Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Belfast (Severné Írsko)

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Belfast (Severné Írsko)


1. Aký je hlavným mestom Severného Írska?
Hlavné mestom Severného Írska je Belfast.

2. Ako sa dostanem z Dublinu do Belfastu?
Z Dublinu do Belfastu sa dá dostať autobusom, vlakom alebo autom. Cesta trvá približne 2 až 3 hodiny.

3. Aké sú hlavné pamiatky v Belfaste?
Medzi hlavné pamiatky v Belfaste patria napríklad Titanic Belfast, West Belfast Peace Wall, Ulster Museum a Crumlin Road Gaol.

4. Aké je počasie v Belfaste?
Počasie v Belfaste je oceánske, s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 18 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 6 °C.

5. Aké sú typické jedlá v Severnom Írsku?
V Severnom Írsku sa často podávajú typické jedlá ako irská "Ulsterská guľka", "boxty" (zemiakové placky), "yellowman" (karamelový cukor) a "champ" (zemiaková kaša s cibuľou).

6. Ako sa volá najznámejšia univerzita v Belfaste?
Najznámejšia univerzita v Belfaste sa volá Queens University Belfast.

7. Koľko ľudí žije v Belfaste?
V Belfaste žije približne 350 000 ľudí.

8. Aké sú populárne festivaly v Severnom Írsku?
Medzi populárne festivaly v Severnom Írsku patrí Belfast Festival at Queens, Cathedral Quarter Arts Festival, Belfast Pride Festival a Giant's Causeway Coast Sportive.

9. Ako sa nazýva futbalový klub v Belfaste?
V Belfaste je najznámejší futbalový klub známy ako Linfield FC.

10. Aké ďalšie atrakcie by som si mal pozrieť v Severnom Írsku?
Okrem Belfstu si v Severnom Írsku určite nevynechajte návštevu Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge, Dark Hedges, Dunluce Castle a Mussenden Temple.


Dovolenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, čo ju robí jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe. Medzi jedno z najzaujímavejších miest na Írskom ostrove patrí aj Belfast, hlavné mesto Severného Írska. Dovolenka v Belfaste ponúka mix historickej atmosféry, moderných atrakcií a nádherných prírodných scenérií.

Belfast je známy ako priemyselné mesto so silnými prepojeniami na svoju národnú identitu a boj za slobodu. Návštevníci môžu navštíviť mnohé historické pamiatky, ako napríklad City Hall, ktorá je symbolom mesta. Táto nádherná budova vznikla v roku 1906 a ponúka bezplatné prehliadky, ktoré vám ukážu interiér budovy a poskytnú zaujímavé informácie o dejinách mesta.

Nedaleko City Hall sa nachádza Titanic Belfast, múzeum venované slávnemu Titanicu, ktorý bol postavený práve v Belfaste. To je jedna z najväčších turistických atrakcií v meste. Návštevníci môžu objaviť príbeh Titanicu prostredníctvom interaktívnych výstav, modelov a pamätihodností. Toto múzeum je jedinečné a ponúka jedinečný pohľad na slávnu históriu lode.

Pre milovníkov kultúry je v Belfaste tiež množstvo umeleckých galérií a divadelných predstavení. Ulster Museum je skvelým miestom na objavenie írskej kultúry a histórie, s množstvom exponátov z obdobia keltských kmeňov až po súčasnú dobu. Queen's University Belfast sa tiež pýši bohatou históriou a stojí za to navštíviť jej areál.

Pokiaľ sa vám nechce tráviť veľa času v meste, môžete sa vydať do okolitej prírody a objaviť scenérie, ktoré Írsko ponúka. Belfast sa nachádza v blízkosti nádherného Antrimského pobrežia, ktoré je domovom Útesy Moher a mnohých iných impozantných scenérií. Môžete tiež navštíviť Giant's Causeway, prirodzené pamiatky UNESCO, známe svojimi rozprávkovými hlbokomorskými stĺpmi a krásnym výhľadom na oceán.

Ak máte radi ochutnávku miestnej kuchyne, Belfast ponúka množstvo skvelých reštaurácií a hospod s tradičnými jedlami a pivom. Taktiež môžete vyskúšať niektoré typické írske jedlá, ako napríklad corned beef and cabbage alebo Irish stew, a doplniť ich klasickou írskou whisky.

Dovolenka v Belfaste ponúka skvelú kombináciu histórie, kultúry, prírody a gurmánskych zážitkov. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikmi histórie, umenia, prírody alebo jednoducho cestovania, Belfast vám ponúka niečo, čo splní vaše očakávania. Nech už sa rozhodnete zostať vo meste alebo preskúmať blízke okolie, táto dovolenka určite ostane nezabudnuteľná.


Letenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Letenky do Belfastu, hlavního města Severního Irska, jsou snadno dostupné, jelikož mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z různých evropských destinací. Severní Irsko je skvělou turistickou destinací, která nabízí návštěvníkům krásné scenérie a fascinující historii.

Belfast je druhé největší město na irském ostrově a je plné kulturních aktivit a památek. Turistickými atrakcemi města jsou návštěva Titanic Belfast, působivém muzeu, které se nachází na místě, kde byla postavena slavná loď Titanic. Dalšími atrakcemi jsou také katedrála sv. Anny, Královský operační dům Belfast a botanické zahrady Belfastu.

Přesto vedle města Belfast existuje mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnějšími místy v Severním Irsku jsou Giant's Causeway, skalnaté útesy na severním pobřeží, které mají velký geologický význam. Daleko od města se nachází také historické město Derry/Londonderry, které se nachází na břehu řeky Foyle.

Letecké společnosti v Severním Irsku nabízejí rozumné ceny letenek do Belfastu, což dělá Severní Irsko přijatelnou turistickou destinací. Rezervujte svou letenku co nejdříve a užijte si úžasné zážitky Severního Irska.


Ubytovanie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Belfast, hlavné mesto Severného Írska, je krásne a živé mesto s bohatou históriou a kultúrou. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť túto oblasť, je dôležité vybrať si správne ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Belfaste, Írsku.

Najbežnejšou voľbou ubytovania v meste je hotel. Belfast ponúka širokú škálu hotelov, od lacných až po luxusné, aby vyhovovali rôznym rozpočtom a preferenciám. Mnohé hotely sa nachádzajú v centre mesta, čo znamená, že máte jednoduchý prístup k obchodom, reštauráciám a kultúrnym pamiatkam. Niektoré známe hotely v centre Belfastu sú Europa Hotel, Grand Central Hotel a Fitzwilliam Hotel.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálnu atmosféru a prístup, mnoho ľudí sa rozhodne pre ubytovanie v bed and breakfast (B&B) alebo penziónoch. Tieto typy ubytovania sú často rodinného charakteru a ponúkajú útulnú atmosféru a úžasnú pohostinnosť. Môžete sa tešiť na chutné raňajky a príležitosť oboznámiť sa s miestnymi obyvateľmi. Niektoré populárne bed and breakfasty v Belfaste sú Windermere Guesthouse a Victoria Guesthouse.

Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma a mať vlastný priestor, sú apartmány skvelou voľbou. V centre mesta i okolí nájdete veľký výber apartmánov, ktoré vám poskytnú pohodlie a súkromie počas vášho pobytu. Môžete sa tešiť na plne vybavenú kuchyňu, práčovňu a priestor na oddych po náročnom dni. Niektoré populárne apartmány v Belfaste sú Obel Tower Apartments a Titanic Quarter Apartments.

Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť, hostel by mohol byť pre vás ideálnou voľbou. Belfast má niekoľko hosťovských ubytovaní, ktoré ponúkajú jednoduché a cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Hostely ponúkajú spoločné spálne, kúpeľne a kuchyne, kde si hostia môžu sami variť. Niektoré známe hostely v Belfaste sú Vagabonds Belfast a Global Village.

Belfast ponúka pestrofarebné možnosti ubytovania, či už preferujete luxusné hotely, útulné bed and breakfasty, pohodlné apartmány alebo cenovo dostupné hostely. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, môžete sa tešiť na úžasnú atmosféru a pohostinnosť tohto nádherného mesta.


Počasie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je ostrov, ktorý sa nachádza v severozápadnej Európe a je známy svojimi zelenými hájmi, jemnými dažďami a nádhernou prírodou. Jedným z najväčších miest na ostrove je Belfast, hlavné mesto Severného Írska. Jeho počasie má niekoľko charakteristík, ktoré ho odlišujú od iných svetových destinácií.

Belfast sa nachádza na severe ostrova, čo znamená, že je ovplyvňovaný Atlantickým oceánom. Toto umiestnenie spolu so zemepisnými útvarmi v oblasti znamená, že počasie v tomto meste je veľmi zmenlivé. Rovnako ako v celej Írsku je aj v Belfaste veľa dažďov, ktoré môžu byť jemné alebo silné. Je obvyklé, že počas chladných mesiacov (november až marec) môže byť počasie studené a daždivé, čo môže mať vplyv na vonkajšie aktivity.

Letá v Belfaste sú miernym počasím, pričom teploty sa pohybujú od 15 °C do 20 °C. Tieto teploty sú dosť miernymi a znesiteľnými, takže mnoho ľudí si vyberá tento obdobie pre návštevu tohto mesta. Je však dôležité mať na pamäti, že aj letá v Belfaste môžu byť zrážkové a daždivé, takže nezabudnite na dáždnik alebo plášť.

Jeseň a jar sú obdobia, ktoré majú v Belfaste oveľa viac zrážok ako letá. Teploty sa pohybujú od 10 °C do 15 °C a počas týchto ročných období je obvyklé očakávať viac dažďových dní. Avšak, sezóny sa medzi sebou môžu veľmi líšiť, takže ak plánujete dovolenku v Belfaste v týchto ročných obdobiach, je lepšie byť pripravený na chlad a zrážky.

V zime (december až február) teploty klesajú na nízke úrovne a je zvyčajné očakávať mrazivé a studené dni. Teploty môžu klesnúť až na nulu a občas na mrazy. Írsko si tiež uchováva povest "raj dažďa" aj v zime, takže očakávajte väčšie množstvo zrážok.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Belfaste je veľmi zmenlivé a ovplyvnené Atlantickým oceánom. Ak plánujete návštevu tohto krásneho mesta, odporúčame sledovať predpoveď počasia a mať so sebou vhodné oblečenie pre všetky ročné obdobia. Pripravenosť na zrážky je dôležitá, čo vám umožní užiť si všetky stránky tohto fascinujúceho mestského a prírodného prostredia bez ohľadu na to, kedy sem prídete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky