Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Ise

Ubytovanie Japonsko Ise


Ise, Japonsko je mesto, ktoré má dlhú históriu a je známe ako sväté mesto, ktoré má vplyv na náboženstvo Shintō. Toto mesto je považované za duchovné hlavné mesto Japonska a je domovom niektorých najposvätnejších svätýň v krajine. Z tohto dôvodu, turisti vrátane pútnikov, sa často snažia nájsť ubytovanie v Ise.

Najviac populárna oblasť pre turistov v Ise je Okage Yokocho. Táto oblasť je plná tradičných japonských domov, kde môžete nájsť ubytovanie, ktoré je typické pre staré Japonsko. Okage Yokocho tiež ponúka rôzne krásne tradičné japonské retaurácie (Izakaya a soba), ktoré sú skvelé pre tých, ktorí si chcú vychutnať japonskú kuchyňu.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Ise sú izby prístupné pre návštevníkov v niektorých chrámoch a svätyňách. Tieto izby sú zvyčajne jednoduchšie a cestovatelia musia rešpektovať krátku večernú meditáciu, ktorá sa koná v svätyniach a chrámoch. Ak sa rozhodnete zostať v týchto prístupných izbách, budete mať možnosť bližšie sa zapojiť do tradičnej japonskej kultúry.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu komfortnejšie, existuje v Ise niekoľko luxusných hotelov. Tieto hotely sú zvyčajne drahšie, ale poskytujú hostiteľom vynikajúce vybavenie a výhody, ako je napríklad spa, záhrady a konferenčné miestnosti. Výhodou pobytu v hoteloch je, že ponúkajú medicínsku službu, ktorá by mohla byť dôležitá pre pútnikov, ktorí prichádzajú do Ise.

Mestský autobus a vlak sú hlavné spôsoby dopravy v Ise. Konexie s veľkými mestami ako Tokio a Osaka sú miernym vzdialenostiam pre cestovanie po celej v krajine. Je vhodné nájsť hotel v blízkosti zastávky autobusu a vlaku.

V súhrne, Ise je krásne miesto s veľkými tradičnými japonskými reštauráciami, hotely a chrámy. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, Ise má mnoho možností, ktoré sa zameriavajú na jednoduchosť a tradičnú kultúru, ale aj na luxusné hotely. V každom prípade, Ise je určite miesto, kde by si každý turista mohol užiť svoju dovolenku a pocítiť duchovnú útechu.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Ise


Otázka: Kde sa nachádza Ise v Japonsku?
Odpoveď: Ise sa nachádza na juhovýchode Honšú, najväčšej japonskej ostrove, v prefektúre Mie.

Otázka: Čo je Ise Jingu?
Odpoveď: Ise Jingu je jedno z najdôležitejších svätých miest Šintoizmu v Japonsku a považuje sa za domov bohov Amaterasu-Omikami a Tojama-no-Kami.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Ise?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Ise je Ise Jingu, ale existuje aj mnoho iných miest na návštevu ako napríklad: miestne rybníky, japonské záhrady, kúpele a tradičné japonské budovy.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Ise?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Ise je na jar alebo na jeseň. Na jar tam môžete vidieť kvitnúce stromy sakury a na jeseň farebné listy.

Otázka: Ako sa môžem dostať do Ise?
Odpoveď: Do Ise sa môžete dostať vlakom z miest ako Tokio, Osaka a Nara. Existuje aj autobusová a lacnejšia možnosť ako je napríklad sezónna expresná loď z Tokija.

Otázka: Sú v Ise nejaké tradičné jedlá?
Odpoveď: Áno, Ise je známe pre svoje morské plody, pšenicu a rýžu. Tradičné jedlá zahŕňajú sashimi, suši, tempuru a udon.

Otázka: Je potrebné sa na návštevu Ise pripraviť nejako špeciálne?
Odpoveď: Ak chcete navštíviť Ise Jingu, mali by ste sa pripraviť na chôdzu a vysiľujúce úsilie, pretože sa nachádza v horách a musíte prejsť niekoľkými bránami pred tým, ako sa tam dostanete. Môžete tiež potrebovať minimálnu znalosť japonských kultúrnych zvyklostí aby ste sa tam mohli prístojne obliecť.


Počasie Japonsko Ise


Japonsko Ise je oblast nachádzajúca sa na juhu Japonska, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a kultúrou. Toto miesto ponúka jedinečné a zaujímavé počasie, ktoré sa mení počas jednotlivých ročných období.

Jar na japonskej Ise je obdobím, keď sa príroda prebúdza zo zimného spánku. Teploty začínajú stúpať a kvety začínajú kvitnúť. Jedným z najkrajších javov jarného počasia je sakura - kvitnúce čerešňové stromy. Čerešňové kvety sa objavujú vo veľkom množstve a predstavujú jedinečnú scenériu, ktorú Japonci oslavujú na piknikoch pod stromami. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 10-20 stupňov Celzia.

Leto na Ise prináša tropické teploty a vysokú vlhkosť. Letné mesiace sú veľmi horúce, s maximálnymi teplotami presahujúcimi 30 stupňov Celzia. Niektoré dni môžu byť extrémne teplé až do 35-40 stupňov Celzia. Obdobie monzúnov, ktoré sa na Ise vyskytuje od júna do septembra, prináša aj veľké množstvo zrážok. Letné obdobie je preto vhodné pre tých, ktorí majú radi teplo a tropickú atmosféru.

Jeseň je na Ise známa svojou nádhernou paletou farieb. Listy stromov sa menia na rôzne odtiene žltej, oranžovej a červenej farby. Toto obdobie sa nazýva kórjú a je jedným z vrcholových období turizmu. Teploty v tomto období sú príjemné, pohybujú sa medzi 15 až 25 stupňov Celzia.

Zima v Ise prináša chladné teploty aš 0-10 stupňov Celzia. Niektoré oblasti môžu mať dokonca aj sneh, čo je pre Japonsko veľmi neobvyklé. Zima je tiež obdobím, kedy sa konajú rôzne zimné festivaly a oslavy. Miestne termálne kúpele (onseny) sú tiež obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí chcú zahriať sa v chladnej zime.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie je veľmi nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Preto je dôležité mať rôzne vrstvy oblečenia a byť pripravený na rôzne podmienky. Ak plánujete navštíviť Japonsko Ise, odporúča sa sa pozrieť na predpovede počasia a zabezpečiť si vhodné oblečenie pre príslušné obdobie.

Celkovo, Japonsko Ise ponúka pestrú škálu počasí počas celého roka. Nech už plánujete navštíviť kvitnúce jarné sakury alebo užiť si letné slnko na pláži, vyberiete si správne obdobie na základe svojich preferencií a záujmov. Nech už sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť, iste si užijete nádhernú prírodu a fascinujúcu kultúru Japonska Ise.


Letenka Japonsko Ise


Letenka do japonského města Ise je nápadem pro všechny, kdo chtějí zažít krásy japonské kultury a tradic. Město Ise se nachází v prefektuře Mie, na jihovýchodě Japonska. Je známo jako důležité náboženské místo a domov svatyně Ise Jingu, nejposvátnějšího místa v šintoistické víře.

Ise Jingu je složeno ze dvou hlavních svatyní, z nichž Kaikan je věnována bohyni slunce Amaterasu, a Naiku je věnována bohyni plodnosti a úrody Toyouke. Svým způsobem je to Japonský Vatikán, který každý rok navštíví miliony lidí z celého světa.

Když si zarezervujete letenku do Ise, nejprve navštivte svatyně, kde můžete pozorovat tradiční japonskou architekturu a kulturu. Ise Jingu má také obrovský význam pro japonskou zemědělskou oblast, neboť svatyně patří k největším vlastníkům orné půdy v Japonsku. Svatyně jsou chráněny téměř 2 000 ha lesů, které poskytují potravu a úkryt pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Pokud máte rádi japonskou kuchyni, also byste si neměli nechat ujít návštěvu trhů s rybami v městě Toba, kde si můžete užít místní speciality z čerstvě ulovených ryb a mořských plodů. Toba také poskytuje výchozí místo pro výlety na ostrovem s diversifikovanou faunou, kde můžete pozorovat delfíny, krokodýly a ptáky.

Pokud chcete zažít něco neobvyklého, vydajte se do největšího safari parku v Asii, jen 30 minut jízdy od Ise. Když si zarezervujete letenku do Ise, můžete také navštívit město Kumano, známé pro památky UNESCO a krásnou přírodu.

Celkově by návštěva Ise mohla být jedním z vrcholů vaší návštěvy Japonska. Před tím, než si zarezervujete letenku, si ale určitě zkontrolujte doporučené cesty, aby vaše zkušenost byla co nejlepší.

Nabízíme také komplexní platformu pro rezervace letenek, ubytování, transferů a zájezdů do Japonska a dalších zemí v Asii. Zkontaktujte nás pro více informací a plánování vaší cesty.


Dovolenka Japonsko Ise


Dovolenka v Japonsku je pre mnohých snom a cestovateľským pútnikom ponúka nezabudnuteľný zážitok. Okrem klasických turistických destinácií ako Tokio či Kjóto sa dá v krajine stúpajúceho slnka nájsť množstvo skrytých klenotov, ktoré stoja za to vidieť. Jedným z takýchto miest je Ise.

Ise leží v japonskej provincii Mie a je považované za jeden z najdôležitejších náboženských a kultúrnych centier Japonska. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Ise ponúka iba jedinú atrakciu - svätyňu Ise Jingu, ale ide o miesto, ktoré má omnoho viac ponúknuť.

Koľko dní si na dovolenke v Ise vybrať?

Ak chcete okúsit krásy Ise, odporúčame si naplánovať minimálne 2-3 dni. Mesto má bohatú históriu, kultúrne dedičstvo a množstvo zaujímavých aktivít. Ak plánujete navštíviť Ise Jingu, odporúčame si pripraviť sa na trochu náročnejší výlet, ktorý si môžete jednoducho naplánovať na jeden celý deň.

Pozrite si tiež:

Kam sa vybrať na dovolenku v Japonsku?

Ise Jingu

Ise Jingu je najdôležitejšou svätyňou japonského šintoizmu a každý rok ju navštívia milióny pútnikov. Svätyňa je zasvätená bohyni Amaterasu, zakladajúcej kráľovskej rodiny. Ise Jingu pozostáva z dvoch hlavných svätýň, Kotai Jingu a Naiku. Kotai Jingu je staršia a na vstup je prístupná iba do určitej vzdialenosti. Naiku je novšia a jej návšteva je možná po celý rok.

Vstup na Ise Jingu je vo všeobecnosti bezplatný, ale niektoré miesta majú poplatok. Je dôležité si uvedomiť, že návšteva svätyne je viac ako len turistická zastávka. Japonci túto svätú púť zvyknú absolvovať aspoň raz v živote a k nim sa pristupuje s rešpektom a pokorou. Bude preto potrebné pri vstupe do svätyne uctivo sa správať a dodržiavať miestne zvyky a tradície.

Ďalšie miesta v Ise

Mimo Ise Jingu nájdete v Ise ešte mnoho ďalších zaujímavých miest. Môžete navštíviť Ise Ninja Muzeum, ktoré ponúka stálu výstavu a aj predstavenia historických japonských bojových umení. Okrem toho je tu aj park s japonskými záhradami Yoshikien, ktorý je otvorený počas celého roka. Milovníci tradicionálneho japonského domu si môžu poobzerať japonské domy, Sengû Shiki, ktoré boli vybudované na Ise Jingu v roku 1909.

V Ise sú tiež populárne kultúrne akcie, ako napríklad Ise-wan Grand Festival, ktorý sa koná v novembri a aj tu si môžete užiť tradičné japonské jedlo a jesenné scenérie.

Je tu ešte niečo iné?

Pre mnohých je Ise viac než len náboženské centrum. Nachádza sa v úchvatnom prírodnom prostredí, ktoré ponúka mnoho možností pre turistiku a outdoorové aktivity. Môžete absolvovať túry po hrebeni hor Ise-Shima alebo k vodopádu Kanbayashi Falls. Ďalšou atrakciou je morský park Toba, kde sa môžete pozrieť na zaujímavé morské živočíchy, ako aj na predstavenia delfínov a kytíc.

Nakoniec sa v Ise určite nesmiete nechať ujsť nákupné centrá, ktoré ponúkajú tradičné japonské remeslá, ako aj moderné obchody. Môžete sa pokochať umením japonských keramikárov, maľby a podobne.

Ise je teda jednoznačne miesto, ktoré by ste pri plánovaní svojej cesty do Japonska nemali vynechať. Jeho historický význam, kultúrne dedičstvo a nádherné prírodné prostredie ponúkajú návštevníkovi široké spektrum zážitkov a zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky