Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Beppu

Dovolenka Japonsko Beppu


Ak sa chystáte na dovolenku do Japonska, určite sa nezabudnite začínať návštevou mesta Beppu. To je jedno z najkrajších miest v krajine a je známe svojimi prírodnými teplými prameňmi a termálnymi kúpeľmi.

Beppu sa nachádza na ostrove Kjúšú a je jedným z najznámejších termálnych kúpeľných miest v celej Japonsku. Mestská oblasť má vyše milióna obyvateľov, čo ho robí jedným z najväčších miest na ostrove Kjúšú.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa turisti radi vyberajú do Beppu, sú jeho prírodné horúce pramene. Mesto je domovom mnohých termálnych kúpeľov a kúpeľných domov, kde si môžete vychutnať prírodné minerálne kúpele. Beppu má najväčšiu koncentráciu termálnych prameňov na svete, s niekoľkými desiatkami prameňov roztrúsených po celej oblasti.

Okrem termálnych kúpeľov môžete v Beppu zažiť aj niekoľko ďalších zážitkov. Mesto je známe svojimi jedinečnými sopečnými aktivitami, ako sú sopečné piesčité kúpele a sopečné plyny, ktoré sa tlačia na povrch. Patria sem aj návštevy sopečných kráterov a výlety na sopku Aso-san, ktorá je jedným z najväčších aktívnych sopiek na svete. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko krásnych parkov, ako je napríklad Takasakiyama Monkey Park, kde môžete sledovať divoké opice vo svojom prirodzenom prostredí.

Mesto Beppu je tiež známe svojimi trhmi a obchodmi. V centre mesta nájdete bazár, kde si môžete zakúpiť tradičné japonské suveníry, ako napríklad keramiku, textilné výrobky alebo tradičné oblečenie. Okrem toho tu budete mať ďalšie možnosti na nákupy vo veľkých obchodných centrách, kde nájdete rôzne značky a módne butiky.

Japonsko je tiež známe svojou jedlou kultúrou a v Beppu si určite vychutnáte niektoré z najlepších japonských jedál. Mesto je známe svojou jedinečnou kuchyňou, ktorá je založená na čerstvých miestnych ingredienciách. Môžete sa tešiť na tradičné pokrmy ako sushi, ramen, tempura a iné japonské špeciality.

Beppu je skutočne jedinečné miesto, kde si môžete oddýchnuť v termálnych kúpeľoch, objavovať sopečné aktivity a vychutnávať si japonskú kuchyňu. Ak si plánujete dovolenku v Japonsku, nevynechajte toto nádherné mesto. Určite nebudete sklamaní!


Letenka Japonsko Beppu


Letenka do Beppu v Japonsku je jasným signálom, že sa chystáte na malú dovolenku s nádychom dobrodružstva. Beppu sa nachádza na juhu Japonska na ostrove Kyushu a je dobre známe svojimi horúcimi prameňmi a lázniami. Ak hľadáte miesto na relaxáciu a upokojenie, Beppu je pre vás ideálna destinácia.

Hľadanie letenky do Beppu si vyžaduje určitú experimentálnosť a maximálne využívanie funkcií, ktoré ponúka internet. Je potrebné si uvedomiť, že Beppu nie je svetoznáma turistická destinácia, preto ceny leteniek do Beppu nie sú také nízke, ako na iné miesta.

Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety do fukuoka a odtiaľ je možné sa spúšťať do Beppu alebo si môžete kúpiť letenky priamo do letiska Oita, ktoré sa nachádza v blízkosti Beppu. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od leteckej spoločnosti a času, kedy si letenku kupujete.

Keď pristanete v Beppu, môžete si užiť lázeňské miesta, ako sú onsen a sento, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Vo väčšine z nich nájdete minerálne pramene s horúcou vodou, ktoré sú obľúbené medzi domácimi aj zahraničnými turistami. V Beppu si môžete zarezervovať izbu v tradičnej japonskej ryokne, kde môžete zažiť kultúru a životný štýl miestnych obyvateľov.

Okrem lázeňských zážitkov môžete v Beppu navštíviť aj múzeá, ako napríklad múzeum súčasného umenia Beppu, ktoré má veľkú zbierku diel miestnych umelcov. Môžete tiež navštíviť Hells of Beppu, ktorá je súborom osmi pekelných jazier. Tieto jazerá sú veľmi horúce a majú rôzne farby a tvar.

V Beppu sa nachádza aj jedna z najstarších šhrinov v Japonsku, Kengun-jinja, ktorá patrí medzi Národné kultúrne poklady Japonska. Šhrinu je venovaná dlhá história a legendy o jej založení siahajú do obdobia 8. storočia. Okrem toho sa v Beppu nachádza aj Beppu Ropeway, ktorý vám umožní vidieť nádherné výhľady na mesto a na Ryūhno-ji, ktorý je obľúbenou destináciou pre horolezcov.

Letenka do Beppu je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá niečo nové a zároveň uvoľňujúce. Okrem toho, Beppu ponúka bohatú kultúru a históriu a je skvelým miestom pre každého, kto chce vidieť druhú stranu Japonska. Ak hľadáte niečo originálne, letenka do Beppu by mala byť na vašom zozname.


Počasie Japonsko Beppu


Beppu, známe tiež ako "Mesto horúcich prameňov", je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku. Toto mesto, nachádzajúce sa na juhu ostrova Kjúšú, pripúšťa návštevníkov k relaxácii v jeho termálnych prameňoch a ponúka tiež jedinečnú prírodnú scenériu. Vo fokuse tohto článku bude japonské počasie v Beppu.

Beppu má subtropické podnebie s teplými letami a jemnými zimami. Leží v tajfúnovej zóne, čo znamená, že môže byť neustále vystavené silným búrkam a zvýšenej zrážkovej činnosti počas letnej sezóny. Zrážky v Beppu sú hojné, s oblasťou dosahujúcou ročný priemer viac ako 2 000 mm. Väčšina tejto zrážkovej aktivity sa vyskytuje od júna do septembra, kedy je obdobie dažďov.

Leto v Beppu je horúce a vlhké, s priemernými teplotami pohybujúcimi sa okolo 30 °C až 35 °C. Tieto teploty sú uvoľnené horúcimi prameňmi, ktoré ladia s atmosférou a pridávajú miestnym výletom do termálnych kúpeľov ešte viac potešenia. Mnohí ľudia z ülejších častí Japonska prichádzajú do Beppu na dovolenky práve kvôli svojmu teplému počasiu a liečivým vlastnostiam termálnych kúpeľov.

Jeseň v Beppu je miernou a príjemnou sezónou. Teploty sa pohybujú medzi 20 °C a 25 °C, pričom teplota vody v termálnych prameňoch zostáva vysoká, aby udržala svoju popularitu. Jeseň je tiež obdobím, keď je mesto pokryté farebnými listami, ktoré pritiahnu obrovské množstvo fotografov a milovníkov prírody z celej krajiny.

Zima v Beppu je mierna, ale prekvapivo chladná pre japonské štandardy. Teploty sa môžu pohybovať od 5 °C do 15 °C, s niekoľkými dňami s teplotami tesne nad bodom mrazu. Aj keď sneženie nie je také časté ako v iných častiach Japonska, môže sa stať, že vidíte niekoľko snehových vločiek v Beppu. Zimné mesiace sú obdobím s miestnymi špecifickými podujatiami a festiválmi, ako je napríklad "Beppu Onsen Matsuri", ktorý oslavuje zázraky horúcich prameňov v mrazivých podmienkach.

Jar prichádza do Beppu s miernymi teplotami a sviežim vzduchom. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 20°C, pričom rastlinstvo, ako napríklad sakury (cherry kvety), rozkvitá a dochádza k prebudeniu prírody. Beppu v jarnej sezóne ponúka nádherné scenérie, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Vzhľadom na to, že Beppu je známe po celý rok pre svoje horúce pramene, hoci je sezónne ovplyvnené, môžete ho navštíviť kedykoľvek počas roka. Samozrejme, ak preferujete teplejšie počasie a želáte si plážové zážitky, leto je najlepšou sezónou. Naopak, ak máte radi miernejšie počasie a chcete zažiť farebné listy alebo miernejší vetrný západ na pláži, jeseň a jar sú ideálne ročné obdobia. Akonáhle si zabezpečíte termálny kúpeľ a ochutnáte svetoznáme japonské onsen, návšteva Beppu bude nezabudnuteľným zážitkom a jedinečnou príležitosťou pre relaxáciu a radovanie sa z japonského počasia, nech je akékoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Beppu


1. Ako sa dostanem do Beppu z Tokia?
Odpoveď: Najlepšie je letieť z Tokia do letiska Oita, a potom cestovať vlakom alebo autobusom do Beppu.

2. Ako dlho trvá cesta do Beppu z letiska Oita?
Odpoveď: Cesta trvá približne 40-50 minút vlakom alebo autobusom.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svoje horúce pramene a onseny, ako aj jeho Jigoku alebo pekelné jazierka. Turisti si radi prejdú aj záhradou Rokko, vyskúšajú si špeciálne jedlo Bungo a navštívujú zábavné parky ako napríklad African Safari.

4. Ako môžem zarezervovať ubytovanie v Beppu?
Odpoveď: Svetovo známe úložisko ako Booking.com, Hostelworld, Expedia atď. ponúkajú možnosť rezervácie ubytovania v Beppu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Beppu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú jeseň a zima, keďže teploty sú príjemné a vidnosť výrazne lepšia.

6. Môžem si kúpiť Suica alebo Pasmo karty v Beppu?
Odpoveď:Áno, Pasmo a Suica karty sú k dispozícii aj v Beppu.

7. Aké je miestne jedlo v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svojé Bungo jedlo, ktoré zahŕňa rôzne druhy ryže, mäso a zeleninu. Turisti nemôžu vynechať tiež miestne rybie trhy, kde ponúkajú svieže korenie z morí.

8. Koľko dní by som mal zahrnúť do mojej cesty do Beppu?
Odpoveď: Odporúčame zahrnúť do tvojej cesty do Beppu aspoň dva až tri dni, aby ste mohli plne využiť všetky atrakcie.

9. Je Beppu turisticky preplnené?
Odpoveď: Nie, Beppu nie je tak preplnený ako niektoré iné japonské destinácie, ale v letných mesiacoch sa môže zvýšiť počet turistov.

10. Dajú sa v Beppu platiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Beppu akceptujú kreditné a debetné karty, ale v mnohých menších obchodoch a reštauráciách môže byť lepšie mať hotovosť.


Ubytovanie Japonsko Beppu


Japonsko je v poslednej dobe stále populárnejším cieľom turistov. Jeho okúzľujúca kultúra, histórie a architektúra, ale aj krajina a prírodné krásy pritiahnu množstvo ľudí z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie je Beppu – pohodové mesto, ktoré je známe pre svoje termálne pramene.

Beppu je malé mesto na juhu Japonska, ktoré sa nachádza na brehu mora. Je to jedno z najväčších a najkvalitnejších centier termálneho liečenia na svete s viac ako 2 000 termálnymi prameňmi. Preto je to ideálne miesto na relax a uvoľnenie sa po dni strávenom objavovaním krajiny.

Beppu ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi sústreďujúcimi sa na termálne kúpele, alebo si môžete rezervovať hotel s priamym prístupom k nektorému z vodných prameňov.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka autentický japonský zážitok, radšej sa zamerajte na ryokany. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré sa nachádzajú v kľudných, prírodných prostrediach. V Beppu si môžete vychutnať pobyt v ryokane s miestnou kuchyňou a so možnosťou relaxácie v kúpeľoch.

V Beppu sú tiež k dispozícii cenovo dostupné možnosti ubytovania v hosteli a penzióne. Tieto ubytovania sú najvhodnejšie pre nezávislých cestovateľov a turistov, ktorí cestujú na rozpočte.

Ak sa chystáte navštíviť Beppu, najlepšie je si ubytovanie rezervovať vopred. Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť jeho umiestnenie vzhľadom na to, čo sa chystáte vo meste robiť. Umiestnenie ubytovania v blízkosti termálnych prameňov, ako aj miestnej dopravy, môže ušetriť mnoho času a energie.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V každom prípade môžete bez obáv rešpektovať miestne zvyky a kultúru, a prejsť sa po okolí a príjemne si oddýchnuť v tomto krásnom kúte Japonska. Ak sa vás Beppu zaujalo, vyberte si vhodné ubytovanie a príďte odpočinuť a načerpať nové sily.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky