Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Burial Chambers of the Kings

Dovolenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Burial Chambers of the Kings: A Journey Through Ancient Jordan

Jordánsko je fascinujúcou a pôsobivou krajinou, ktorá je domovom mnohých archeologických pokladov. Medzi najvýznamnejšie z nich patria Burial Chambers of the Kings, kde sa nachádzajú hroby starovekých kráľov. Táto oblasť prepojená s históriou a tajomstvami ponúka turistom nezabudnuteľný zážitok.

Burial Chambers of the Kings - často nazývané aj Petra, pretože sa nachádzajú v blízkosti slávneho archeologického miesta Petra - sa týkajú hrobov starovekých jordánskych kráľov. Tieto hrobky boli skryté pred svetom po stáročia a odhalené až v 19. storočí. Vďaka svojej dôležitosti a kráse sa stali súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Cesta do Burial Chambers of the Kings začína prechádzkou cez krásne skalnaté prostredie Petra, ktoré už samo osebe stojí za to vidieť. Zbierka hrobových komplexov sa skrýva v úzkych kliesňach a prirodzených skalnatých útvaroch. Každý hrob je jedinečný svojim spôsobom, s detailne vyrezávanými stenami a freskami.

V rámci tejto návštevy môžete objaviť aj Hrobček Urna (The Urn Tomb), jeden z najvýznamnejších hrobov, a to nielen pre svoju impozantnú veľkosť, ale aj pre nádherný výhľad na celé Petra. Ďalším zaujímavým miestom je Sextius Florentinus Tomb, ktorý bol postavený pre rímskeho dôstojníka a ponúka fascinujúci výhľad na okolitú krajinu.

Napriek tomu, že sa táto oblasť volá Burial Chambers of the Kings, nie všetky hroby patria skutočným kráľom. Mnoho z nich slúžilo aj civilistom a významným osobnostiam tohto obdobia. Napriek tomu však návštevníkov ohromí ich impresívnou architektúrou a umeleckými dielami.

Jordánsko je známe aj pre svoju bohatú históriu spojenú s Bibliou, a preto by ste nemali vynechať navštíviť hrobku Pharaoh's Daughter (Hrob Faraónovej dcéry). Táto svätyňa je pripisovaná jednej z dcér faraóna, ktorá sa stala manželkou izraelského kráľa Salmóna.

Prehliadka Burial Chambers of the Kings ponúka viac ako len kráľovské hroby. Táto oblasť je tiež domovom pre mnoho pomenovaných miest, ako je prameň Obilný v Bohe (Grain Silo in God's Name) a Džinovský hrob (The Giant's Tomb). Tieto miesta dodávajú návšteve dovolenky v Jordánsku jedinečný rozmer.

Ak si chcete urobiť prestávku po prehliadke, nezanedbajte miestne kaviarne a reštaurácie, kde si môžete vychutnať vynikajúce jordánske jedlá a ochutnať miestne špeciality. Táto oblasť je tiež obklopená množstvom obchodíkov, kde môžete zakúpiť tradičné remeselné výrobky a unikátne suveníry.

Burial Chambers of the Kings je jedným z najcennejších archeologických miest Jordánska, ktoré je potrebné vidieť, aby ste plne ocenili bohatú históriu tejto malebnej krajiny. Ak sa chystáte na dovolenku v Jordánsku, neváhajte navštíviť túto jedinečnú lokalitu a preboha sa dozvedieť viac o minulosti tohto nádherného regiónu.


Letenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Medzi jeho najdôležitejšie turistické atrakcie patrí pohrebné komory kráľov, známe aj ako Burial Chambers of the Kings. Táto rozsiahla sieť podzemných hrobiek sa nachádza v hlavnom meste Ammáne a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti Jordánska.

Burial Chambers of the Kings sú staré približne 2000 rokov a boli vybudované Rimanmi. Tieto hrobky boli miestom posledného odpočinku pre významné osoby z rímskej a byzantskej doby. Sú ukryté pod zemou, dávajúc im dojem tajomnosti a mystiky.

Existuje množstvo komôr, ktoré tvoria tento rozľahlý komplex. Ich architektúra je pozoruhodná a poukazuje na umenie a zručnosť rímskych inžinierov. Hlavnou atrakciou je veľká komora, ktorá slúžila ako miesto posledného odpočinku pre významné postavy, ako napríklad kráľovia a vyšší predstavitelia spoločnosti.

Vstup do Burial Chambers of the Kings ponúka nezabudnuteľný zážitok. Po vstúpení do temných a chladných priestorov návštevníci sú stretávaní s nádhernými freskami a bohatou výzdobou na stenách a stropoch. Tieto umenie vyjadruje históriu a kultúru Jordánska, pričom každý detail má svoj význam.

Pri prechádzaní týmito komorami je možné si predstaviť slávu a veľkoleposť minulých čias. Exkurzia ukazuje aj na zvyky a obrady pochovávania, ktoré vládli v tejto oblasti niekdajšej Rímskej ríše. Aj napriek tomu, že čas ubehol od ich vzniku, sa mnoho z týchto tradícií stále zachovalo a je dôležitou súčasťou kultúry a minulosti Jordánska.

Okrem historického významu majú hrobky kráľov aj prírodnú hodnotu. Vďaka svojej polohe v krajine si návštevníci môžu vychutnať úžasný výhľad na okolitú krajinu, pohorie Ajloun a hlavne na mesto Ammán. Z vrcholu hrobiek je úžasné pozorovať panorámu mesta a začleniť si históriu súčasnosti.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, archeológiu alebo jednoducho chcú preniknúť do jordánskej minulosti, návšteva Burial Chambers of the Kings je nevyhnutnosťou. Táto priestor ponúka pohľad na minulé civilizácie a ich dedičstvo, ktoré sa doteraz nezmenilo.

Jordánsko je takmer nevyčerpateľným zdrojom histórie a kultúry. Burial Chambers of the Kings sú jedným z mnohých pokladov krajiny, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Ak máte záujem preskúmať históriu a záhadu Jordánska, nezabudnite zaradiť hrobky kráľov na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť.


Ubytovanie Jordánsko Burial Chambers of the Kings


V kraji Petra vo Jordánsku sú navštevované hrobky a hrobky kráľov, ktoré sú označované ako “Burial Chambers of the Kings”. Táto oblasť bola obývaná už pred tisíckami rokov, vďaka čomu tu nájdete rôzne náznaky histórie a kultúry tohto regiónu.

Hrobky a komnaty sa nachádzajú na skalných stenách krajiny Petra a sú vystavané z rôznych druhov kameňov. Vzhľadom na to, že tieto hroby boli vytvorené viac ako pred 2000 rokmi, ich stav je pomerne dobre zachovaný. Architektúra hrobov a ich výzdoba sú určite dôvodmi, prečo sú hrobky tohto regiónu vyhľadávané medzi turistami z celého sveta.

Predpokladá sa, že tieto hrobky boli vymyslené a vytvorené krajčírmi Petra, ktorí slúžili kráľom a bohatým rodinám. Tieto hrobky boli pre nich vytvorené ako miesto posledného odpočinku. V mnohých prípadoch hroby boli vytvorené vo vnútri skalných jaskýň alebo komnát. Tieto miesta sú považované za jedny z najoblúbenejších atrakcií v tomto regióne.

Najznámejšie hrobky krajiny Petra sú hrobky kráľov, medzi ktorými sú kráľové Aretas II, IV a Rabbel II. Hroby kráľov sú vytvorené z kamenných blokov a neexistujú žiadne dôkazy o tom, že sú vnútri týchto hrobiek nejake pozostatky týchto kráľov.

Celá oblasť Petra bola vyhlásená za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO v roku 1985 a najbližšie letisko sa nachádza v meste Aqaba, ktoré sa nachádza zhruba 2,5 hodiny jazdy od Petra. Avšak treba poznamenať, že ak budete navštevovať hroby a hrobky kráľov, bude potrebné si zabezpečiť turistický sprievodca, ktorý vám ukáže všetky miesta, ktoré je potrebné navštíviť.

Celkové ubytovanie v okolí a v samotnom meste Petre je pomerne rozmanité, pretože tu nájdete od hotelov s 5 hviezdičkami až po pomerne cenovo dostupné portáby. Odporúčame vám zistiť, čo vám najviac vyhovuje v závislosti od vašich potrieb a rozpočtu.

Svojím návštevníkom poskytuje tento región obrovské množstvo nádherných miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Hroby a hrobky kráľov v Petra sú jedným z týchto miest, ktoré vás určite uchvátia. Táto oblasť ponúka toľko fascinujúcich momentov, ktoré sa stanú súčasťou vášho dobrodružstva navždy. Určite sa nebudete vedieť dočkať toho, ako tieto hroby a hrobky kráľov na vlastné oči uvidíte.


Počasie Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko, krajina bohatá na históriu a kultúru, je domovom mnohých vzácnych pamiatok. Jednou z tých, ktoré sú najviac fascinujúce, sú Burial Chambers of the Kings (Pohrebné komory kráľov) v Jordánsku. Okrem svojich historických hodnôt majú tieto komory aj svoje zvláštne počasie, ktoré z nich robí jedno z najzaujímavejších miest na návštevu.

Pohrebné komory kráľov sa nachádzajú v hlavnom meste Jordánska, Ammáne. Boli postavené v 1. a 2. storočí po Kr. odída postupne využívané dynastiami kráľov z ríše Nabatejci, Rímu a Byzantskej ríše. V súčasnosti sú ich návštevníci fascinovaní ich architektúrou, osobitou výzdobou a bohatou históriou.

Jedným z najvýznamnejších aspektov počasia v Jordánsku je suché a horúce podnebie. V letných mesiacoch teplota v krajine stúpa na 40 až 45 °C, čo robí návštevu Pohrebných komôr kráľov neznesiteľnou. Preto je najlepšie navštíviť túto pamiatku v zimných mesiacoch, keď je teplota oveľa príjemnejšia a dosahuje 15 až 20 °C. Taktiež je odporúčané navštíviť miesto v skorých ranných hodinách, pretože sa tak vyhnete najhoršiemu slnku a ľahšie si užijete túto krásnu pamiatku.

Ďalším zvláštnym aspektom počasia v Jordánsku sú občasné zrážky počas zimných mesiacov. V tejto dobe môže byť prechádzka po Pohrebných komorách kráľov mokrá a klzká. Preto je nevyhnutné, aby návštevníci mali vhodnú obuv a oblečenie, aby sa vyhli úrazom. Väčšinou však sú tieto zrážky mierné a nepríliš časté, takže by nemali znížiť vašu radosť z návštevy.

Zvláštnosťou počasia v Jordánsku je aj jeho rôznorodá krajina, čo sa prejavuje aj pri Pohrebných komorách kráľov. Tieto komory sú vytesané do skál a nachádzajú sa v údolí, ktoré je obklopené skalistými vrchmi a púšťou. Táto scenéria poskytuje úchvatný pohľad a zážitok pre návštevníkov, ktorí sa cítia, ako by boli v úplne inom svete.

Okrem toho je Jordánsko tiež známe svojimi famóznymi západmi slnka. Keď sa slnko sa ponára za horizont, nad Pohrebnými komormi kráľov sa objavuje výnimočný farebný spekták. Táto kombinácia krásnej architektúry a prírodného divadla, ktoré ponúka počasie Jordánska, je nezabudnuteľným zážitkom.

Vo všeobecnosti je počasie Jordánska priateľské pre návštevy Pohrebných komôr kráľov. Je dôležité však sa prispôsobiť a plánovať svoju návštevu tak, aby ste vyhli extrémnym teplotám a nepríjemným poveternostným podmienkam. Pamiatky sú veľmi dobre udržiavané a bezpečné, čo umožňuje návštevníkom zážitok plný histórie, zaujímavosti a krásneho počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Najčastejšie otázky a odpovede o Jordánskych Kráľovských hrobkách:

1. Kde sa nachádzajú Jordánske Kráľovské hrobky?
Jordánske Kráľovské hrobky sa nachádzajú v meste Petra v Jordánsku.

2. Aké je historické pozadie Jordánskych Kráľovských hrobiek?
Jordánske Kráľovské hrobky sú súčasťou územnej histórie Petra a boli vybudované v období 3. storočia pred n.l. až do 1. storočia n.l.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Jordánskym Kráľovským hrobkám, je ísť do Petra, čo je prístupné letecky alebo cestou z hlavného mesta Ammán v Jordánsku.

4. Je potrebné vstupenka na vstup do Jordánskych Kráľovských hrobiek?
Áno, pre vstup do Jordánskych Kráľovských hrobiek je potrebná vstupenka, ktorú možno zakúpiť na mieste alebo online.

5. Je potrebný sprievodca na prehliadku Jordánskych Kráľovských hrobiek?
Aj keď to nie je povinné, je odporúčané mať sprievodcu, ktorý vám poskytne užitočné informácie o histórii a význame hrobiek.

6. Aký je čas návštevy Jordánskych Kráľovských hrobiek?
Jordánske Kráľovské hrobky sú sprístupnené pre návštevníkov počas denného svetla, pričom otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti na sezóne.

7. Je možné fotografovať alebo nahrávať vo vnútri hrobky?
Fotografovanie a nahrávanie je povolené vo vnútri Jordánskych Kráľovských hrobiek, ale v niektorých prípadoch môžu byť obmedzenia na používanie blesku.

8. Aké sú hlavné atrakcie okrem hrobiek v Petra?
Okrem Jordánskych Kráľovských hrobiek môžete v Petre tiež navštíviť slávnu skalnú budovu - Al-Khazneh (Pokladnica), Rímsky amfiteáter a mnoho ďalších historických miest.

9. Potrebujem fyzickú kondíciu na navštívenie Jordánskych Kráľovských hrobov?
Prehliadka Jordánskych Kráľovských hrobiek vyžaduje trochu fyzickej kondície, pretože je potrebné prekonať niekoľko schodov a chôdze po kopcoch.

10. Aké je počasie v Jordánskych Kráľovských hrobkách?
Jordánske Kráľovské hrobky sa nachádzajú v púšti, takže teploty môžu byť extrémne. Je dôležité sa obliekať vhodne a mať so sebou dostatok vody.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky