Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Kanazawa

Počasie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedným z najkrajších miest v Japonsku. Nachádza sa na západnom pobreží Honšúa a je hlavným mestom prefektúry Ishikawa. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, ako aj svojou nádhernou prírodou. Keď plánujete návštevu Kanazawy, je dôležité mať na pamäti aj miestne počasie.

Kanazawa má oceánske podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Počas celého roka je v Kanazawe vysoká vlhkosť vzduchu, čo vytvára trochu vlhčie prostredie. Zimy sú chladné a suché, s teplotami klesajúcimi približne na -3°C. Aj keď sneh nie je taký častý ako v niektorých iných častiach Japonska, stále môžete očakávať mierne snehové pokrytie. Je dôležité sa dobre obliecť a pripraviť sa na studené počasie, ak navštevujete Kanazawu počas zimy.

Jarné obdobie (marec až máj) je najkrajším časom v Kanazawe. Teploty sa zvyšujú na približne 10°C v marci a dosahujú približne 20°C v máji. Jarné kvety, ako napríklad čerešňový kvet a zlatý kvet, kvitnú a vytvárajú ohromujúce scenérie, ktoré prilákajú mnoho turistov. Toto obdobie je veľmi rušné, pretože Kanazawa je známa svojimi krásnymi záhradami a miestami na prechádzky, ktoré sa stávajú dokonalými miestami pre obdivovanie kvitnúcej prírody.

Letá v Kanazawe sú horúce a vlhké so sezonálnymi dážďami. Teploty môžu stúpať na 30°C a vyššie, a preto je dôležité mať so sebou chladivé oblečenie a dostatok vody na hydratáciu. Aj keď letá môžu byť horúce, môžete si vychutnať návštevu miestnych záhrad a chrámov, ktoré sú často obklopené zelenou prírodou, čo zabezpečuje príjemnú atmosféru.

Jesenné obdobie (september až november) je ďalším obdobím, kedy je Kanazawa nádherná. Teploty sa postupne znižujú po horúcom lete a dosahujú približne 20°C až 10°C. Listnaté stromy menia farby na odtiene červenej, oranžovej a žltej, čo vytvára úžasný scenár. Keďže Kanazawa má množstvo parkov a záhrad, môžete využiť túto príležitosť na prechádzku a vychutnanie si nádherného jesenného počasia.

Celkovo je Kanazawa jedným z najlákavejších miest v Japonsku s rôznymi počasím v rôznych ročných obdobiach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a scenérie, ktoré mesto ponúka. Dôležité je však mať na pamäti aktuálne počasie a prispôsobiť sa oblečením a vybavením na danú sezónu, aby sa vaša návšteva stala skutočne nezabudnuteľnou.


Ubytovanie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Japonsku. Toto historické mesto, známe aj ako „malé Kyóto“, je domovom množstva tradičných japonských čajových izieb, historických svätyň a chrámov, ktoré poskytujú úžasné pohľady na záhrady a zlatý vodopád.

Ak hľadáte ubytovanie v Kanazawe, máte na výber medzi rôznymi možnosťami. Mesto ponúka širokú paletu hotelov, hostincov, ryokanov a minshukov (tradičných japonských ubytovacích zariadení).

Jeden z najpopulárnejších spôsobov ubytovania v Kanazawe je v ryokane. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré majú jedinečnú atmosféru a ponúkajú autentický zážitok zo života v Japonsku. V týchto ryokanoch nájdete pohodlné tatami matrace na zemi a tradícii odpovedajúce zariadenie izby. Niektoré z najprestížnejších ryokanov v Kanazawe sú Hakuichi, Yuzuya Ryokan a Kanazawa Chaya.

Ak preferujete moderné hotely, Kanazawa nechýbajú ani luxusné reťazce ako Hotel Nikko Kanazawa, ANA Crowne Plaza Kanazawa a Hotel MyStays Premier Kanazawa. Tieto hotely poskytujú komfortné izby a široké spektrum služieb, vrátane reštaurácií, bazénov a fitnescentier.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je ideálnou voľbou ubytovanie v hostinci alebo minshuke. Hostince sú zvyčajne lacnejšou variantou a ponúkajú základné zariadenie, často s možnosťou zdieľaných zariadení ako spoločné sprchy a toalety. Minshuky sú podobné hostincom, ale sú prevádzkované rodinami a poskytujú príležitosť interagovať s miestnymi hostiteľmi.

Ak chcete zažiť Kanazawu omnoho osobnejšie, môžete sa rozhodnúť aj pre ryokan alebo minshuku s výhľadom na známy zlatý vodopád (Ryùseizan Zenigata). Tento vodopád má tvar čínskeho znaku „Zenigata“ (福) - šťastie - a návštevníci sa sem hrnú pre šancu získať šťastie a bohatstvo.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, Kanazawa je bezpochyby jedným zo skvostov Japonska. Jeho krásna kombinácia tradičnej kultúry a moderných vplyvov ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a ubytovanie je jedným z hľadísk, ktoré v tomto prípade nechcete podceňovať.


Letenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je kraj, ktorý láka milióny turistov z celého sveta svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a jedinečnými pamiatkami. Medzi jedno z najzaujímavejších miest v Japonsku patria hlavné mestá Tokio, Kjóto a Osaku. Avšak existujú aj skryté poklady, ktoré stoja za návštevu, a jedným z nich je mesto Kanazawa.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kanazawu, ideálne je zvoliť leteckú dopravu, ktorá je rýchla a pohodlná. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu. Napríklad Japonské spoločnosti All Nippon Airways (ANA) či Japan Airlines (JAL) často poskytujú lety zo Severnej Ameriky alebo Európy do Tokia, a odtiaľ môžete využiť vnútroštátny let do Kanazawy.

Po prílete do Kanazawy si určite nezabudnite rezervovať dostatočný čas na výlety po tejto fascinujúcej destinácii. Mesto sa nachádza na severe Japonska a je známe svojou bohatou históriou a zachovalými tradíciami.

Jedným z najväčších lákadiel Kanazawy je jeho zámok, známy ako Kanazawa-jó. Tento impozantný hrad bol postavený v 16. storočí a ponúka návštevníkom nádherný pohľad na okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Kenrokuen záhrady, ktoré patria k najkrajším záhradám v Japonsku. Tieto záhrady sú veľmi obľúbené predovšetkým v období cherry blossoms, keď stromy kvitnú a celý priestor je prenádherný.

Kanazawa má tiež bohatú umeleckú scénu. Mestská časť Higashi-Chayagai je známa svojimi tradičnými čajovnami, ktoré sú umiestnené v zachovalých historických budovách. Tu sa môžete načerpať atmosférou minulosti a skúsiť japonský zelený čaj.

Ak máte radi umelecké diela, určite navštívte aj 21st Century Museum of Contemporary Art, ktoré sa nachádza v centre mesta. Toto múzeum je považované za jedného z najvýznamnejších predstaviteľov moderného umenia v Japonsku. Zaujímavé je aj množstvo tradičných remeselníkov a galérií, kde si môžete zakúpiť originálne japonské výrobky ako sú keramika, lacné šperky alebo dokonca gejšské oblečenie.

V Kanazawe nájdete aj niekoľko chrámov a svätýň, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je Oyama jinja svätyn či Nishi Chaya District s historickými budovami a tradičnou atmosférou.

V Kanazawe sa tiež uskutočňujú rôzne festivaly a podujatia, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na japonskú kultúru a tradície. Napríklad festival Maratonu v Kanazawe alebo festivalu Hyakumangoku matsuri, ktoré sú obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami.

Na záver, Kanazawa je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest v Japonsku. Ak máte možnosť navštíviť túto destináciu, určite neváhajte. Zahrnuje bohatú históriu, krásne záhrady, múzeá, tradície a mnoho ďalších vecí, ktoré vás ohromia. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je zvážiť možnosť letenky a vychutnať si pohodlie a rýchlosť leteckej dopravy.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kanazawa


1. Ako sa dostanem do Kanazawy z Tokya?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je letieť z Tokya do letiska v Kanazawe. Existuje tiež vlakové spojenie, ale trvá to dlhšie a býva náročnejšie na organizáciu.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Kanazawe?
Odpoveď: Medzi najznámejšie atrakcie patrí starý hrad Kanazawa, Krásne zahrady Kenrokuen a moderné múzeum 21st Century.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Kanazawy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je počas jarnej alebo jesennej sezóny, kedy môžete obdivovať kvitnúce čerešne alebo farebné lístie.

4. Čo sú typické jedlá v Kanazawe?
Odpoveď: Kanazawa je známa pre svoje rybárske plody, najmä krewety a sushi z červeného írsku.

5. Aké je počasie v Kanazawe?
Odpoveď: Počasie v Kanazawe závisí od ročného obdobia, ale väčšinou je to mierna a vlhká klíma.

6. Koľko dní by som mal pobudnúť v Kanazawe?
Odpoveď: Záleží od toho, aké atrakcie plánujete obdivovať, ale zhruba tri dni by mohli byť dostatočné na to, aby ste videli to najlepšie z mesta.

7. Aké pamiatky v Kanazawe by som si nemal nechať ujsť?
Odpoveď: Starý hrad Kanazawa a Kenrokuen zahrady sú nevyhnutnou navštívením, tiež sa oplatí zájsť do moderného múzea 21st Century.

8. Mám okrem Kanazawy navštíviť aj nejaké iné miesta v Japonsku?
Odpoveď: V závislosti od toho, koľko času máte, môžete zvážiť návštevu miest ako Tokio, Kjóto alebo Hokkaido.


Dovolenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Japonska a hľadáte miesto mimo hlavných turistických trás, Kanazawa je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Kanazawa sa nachádza v údolí rieky Tedori v prefektúre Ishikawa a je známa svojimi tradičnými domami, záhradami a vodopádmi.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov je Kenrokuen, ktorý je jedným z najkrajších japonských záhrad. Záhrada má viac ako 8 hektárov a je plná kvetov, stromov a vodných prvkov, vrátane malej rybníka so žiabrami. Kenrokuen bola postavená v 17. storočí a dodnes sa zachováva v pôvodnom stave. Záhrada bola v roku 1985 vyhlásená za národný poklad Japonska a je jedným z najpotešujúcejších miest pre návštevníkov.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali vidieť, je Higashi Chayagai, štvrť s tradičnými čajovňami. Táto štvrť je plná starých budov a čajovník, kde si môžete pozrieť tradičné japonské kultúrne predstavenie a užiť si šálku čaju. Väčšina týchto domov je teraz zdobených umeleckými drevorezbami a sú plné histórie.

Ak ste zvedaví na tradičnú japonskú architektúru, navštívte Nagamachi Buke Yashiki, starobylú štvrť s tradičnými samurajskými domami. V týchto domoch nájdete mnoho artefaktov a artefaktov z obdobia samurajov. Tieto domy by ste nemali zabudnúť so svojou kamerou len tak prejsť.

Ak sa radi pozriete na umelecké diela, prejdite sa do 21. stoletia múzea a umenie. Toto múzeum, ktoré sa nachádza v samotnom srdci Kanazawy, má rozsiahlu zbierku umeleckých diel súčasných japonských umelcov, ako aj predmetov z obdobia Edo. Pre milovníkov umenia je toto múzeum skutočným rajom.

Ak hľadáte jedlo, Kanazawa má veľa miest na výber. Miaceptor se snaží umožnit hostům ochutnat z mnoha obvyklých a neobvyklých chodov. V Kanazawe môžete ochutnať jedlo krabov, menej slané a sladké ako jeho severnejší susedia. Môžete si vychutnať tradičnú polievku z rybiej základne a ďalšie špeciality. Pre milovníkov liehovej víne si môžete objednať ochutnávku saké.

Kanazawa je miestom, ktoré je s veľkou radosťou a hrdosťou podporované japonskou vládou, pretože ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu tradičnej kultúry a modernosti. Pokiaľ hľadáte miesto s bohatou kultúrou a relaxačnou atmosférou, Kanazawa by mala byť na vašom zozname návštev.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky