Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Yokohama

Počasie Japonsko Yokohama


Japonsko je známe svojou krásnou krajinou, kultúrou a históriou, avšak počasie v niektorých oblastiach krajiny môže byť veľkou výzvou pre turistov a miestnych obyvateľov. Jednou z týchto oblastí je Yokohama, druhé najväčšie mesto Japonska, ktoré sa nachádza juhozápadne od Tokia.

Yokohama má subtropické podnebie, s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Letá sú veľmi horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Preto by ste si mali pripraviť vhodné oblečenie a dostatočné množstvo vody, aby ste mohli napreháňať plne vychutnať krásy mesta. V lete sú tiež často zaznamenané prívalové dažde a búrky, ktoré môžu taktiež ovplyvniť vaše plány.

Jeseň v Yokohame je obvykle suchá s priemernými teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Dni sú krátke a nočné teploty môžu klesnúť až na 10 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre zhliadnutie jeseňnej lístkovnej scény v parkoch a záhradách okolo mesta.

Zimné mesiace však môžu byť v Yokohame drsné, s nízkymi teplotami a veľkými množstvami snehu. Veľké množstvo snehu v zime však neznamená, že by ste sa nemohli zúčastniť na niektorých zimných aktivitách, ktoré mesto ponúka, ako napríklad korčuľovanie a výstavy svetelných instalácií.

Na jar, kedy sa konajú aj tradičné festivaly, môžete očakávať zdravé a suché počasie a priemerné teploty okolo 15 až 17 stupňov Celzia. Keďže japonská kultúra má za sebou veľa dobyviačov, urobte akýsi veniec z kvetov a nazrite do záhrad ako kvitnú sakury.

Celkovo je počasie v Yokohame veľmi ovládané vlhkosťou a sú mnohé faktory, ktoré môžu mať vplyv na predpovede počasia. Ak sa chystáte navštíviť mesto, nezabudnite sa oblečte podľa počasia a sledujte predpovede počasia predtým, ako sa pustíte na svoje dobrodružstvo.


Ubytovanie Japonsko Yokohama


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá láka turistov z celého sveta. Jedno z najväčších japonských miest, Yokohama, ponúka množstvo zaujímavých možností pre návštevníkov a turistov.

V tomto článku sa pozrieme na ubytovanie v Yokohame a preskúmame niektoré z najlepších možností pre turistov, ktorí hľadajú komfortné a dostupné možnosti pre pobyt v meste.

Hotely
V Yokohame nájdete mnoho hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti kultúrnych zariadení, obchodov a gastronomických zážitkov. Hotel Monterey Yokohama a Hotel New Grand sú medzi turistami populárne a ponúkajú pohodlné a priestranné izby, vybavené modernými zariadeniami ako napríklad klimatizáciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a satelitnú televíziu.

Hostely
Hostely sú obvykle cenovo dostupnejšou možnosťou pre turistov, ktorí plánujú stráviť v Yokohame niekoľko dní alebo týždňov. Hostely ponúkajú jednoduché a útulné izby, ktoré sú prevažne zdieľané medzi hostiteľmi. Výhodou hostela je, že ponúka komunitnú atmosféru, kde turisti môžu stretnúť rôznych ľudí z celého sveta a zdieľať svoje zážitky. Niekoľko príkladov dobrých hostels v Yokohame sú Yokohama Hostel Village Hayashi-Kaikan a Yokohama Hostel Village Premium.

Airbnb
Airbnb je populárna a cenovo dostupná alternatíva pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v meste. Airbnb ponúka možnosť prenájmu celého bytu alebo samostatnej izby od miestnych hostiteľov. Výhodou Airbnb je, že umožňuje turistom vidieť mesto očami miestnych obyvateľov a poskytuje im príležitosť naučiť sa o kultúre a životnom štýle v meste, ktorého sa chystajú navštíviť.

Ryokany
Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v romantických a kľudných častiach mesta. Ryokany sa vyznačujú futómi, čo sú japonské rohože, na ktorých sa hostia ukladajú spať. Ryokany sú ideálnou voľbou pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do japonskej kultúry a životného štýlu. Niekoľko Ryokanov, ktoré turisti nájdu v Yokohame sú Ryokan Matsushima, Sankeien Garden Hotel a Kamakura Guesthouse.

V záverečnej úvode by sme chceli povedať, že Yokohama je mesto, ktoré bude na turistov pôsobiť svojou kozmopolitnou atmosférou. Ceny ubytovania v meste sa líšia podľa konkrétneho typu a polohy hotela, ale ak plánujete cestu do Japonska a navštíviť Yokohamu, určite si nájdete dostatočný výber pre Vaše ubytovanie.


Letenka Japonsko Yokohama


Letenka do Japonska: Yokohama

Ak sa zaujímate o japonskú kultúru, históriu a pokrokové technológie, cesta do Japonska je iste na vašej zozname. A jedno z miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Yokohama, najväčšie prístavné mesto Japonska.

Letenka do Yokohamy je vaším lístkom do rozprávkovej krajiny, ktorá je plná fascinujúcich zážitkov. Letecké spojenie vám umožní rýchly prístup do tohto moderného mesta, ktoré si zachovalo svoje historické a kultúrne dedičstvo.

Yokohama je známa svojou impresívnou skyline a modernými stavbami. Akonáhle budete vo vzduchu suverénnosti japonského pristátia, budete mať možnosť obdivovať mrakodrapy a architektúru tohto mesta. Yokohama je domovom niektorých najvyšších budov v Japonsku a ponúka úchvatný výhľad na mesto aj z vyhliadkovej veže Landmark Tower.

Avšak, okrem svojho moderného vzhľadu, Yokohama je aj mestom s bohatou históriou. To je jeho príťažlivosťou pre turistov. Stojí za to navštíviť pamiatky ako Naritsská pláž s úchvatným výhľadom na more a hrad Yokohama, ktorý je považovaný za historický poklad.

Pre milovníkov prírody je prechádzka po Yamashita parku nevyhnutnosťou. Park ponúka úžasnú panorámu na prístav a je domovom pre rôzne druhy kvetov a stromov. Pri prechádzke po promenáde budete mať možnosť navštíviť aj rôzne umelé pláže a tradičné japonské záhrady.

Yokohama je tiež známa svojou kuchyňou, takže nezabudnite skúsiť niektoré miestne špeciality. Nevynechajte príležitosť ochutnať čerstvé sushi alebo tradičné japonské rámene. Mesto je tiež domovom rôznych reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou, takže si môžete vychutnať rôzne chutné jedlá.

Po rozpoznaní mesta Yokohama sa môžete vydať na rozpoznanie okolitých miest a pamiatok. Blízkosť Tokia a Kamakury, ďalšieho japonského historického mesta, vám ponúkne viac možností na objavovanie. Ak si chcete dopriať adrenalínovú jazdu, môžete sa vybrať aj na celodenný výlet do známeho zábavného parku Fuji-Q Highland alebo na ostrov Enoshima, kde si môžete oddýchnuť na pláži alebo navštíviť rôzne chrámy.

Po návrate z výletu sa môžete vrátiť do Yokohamy, aby ste sa oddýchli v nejednej karaoke bare alebo nočnom klube. Mesto nikdy nespí a ponúka nekončiace možnosti zábavy a relaxácie po celú noc.

Japonsko je fascinujúca krajina so svojimi tradičnými hodnotami a modernými vplyvmi a Yokohama je ideálnym miestom, aby ste si túto krajinu skutočne zažili na vlastnej koži. Letenka do Yokohamy vám poskytne jedinečný zážitok zo života v Japonsku a nezabudnuteľné spomienky, ktoré vám budú na celý život smoliané na duši.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Yokohama


Najčastejšie otázky o Japonsku a Yokohame sú:

1. Aké je Japonsko ako krajina?
- Japonsko je ostrovná krajina v Ázii, ktorá má bohatú kultúru a tradície. Japonsko je známe svojim jedinečným umením, bohatou históriou a modernými technologickými výdobytkami.

2. Aké je počasie v Yokohame?
- Yokohama má subtropické podnebie s mírnymi zimami a horúcimi letami. Prší tu celoročne, hlavne v období monzúnov.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Yokohame?
- Najlepšie miesta na návštevu v Yokohame zahŕňajú: Minato Mirai, Yokohama Landmark Tower, Sankeien Garden, Yamashita Park, Chinatown a mnoho ďalších.

4. Aké sú tradičné jedlá v Japonsku?
- Tradičné jedlá v Japonsku zahŕňajú sushi, ramen, tempura, soba, udon, okonomiyaki, takoyaki a mnoho ďalších.

5. Aké miesto si návštevníci nesmú nechať ujsť v Japonsku?
- Návštevníci by si nemali nechať ujsť Tokio, hlavné mesto Japonska, ktoré ponúka fascinujúcu kombináciu histórie a moderného života. Ďalšie miesta vrátane hory Fudži a Kjóta sú tiež populárne turistické atrakcie.

6. Aký je Japonský jazyk a ako sa naučiť základy?
- Japonský jazyk je zložitý a má unikátnu abecedu, ale môže sa naučiť pomocou jazykových kurzov, učebníc a aplikácií. Základné slová a frázy ako "dobrý deň" (konnichiwa), "ďakujem" (arigatou) a "prosím" (onegaishimasu) sú užitočné pre cestovanie.

7. Ako sa v Japonsku orientovať a čo treba vedieť pred cestou?
- V Japonsku sa používa japonský yen a je dôležité mať hotovosť, hlavne pre nákup v malých obchodoch a na trhoch. Treba si tiež uvedomiť, že niektoré kultúrne zvyky, ako napríklad vyzúvanie topánok pri vstupe do domu alebo reštaurácie, sú veľmi dôležité. Je užitočné mať prehraté niektoré základné frázy a poznatky o kultúre, aby sa cestovatelia cítili pohodlne a rešpektovali miestne zvyky a tradície.


Dovolenka Japonsko Yokohama


Yokohama: Exotická dovolenka v japonskom skvostnom meste

Yokohama, blízko hlavného mesta Tokia, ponúka turistom veľa možností na objavovanie japonskej kultúry a histórie. Toto moderné a skvostné mesto je jedným z najväčších prístavov na svete, čo mu poskytuje jedinečný charakter a vzrušujúci mix tradičného a futuristického.

Prvým krokom je objaviť krásy prístavu Yamashita Park. Tento nádherný park ponúka panoramatické výhľady na more a známu sochu „Hádžodži Maru“, prvú parníkovú loď vyrobenú v Japonsku. Po prechádzke parkom môžete navštíviť opulentné japonské záhrady Sankeien, kde nájdete pestrofarebné kvety, kaskádovité vodopády a historické budovy.

Pre obchodných nadšencov je Yokohama ideálnym miestom, kde nájsť moderné nákupné centrá ako je Queens Square či Motomachi Shopping Street, kde sa predávajú tradičné japonské produkty a môžete si vyskúšať autentické japonské jídlo. Nenechajte si tiež ujsť módnu štvrť Minato Mirai, kde sa nachádza Landmark Tower - druhý najvyšší mrakodrap v Japonsku, ktorý ponúka úžasné výhľady z jeho vyhliadkovej plošiny.

Pokračujme v dobrodružstve a navštívme múzeá, ktoré sú charakteristické pre Yokohamu. Vodné múzeum morského sveta je jedným z najviac obľúbených zariadení pri svojich návštevníkoch. Tu môžete vidieť rôzne druhy morských živočíchov a sledovať ich správanie v simulovanom prostredí. Ak máte záujem o históriu, nájdete ju v Yokohama Museum of Art, ktoré má v svojich zbierkach množstvo japonských a západných umení.

Yokohama má tiež slávne jarné a letné festivaly, ktoré sú skvelou príležitosťou zažiť autentickú japonskú kultúru. Yamate Bluff Mikoshi Parade je populárny jarný festival, kde môžete sledovať sprievod tradičných japonských svätyní na pleciach miestnych obyvateľov, ktorí nesú posvätné insignie mesta. Ďalším sviatkom je Yokohama Port Festival, ktorý je oslavou bohatstva japonského prístavu a zahrnuje rôzne podujatia, ako sú ohňostroje a tradičné tanečné predstavenia.

Keď prídu nočné hodiny, môžete zažiť tradičnú japonskú kúpeľnú kultúru vo verejnej termálnej kúpeľni nebo sa vydať na nočnú prechádzku okolo prístavu a admirálovho pamätníka Akarenga Sōkō, ktorý je zakrytý zretelenými červenými tehličkami a svieti v noci.

Dovolenka v Yokohame ponúka skutočnú exotiku, kde môžete zážiť spojenie modernosti a tradície. Toto úžasné mesto je pravou perličkou Japonska a ponúka návštevníkom množstvo neopakovateľných zážitkov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky