Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Otaru

Počasie Japonsko Otaru


Japonsko je krajina so zaujímavým počasím, kde sa dajú zažiť všetky ročné obdobia. V Otaru, ktoré sa nachádza severne od japonskej hlavného mesta Tokia, je to podobné. V tomto meste panuje morské klima s chladnými zimami a mierne teplými letami.

Zima v Otaru je veľmi chladná. Teploty klesajú až na -10 stupňov Celzia a sneh križuje mesto niekoľkokrát za mesiac. Zima sa v Otaru môže prejsť zimnou pochúťkou – domácimi sladkosťami a výborným ryžovým vínom – ale určite musíte byť na chlad pripravení.

Jarné počasie v Otaru je oveľa príjemnejšie, keďže teploty sú o niečo vyššie ako v zime. Otaru sa zaraďuje medzi jedno z najkrajších miest na svete na sledovanie sakúry, pretože v tomto období kvitne niekoľko tisíc ovocných stromov. V apríli a máji môžu turisti počkať na japonské kvety, ktoré prekrývajú miesto.

Letné počasie v Otaru je veľmi príjemné a teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Západy slnka pri mori v Otaru sú pre turistov ideálne na prechádzky a poznávanie miesta a japonskej kultúry. Letné obdobie tiež prichádza s množstvom festivalov a podujatí ako napríklad festival ohňov v Sappore, ktorý sa koná medzi júlom a augustom.

Jeseň v Otaru začína v septembri a končí sa v novembri. Toto obdobie je ideálne pre nenáročné turistické aktivity ako na prípravu sezóny jari. Teploty sú moderované, ale v tomto období je zvyčajne viac daždivých dní, čo môže byť nedostatkom pre plánovanie vonkajších aktivít.

Počasie v Japonsko Otaru závisí od ročného obdobia, v ktorom ste mesto navštívili. Ak máte radi zimu a sneh, Otaru bude pre vás ideálnym miestom pre útulné japonské zimné požitky. Ak ste však viac do jarných kvetov a teplého počasia, navštívte Otaru v apríli a máji. V každom prípade si Otaru ponúka množstvo pôvabných zážitkov pre turistov, ktoré sa dajú zažiť bez ohľadu na ročné obdobie.


Dovolenka Japonsko Otaru


Napísať článok o dovolenke v Japonsku v meste Otaru je náročná úloha, nakoľko tento kúsok krajiny ponúka neskutočné množstvo zážitkov a krásnych miest, ktoré by bolo škoda vynechať. Preto vám prinášame zväčša prehľadový článok s niekoľkými tipmi na to, čo si v Otaru nenechať ujsť.

Otaru je rybárske mesto v prefektúre Hokkaidó, ktoré leží na severe Japonska. Mesto má dlhú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia, keď sa stalo významným prístavom a centrom rybolovu. Dnes je Otaru známe predovšetkým svojou krásnou prístavnou časťou, romantickým atmosférou a malými uličkami, ktoré sú plné tradičných japonských obchodíkov.

Najväčšou atrakciou mesta je okrem nádherného prístavu aj miestny akvárium, ktoré je plné rozmanitých morských druhov. Nezabudnite sa tu však úprimne radi až do pretrvania tmy – predvečer je možnosť red véčierky líčiacej sa pravým japonským štýlom.

Ak ste milovníkmi jedinečných architektonických pamiatok, potom sa určite vyberte na prechádzku dolným mesta plnom symetrických budov a obchodíkov. Toto miesto je mimoriadne elegantné, pretože budovy tu netvoria moderné moderné stavebné hmoty, ale skutočné japonské štýly, či Ustredne zariadené záhradky v celom meste sú miestom plným krásnych kvetov a rias a tiež sú jedinými záhradami v Japonsku, ktoré si môžete užiť celoročne. A ak ste sa už nachádzate tam v sezone a Otaru, určite navštívte úžasný ľadový festival, ktorého výstavba sa vždy začína v decembri.

Po celý rok sú tu príležitosti pre ďalšie zážitky – napríklad tradičné cestoviny zo zvieracej kože alebo klasické japonské jedlo na rôznych miestach po meste. V okolí mesta je možné absolvovať túry po malebných horách, ktoré okolo mesta vystupujú, alebo zakúpiť miestne produkty na miestnom trhu. Ak vás zaujala história mesta alebo japonská kultúra všeobecne, navštevujte tradičné japonské domy, múzejoplné lákavými umiestnenia zo starodávnych dynastií a tiež chrámy, budovy aj katedrály súčasných umelcov a architektov. Túto nezabudnuteľnú dovolenku určite nevynechajte – čakajú na vás mnohé zážitky a zážitky, ktoré sa nevyhnutne stanú vašimi obľúbenými spomienkami.


Ubytovanie Japonsko Otaru


Japonsko je známe svojou nezvyčajnou kultúrou a historickými miestami. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinku, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu aj mesto Otaru, kde získate nezabudnuteľný zážitok z japonskej kultúry a tradícií. Pretože turizmus je v tomto meste veľmi populárny, existuje mnoho možností ubytovania. V tomto článku si preto predstavíme niekoľko možností ubytovania v meste Otaru.

1. Hotel Nord Otaru

Hotel Nord Otaru je jedným z tých hotelov, ktoré možno nájsť v blízkosti najznámejších miest v meste. Nachádza sa v dosahu Šikšin železničnej stanice, a teda ideálny pre tých, ktorí cestujú vlakom. Hotel ponúka klimatizované izby s vkusným nábytkom a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho hotel ponúka aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať japonské špeciality.

2. Kuramure

Kuramure je ďalším veľmi populárnym hotelom nachádzajúcim sa v blízkosti najznámejších miest v Otaru. Hotel ponúka izby s výhľadom na more a vlastnú reštauráciu, ktorá slúži japonské špeciality. Okrem toho ponúka hotel aj wellness centrum s vírivkou, saunou a masážnymi službami.

3. Guest House Otaru Tina's Inn

Ak ste na rozpočet, ale stále chcete získať zážitok z japonskej kultúry a tradícií, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli. Guest House Otaru Tina's Inn je jedným z prelomových hosteľov v Otaru. Hostel je veľmi dobre udržiavaný, čistý a ponúka pohodlné postele a kúpeľne. Okrem toho hostel ponúka aj spoločenskú miestnosť, kde sa môžete stretnúť s ostatnými hosťami a získať nových priateľov.

4. Otaru Asari Classe Hotel

Otaru Asari Classe Hotel sa nachádza v oblasti Asari Onsen a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú wellness zážitok. Hotel ponúka klimatizované izby s balkónom, ktoré sú okúzľujúcim výhľadom na more. Okrem toho hotel ponúka aj teplé pramene a vírivky, ktoré sú ideálne na relaxáciu po náročnom dni.

V závislosti od vášho rozpočtu a očakávaní si môžete vybrať jednu z týchto možností na ubytovanie. V Otaru je veľa možností, ako stráviť niekoľko dní a získať nezabudnuteľný zážitok z japonskej kultúry a tradícií. Nebojte sa teda zažiť nové a prenajať si izbu v niektorom z týchto hotelov alebo hostele. Je to určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Otaru


1. Aké je hlavné mesto Japonska?
Odpoveď: Tokio.

2. Aké je hlavné mesto Hokkaida, najsevernejšej japonskej ostrovnatke?
Odpoveď: Sapporo.

3. Kde sa nachádza Otaru?
Odpoveď: Otaru je mesto na severozápade Hokkaida v Japonsku.

4. Aké je typické japonské jedlo?
Odpoveď: Sushi alebo ramen sú typické japonské jedlá.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Otaru?
Odpoveď: Otaru Canal, Otaru Music Box Museum, Otaru Snow Light Path Festival.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Otaru?
Odpoveď: Zimné mesiace sú ideálne na návštevu Otaru, najmä počas Otaru Snow Light Path Festival.

7. Ako sa dostanem z Tokia do Otaru?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je letieť do Sappora (hlavného mesta Hokkaida) a odtiaľ pokračovať vlakom alebo autobusom do Otaru.

8. Aký je rozdiel medzi japonským a otaru dialektom?
Odpoveď: Otaru dialekt je konkrétnym dialektom používaným v okolí mesta Otaru, zatiaľ čo japonský jazyk je oficiálny jazyk celej krajiny.

9. Aké je priemerné počasie v Otaru?
Odpoveď: V lete je teplota v priemere približne 20-25 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime sa teplota pohybuje okolo -5 stupňov Celzia.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície v Otaru?
Odpoveď: Miestni obyvatelia v Otaru majú bohaté rybárske tradície a zachovávajú bohatú kultúru a históriu mesta. Môžete si tiež vychutnať tradičnú japonskú kuchyňu a navštíviť miestne festivaly a podujatia.


Letenka Japonsko Otaru


Japonsko je fascinujúcou destináciou, ktorú si želá navštíviť mnoho ľudí. Krajina ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú kultúru a úžasné pamiatky. Jedným z najkrajších miest na severnej ostrove Hokkaidó je malé mesto Otaru. Ak plánujete cestu do Japonska, letenka do Otaru by mohla byť skvelou voľbou.

Letenka na letisko Otaru je dostupná z rôznych krajín sveta. Ak ste v Európe, najlepšie je vyhľadávať letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety do Japonska. Niektoré známe spoločnosti, ktoré létajú do Otaru, sú napríklad Japan Airlines, All Nippon Airways a Singapore Airlines. Príletové letisko sa nachádza v Sappore, asi 82 kilometrov od Otaru. Z letiska môžete využiť rôzne dopravné prostriedky, ako je vlak, bus alebo taxík, aby ste sa dostali priamo do Otaru.

Otaru je známe svojou krásnou architektúrou, ktorá odráža jeho historku ako významný rybársky a prístavný prístav. Úzke kamenné uličky a zachovalé historické budovy prinášajú do mesta autentickú atmosféru. Prechádzka po známej ulici Sakaimachi Warehousing District vás prenesie do minulosti a ponúkne vám možnosť navštíviť rôzne butiky, šperkárstva a obchody s morskými plodmi.

Jedným z hlavných turistických bodov v Otaru je jeho kanál. Môžete sa prejsť po brehoch kanála a obdivovať romantické, tradičné lampy, ktoré osvetľujú jej okolie večer. Majiteľ tejto črtveľovcej miestnosti v roku 1983 spustil Otaru Snow Light Path Festival, ktorý pritiahne tisícky návštevníkov z celého sveta. Tento festival trvá týždne, počas ktorých je mesto rozžiarené tisíckami sviečok a ľadových soch.

Otaru ponúka aj množstvo chutných jedál. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, typické japonské špeciality, ako napríklad sushi alebo ramen, a dokonca si vychutnať tradicionálnu japonskú čajovňu, kde si môžete vychutnať pravý japonský čaj a sladkosti.

Okrem toho, v blízkosti Otaru je aj mnoho prírodných zaujímavostí. Hokkaidó je známy svojou krásnou prírodou, vrchmi a termálnymi bazénmi. Môžete sa vydať na túru do okolitých národných parkov alebo si oddýchnuť v jednom z miestnych kúpeľov.

Ak plánujete cestu do Japonska a hľadáte mesto, ktoré ponúka kombináciu autenticity, krásnej architektúry a prírodných zaujímavostí, Otaru je pre vás tou správnou voľbou. Letenka do Otaru tak otvára dvere k nezabudnuteľným zážitkom a skvelému dobrodružstvu v Japonsku. Príďte a objavte krásy tohto fascinujúceho miesta sami!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky