Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Aqaba Marine Park

Dovolenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je fascinujúcou krajinou na Blízkom východe, známou pre svoje bohaté histórie a krásne prírodné scenérie. Jedným z najkrajších miest na jordánskom pobreží Červeného mora je Aqaba, ktorá návštevníkom ponúka okrem úchvatných pláží aj Aqaba Marine Park – unikátny podvodný svet plný farbistého korálového útesu a rôznych druhov morských živočíchov.

Aqaba Marine Park (AMP) je chránený územný park v Aqabe, nachádzajúci sa v južnom Jordánsku. Jeho hlavným cieľom je ochrana a zachovanie jordánskeho podmorského prostredia a biodiverzity. Park, ktorý bol založený v roku 1997, pokrýva viac ako 7 kilometrov pobrežia a poskytuje prístrešie pre množstvo druhov morských živočíchov vrátane rýb, žralokov, korálov a iných morských obyvateľov.

Jednou z najväčších atrakcií Aqaba Marine Park je jej korálový útes. Pod vodou sa návštevníci môžu pohybovať medzi farebnými korálovými formáciami, objavovať rôzne druhy rias a obdivovať bohatú a pestrofarebnú faunu, ktorá sa v týchto vodách skrýva. AMP ponúka možnosť potápania sa s certifikovanými potápačskými inštruktormi, či už ste úplný začiatočník alebo skúsený potápač.

Okrem korálového útesu si môžete vychutnať aj snorklovanie v priezračnej vode s vynikajúcim výhľadom pod hladinu, kde nájdete množstvo farebných rýb a iných druhov morských živočíchov. Jednou z najobľúbenejších aktivít v parku je aj kajakovanie a plachtenie, ktoré vám umožní preskúmať pobrežie z inej perspektívy.

Aqaba Marine Park je nielen rajom pre vodných milovníkov, ale aj pre prírodných nadšencov. Park poskytuje možnosť sledovať rôzne druhy vtákov, ktoré sa tu zdržiavajú, ako aj iné druhy zvierat, ktoré sa v tomto prostredí usídlili. V AMP možno nájsť aj rôzne vzdelávacie aktivity a podujatia, ktoré pomáhajú zvýšiť povedomie o ochrane životného prostredia a biologickej diverzite.

Pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži, Aqaba Marine Park ponúka niekoľko šarmantných pláží s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Na plážiach si môžete vychutnať slnečné lúče, kúpať sa v mori a relaxovať na lehátkach pod pohodlnými slnečníkmi. Nezabudnite si však vziať so sebou opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a nezabúdajte chrániť životné prostredie pred akýmkoľvek znečistením.

Jordánsko Aqaba Marine Park ponúka unikátne príležitosti pre všetkých návštevníkov, či už sú to potápači, milovníci prírody alebo ľudia, ktorí jednoducho hľadajú oddych na krásnych plážach. Príďte a presvedčte sa sami o kráse tohto podvodného sveta a o bohatstve jordánskeho pobrežia. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je krásna krajina v juhozápadnej Ázii, ktorá je známa svojou bohatou históriou a úžasnými prírodnými scenériami. Medzi jej najväčšie lákadlá patrí Aqaba Marine Park, ktorý okrem svojho podmorského sveta ponúka aj skvostné počasie.

Aqaba Marine Park sa nachádza v južnej časti Jordánska, pri pobreží Rudého mora. Tento národný park je známy pre svoje nádherné koralové útesy a pestrosť podmorského života. Nie je preto žiadnym prekvapením, že milovníci potápania a snorklovania sem prichádzajú z celého sveta.

Okrem jeho úžasného podmorského sveta ponúka Aqaba Marine Park aj veľmi príjemné počasie. Jordánsko leží v subtropickom pásme, čo znamená, že tu vládne teplé a slnečné počasie. Letá sú dlhé, horúce a suché, s priemernými dennými teplotami okolo 35°C a občasnými teplotami, ktoré presahujú 40°C. V zime je počasie miernejšie, s priemernými teplotami okolo 20°C a miernymi dažďami. Taktiež je tu minimálne množstvo oblačnosti, čo znamená, že slnko väčšinu času svieti jasne.

To všetko robí z Aqaba Marine Park ideálne miesto na dovolenku v akomkoľvek období roka. Takmer nepretržité slnko a teplé teploty vás privítajú pri akomkoľvek vonkajšom výlete. Okrem toho, voda v Rudom mori je počas celého roka príjemne teplá, s teplotami okolo 25°C až 28°C. Takže, akvoživotné športy ako potápanie, snorklovanie, kajakovanie a plachtenie sú k dispozícii bez ohľadu na ročné obdobie.

Aqaba Marine Park svojim návštevníkom ponúka množstvo možností na vychutnanie si tohto nádherného prostredia. Okrem potápania a snorklovania si môžete požičať aj skúter a vyskúšať si vodičské umenie v priateľskej atmosfére Rudého mora. Ak vás zaujíma história, môžete navštíviť aj niektoré z mnohých historických miest v okolí, ako napríklad pevnosť Aqaba alebo Jerash.

Všetko toto je však ešte lepšie vďaka úžasnému počasiu, ktoré Jordánsko ponúka. Môžete sa teda tešiť na slnečné dni, teplé teploty a nádherné podmorské dobrodružstvá. Aqaba Marine Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrej zábavy.

Ak teda plánujete dovolenku v Jordánsku, nezabudnite zaradiť návštevu Aqaba Marine Parku na svoj zoznam. Bude to určite jedno z najkrajších a najpríjemnejších miest, ktoré ste kedy navštívili. A nezabudnite, počasie v Jordánsku je jedným z hlavných lákadlá tejto krajiny, takže si užite svoju cestu bez obáv o nepriaznivé poveternostné podmienky.


Ubytovanie Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je exotická krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v krajine patrí Aqaba Marine Park. Tento park je vhodným miestom pre turistov, ktorí radi trávia čas v prírode a zaujímajú sa o koraly a podmorský život.

Aqaba Marine Park sa nachádza v jordánskom prístave Aqaba, ktorý je jedným z najdôležitejších miest na Červenom mori. Park bol zriadený v roku 1997 za účelom ochrany a skúmania podmorského ekosystému. Jeho úlohou je tiež vzdelávať verejnosť o ochrane životného prostredia a podporovať udržateľný turizmus.

Tento park je rozdelený na dva hlavné rezervačné územia - námorné a pobrežné. Námorná oblasť je skutočným klenotom Aqaba Marine Parku. Svojou pestrú biodiverzitou láka potápačov z celého sveta. Voda v parku je krištáľovo čistá a průzračná, čo umožňuje pozorovať rôzne druhy rýb a korálov.

Park ponúka širokú škálu aktivít, ako napríklad potápanie s kyslíkom, potápanie s šnorchlom, potápanie na voľný pohľad, rybárske výlety a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu možnosť šnorchlovať s delfínmi alebo skúsiť potápanie na vraku lode.

Okrem toho, že má Aqaba Marine Park skvelé podmienky pre potápanie, park si tiež získal povesť miesta, kde môžete objaviť rozmanitosť morského života. Zistíte tu mnoho druhov korálov, rýb a iných morských tvorov. Pre tých, ktorí sa radi vzdelávajú, sú k dispozícii rôzne edukačné programy, v rámci ktorých môžete spoznať viac o jednotlivých druhoch a zraniteľnosti životného prostredia.

Pri návšteve Aqaba Marine Parku nezabudnite dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a dodržiavať pravidlá parku. Vzhľadom na jeho ochranný charakter je potrebné rešpektovať prostredie a zanechať ho v takej podobe, v akej sme ho našli. To znamená, že by sme držali a chránili korály a neberali domov žiadne morské tvory alebo rastliny.

Aqaba Marine Park je jedinečnou prírodnou značkou v Jordánsku. Kombinácia nádherného prírodného prostredia, korálových útesov a podmorského ekosystému ho robia jedným z najkrajších miest na Červenom mori. Ak navštívite Jordánsko, nezmeškajte túto príležitosť a presvedčte sa sami o tom, ako obohatí váš pobyt v krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Ako sa dostanem do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Jordánsko Aqaba Marine Park sa nachádza v jordánskom meste Aqaba. Môžete sa sem dostať lietadlom na medzinárodné letisko v Aqabe alebo sa sem môžete dopraviť po zemi autobusom alebo autom.

2. Aké je vstupné do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Vstupné do Jordánska Aqaba Marine Park je závislé od typu návštevy. Dospelí platia 10 jordánskych dinárov (JD), deti medzi 5-12 rokov platia 5 JD a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

3. Ako dlho môžem stráviť v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Doporučuje sa stráviť minimálne pol dňa v Marine Parku, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo park ponúka. Môžete však aj stráviť celý deň, ak máte záujem o viacovýlety alebo potápanie.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Jordánsko Aqaba Marine Park ponúka rôzne aktivity vrátane šnorchlovania, potápania, plávania, rybolovu a vodných športov. Môžete si tiež prenajať skútro alebo loď na preskúmanie okolia.

5. Musím mať vlastnú vybavenie na šnorchlovanie alebo potápanie?
Odpoveď: Ak máte vlastné vybavenie na šnorchlovanie alebo potápanie, môžete si ho priniesť so sebou do Marine Parku. Ak však nevlastníte žiadne vybavenie, môžete si ho prenajať na mieste.

6. Je možné si objednať výlet s miestnym sprievodcom v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Áno, môžete si objednať výlet s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne informácie o Marine Parku a pomôže vám objaviť jeho najlepšie časti. Môže vám tiež pomôcť pri šnorchlovaní alebo potápaní, ak to potrebujete.

7. Aké občerstvenie je v Jordánsku Aqaba Marine Park dostupné?
Odpoveď: V Marine Parku nájdete niekoľko reštaurácií a stánkov, kde si môžete kúpiť občerstvenie a osviežujúce nápoje. Môžete si tu vychutnať tradičnú jordánsku kuchyňu a morské plody.

8. Môžem sa ubytovať v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: V Marine Parku nie je možné sa ubytovať. V blízkosti parku však nájdete množstvo hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu v Aqabe.

9. Je potrebné zarezervovať si vstupenky do Jordánska Aqaba Marine Park vopred?
Odpoveď: Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky, ale odporúča sa, najmä počas letnej sezóny a počas víkendov, aby ste sa vyhli veľkým davom.

10. Aké sú otváracie hodiny Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Marine Park je otvorený každý deň od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, preto je odporúčané skontrolovať ich pred návštevou.


Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a nádhernými prírodnými rezerváciami. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré navštívili turisti, je Aqaba Marine Park. Tento unikátny park je domovom mnohých vzácnych druhov morských živočíchov a korálových útesov, čo ho robí ideálnym miestom pre milovníkov podmorského sveta.

Letenka do Jordánska je jednoduchým spôsobom, ako sa dostať do tohto pôvabného mesta Aqaba, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Po prílete je Marine Park ľahko dostupný a ponúka niekoľko aktivít, ktoré umožňujú návštevníkom preskúmať bohatstvo jordánskeho podmorského ekosystému.

Park je rozdelený na dve hlavné oblasti: rybársku rezerváciu a ochranné územie korálových útesov. Rôzne výletné plavby a ponory sú k dispozícii pre turistov, ktorí chcú objaviť farebné korály a množstvo živočíchov vrátane rýb, morských žižál a žralokov. Okrem toho je možné sa vydať na kajak a preskúmať krajinu spolu s miestnymi inštruktormi.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť hlbšie, je možné absolvovať výcvikový kurz potápania a preskúmať skvosty, ktoré sa nachádzajú pod hladinou mora. Inštruktori sú k dispozícii pre začiatočníkov, ktorí sa chcú dozvedieť základy potápania, ako aj pre skúsenejších potápačov, ktorí túžia objaviť tajomstvá jordánskeho podmorského sveta.

Okrem toho môžu návštevníci tiež zažiť nezabudnuteľnú jazdu na lodi okolo ostrova Faraóna, ktorý je známy svojimi útesmi a pestrou rastlinnosťou. Táto jazda ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu a prírodu.

Pre tých, ktorí majú záujem o ochranu prírody, poskytuje Aqaba Marine Park aj rôzne vzdelávacie programy a tvorivé workshopy. Návštevníci sa môžu dozvedieť o význame ochrany korálových útesov a spôsoboch, ako sa dá prispieť k ich ochrane. Tento park tak ponúka nielen zábavný a vzrušujúci zážitok, ale aj vzdelávaciu príležitosť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko a Aqaba Marine Park, zažijete úžasnú kombináciu kultúry a prírody. Letenka je lístkom k podmorskému dobrodružstvu a objavovaniu nádherného ekosystému Červeného mora. Nech už ste potápač alebo prostý milovník prírody, tento park vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zároveň prispieva k ochrane morského prostredia.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky