Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krajina, ktorá sa stala populárnym turistickým cieľom pre svoje krásne prírodné scenérie, kultúrne pamiatky a púšťové oblasti. Jedným z miest, ktoré by mohli zaujímať milovníkov prírody, je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie nachádzajúce sa na východnom pobreží Jordánskej kráľovskej cesty, zhruba 110 kilometrov od mesta Amman. Toto miesto založila Jordánska kráľovská spoločnosť pre ochranu prírody a životného prostredia v roku 1975. Cieľom bolo ochrániť a obnoviť zanikajúce druhy zvierat v Jordánsku a zároveň umožniť turistom pozorovať život zvierat v prirodzenom prostredí.

Na tomto chránenom území žijú vzácne druhy zvierat, vrátane arabských oryxov, gaziel a antilop. Shaumari Wildlife Reserve je tiež domovom pre druhý najväčší počet surikátov v Jordánsku, ktorí sa stanú hviezdou vašej návštevy. Môžete pozorovať, ako hrajú a komunikujú spolu, ďalej uvidíte hadov, žaby, ještěry, žaby, orly a sokoly.

Je tu niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, napríklad pomocou organizovaných výletov alebo taxi služby z blízkeho mesta, Amman. Vstupné do územia je spojené s neveľkou poplatkou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shaumari Wildlife Reserve, môžete sa pobytu ubytovať v blízkom meste Azraq, ktoré je známe svojimi tradičnými modrými domami. Tu si môžete pozrieť aj ruiny z rímskej doby.

Jordánsko môže byť úchvatné miesto pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné a inaké od iných miest v strednej časti sveta. Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zároveň podporiť ich ochranu. Navštívenie tohto územia bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Jordánska Shaumari Wildlife Reserve môžu byť:

1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Odvetvie doživota Jordánsko Shaumari je rezervácia pre divoké zvieratá nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Jordánska. Táto rezervácia je domovom viacerým ohrozeným druhom a zohráva dôležitú úlohu v ich zachovaní.

2. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Shaumari Wildlife Reserve?
Medzi najčastejšie viditeľné druhy v rezerváci sa zaraďujú onagra (divoké osly), oryx arabský, damán obrovský, gazela a koza Núbijska.

3. Ako sa tam dostanem?
Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza vo vzdialenosti asi 60 kilometrov od hlavného mesta Ammánu. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je automobily alebo taxíkom. Existujú tiež organizované výlety, ktoré vám môžu poskytnúť prepravu.

4. Môžem si rezervovať prehliadku?
Áno, je možné si rezervovať prehliadku v Shaumari Wildlife Reserve. Môžete to urobiť priamo na mieste alebo prostredníctvom internetu, ak je k dispozícii online rezervácia.

5. Koľko stojí vstup do rezervácie?
Vstupný poplatok do rezervácie sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu prehliadky. Je však dôležité si uvedomiť, že tieto vstupné poplatky sa venujú na podporu ochrany a manažmentu rezervácie.

6. Aký je časový rozvrh prehliadky?
Časový rozvrh prehliadky sa môže líšiť v závislosti od vášho výberu, ale väčšinou sa prehliadky konajú v skupinách a trvajú približne 1 až 2 hodiny. Doporučuje sa plánovať prehliadku v dopoludňajších hodinách, aby sa minimalizovala horúčava.

7. Môžem rezervovať ubytovanie v rezervácii?
Nie, v rezervácii nie je k dispozícii ubytovanie pre návštevníkov. Odporúča sa však rezervovať ubytovanie v blízkosti rezervácie a vybrať sa na prehliadku odtiaľto.

8. Existujú niektoré obmedzenia alebo pokyny, ktoré musím dodržiavať počas návštevy?
Áno, počas návštevy Shaumari Wildlife Reserve je dôležité dodržiavať pravidlá a pokyny pre ochranu divokej prírody. Patrí sem napríklad nedotýkať sa zvierat, neberú a neodhadzujeť žiadne predmety, dodržiavanie chodníkov a mať zvieratá úplne vybavené.

Tieto otázky a odpovede majú slúžiť ako vodítko pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve. Je dôležité si uvedomiť, že sa môže líšiť a je vždy najlepšie sa informovať priamo od rezervácie v prípade akýchkoľvek špecifických otázok.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je prekrásna krajina s mnohými divokými oblastami a národnými parkami. Jedným z najkrajších a najznámejších je Shaumari Wildlife Reserve, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, medzi mestami Ammán a Aqaba.

Shaumari Wildlife Reserve je útočiskom pre mnohé zvieratá, ktoré sú voľne žijúce v Jordánsku. Nachádzajú sa tu endemické druhy zvierat, ako aj domestikované zvieratá, ktoré boli odtiaľto vysídlené z púští a miestnej fauny. Hodnotia sa tu najmä asi 800 arabských oryxov, ktorí sú teraz jedným z najväčších zdrojov konservácie doteraz voľne žijúcej populácie.

Aby ste sa mohli dostať do tohto nádherného miesta, môžete sa ubytovať priamo v tejto rezervácii v niektorom z kempov. Ide o skvelú príležitosť pre tých, ktorí si radi užívajú pobyt v prírode a zároveň sa chcú zoznámiť s miestnymi zvieratami.

Na území Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza niekoľko možností ubytovania v kempe. Jedná sa o kempe, ktoré ponúkajú skromné, ale útulné ubytovanie v prírode. Sú to napríklad: Dana Camp, Rum Wasi Camping a Wadi Rum Campground.

Kempy ponúkajú prostorné stanové chatky s posteľami, množstvom miesta pre zariadenie a súčasne aj menšími kuchynkami, ktoré sa nachádzajú priamo v chatkách. Kempy sú vybavené aj sociálnym zariadením s WC a sprchami. Sú teda naozaj ideálnym miestom na pobyt, kde sa môžete pohodlne ubytovať a zároveň sa naozaj kľudne vyspať.

Jedného dňa môžete vstávať pred východom slnka a pozorovať, ako sa oryx súkaja po púšti hľadajúc jedlo alebo si pozrieť rannú kozu. Potom si môžete vychutnať skvelú raňajku, ktorú vám pripravia a ochutnajte množstvo miestnych pochúťok. Potom si môžete vziať bicykel a prejsť si okolie až do miestnej oázy alebo sa iba prechádzať a pozerať na stáda oryxov. Večer si môžete zopakovať rovnaký program, len premenite raňajky na večeru a užijete si nádherný západ slnka.

Ubytovanie v Jordánsku v kempe na národnom parku Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka nezabudnuteľný pobyt a zároveň vám umožní spojiť prírodu a zvieratá s vašimi dovolenkovými zážitkami. Je to skvelá príležitosť pre vás a vašu rodinu aby ste si oddýchli a užili si niečo nezabudnuteľné v Jordánsku.


Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krásna krajina, ktorá má jedinečné počasie. Jedným z najzaujímavejších miest na sledovanie počasia je Shaumari Wildlife Reserve, ktorá sa nachádza vo východnej časti krajiny.

Shaumari Wildlife Reserve je známa svojou rozmanitou faunou a flórou. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú dostať bližšie k divokému životu. V rezervácii môžete nájsť rôzne druhy zvierat, ako sú gazely oryx, nádherné arabské orly, divé osly a mnoho ďalších.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je charakteristické svojou vysokej teplotou a suchým podnebím. Rezervácia leží v púšti, čo znamená, že tu nie je veľa zrážok a vlhkosti. Letá sú tu veľmi horúce, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 30 ° C až do 45 ° C. Vlhkosť je nízka a slnko pravidelne svieti na oblohe.

Zimy v Jordánsku a v rezervácii sú chladné, ale nie príliš drsné. Teploty v zimných mesiacoch klesajú na približne 5 ° C na najchladnejšie dni. Je vhodné si so sebou zobrať vrstvené oblečenie, pretože teploty môžu v priebehu dňa kolísať.

Jordánsko je tiež známe svojimi miestnymi vetrmi. Vetra sú v širokej škále, od slabo fúkajúcich vánkov po silné veterné búrky. Pred cestou do rezervácie je preto dôležité sledovať predpoveď počasia a prípadne prijať potrebné opatrenia na ochranu pred vetrom.

Napriek drsnému počasiu je Shaumari Wildlife Reserve stále atraktívnym miestom pre návštevníkov z celého sveta. Môžete tu vidieť rôzne druhy zvierat vo svojom prirodzenom prostredí a vychutnať si nádherný výhľad na jordánsku krajinu.

Ak plánujete návštevu Shaumari Wildlife Reserve, odporúča sa zobrať si so sebou vhodné oblečenie a obuv pre príslušné ročné obdobie. Nezabudnite na dostatočný zásobník vody a ochranné prostriedky proti slnku, pretože slnečné žiarenie môže byť silné.

Shaumari Wildlife Reserve je bezpochyby fascinujúcim miestom na návštevu pre všetkých, ktorí milujú prírodu a majestát divokého sveta.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku je jednou z najdôležitejších letných destinácií pre milovníkov prírody a divokých zvierat. Tento rezervát, nachádzajúci sa približne 22 kilometrov východne od jordánskeho mesta Azraq, je domovom množstvu ohrozených druhov, ktoré tu nájdeme vo voľnej prírode.

Rezervát bol založený v roku 1975 v reakcii na rýchlo ubúdajúci počet divých zvierat v Jordánsku, najmä arabskej púštnej antilopy, ktorá bola často lovom a strácala svoje prirodzené prostredie kvôli rozširovaniu obývateľnej pôdy. S cieľom chrániť tieto živočíšne druhy, bola vytvorená rezervácia, ktorá ponúka zvieratám bezpečie a príležitosť pre ich rozmnožovanie.

Jedným z najvýznamnejších a najrezistentnejších druhov v rezervácii je práve arabská púštnej antilopa, známa locally ako Oryx antelope. Tento elegantný a nádherne sfarbený druh bol v minulosti takmer vyhubený kvôli nekontrolovanej honbe a strate prostredia. V rezervácii bolo však úspešné vybudovať chovné stanice pre túto antilopu, čo umožnilo jej početné a stabilné rozmnožovanie. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve jedným z najväčších chovateľských centier tohto druhu na celom svete.

Okrem arabskej púštnej antilopy môžeme v rezervácii nájsť aj iné ohrozené druhy, ako napríklad arabského onagra, strieborného lišiaka a somálskeho geparda. Súčasťou rezervácie je aj bohatá ornitológia, kde hrdlohrdeliak somálsky, ibis kriticky ohrozený či hubenecký astrild nájdu svoj domov.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka návštevníkom neopakovateľnú príležitosť nazrieť do jedinečného a cenného ekosystému. Rezervát je otvorený pre verejnosť a ponúka rôzne možnosti prehliadok a výletov, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť kontakt s týmito pôvodnými druhmi. Existuje možnosť safari venčiť sa terénom v sprievode skúseného sprievodcu alebo ísť na jazdenie na koni po rezervácii.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka rezervácia aj možnosti ubytovania vo forme tradičného Beduínskeho stanu, kde si môžete vychutnať pohľad na hviezdnate oblohu a pocit skutočnej blízkosti k prírode. Existujú tiež možnosti kempovania a táborovania pre tých, ktorí sa chcú v plnej miere ponožiť do divokosti rezervácie.

Celkovo Shaumari Wildlife Reserve predstavuje jedinečné miesto, kde môžete zažiť a objaviť kúsok divokej prírody priamo v Jordánsku. Toto miesto je dôkazom úspešných ochranných opatrení a snahy o záchranu ohrozených druhov v Arabskom svete. Preto je toto miesto, ktoré stojí za to navštíviť a objaviť jeho jedinečnú krásu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky