Objavte lety za najlepšie ceny

Island Mývatn

Najčastejšie otázky a odpovede Island Mývatn


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Mývatnu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Mývatnu je od júna do septembra, keď sú príjemné teploty a dlhé dni.

2. Ako sa tam dostanem z Reykjavíku?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Reykjavíku na Mývatn, je autom. Cesta trvá približne 6 hodín. Je tiež možné využiť verejnú dopravu alebo zarezervovať si prepravu cez autobusovú spoločnosť.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v okolí Mývatnu?
- Medzi najlepšie atrakcie v okolí Mývatnu patria sopky Hverfjall a Krafla, prírodné kúpele Mývatn, sopečné jazero Öskjuvatn, sopka Vindbelgur a ďalšie termálne oblasti.

4. Môžem sa kúpať v Mývatne?
- Áno, v Mývatne je možné sa kúpať v termálnych kúpeľoch. Najznámejšie sú Mývatn Nature Baths, kde môžete relaxovať vo vriacej modrej vode obklopení krásnou prírodou.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Mývatne?
- Na Mývatne je možné vykonávať rôzne aktivity, ako napríklad jazdu na koni, jazdu na horských bicykloch, turistiku, rybolov, člnkovanie a pozorovanie vtákov.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Mývatne?
- V Mývatne sú rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, hosťovských domov, penziónov a kempov.

7. Aké je jazero Mývatn zvláštne?
- Jazero Mývatn je zvláštne svojou unikátnou prírodou a bohatstvom flóry a fauny. Je domovom mnohých vzácnych vtákov a iných živočíchov.

8. Aké sú najlepšie trasy na túry okolo Mývatnu?
- Niektoré z najlepších turistických trás okolo Mývatnu zahŕňajú túru okolo jazera, túru na sopku Hverfjall, vyhliadku na sopku Krafla a prechádzku k vodným falom Goðafoss.

9. Kde môžem ochutnať miestnu kuchyňu v Mývatne?
- V Mývatne sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú miestnu kuchyňu, ako aj medzinárodné jedlá.

10. Aké sú možnosti dopravy na Mývatne?
- Na Mývatne je možné sa dostať autom, autobusom, taxíkom alebo súkromnou prepravou. Taktiež je možné využiť letisko v blízkosti Mývatnu.


Dovolenka Island Mývatn


Dovolenka na Islande je nezabudnuteľným zážitkom, a jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je jazero Mývatn.

Jazero Mývatn sa nachádza na severe Islandu a obklopuje ho nádherná príroda s geotermálnymi zjaviskami a krásnymi vodopádmi. Je to jedno z najväčších jazier na Islande a je obľúbeným miestom turistov z celého sveta.

Prírodná krása jazera Mývatn je neopísateľná. Okolie je pokryté sopečnými vrchmi a farebné lávové polia vytvárajú zaujímavý kontrast s modrým vodou jazera. Voda je pomerne plytká, čo umožňuje pozorovať množstvo rôznych vtákov, ktoré sa sem každoročne zastavia počas migrácie. Keďže je jazero bohaté na planktón, môžete tu vidieť množstvo vtákov, ako sú husy, labute, kačice a ďalšie druhy, ktoré si tu našli útočisko. Pre milovníkov vtáctva je to skutočný raj.

Okrem vtákov je jazero Mývatn známe aj pre svoje geotermálne jazierka. Máte tu možnosť navštíviť množstvo horúcich prameňov a lávové polia, kde si môžete vychutnať teplé a liečivé kúpele. Je to ideálne miesto, kde sa môžete uvoľniť a oddýchnuť si po dni strávenom objavovaním krás Islandu.

Okolie jazera ponúka aj množstvo turistických trás, kde si môžete vychutnať prechádzky po nádhernom prostredí. Turistické trasy vedú okolo kráterov, farebných pahorkov, sopiek a ďalších zaujímavých miest. Okolie je veľmi odľahlé, čo vytvára pocit, že ste v nekonečnom a neporušenom prírodnom raji.

Ak sa vám páči kvantum vody a energie, ktoré jazero ponúka, nenechajte si ujsť prírodný park Dimmuborgir. Táto oblasť je plná nezvyčajných a záhadných skalných útvarov v rôznych tvaroch, ktoré vznikli v dôsledku lávových tokov. Je to ako by ste sa ocitli v inom svete.

Okrem prírodnej krásy a bohatstva, jazero Mývatn tiež ponúka množstvo možností na športové aktivity. Môžete využiť jazero na kajakovanie, jazdenie na bicykli či rybolov. V lete tu nájdete množstvo možností na túry a v zime tu môžete dokonca aj pozorovať polárne žiary.

Ak hľadáte únik z bežného života a zážitky, ktoré si budete pamätať navždy, dovolenka na Islande a návšteva jazera Mývatn je jednoznačne tou správnou voľbou. Nech už ste milovníkom prírody, vtáctva alebo jednoducho túžite po relaxácii v teplých kúpeľoch, jazero Mývatn vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalý dovolenkový zážitok.


Počasie Island Mývatn


Island Mývatn je známy svojou ohromujúcou prírodou a krásnym počasím. Toto oblasť na severe Islandu je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v krajine, a to nielen kvôli svojim pôsobivým geologickým útvarom a termálnym jazerám, ale aj kvôli svojmu jedinečnému podnebiu.

Mývatn sa nachádza vo vnútrozemí, ďaleko od oceánu, čo vyznačuje jeho podnebie. Toto miesto je známe ako jedna z najteplejších oblastí na severe Islandu. Letá sú pomerne miernymi teplotami a vysokými stupňami, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 10 °C do 20 °C. V týchto mesiacoch môžete očakávať slnečné a jasné dni, kedy slnko svieti takmer 24 hodín denne, čo vytvára veľmi dlhé letné dni.

Jeseň sa na Mývatne prejavuje nárastom chladu, so stúpajúcim rozsahom teplôt od 0 °C do 10 °C. Toto obdobie tiež prináša viac dažďov, ktoré môžu doplniť jazera a vytvoriť ešte krajšiu krajinu. Zahalené tmavou oblohou a farebnými listami stromov ponúka jeseň na Mývatne nezabudnuteľné scenérie.

Zima na Mývatne je drsná a chladná, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Priemerne môžu byť teploty v tomto období od -3 °C do 3 °C. Aj keď nie je Island známy snehovými víchricami ako niektoré iné časti sveta, občas môže spadnúť poprášok snehu, čo dodáva regiónu ešte viac kúzla. Tieto chladné mesiace tiež prinášajú krátkodobé slnečné dni, keď slnko vyjde len na niekoľko hodín denne.

Jar na Mývatne sa vyznačuje postupným nárastom teplôt od -2 °C do 8 °C a stmavením. Táto doba roka je obdobia nočných sledov - fénoménu, ktorý pritiahne veľa turistov. Nočné sledy sú záblesky svetla, ktoré je viditeľné na oblohe a vytvára pôsobivý divadelný efekt.

Celkovo je počasie na Mývatne veľmi dynamické a mení sa rýchlo. Máte na výber z rôznych klimatických podmienok počas celého roka. Od sviežich letných dní plných slnka až po drsné, ale krásne zimy. Bez ohľadu na ročné obdobie si budete môcť vychutnať nezabudnuteľnú prírodu a úžasné termálne jazerá, ktoré robia z tohto miesta obľúbenú destináciu.


Letenka Island Mývatn


Island Mývatn: Neobyčajná krajina a eko-raj pre prírodovcov

Ak patríte medzi tých, ktorí hľadajú unikátne prírodné scenérie a úžasné zážitky, Island Mývatn by mohol byť vašou ďalšou cestovateľskou destináciou. Toto tajomné miesto sa nachádza v srdci Islandu a ponúka návštevníkom neuveriteľné výhľady, prekrásnu prírodu a mnoho možností na objavovanie.

Ako sa tam dostať

Jedným zo spôsobov, ako sa dostať na Island Mývatn, je letecky. Väčšina návštevníkov dopravuje sa letecky do hlavného mesta Islandu, Reykjavíku, a odtiaľ sa presúva na Mývatn. Existujú pravidelné vnútroštátne lety, ktoré vás dopravia priamo do blízkosti Mývatnu. Po pristátí budete mať len krátku cestu autom alebo organizovanou prepravou, aby ste sa dostali do tohto nádherného miesta.

Príroda a jazerá

Island Mývatn je známy pre svoj bohatý ekosystém a jedinečné jazerá. Jeho názov dokonca znamená "muchové jazero". Pretože v jeho okolí existuje veľa vodných plôch a močiarov, je to miesto, kde sa muchy množia veľmi rýchlo. Ako paradox, toto množstvo muchových lariev je cenným zdrojom potravy pre mnoho vtákov, ktorí Medzi migrančnými obdobiami nachádzajú zastávku na tomto mieste.

Jeho krásne jazerá sú ďalším zaujímavým aspektom Mývatnu. Jazero Mývatn je obklopené nádhernou prírodou a ponúka úchvatné výhľady na horúce pramene a geotermálne oblasti. Môžete si vziať prechádzku okolo jazera a obdivovať okolité zelené krajiny a sopečné formácie.

Termálne kúpaliská a lázně

Island Mývatn je tiež obľúbeným miestom pre milovníkov termálnych kúpalísk a prírodných lázní. Kúpele s teplou vodou sú tu roztrúsené po celej oblasti a ponúkajú možnosť relaxovať a vychutnávať si pokojnú atmosféru. Najznámejšie z nich je Mývatn Nature Baths, kde sa môžete ponoriť do termálnej vody a vychutnať si výhľad na okolitú scenériu. Je to skvelé miesto na uvoľnenie a obnovenie vašich síl po dni plnom objavovania.

Prírodné divadlo a aktivity

Okrem jazier a kúpalísk tu nájdete aj iné prírodné divadlo - sopky a krátery. Island Mývatn je domovom mnohých sopečných oblastí s fascinujúcimi krátermi. Jedným z najzaujímavejších miest je Hverfjall - známy aj ako Hverfell, obrovský tvarovaný kráter, ktorý poskytuje pohľad ako z inej planéty. Toto miesto ponúka možnosť pre turistické výlety, takže môžete prejsť po jeho okrajoch a skúmať jeho vnútro.

Ak máte radi turistiku a prírodu, Island Mývatn vám ponúka mnoho možností na objavovanie. Môžete sa vydať na prechádzky po krásnych piesočnatých plážach, vyhľadávať rôzne druhy vtákov v okolí jazera a dokonca sa ísť kúpať do prírodných horúcich prameňov. Táto časť Islandu je tiež známa svojimi divokými živočíchmi a množstvom prírodných rezervácií, takže ak ste prírodovedec, budete tu mať veľa objavovania.

Island Mývatn je jedinečné miesto plné prírodných krás a neobvyklých scenérií. Jeho jazerá, termálne kúpaliská, krátery a sopky poskytujú nádherné zážitky pre každého návštevníka. Ak plánujete cestu na Island, nezabudnite zaradiť návštevu Mývatnu do svojho itinerára a získajte nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Island Mývatn


Island Mývatn – raj pre milovníkov prírody a oddychu

Island je známy svojou nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou, ktorá pôsobí relaxačne na každého návštevníka. Jedno z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je ostrov Mývatn. Tento ostrov je známy svojou jedinečnou krásou a pestrou faunou a flórou, čo ho robí ideálnym miestom pre milovníkov prírody a oddychu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Island Mývatn, nebudete sklamaní. Tento ostrov ponúka mnoho možností ubytovania pre rôzne typy návštevníkov. Či už hľadáte luxusné hotely, rodinné penzióny alebo malebné chatky, Mývatn má pre každého niečo.

Jedným z najznámejších a najluxusnejších hotelov na ostrove je Hotel Mývatn. Tento hotel sa nachádza priamo pri jazere Mývatn a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu. Svojím moderným dizajnom a prvotriednymi službami je ideálnym miestom pre tých, ktorí si želajú pobyt plný pohodlia a luxusu.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v blízkosti prírody, sú k dispozícii aj rôzne chatky a penzióny. Chatky pri Mývatn zvyčajne ponúkajú ubytovanie v súkromí, s vlastným vchodom a kuchynkou. Toto je ideálne pre tých, ktorí si radi sami pripravujú jedlá a plánujú stráviť väčšinu času v prírode.

Mývatn je tiež obľúbeným miestom pre kempovanie. V okolí jazera nájdete niekoľko kempovísk, kde môžete postaviť stan a stráviť nezabudnuteľnú noc pod hviezdami. Táto možnosť je cenovo veľmi výhodná a umožňuje vám prežiť autentický zážitok priamo v prírode.

Niektoré ubytovania v Mývatne ponúkajú aj rôzne wellness služby, ktoré vám pomôžu relaxovať a načerpať nové sily. Po dni strávenom objavovaním okolia si môžete dopriať masáž alebo sa zrelaxovať v saune.

Okolie ostrova Mývatn je plné prírodných zázrakov, ktoré musíte vidieť. Medzi najznámejšie atrakcie patrí geotermálny kúpalisko Mývatn Nature Baths, ktoré ponúka teplé pramene s blahodarným účinkom na telo a dušu. Na jazere môžete tiež vidieť mnoho vzácnych druhov vtákov, čo robí Mývatn ideálnym miestom pre ornitológov.

Ak máte radi históriu a kultúru, môžete navštíviť aj okolité historické miesta, ako napríklad starobylú horskú pevnosť Dettifoss alebo unikátny múzeum zvané The Myvatn Showcave. Tieto miesta vám priblížia históriu a kultúru Islandu.

Island Mývatn ponúka pre návštevníkov mnoho možností na ubytovanie a bez pochýb je to ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Prirodzená krása a jedinečná atmosféra tohto miesta vás zaujme a nechá vás s nevymazateľným dojmom. Ak sa chcete uniknúť každodennému ruchu a stráviť príjemný čas v prírode, Island Mývatn je miestom, kam by ste mali určite zavítať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky