Objavte lety za najlepšie ceny

Izrael Kfar Blum

Počasie Izrael Kfar Blum


Kfar Blum, mestečko na severovýchode Izraela, sa môže pochváliť viac-menej teplým počasím po celý rok. Podnebie v tejto oblasti je subtropické, suché a slnečné.

Letné mesiace sú v Kfar Blum horúce a suché. Teploty sa pohybujú medzi 29 a 32 stupňami Celzia a vzduch vlhčí až 70-80 percent. Toto počasie chráni mesto pred vysokou vlhkosťou, ktorá by bola bežná v typických tropických podnebiach. Na druhej strane, nočné teploty sú oveľa príjemnejšie, klesajú na 17-19 stupňov Celzia. Letné mesiace sú tiež zvyčajne obdobím minimálne zrážok. V stredných a východných oblastiach Izraela sú júl a august obvykle najsuchšie mesiace. Práve v týchto mesiacoch je teda vhodné používať zavlažovanie a záhrady udržiavať v čo najlepšom stave.

Zimné mesiace sú v tejto oblasti najmenej teplé, ale stále relatívne príjemné. Teploty sa pohybujú od 10 do 16 stupňov Celzia. Toto obdobie sa vyznačuje najmä vyššími zrážkami, ktoré sú najčastejšie v decembri až do marca. Kfar Blum sa nachádza v severnej oblasti Izraela, kde sú zrážky najvyššie a poveternostné podmienky najviac podobné Stredozemnému moru. Zimné mesiace tak môžu byť nádherným obdobím na prechádzky po okolí a obdivovanie krásnej prírody.

Jeseň a jar sú v Kfar Blum najpríjemnejšie obdobia. V týchto mesiacoch sa teploty vo väčšine prípadov pohybujú v rozmedzí od 17 do 23 stupňov Celzia. Vzduch je vlhčí kvôli zvýšeným zrážkam, ale stále nie príliš vlhký na to, aby si turisti mohli vychutnávať prekrásne výhľady a pamiatky mestského okolia.

Celkovo je v Kfar Blum počasie celkom priaznivé, takže nemusíte mať obavy a môžete sa tešiť na krásne dovolenky a zážitky v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Kfar Blum


Čo je Kfar Blum?

Kfar Blum je kibuc (komunita) nachádzajúca sa v severnom Izraeli, v údolí Horní Galilea.

Ako sa dostanem do Kfar Blum?

Najlepšie je použiť mestskú hromadnú dopravu alebo taxi. Kfar Blum je vzdialený približne 15 minút autom od mestečka Kirjat Šmona a 45 minút autom od mesta Haifa.

Aké aktivity a atrakcie sú v Kfar Blum?

V Kfar Blum je veľa možností pre rôzne aktivity. Môžete si vyskúšať rafting na rieke Jordán, prechádzky a turistiku v okolitých horách, návštevu kibucu a poznávanie ich spôsobu života, výlety na okolité farmy a vinice, návštevu botanickej záhrady a experimentálneho farmárstva, a tiež si užiť bazény a wellness služby v miestnom hoteli.

Kde je najbližšie letisko?

Najbližšie medzinárodné letisko je medzinárodné letisko Ben Gurion, nachádzajúce sa v Tel Avive. Je to asi dvojhodinová cesta autom od Kfar Blum.

Ktoré hotely sú v Kfar Blum?

V Kfar Blum sa nachádza hotel Pastoral, ktorý ponúka ubytovanie a rôzne služby pre svojich hostí.

Je potrebné pred príchodom rezervovať ubytovanie v Kfar Blum?

Je odporúčané si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste mali istotu, že máte miesto v hoteli alebo penzióne.

Má Kfar Blum reštaurácie a obchody?

V Kfar Blum sa nachádzajú niektoré obchody a reštaurácie, kde môžete objednať jedlá a zakúpiť si potrebné veci. Je však dôležité si overiť otváracie hodiny pred návštevou.

Aké je počasie v Kfar Blum?

V Kfar Blum je typické stredomorské podnebie s teplými letami a chladnými zimami. Letné teploty môžu dosahovať až 35°C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť až pod bod mrazu.

Aké iné miesta môžem navštíviť v blízkosti Kfar Blum?

V blízkosti Kfar Blum je niekoľko atrakcií a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi ne patria napríklad národný park Tel Hai, kde sa nachádza múzeum dedičstva Tel Hai, a mestečko Rosh Pina so svojimi historickými budovami a nákupnými uličkami.


Dovolenka Izrael Kfar Blum


Izrael je fascinujúca destinácia, plná histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Pokiaľ hľadáte miesto, kde stráviť dovolenku, Kfar Blum by mohol byť váš ideálny výber.

Kfar Blum je malá vodárenská obec, nachádzajúca sa v Severnom okrese v Izraeli. Táto obec ponúka skvelú kombináciu krásnej prírody, histórie a relaxácie. Obklopená horami a zelenými poliami je perfektným miestom pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť od ruchu veľkomesta a ponořiť sa do pokojného vidieckeho života.

Jednou z hlavných atrakcií Kfar Blum je jeho blízkosť k rieke Jordán. Môžete stráviť oddychový deň na brehu rieky, relaxovať pri jej plytčinách alebo si vychutnávať piknik s rodinou a priateľmi. Rieka Jordán je tiež ideálnym miestom na vodné aktivity, ako sú plávanie, kajakárstvo alebo rafting. Ak hľadáte niečo adrenalinovejšie, môžete sa zúčastniť adrenalínovo naplneného raftingu, ktorý vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok.

Okrem vodných aktivít môžete tiež stráviť čas objavovaním okolitých prírodných rezervácií a národných parkov. Napríklad blízka národná rezervácia Banias ponúka krásne pohľady na vodopády, tiež sa tu nachádza množstvo turistických a cyklistických trás. Okolité hory sú tiež skvelým miestom pre túry a lezenie.

Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Izraela, môžete navštíviť múzeum Kfar Blum, kde si môžete prezrieť rôzne exponáty súvisiace s históriou obce a tiež sa dozvedieť viac o živote miestnych obyvateľov. Môžete sa tiež vydať na výlety do blízkych histórických miest, ako je napríklad Svaté mesto Tzfat, mesto vo výškach Galileje, ktoré je známe svojimi umeleckými a duchovnými tradíciami.

Po celodennom objavovaní a aktívach si môžete oddýchnuť v niektorom z miestnych wellness centier, kde vám ponúknu masáže, sauny alebo bazény.

Kfar Blum je aj domovom rôznych festivalov a podujatí, ak by ste mali šťastie, môžete sa zúčastniť nejakého miestneho folklórneho festivalu alebo hudobného koncertu v prírode.

Ak hľadáte kombináciu krásnej prírody, histórie a kultúry, naplnenú aktivitami a relaxáciou, potom je dovolenka v Kfar Blum ideálnou voľbou. Okúpte sa v rieke Jordán, objavujte úchvatné prírodné scenérie a získajte hlbšie pochopenie histórie a kultúry Izraela - toto miesto vám ponúka všetko.


Ubytovanie Izrael Kfar Blum


Kfar Blum je malá dedinka nachádzajúca sa v severnej časti Izraela, v regióne Horní Galilea. Je obklopená nádhernou prírodou, zalesnenými kopcam a riekou Jordán, čo ju robí ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte ubytovanie v Kfar Blum, máte na výber niekoľko možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom.

Jednou z možností je ubytovanie v hoteli Kfar Blum, ktorý sa nachádza priamo v dedine. Tento hotel ponúka pohodlné izby s moderným vybavením a výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho máte možnosť využiť jeho mnohé zariadenia vrátane vonkajšieho bazéna, wellness centra, reštaurácie a posilovne.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnú atmosféru rodinného penziónu, je tu možnosť ubytovania v Kibuc Hotel Blum. Tento penzión ponúka útulné izby a príjemné spoločenské priestory. Súkromná pláž pri rieke Jordán je tiež prístupná len pár minút pešou chôdzou od penziónu.

Ak ste však viac do luxusu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z okolitých rezortov. Kfar Blum Field School Resort ponúka elegantné izby a apartmány s nadštandardným vybavením. Tento rezort je tiež ideálnym miestom pre aktívnych dovolenkárov, pretože ponúka rôzne športové činnosti vrátane raftingu, cyklistiky a turistiky.

Okrem komerčných ubytovacích možností je možnosť ubytovať sa aj v súkromných apartmánoch alebo chatach v dedine. Tieto ubytovacie možnosti vám umožnia preskúmať dedinu a okolitú prírodu vo vlastnom tempe a s pocitom úplného súkromia.

Nezávisle na tom, aké ubytovanie si vyberiete v Kfar Blum, môžete si byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná. Okrem oddychu v prírode vám táto destinácia tiež ponúka množstvo možností na aktívny odpočinok, vrátane turistiky, cyklistiky a vodných športov. Ak sa vám páči históriu a kultúra, môžete sa vybrať na výlety do blízkych historických miest, napríklad do mesta Tiberias.

Vychutnajte si krásu Izraela a pobyt v Kfar Blum, ktorý vám poskytne príležitosť na oddych a zážitky v jednom z najkrajších regiónov tejto krajiny.


Letenka Izrael Kfar Blum


Ak hľadáte exotický a nezvyčajný turistický cieľ, Izrael je skvelou voľbou. Táto malá krajina na Blízkom východe ponúka bohatú históriu, rôznorodú kultúru a nádhernú prírodu. A ak ste sa už rozhodli navštíviť Izrael, letenka do Kfar Blum je skvelou voľbou.

Kfar Blum je krásna dedina v severnom Izraeli, situovaná v údolí Huleh. Je obklopená zelenými poliami a malými rybníkmi. Nachádza sa blízko hraníc s Libanonom a vzhľadom k svojej polohe je to skvelé miesto na zažitie pokojnej krajiny a preskúmanie blízkeho okolia.

Ak uvažujete o letenke do Kfar Blum, môžete si byť istí, že vás čaká mnoho zaujímavých miest a aktivít. Napríklad, môžete navštíviť Agamon Hula, prírodnú rezerváciu, ktorá je známa svojou bohatou faunou a flórou. Môžete sa prechádzať po jej mnohých chodníkoch a pozorovať vzácne vtáky a iné zvieratá.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a adrenalínové zážitky, je tu možnosť vyskúšať si raftering v blízkom rieke Jordán alebo sa preplaviť kajakom. Tí, čo uprednostňujú pokojnejšie aktivity, môžu navštíviť miestne vinárstva a ochutnať miestne vína, ktoré sú v tejto oblasti veľmi populárne.

Večery v Kfar Blum sú preslávené vynikajúcou miestnou kuchyňou. Môžete si vychutnať tradičné izraelské jedlá, ako sú hummus, falafel, baklava a ďalšie gurmánske lahôdky. V dedine nájdete aj niekoľko príjemných kaviarní a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom dobrodružstiev.

Keďže letenka do Kfar Blum je do krajiny s dlhou históriou, nemôžete vynechať návštevu miestnych historických pamiatok. Napríklad, môžete sa vybrať na výlet do starobylého mesta Akko alebo navštíviť zvyšky rímskeho mestečka Caesarea Maritima.

Kfar Blum je miestom, kde sa tradícia stretáva so súčasnosťou. Môžete sa zúčastniť tradičného židovského festivalu alebo si vychutnať modernú hudbu a tanec v miestnom klube. Bez ohľadu na vaše záujmy a zážitky, môžete si byť istí, že po návrate z Kfar Blum si budete pamätať nezabudnuteľné chvíle.

Ak teda hľadáte exotický turistický cieľ plný prírodných krás, histórie a kultúry, letenka do Kfar Blum je skvelou voľbou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete preskúmať prírodné scenérie alebo sa ponoriť do miestnej kultúry a kuchyne, určite nebudete sklamaní. Letecké spojenie do Kfar Blum vás privíta s otvorenou náručou a ponúkne vám nepoznané zážitky v jednom z najkrajších kútov Izraela.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky