Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)

Počasie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá je známa svojimi mnohými zelenými pastvinami, úchvatnými pobrežiami a bohatou históriou. Keď sa však pozriete na Giant's Causeway v Severnom Írsku, uvidíte niečo úplne iné - tajomné, kamenné stĺpy, ktoré sa zdajú byť príbehom z inej doby.

Počasie v Írsku je slávne nezrelé a nestále, aj keď v Severnom Írsku sa to trochu mení. Pri pohľade na oblasť Giant's Causeway, je dobre si byť pripravený na nestále počasie. Môžete očakávať silné vetry, dažďové búrky a často sa meniace podnebie.

Okrem toho, oblasť má tendenciu byť mierne chladná, udržujúca priemernú teplotu okolo 12 stupňov Celzia. V lete sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia.

Hoci sa počasie v Severnom Írsku môže zdať nepríjemné, mnoho návštevníkov uvidí len krátkodobé prehánky, ktoré pozdĺž pobrežia prechádzajú. V skutočnosti sú práve tieto dažďové búrky jedným z dôvodov, prečo je krajina a Giant's Causeway tak zelená a krásna.

Ak ste plánujete navštíviť oblasť, je vhodné si dobalit niekoľko vecí do svojho batohu - slnečné okuliare, čiapku a ochranný oblek proti dažďu. Tiež je dôležité si obliecť pohodlné topánky, pretože predpokladám, že si chcete celý deň posedieť a obdivovať krásu, ktorou vás oblasť Giant's Causeway prírody obdarí.

Najlepšie obdobie na návštevu Giant's Causeway je medzi polovicou júna a polovicou septembra, kedy zvyčajne prší menej a teploty môžu byť o niečo teplejšie. Okrem toho, letné mesiace poskytujú viac svetla počas dlhých dní, čo vám umožní vidieť túto nádhernú oblasť v jej najlepšom svetle.

Všimnite si, že Giant's Causeway je celoročne prístupný, ale prechádzka dolu ku kamenným stĺpom býva uzavrená v horšom počasí. To však znamená, že v horšom počasí môžete pohodlne obdivovať krásu krajiny z mnohých vyhliadok.

V každom prípade, bez ohľadu na počasie v Írsku, ak navštívite oblasť Giant's Causeway, ste si istí jedinečným a krásnym zážitkom, ktorý sa vám navždy vryje do pamäti.


Letenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Letenka Írsko Giant's Causeway: Ohromujúca prírodná krása Severného Írska

Severné Írsko je jedným z najkrajších kúskov prírody, ktoré Európa ponúka. Jeho hlavnou dominantou je staroveké geologické divadlo známe ako Giant's Causeway, čo je jedno z najfascinujúcejších miest na svete. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, získanie letenky do Írska a návšteva Giant's Causeway by mala byť na vrchu vášho zoznamu.

Giant's Causeway je prírodné úkazisko zložené z obrovského počtu pravidelne tvarovaných bazaltových stôp, ktoré vytvárajú zázračné a neuveriteľne vzhľadné skalné útesy. Tento jedinečný geologický útvar je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO a predstavuje pravdepodobne jednu z najjasnejších ukážok vulkanického útvaru na tejto planéte.

Legendy hovoria, že volanie divochov - gigantov - je príčinou vzniku Giant's Causeway. Podľa týchto starodávnych príbehov sa obrovský gigant Finn MacCool vybral na výzvu svojho rivala z Škótska, kde sa stretol s obrovským gigantom Benandonnerom. Benandonner sa mal vraziť na domáci národ, ale Finn MacCool sa rozhodol brániť Írsko. Giganti sa spoľahli na svoje nadprirodzené schopnosti na budovanie mostov cez Severnú líniu, aby sa mohli stretnúť tvárou v tvár.

Cestu obrovov možno naozaj objaviť medzi pobřežím Antrimu a ostrovom Staffa vo Škótsku, hoci nemôžeme uprieť, že to v skutočnosti boli prírodné procesy, ktoré vytvorili toto ohromné pamiatky. Napriek tomu legenda dodáva Giant's Causeway ďalší rozmer a prispieva k mystériu tohto miesta.

Cestovatelia, ktorí sa rozhodnú navštíviť Giant's Causeway, môžu očakávať neuveriteľné výhľady na Atlantik, pôvabné pláže a kilometre nekonečných zelených pláni. Vzhľadom na svoju popularitu je miesto dobre vybavené turistickými zariadeniami ako návštevnícky centrum, múzeum, kaviarny a obchody s darčekmi.

Ak milujete prírodu, adrenálín alebo jednoducho len úžasnú panorámu, letenka Írsko Giant's Causeway vám ponúkne toľko viac, ako čo by ste si mohli predstaviť. V blízkosti Giant's Causeway nájdete aj ďalšie atrakcie, ako je reťazový most Carrick-a-Rede alebo národný park Causeway Coast, ktorý je tiež považovaný za jeden z najkrajších národných parkov v Európe.

Giant's Causeway je dokonalým miestom pre romantickú prechádzku v páre alebo jednoducho pre oddych a relaxáciu. Jeho jedinečná krása vás ohromí a jeho histórie a mýtovia vás pohltia. Nespočetné množstvo basískových stôp a tajomných skál priláka každého návštevníka a poskytne nepoznanú skúsenosť.

Ak hľadáte dobrodružstvo života a túžite po úžasných prírodných zážitkoch, letenka Írsko Giant's Causeway by mala byť na vrchu zoznamu vášho cestovného plánu. Príďte a objavte jedno z najfascinujúcejších a najtajomnejších miest na Zemi. Nezabudnuteľná dovolenka v kráse Severného Írska je len jedným letenkovým lístkom preč od vás.


Ubytovanie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a návštevníci si môžu užiť nielen počasie, ale aj výhľady na pláže, zátoky a skalnaté útesy. Jedným z najkrajších miest, kde si môžete užiť krásu Írsko, je Giant's Causeway v Severnom Írsku.

Giant's Causeway je oblasť so skalnými útvarmi v pobrežnej oblasti Ballycastle a Ballintoy v hrabstve Antrim. Tento prírodný zázrak sa nachádza asi 100 km severne od Belfastu a jeho neuveriteľné kamenné stĺpy sú výsledkom sopečnej činnosti, ktorá sa udiala pred niekoľkými miliónmi rokov. Keďže ide o jedno z najpopulárnejších miest v Írsku, určite by ste si mali zabezpečiť ubytovanie v tomto krásnom mieste.

Pre ubytovanie v Giant's Causeway sa môžete rozhodnúť pre niekoľko možností. Ak hľadáte niečo luxusné, odporúčame vám The Bushmills Inn Hotel and Restaurant alebo Causeway Tavern Bed and Breakfast. Obe tieto možnosti sú v blízkosti Giant's Causeway a ponúkajú pokojné prostredie, kde sa môžete oddýchnuť po celodennej turistickej aktivite.

Ak chcete zájsť na cenovo dostupnejšie ubytovanie, môžete sa zamerať na The Smugglers Inn v mestečku Bushmills alebo The Causeway Hotel, ktorý sa nachádza priamo v centre Giant's Causeway. Tieto možnosti sú tiež vhodné pre rodiny a majú rôzne izby, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú väčšiu slobodu a nezávislosť, sú k dispozícii aj domy na prenájom v okolí Giant's Causeway. Tieto domy poskytujú výhody domova, ako je plne vybavená kuchyňa a balkón, odkiaľ môžete pozorovať krásu Írska.

Okolitá oblasť ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, vrátane túr po Giant's Causeway, prechádzky po pláži, výlety k blízkym zámkom a návštevy tradičných hospod. Ubytovanie v Giant's Causeway je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú užiť prírodnú krásu Írska a zároveň si oddýchnuť od každodenného ruchu a zhonu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Írsko, nezabudnite navštíviť Giant's Causeway a zažiť nádherné scenérie a osemsto kamenných stĺpov. Ubytovanie v Giant's Causeway je rozhodne krok správnym smerom, ak chcete cestovať komfortne a užívať si krásu tohto jedinečného miesta.


Dovolenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je jednou z najkrajších krajín na svete, známej svojou prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou. Medzi najoblúbenejšie turistické atrakcie v Írsku patrí aj Giant's Causeway, ktorý sa nachádza na severnom pobreží Severného Írska.

Giant's Causeway je unikátny prírodný úkaz, ktorý tvorí chladná sústava viac ako 40-tisíc basaltových stĺpov. Tieto stĺpy sú rozostavané vedľa seba a tvoria ako keby prirodzené schody alebo krokodílu kožu. Jedná sa o prírodné dielo so zaujímavou históriou.

Podľa jednej z miestnych legiend, ktorá je plná fantázie a mystiky, bol Giant's Causeway vytvorený gigantom nazvaným Fionn MacCumhaill. Fionn bol legendárnym hrdinom Írskej mytológie, ktorý postavil tieto kamenné stĺpy, aby sa dostal z Írska do Škótska a porazil svojho súpera. Tieto basaltové stĺpy majú ideálne geometrické tvary, z ktorých je možné vidieť krásne výhľady na more a okolitú krajinu.

Giant's Causeway sa nachádza v chránenom území Giant's Causeway and Causeway Coast, ktoré je zaradené do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Okolie je plné zelene a úchvatných výhľadov na Atlantický oceán, v ktorých sa môžete stráviť hodiny len obdivovaním prírodných scenérií.

Prechádzka po basaltových stĺpoch je nezabudnuteľný zážitok. Môžete si požičať audio sprievodcu, ktorý vám povie históriu miesta a ľudové povesti spojené s Giant's Causeway. Existuje aj možnosť viesť sa po mieste s miestnym sprievodcom, ktorý vám predstaví najzaujímavejšie fakty o tomto úkaze prírody.

Pri návšteve Giant's Causeway si okrem prechádzky po basaltových stĺpoch môžete vychutnať aj iné aktivity. V blízkosti sa nachádza lávový tunel, ktorý je populárny medzi turistami. Môžete sa dozvedieť viac o histórrii Vulcan Parku a sledovať fascinujúce lávové útvary.

Ak ste fanúšikom Game of Thrones, možno vás poteší, že blízko Giant's Causeway sa nachádza aj Dunluce Castle, miesto natáčania niektorých scén z tejto populárnej televíznej show. Záhrady a zámok umiestnené na útese nad Atlantickým oceánom sú nádherným miestom na prechádzku, a ponúkajú neobmedzené fotografické príležitosti.

Ak máte radi prírodu, históriu a nezvyčajné miesta, návšteva Giant's Causeway v Severnom Írsku je pre vás to pravé. Toto úchvatné prírodné dedičstvo zanechá dlhodobý dojem a poskytne vám jedinečný pohľad do minulosti a silu prírody. Nechajte sa uniesť krásou Írska a objavte tajomstvo Giant's Causeway.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Najčastejšie otázky a odpovede o Giant's Causeway v Severnom Írsku sú:

1. Čo je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je unikátna prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Írsko. Je to rozsiahla oblasť so sedimentárnymi bazaltovými stĺpmi, ktoré sa tvoria v pravidelných hexagonálnych tvaroch.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob ako sa dostať na Giant's Causeway je automobilom alebo organizovanou prehliadkou. Môžete tiež využiť verejnú dopravu a cestovať vlakom alebo autobusom do blízkeho mesta Bushmills a odtiaľ pokračovať pešo alebo taxíkom.

3. Ako dlho to trvá, kým sa tam dostanem z Dublinu?
Cesta z Dublinu na Giant's Causeway trvá približne 3 hodiny autom a 4 hodiny vlakom alebo autobusom. Odporúča sa vziať si na to celý deň na pohodlnú prehliadku a spätný presun.

4. Koľko stojí vstup na Giant's Causeway?
Vstup na Giant's Causeway je bezplatný. Existuje však možnosť zaplatiť poplatok za parkovanie, ak prídete autom.

5. Akú si mám vziať obuv?
Odporúča sa obliecť pohodlnú a vhodnú obuv pre chôdzu v prírode. Terén okolo Giant's Causeway je kamenistý, takže je dobré mať pevnú a pohodlnú obuv s dobrou trakciou.

6. Aké sú otváracie hodiny Giant's Causeway?
Giant's Causeway je otvorený celoročne a prevádzkuje sa na základe sezónnych otváracích hodín. Zistite pred návštevou aktuálne otváracie hodiny na oficiálnej stránke národného dedičstva Írska.

7. Aké aktivity sú k dispozícii na Giant's Causeway?
Okrem samotnej prehliadky môžete na Giant's Causeway vykonať rôzne aktivity, ako sú turistika a prechádzky, fotografie, sledovanie vtákov, výlety na člne atď.

8. Sú tam tiež reštaurácie alebo obchody?
V Giant's Causeway a v okolitých oblastiach nájdete niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť občerstvenie, darčekové predmety a suveníry.

9. Je potrebná rezervácia vopred?
Rezervácia nie je nevyhnutná, ale môže sa odporúčať v období špičky alebo pri organizovaných prehliadkach. Ak plánujete navštíviť v dobe špičky, je dobré vyplniť si informácie o prevádzke a upozornenia na oficiálnej stránke.

10. Môžem si so sebou vziať psa?
Áno, v Giant's Causeway sú povolené psy, musia však byť na vodítku a vyprdešené z vyčíňania.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky