Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Ammán (hlavné mesto)

Počasie Jordánsko Ammán (hlavné mesto)


Jordánsko je krajina nachádzajúca sa na Blízkom východe a je známe svojim bohatstvom histórie a kultúry. Jeho hlavným mestom je Ammán, ktoré je tiež najväčším mestom v krajine. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí, jeho klíma je v porovnaní s pobrežnými oblasťami Jordánska trochu odlišná. V tomto článku si priblížime počasie v Ammáne a aké faktory ovplyvňujú jeho povahu.

Ammán sa nachádza v nadmorskej výške približne 800 metrov a je obklopený kopcovitým terénom. Tento faktor prispieva k miernemu zmierňovaniu teplôt a vo vzduchu je v Ammáne obvykle chladnejšie ako v pobrežných oblastiach.

Počasie v Ammáne má charakter kontinentálneho podnebia so striedaním štyroch výrazných ročných období. Letá bývajú vo všeobecnosti suchejšie ako ostatné ročné obdobia, ale teploty môžu dosahovať výrazné výšky. Priemerné denné teploty v lete sa pohybujú okolo 32 °C, no v horúčavách môžu dosiahnuť aj teploty okolo 40 °C. Noci bývajú zvyčajne príjemnejšie a teploty klesajú na hodnoty okolo 20 °C.

Jesenné mesiace (september a október) sú v Ammáne mierne a príjemné. Denné teploty sú obvykle okolo 25-30 °C a teploty v noci klesajú na príjemné hodnoty okolo 15 °C. Jesenným obdobím sa zvyčajne spája aj zvýšená vlhkosť, čo môže spôsobiť niekedy nepohodlie.

Zima v Ammáne prezentuje chladné a daždivé obdobie. Denné teploty sa pohybujú okolo 12-15 °C, no v noci môžu klesnúť až na 5 °C. Sneh prichádza do Ammánu iba veľmi zriedkavo, no hornaté oblasti v okolí mesta môžu byť ukryté pod vrstvou snehu. Deň je v zime kratší a slnečného svetla je menej.

Jar, obdobie prebúdzajúcej sa prírody, sa v Ammáne prejavuje miernymi teplotami a zvýšenou teplotou, čo prispieva k pestrosti kvitnúcej vegetácie. Denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 18-20 °C a v noci klesajú na teploty okolo 10 °C.

Zhrnutím, počasie v Ammáne je ovplyvnené jeho vnútrozemskou polohou a miernym terénom. So štyrmi výraznými ročnými obdobiami si mesto udržiava pestrosť klímy. Od letnej horúčavy, cez príjemnú jeseň, chladnú a daždivú zimu až po miernu jar, každé obdobie prinesie svoje charakteristické počasie do hlavného mesta Jordánska.


Letenka Jordánsko Ammán (hlavné mesto)


Letenky do Jordánska sa stávajú stále populárnejšie a zaujímavejšie pre turistov z celého sveta. A to najmä kvôli nádherným pamiatkam, ktoré krajinu zdobia, jej bohatej histórii a tradíciám, ktoré stále v nej žijú. Ak hľadáte jedinečné dobrodružstvo, letenka do Jordánska je rozhodne správnou voľbou.

Ammán, hlavné mesto Jordánska, sa v poslednom čase stáva strediskom mnohých turistických atrakcií. Tento moderný a rýchlo sa rozvíjajúci duchovný centrum ponúka množstvo príjemných aktivít pre turistov, ktorí ho navštívia.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Ammán, sa ponúkajú mnohé príležitosti na spoznanie skutočnej arabskej kultúry a tradícií. Ammán je známy pre svoje nádherné mešity a chrámy, ktoré sa nachádzajú po celej mestskej štruktúre. K najnavštevovanejším stavbám sa radí Kráľovská mešita, ktorá má krásnu arkadovú architektúru, ale aj rad tradičných moslimských mešít v okolí mesta.

Ak máte radi históriu, potom je pre vás určené nespocetne množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Patria sem napríklad múzeum hudby, múzeum archeológie a etnológie a aj Národné múzeum Jordánska. Užijete si tak nádherné zhliadnutia rôznych artefaktov a predmetov zo staroveku.

Okrem toho, Ammán ponúka nádherné trhy plné farieb, zvukov, vôní a chutí. Mnohí turisti si obľubujú nákup rôznych suvenírov, turistických map, orientálnych bižutérií a kožených výrobkov v mnohých obchodoch v okolí mesta.

Jordánsko je známe aj pre svoje nádherné prírodné pamiatky, ktoré sú len kúsok od Ammánu. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí napríklad hrad Kerak, skalný most Wadi al-Mujib a prekrásne jaskyne Wadi Rum. Za návštevu určite stoja aj slávne Petry, ktorá je upísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Na cestu do Jordánska je nutné mať platný cestovný doklad a vízum. Letenky sa dajú zohnať priamo u leteckej spoločnosti či v jednom z mnohých cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú služby s organizovaním zájazdov do Jordánska.

Letenky do Jordánska sú určite ideálnou voľbou pre turistov, ktorí sa chcú rozlúčiť s nudným každodenným životom a zažiť skutočné dobrodružstvo plné nových objavov a zážitkov. Okúsiť kúsok skutočnej arabskej exotiky v kombinácii s bohatou históriou a kultúrou je možné len v Jordánsku, a to predovšetkým v jeho hlavnom meste Ammáne.


Dovolenka Jordánsko Ammán (hlavné mesto)


Jordánsko, krajina bohatá na históriu a kultúru, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z takýchto miest je aj jeho hlavné mesto Ammán. Napriek tomu, že nie je najtypickejšou turistickou destináciou v krajine, ponúka návštevníkom jedinečné zážitky.

Ammán, s viac ako 4 miliónmi obyvateľov, je pulzujúce a moderné mesto so zachovanými historickými časťami. Jeho geografická poloha v Uhorsku ho robí ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie ostatných častí Jordánska. Hlavné zaujímavosti mesta sú spojené s jeho históriou, kultúrou a jedinečnou atmosférou.

Jednou z najznámejších atrakcií Ammánu je Rímsky amfiteáter, ktorý je jedným z najväčších v oblasti. Toto historické divadlo je dôkazom o bohatstve a kultúre, ktorá kedysi existovala v meste. Navštíviť ho môžete a pokochať sa panoramatickým výhľadom na mesto.

Ďalšou zaujímavou históriou Ammánu je pevnosť Al-Qala'a, ktorá sa nachádza na kopci s nádherným výhľadom na okolitý mestský život. Pevnosť je dôvodom na potešenie históriou a kultúrou, a navštívenie ju rozhodne treba zaradiť na zoznam návštevníkov.

Pre tých, ktorí majú záujem o nákupy a kulinárske zážitky, Ammán ponúka niekoľko moderných obchodných centier a trhov. Zahrejte sa v množstve obchodov a uličkách na najväčšom trhu v meste, Suq Abdali, kde si môžete kúpiť miestne produkty a suveníry. Okrem toho sa môžete potešiť miestnymi špecialitami v jednom z mnohých tradičných reštaurácií, kde si môžete vychutnať jordánsku kuchyňu.

Pre tých, ktorí majú záujem o náboženské dedičstvo, je tu v Ammáne niekoľko mešít, ktoré stoja za návštevu. Jednou z najznámejších je Križová mešita, ktorá je jedným z najkrajších architektonických majstrovských diel v meste.

Nemôžeme zabudnúť na zaujímavé múzeá, ktoré Ammán ponúka. Jedným z nich je Jordánske múzeum, ktoré je domovom mnohých histórických artefaktov, vrátane nálezov z biblických čias. Toto múzeum je skvelé pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru krajiny.

Okrem týchto zaujímavostí ponúka Ammán aj mnoho ďalších atrakcií, ako je napríklad Royal Automobile Museum, kde si môžete prezrieť zbierku historických áut jordánskych kráľov. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Ammán ponúka aj niekoľko parkov a záhrad, kde si môžete oddýchnuť od rušného mestského prostredia.

Dovolenka v Ammáne v Jordánsku je skvelou príležitosťou na spoznanie histórie, kultúry a jedinečnej atmosféry tohto fascinujúceho mesta. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o históriu, gastronómiu alebo len oddych, Ammán ponúka niečo pre každého. Takže, čo ešte čakáte? Vyberte sa na dovolenku do Ammánu a objavte krásy Jordánska.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Ammán (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Jordánsko Ammán?
Ammán je hlavné mesto Jordánska a nachádza sa v severnej časti krajiny.

2. Akou menovkou prepojenie Ammánu s inými miestami v Jordánsku je najlepšie?
Ammán je vybavený dobrou dopravnou infraštruktúrou a je spojený s inými miestami v Jordánsku prostredníctvom autobusov a taxíkov.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Ammáne?
Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Ammáne sú rímsky amfiteáter, citadela, jordánske múzeum a kráľovský palác.

4. Čo by som mal vidieť počas návštevy Ammánu?
Počas návštevy Ammánu by ste mali vidieť historické pamiatky, ako je rímske amfiteáter a citadela, a tiež navštíviť jordánske múzeum, kde si môžete prezrieť rozsiahlu zbierku archeologických artefaktov.

5. Aké sú typické jedlá v Ammáne?
V Ammáne nájdete širokú škálu typických jedál, ako je napríklad mansaf (tradičná jordánska jedlo s ovčím mäsom a ryžou), falafel (varené cícerové guľôčky) a hummus (omáčka z naliateho čočkového základu).

6. Ako je to s bezpečnosťou v Ammáne?
Ammán je považovaný za relatívne bezpečné mesto. Je však vždy dôležité byť obozretný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je sledovanie správ a odporúčaní miestnych úradov.


Ubytovanie Jordánsko Ammán (hlavné mesto)


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a jedinečnou kultúrou. Jeho hlavné mesto, Ammán, je rovnako zaujímavé a ponúka množstvo ubytovacích možností pre turistov.

Ammán je moderné mesto, ktoré v posledných rokoch prešlo veľkými zmenami a investíciami do svojej infraštruktúry. Vďaka tomu teraz nájdete v Ammáne množstvo moderných hotelov a apartmánov, ktoré sú ideálne pre turistov hľadajúcich komfort a pohodlie.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, v Ammáne nájdete mnoho päťhviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú všetky možné pohodlia a služby. Tieto hotely sú často vybavené wellness centrami, bazénmi, reštauráciami a štýlovými izbami, ktoré sú zariadené v modernom alebo tradičnom štýle. Mnohé z týchto hotelov sa nachádzajú v centre mesta, čo umožňuje ľahký prístup ku kultúrnym a historickým pamiatkam Ammánu.

Okrem luxusných hotelov je v Ammáne dostatok aj pre tých, ktorí preferujú lacnejšie ubytovanie. Mesto ponúka množstvo stredne triednych hotelov a penziónov, ktoré sú vhodné pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Tieto ubytovacie zariadenia sú často čisté, útulné a ponúkajú základné vybavenie potrebné pre pohodlný pobyt. Ich poloha je často v blízkosti hlavných oblastí mesta, takže turisti majú prístup k reštauráciám, obchodom a atrakciám.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a slobodu pri cestovaní, je v Ammáne tiež množstvo možností prenájmu apartmánov a ubytovania na báze sezónneho prenájmu. Tieto apartmány sú často dobre vybavené a poskytujú domáce prostredie, v ktorom si môžete oddýchnuť po celodennom objavovaní Ammánu. Nielenže vám tieto apartmány poskytnú súkromie a pohodlie, ale tiež vám umožnia nakúpiť si vo veľkých obchodoch a pripraviť si jedlá sami.

V neposlednom rade, pre tých, ktorí hľadajú zážitok odlišný od bežného ubytovania, je v Ammáne možnosť ubytovať sa v tradičných jordánskych domoch alebo menších rodinných penziónoch. Tieto zariadenia vám umožnia spoznať miestnu kultúru a hospitalitu, a sú často súčasťou starobylých historických častí mesta.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania uprednostňujete, v Ammáne nájdete komfortné a kvalitné možnosti pre váš pobyt. Od luxusných hotelov až po útulné penzióny, mesto ponúka rôznorodé možnosti, ktoré uspokoja všetky požiadavky a rozpočty. Pri návšteve Ammánu vám správne ubytovanie umožní preskúmať krásu a bohatú históriu tohto fascinujúceho mesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky