Objavte lety za najlepšie ceny

Izrael Jeruzalem

Dovolenka Izrael Jeruzalem


Izrael je krajina s bohatou históriou, ktorá láka turistov z celého sveta. Keď hovoríme o Izraeli, jeden z najfascinujúcejších miest pre turistov je nepochybne Jeruzalem. Rozprestiera sa na pohorí v centre Izraela a je považované za náboženské a kultúrne srdce krajiny.

Jeruzalem je považovaný za jedno z najstarších miest na svete. Jeho teritória sú úzko späté s biblickou históriou, a to ako pre židovské muzeum, tak pre kresťanské kostoly. Jeruzalem je zároveň aj tretím najposvätejším mestom islámu, hneď po Mekke a Medine. Jeho význam sa teda nedá podceňovať.

Pre turistov je Jeruzalem skutočne bohatým zdrojom zážitkov. V meste nájdete množstvo náboženských miest, od ktorých sa až nebudete vedieť odtrhnúť. Jedným z takých je napríklad Klaňanie sa na Skalke (Dóm na Skalke), ktorý je jedným z najnavštevovanejších miest v Jeruzaleme a je považovaný za jedno z najsvätejších kresťanských miest na svete.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je zase vhodné navštíviť múzeum Izraelského národa alebo Jeruzalemský múzeum. Tieto múzeá vám ponúknu možnosť preniknúť do histórie a kultúry Izraela, rovnako ako pochopiť súčasný politický kontext.

Okrem toho Jeruzalem ponúka aj možnosť kulinárskeho dobrodružstva. V meste nájdete skutočný melange z rôznych kuchýň, ktoré sa miešajú v tomto zaujímavom prostredí. Rozmanitosť jedál ponúka také kuchyne, ako je talianska, marocká, arménska či grécka.

Najlepšie čas na návštevu Jeruzalema je v marci a v novembri, keď sú teploty ešte primerané a turistická sezóna sa ešte nezačala naplno. Ak sa plánujete vydať na prehliadku, najlepšie robiť tak počas rána alebo neskoro večer. Hneď ráno dostanete k dispozícii zásadné informácie a vďaka nim sa dokážete lepšie dopracovať k miestam, ktoré by ste nechceli prehliadnuť.

Vhodné pre ubytovanie sú hotely v Starom meste, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie, ale aj skromné hotely so základným zariadením. Mimo toho, pre tých, ktorí hľadajú zaujímavé zážitky, je v Jeruzaleme možné ubytovať sa aj v neobvyklých miestach, napríklad v kláštoroch.

V Jeruzaleme si každý nájde niečo pre seba. Je to strhujúce a zvláštne miesto, kde sa najvyššie hodnotí múdrosť a vedomosti založené na roky ovplyvnené minulosťou. Ak teda plánujete dovolenku v Izraeli, Jeruzalem je určite miestom, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Jeruzalem


Otázky a odpovede týkajúce sa Izraela a Jeruzalema:

1. Kde sa nachádza Izrael?
Odpoveď: Izrael sa nachádza na Blízkom východe, medzi Stredozemným morom a Jordánskym riekom.

2. Koľko ľudí žije v Izraeli?
Odpoveď: Podľa odhadov žije v Izraeli približne 9 miliónov obyvateľov.

3. Prečo je Jeruzalem taký dôležitý?
Odpoveď: Jeruzalem je dôležitý pre rôzne náboženské skupiny, pretože v ňom sa nachádzajú posvätné miesta pre židov, kresťanov a moslimov.

4. Kto kontroluje Jeruzalem?
Odpoveď: Jeruzalem je rozdelený medzi Izrael a Palestínu. Izrael kontroluje väčšiu časť mesta, zatiaľ čo Palestínska samospráva má kontrolu nad niektorými oblasťami.

5. Aké sú hlavné náboženstvá v Izraeli?
Odpoveď: Hlavnými náboženstvami v Izraeli sú judaizmus, kresťanstvo a islam.

6. Aké je hlavné hospodárstvo Izraela?
Odpoveď: Izrael má pokročilé a technologicky zamerané hospodárstvo. Je známy pre svoj vysoký podiel na výskume a vývoji a vývoz technológií.

7. Existuje izraelská armáda?
Odpoveď: Áno, Izrael má vlastnú armádu s povinným vojenským odvodom pre mužov a ženy.

8. Ako sa nazývajú židovské posvätné miesta v Jeruzaleme?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších židovských posvätných miest v Jeruzaleme sú Západná múr (alebo Múr nárekov), Klaňací vrch, a Domácnosť Kráľa Dávida.

9. Aké sú hlavné problémy medzi Izraelom a Palestínou?
Odpoveď: Hlavnými problémami sú územné spory, otázka kolonizácie a spory o kontrolu nad Jeruzalemom.

10. Ako sa nazýva hlavné letisko v Izraeli?
Odpoveď: Hlavné letisko v Izraeli sa volá Ben Gurionovo medzinárodné letisko.


Letenka Izrael Jeruzalem


Letenka do Izraela – do krajiny starodávnych koreňov a bohatých kultúrnych tradícií – je zážitkom, ktorý si zaslúži každý cestovateľ. Izrael leží na západnom pobreží Stredozemného mora a je obklopený arabskými štátmi. Turistickými šperkmi Izraela sú krajiny Jeruzalem a Tel Aviv.

Letenky do Izraela bývajú prívetivé pre každého turistu. Väčšinou si môžete zakúpiť letenku s prespitom od známych dopravcov ako napríklad Letisková spoločnosť Slovensko alebo Emirates. Cena letenky závisí od mnohých faktorov, napríklad: termínu, doby pobytu či dopravcu. Je však potrebné si overiť aktuálne informácie a ceny leteniek kedykoľvek pred nákupom.

Cestou do Izraela by ste nemali vynechať Jeho posvätné mesto Jeruzalem. Jeruzalem je dôležité miesto pre kresťanských, židovských a moslimských pútnikov. Mesto má bohatú históriu a bohatý kultúrny pozadie, ktorého súčasťou sú mnohé kresťanské chrámy, starodávne senáty a pamiatky.

Jeruzalem je okrem toho aj turistickým centrom Izraela a výlet do tohto mesta je neopakovateľným zážitkom. Kamenné ulice, živé trhy, rušné kaviarne a úzke uličky medzi starými budovami vyprávajú o všetkom, čo mesto a jeho kultúrne dedičstvo predstavujú.

Ďalším dôležitým mesta v krajine Izrael je Tel Aviv. Toto kozmopolitné mesto je pre svoj extravagantný životný štýl, jeho moderné a luxusné nákupné strediská a jeho bohatú kultúru obľúbené u mladých turistov z celého sveta. Večerné milenky si tu užijú nočný život na plno, pretože Tel Aviv je známa party metropolou.

Vyhľadávaná oblasť mestského luxusu je námestie Rothschild Square v centre Tel Avivu. Samotné námestie ponúka hodnoty pre náročných klientov, ale aj pre bežného turistu.

Okrem týchto dvoch miest ponúka Izrael aj mnohé prírodné krásy, ako napríklad Mŕtve more alebo púštnu krajinu ako v krajine Negev. Preto si zaobstarajte letenku do Izraela a jednoducho všetky tieto zážitky vyskúšajte. Určite nebudete ľutovať a budete musieť prísť do Izraela znova.


Ubytovanie Izrael Jeruzalem


Izrael, konkrétne jeho hlavné mesto Jeruzalem, je fascinujúcim miestom pre turistov z rôznych kútov sveta. Kultúrne a historické dedičstvo, náboženská dôležitosť a bohatá architektúra robia z tohto miesta veľmi obľúbený turistický cieľ. Keďže priláka veľké množstvo návštevníkov, je dôležité mať vedomie o možnostiach ubytovania v tomto jedinečnom meste.

V Jeruzaleme nájdeme širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rozpočtu a preferenciám každého turistu. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie s bohatými službami, je v Jeruzaleme dostupných mnoho luxusných hotelov. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti dôležitých miest ako napríklad Staré Mesto, kde sa nachádza chrám Základnej skaly alebo Múzeum Izraelská knižnica, čo umožňuje turistom pohodlný prístup k týmto atrakciám.

Pre tých, ktorí hľadajú menej nákladné možnosti, je v Jeruzaleme tiež dostupných niekoľko stredne veľkých a rodinných hotelov. Tieto hotely ponúkajú pohodlné a útulné ubytovanie s príjemnou atmosférou, čo umožňuje turistom pocítiť skutočnú pohostinnosť miestnych obyvateľov. Pri ubytovaní v týchto hoteloch majú turisti stále blízko dôležitým pamiatkam a kultúrnym miestam.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo úplne odlišné, sú v Jeruzaleme k dispozícii aj menšie penzióny a súkromné ubytovacie možnosti. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v historických častiach mesta a ponúkajú autentický zážitok z pobytu v Jeruzaleme. Mnohé z týchto penziónov sú rodinné podniky a ich majitelia sú ochotní pomôcť turistom s akýmkoľvek druhom informácií alebo radou.

Okrem tradičných foriem ubytovania je možné v Jeruzaleme nájsť aj moderné apartmány a ubytovacie zariadenia na prenájom. Táto možnosť je ideálna pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať väčšiu slobodu a viac priestoru počas svojho pobytu. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a poskytujú turistom možnosť žiť ako miestni.

Je však dôležité poznamenať, že najpopulárnejšie oblasti pre ubytovanie v Jeruzaleme sú často viac nákladné. Preto je odporúčané vyhľadávať ubytovacie možnosti s dostupným cenovým rozpočtom v blízkosti verejnej dopravy, čo umožní jednoduchý prístup k historickým pamiatkam aj ostatným turistickým atrakciám.

V Jeruzaleme je pre turistov dostupná široká paleta ubytovacích možností, či už preferujú luxusné hotely, stredný hotel, menšie penzióny alebo moderné apartmány. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, môžete sa tešiť na úžasný pobyt v tomto nádhernom a historickom meste. Ubytovanie vám poskytne ideálne miesto na oddych a relaxáciu po tom, čo ste objavili Staré Mesto, chrámy, múzeá a ďalšie zaujímavosti, ktoré Jeruzalem ponúka.


Počasie Izrael Jeruzalem


Izrael, presnejsie mesto Jeruzalem, sa nachádza na Blízkom východe a vyznačuje sa typickým stredomorským podnebím. Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené horami, ktoré obklopujú Jeruzalem a rozdelené na zimné a letné obdobie.

V zime, konkrétne od decembra do marca, je v Jeruzaleme chladnejšie a vlhkejšie počasie. Teploty sa pohybujú od 5 do 15 stupňov Celzia, pričom padá mierne množstvo zrážok. Občas môže prísť aj k zmrazkám. Väčšinou sú to krátkodobé obdobia s výnimkou niekoľkých dní, kedy môže byť snehová nadýchaná nádielka.

Naopak, letné mesiace - od júna do septembra - sú v Jeruzaleme horúce a suché. Teploty sa môžu pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia, pričom niekedy prerastú až do 40 stupňov. V suchom teplom letnom počasí sa zrážky vyskytujú len vzácne a zväčša sú to len krátkodobé búrky.

Na stredných nadmorských výškach a horských miestach v Izraeli môžete očakávať aj mierne rozdiely v teplote a zrážkovom úhrne. Napríklad v Jeruzaleme je vyššia nadmorská výška, a preto môže byť o niekoľko stupňov chladnejšie v porovnaní s pobrežím.

Práve toto zmiešané podnebie, obľubované najmä v zimnom období, robí z Jeruzalemu atraktívnu turistickú destináciu. Môžete si vychutnať chladrejší vzduch a krásne výhľady na okolité hory.

Celkovo je izraelské počasie v Jeruzaleme značne príjemné a relatívne stabilné počas väčšej časti roka. Málokedy sa vyskytujú extrémne podnebné podmienky, ktoré by ovplyvňovali vašu návštevu v tomto zaujímavom meste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky