Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Wadi Rum

Počasie Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúca krajina s rôznorodým a zaujímavým počasím. Jedno z najviac pôsobivých a jedinečných miest v Jordánsku je Wadi Rum. Tento opustený a rozsiahly údolie je známe svojou malebnou krásou a nezamestnanými piesočnými dunami, ktoré sú domovom mnohých púštnych rastlín a zvierat.

Počasie v Wadi Rum závisí od sezóny. V lete sú teploty pomerne extrémne, s maximálnymi teplotami okolo 40 °C a minimálnymi teplotami okolo 20 °C. Suché a horúce podnebie sa často spája s malým množstvom zrážok. Preto je vhodné mať so sebou dostatok vody a ochranné prostriedky pred slnkom.

Jesenné a jarné obdobie sú považované za najlepšie časy na návštevu Wadi Rum, pretože teploty sú miernejšie a príjemnejšie. V týchto mesiacoch sa maximálne teploty pohybujú medzi 25 °C a 30 °C, s minimálnymi teplotami okolo 10 °C. Je to tiež obdobie, kedy je väčšie množstvo zrážok, takže sa môžete tešiť na zelenšie oázy a kvetinovú diverzitu.

Zimné mesiace, od decembra do februára, prinášajú najchladnejšie podnebie. Teploty môžu klesnúť až pod bod mrazu a miestami sa môžu vyskytnúť aj mierny sneh. Avšak, prekvapivo, zima príležitostne prináša úžasný výhľad na hory a púštnú krajinu pokrytú bielym perím.

Okrem teploty je dôležité mať na pamäti aj silné a vetrové podmienky v Wadi Rum. Dhiafah, miestny silný vietor, môže fúkať počas celej návštevy. Preto je vhodné mať so sebou vhodné oblečenie a ochranné pomôcky pred vietorom.

Ak plánujete navštíviť Wadi Rum, bez ohľadu na ročné obdobie, odporúča sa mať so sebou dostatok vody, ochranný krém pred slnkom, klobúk alebo šatku a vhodné oblečenie vrátane dlhých nohavíc a dlhých rúk, aby ste minimalizovali vystavenie pokožky slnku a piesku.

Ako vidíte, Wadi Rum ponúka rôzne a zaujímavé počasie, ktoré je potrebné si užiť a zohľadniť pri plánovaní vašej návštevy. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto úžasné miesto, Wadi Rum vás poteší svojou krásou a jedinečným prostredím, ktoré sa stane nezabudnuteľnou súčasťou vášho dobrodružstva v Jordánsku.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou a exotickou krajinou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých turistických atrakcií. Jedným z najväčších pokladov tejto krajiny je aj Wadi Rum, rozsiahla poušť nachádzajúca sa na juhu Jordánska. Toto miesto je ideálnym cieľom pre dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania.

Wadi Rum, tiež známa ako "dolina mesiaca", je známa svojimi nádhernými červenými piesočnými púšťami, majestátnymi skalnatými formáciami a nekonečne sa rozprestierajúcim oblohou, ktorá v noci ponúka neopísateľný pohľad na hviezdy. Toto miesto bolo v minulosti domovom nomádov, a tak si tu môžete vychutnať autentický zážitok z jazdy na ťave alebo prechádzky na beduínskom koberci.

Ponúka aj jedinečnú možnosť prechádzok na kamenistých útesoch a skalách, ktoré vás zavedú k starým petroglyfom a skalným nápisom, ktoré sú storočia staré. Medzi najznámejšie skalné formácie v Wadi Rum patria Jabal Umm Fruth, Jebel Khazali a Jebel Um Adaami.

Dovolenka v Wadi Rum by nemala chýbať ani dúhovými púšťami, ktoré ponúkajú úžasné farebné spektrum. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré z najznámejších zaujímavostí v tejto oblasti, vrátane "mostu", ktorý je obľúbenou destináciou horolezcov, alebo "púštnych rytín", ktoré zobrazujú tehotné kamene, ako aj mnoho ďalších pozoruhodných miest.

Jeden z vrcholov dovolenky v Wadi Rum je aj prenocovanie v beduínskom táboře, ktoré umožňuje blízky kontakt s miestnou kultúrou. Môžete sa zúčastniť tradičných tanček a spevu, vychutnávať miestne jedlá a pozorovať slávnostné rozsvietenie lucerny pod tmavou oblohou.

Výlety na horskom bicykli, jazda na kamenoch a pozorovanie vtáctva sú ďalšie zábavné aktivity, ktoré si môžete vyskúšať. Wadi Rum je tiež významným miestom pre milovníkov filmu, pretože sa tu natáčali mnohé známe filmy, ako napríklad "Lawrence z Arábie" a "Marťan".

Keďže Wadi Rum leží v blízkosti ďalších známych jordánskych destinácií, ako je Petrá a Aqaba, môžete si ľahko naplánovať výlet, ktorý zahŕňa tieto miesta. Petrá je známa pre svoje skalné hroby a Aqaba je populárna oblasť pre potápačov.

Celkom povedané, dovolenka v Jordánsku Wadi Rum je skutočným dobrodružstvom. Nezabudnuteľné zážitky, úchvatné scenérie a hostinnosť miestnych obyvateľov urobí z vášho pobytu niečo jedinečného a nezabudnuteľného. Ak hľadáte destináciu mimo zavedených trás turistov, Wadi Rum je ideálnou voľbou!


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je bohaté na úžasné miesta, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok. Jedným z týchto miest je aj Wadi Rum, fascinujúca púšť nachádzajúca sa v južnom Jordánsku. Pre tých, ktorí sa sem chystajú, je dôležité zvoliť si vhodné ubytovanie, aby mohli naozaj konektovať s miestom a vychutnať si všetko, čo Wadi Rum ponúka.

Wadi Rum je známy tiež ako Údolie Mesiacov pre svoju podobnosť s povrchom mesiaca. Tento unikátny kút Jordánska je známy predovšetkým pre svôj spektakulárny krajinársky vzhľad, s krásnymi piesčitými dunami, skalnatými útvarmi a jaskyňami. Tento raj pre milovníkov prírody ponúka veľké množstvo aktivít, vrátane horských túr, jazdy na kameľoch, skalkového lezenia a pozorovania nočnej oblohy, ktorá je v tomto oblasti nesmierne jasná a plná hviezd.

Pri hľadaní ubytovania v Wadi Rum máte niekoľko možností. Jednou z najpopulárnejších je tábor v beduínskom štýle. Tieto tábory sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický beduínsky život a pobyt blízko miestnej kultúry. Tábory ponúkajú jednoduchú a útulnú ubytovanie vo veľkých stany, ktoré sú vhodné pre jednotlivcov alebo skupiny. Väčšina táborov je dobre vybavených s toaletami a sprchovými kútmi, aj keď tieto zariadenia môžu byť spoločné. Nabudúce, vzhľadom na obrovskú obľubu miesta medzi turistami, je možné nájsť aj tábory, ktoré ponúkajú súkromné ubytovanie so všetkými súkromnými zariadeniami.

Ak preferujete niečo pohodlnejšie, v okolí Wadi Rum je k dispozícii aj niekoľko luxusných rezortov a hotelov. Tieto zariadenia ponúkajú moderné a komfortné izby s vlastnými kúpeľňami a ďalšími príjemnosťami, ako je bazén, bar a reštaurácia. Mnohé z nich majú tiež nádherné výhľady na okolitú krajinu púšte, čo umožní hostom vychutnať si krásu tejto oblasti na maximum.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, nezabudnite preveriť recenzie a doporučenia ostatných cestovateľov, aby ste si mohli byť istí, že si vyberiete kvalitné a spoľahlivé miesto na prespatie. Nakoniec, Wadi Rum je jedinečným miestom, ktoré by mal každý cestovateľ navštíviť aspoň raz v živote. A s vhodným ubytovaním bude váš pobyt ešte nezabudnuteľnejší.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, malebnou prírodou a jedinečnou kultúrou. Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Jordánsku je Wadi Rum, púšťná oblasť, ktorá predstavuje pravú divočinu a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Cesta do Wadi Rum môže byť pre niektorých návštevníkov náročná, pretože sa nachádza približne 60 km južne od hlavného mesta Amán a 320 km juhozápadne od Petra. Našťastie, existuje možnosť zabezpečenia letenky priamo do Wadi Rum, čo návštevníkom ušetrí čas a úsilie.

Spoločnosť Royal Jordanian ponúka letecké spojenie s viacerými svetovými destináciami a umožňuje tak návštevníkom jednoduchý prístup do Jordánska. Cestovanie do Wadi Rum začína letom do medzinárodného letiska v Aqabe, ktoré sa nachádza približne 70 km od Wadi Rum. Po prílete do Aqaby sa návštevníci môžu rozhodnúť medzi vybraním si autobusu alebo taxíka, aby sa dostali priamo do Wadi Rum.

Po príchode do Wadi Rum sa návštevníkov otvára nádherná krajina plná strmých piesčitých koľají, skalných útvarov a útesov. Wadi Rum je známa svojimi ohromujúcimi skalnými útesmi a červeným pieskom, ktoré vytvárajú jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru. Návštevníci môžu objavovať túto nádhernú krajinu na jazde na velblodoch alebo vynajatí džípu s miestnym vodičom.

Okrem púšte ponúka Wadi Rum aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Miestne obyvateľstvo, známe ako beduíni, sú veľmi pohostinní a radi zdieľajú svoj spôsob života a kultúru s návštevníkmi. Turisti majú možnosť navštíviť tradičné beduínske tábory, kde sa môžu ochutnať typické beduínske jedlá a zažiť atmosféru miestnej kultúry.

Wadi Rum je aj ideálne miesto pre milovníkov turistiky a horolezectva. Návštevníci, ktorí majú dostatok odvahy a fyzickej kondície, si môžu vyskúšať zdolávanie skalných stien a vrcholov. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v tejto oblasti je napríklad vrchol Jabal Umm ad-Dami, najvyššie vrchol v Jordánsku.

Letenka do Wadi Rum poskytuje návštevníkom skvelú príležitosť objaviť tento magický kút Jordánska. Pôsobivá krajina, bohatá kultúra a ochotní miestni obyvatelia robia z Wadi Rum miesto, ktoré si návštevníci nebudú (a samozrejme nebudú chtieť) pozabudnúť. Ak ste dobrodružný typ cestovateľa a máte záujem objaviť krásy púšte a zároveň zažiť tradičnú jordánsku kultúru, Wadi Rum je pre vás to pravé miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Jordánska a Wadi Rumu:

1. Ako sa dostanem do Wadi Rumu z hlavného mesta Aman?
- Najjednoduchším spôsobom je prenajať si auto a prejsť cestu autom. Existuje tiež možnosť využiť verejnú dopravu alebo taxíky.

2. Koľko stojí vstup do Wadi Rumu?
- Vstup do Wadi Rumu stojí približne 5 jordánskych dinárov (asi 7 USD).

3. Akú oblečenie by som mal/a nosiť pri návšteve Wadi Rumu?
- Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahké oblečenie, najlepšie z materiálov, ktoré dobre dýchajú. Tiež si vezmite ochranný krém pred slnkom, čapicu a dobré topánky na turistiku.

4. Sú v Wadi Rumu ubytovacie možnosti?
- Áno, v Wadi Rumu nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane táborov s tradičnými beduínskymi stenami, stany na kempovanie a niekoľko luxusných hotelov.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v Wadi Rumu?
- V Wadi Rumu si môžete užiť jazdu na velbloudoch, turistiku a prieskum piesočných dunají a skalných útvarov. Môžete si tiež prenajať džíp a ísť na rozsiahle výlety po púšti.

6. Kde sa nachádza slávna skalná formačná archa Wadi Rum?
- Slávna skalná formačná archa Wadi Rum sa nachádza v národnom parku Wadi Rum, asi 60 kilometrov južne od mesta Akabá.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rumu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rumu je jeseň a jar, keď teploty nie sú príliš vysoké. Letá sú extrémne horúce, ale ak ste pripravení, môžete navštíviť Wadi Rum aj v lete.

8. Je potrebné si vopred zarezervovať vstupenku alebo ubytovanie v Wadi Rumu?
- Nie je nevyhnutné si vopred zarezervovať vstupenku do Wadi Rumu. Je však odporúčané si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože záujem o Wadi Rum je veľký a hotely a tábory sa môžu rýchlo zaplniť.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Jordánsku a Wadi Rumu. Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete viac detailov, odporúčam vyhľadať oficiálnu turistickú stránku Jordánska alebo Wadi Rumu alebo kontaktovať miestne turistické informačné centrum pre presnejšie informácie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky