeden z vrcholov svojho výletu na Nusa Penida.

Okrem pláže Kelingking je tu ešte mnoho ďalších krásnych miest, ktoré stavia Nusa Penida na prvé miesto medzi turistami. Napríklad pláž Crystal Bay, známa svojou číra vodou a vynikajúcim miestom na šnorchlovanie. Tu si môžete vychutnať krsné farebné ryby a koraly. Ďalšie turistické atrakcie zahŕňajú Anjelovú bielu pláž, Bukit Teletubbies a vodopády na ostrove.

Presun na ostrov je jednoduchý, ak máte letenku do Indonézie. Môžete sa vybrať trajektom z Balí, čo je vzdialené len asi 30 minút. Existuje niekoľko pravidelných trajektov denne, ktoré vás doveziu na Nusa Penida. Cesta trajektom je zážitkom sama o sebe, ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a pobrežie.

Ak hľadáte dovolenku na čarovnom mieste, kde môžete vychutnať pokoj a krásu prírody, Nusa Penida je pre vás tou správnou voľbou. Cesta sem môže byť trochu náročná, ale jednoduchým letom do Indonézie a trajektom na ostrov si môžete užiť jedinečné zážitky, ktoré vám toto miesto ponúka. Nech už je vaším cieľom pozrieť si pláž Kelingking alebo sa ponoriť do jasných vôd Crystal Bay, Nusa Penida je miesto, ktoré stojí za návštevu.

Akonáhle dostanete letenku do Indonézie a prídete na tento rozprávkový ostrov, nezabudnite si priniesť šnorchlovacie vybavenie a foťák. Príroda tu je taká pôsobivá, že budete chcieť zachytiť čo najviac okamihov. Nusa Penida je to miesto, ktoré určite stojí za investíciu letenky a čas na cestu. Pestré pláže, pokojné vody a spektakulárne scenérie vás budú určite lákať vrátiť sa sem stále znova a znova.


Počasie Indonézia Nusa Penida


Indonézia je známa svojou nádhernou krajinou a rozmanitosťou prírodných scenérií, ktoré sa nachádzajú po celej krajine. Jedným z najkrajších miest naživu je ostrov Nusa Penida. Táto idylická destinácia je známa svojou exotickou prírodou a úchvatným podmorským životom. Ale aké je tam počasie?

Nusa Penida sa nachádza v tropickom pásme, čo prispieva k jeho teplému a vlhkému počasiu počas celého roka. Typické ročné obdobie je rozdelené na dve hlavné sezóny - suchú a dažďovú.

Suchá sezóna trvá od mája do septembra a je obdobím, kedy sa na Nusa Penida tešíte na najlepšie počasie. Slnko svieti jasne a teploty sa pohybujú okolo 30 °C. V tomto období je tiež menej zrážok a vzduch je vzdušný a príjemný. Vlhkosť však stále zostáva vysoká, takže by ste si mali vziať primeranú ochranu pred slnečným žiarením a hydratovať sa.

Od októbra do apríla nastáva dažďové obdobie, ktoré prináša zvýšené množstvo zrážok. Počas tohto obdobia je možné očakávať krátkodobé a silné dažde, ktoré môžu občas prerušiť vonkajšie aktivity. Teploty zostávajú rovnako vysoké, ale vlhkosť je ešte vyššia, čo môže spôsobiť pocit nepohodlia.

Ak plánujete navštíviť Nusa Penida, je dôležité mať na pamäti tieto sezónne rozdiely a prispôsobiť svoje plány podľa toho. Ak preferujete slnečné počasie a máte radi vodné aktivity, suchá sezóna je pre vás najlepšia voľba. Ak vás nezaujíma dažďové počasie a radi uprostred krásnej tropickej prírody, dažďová sezóna vám ponúkne zelené a prekvitajúce prostredie.

Okrem sezónneho odlišného počasia je dôležité tiež zohľadniť regionálne rozdiely na Nusa Penida. Ostrov má rôzne mikroklímy v rôznych častiach, takže počasie môže byť v rôznych oblastiach odlišné. Je preto vždy dôležité mať na pamäti miestne podmienky a najnovšie počasie pred cestou na ostrov.

Nusa Penida je jedným z najkrajších ostrovov na svete a jeho počasie prispieva k tomu, aby bol skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Bez ohľadu na to, ktorú sezónu si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť úžasné pláže, úchvatné vodopády a fascinujúce podmorské scenérie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky