Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)

Dovolenka Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)


Juhoafrická republika je jedným z najkrajších miest na Zemi, kde môžete stráviť svoju dovolenku cestou na Bloukrans Bridge. A čo to je? Je to najvyšší bungee jump na svete!

Bloukrans Bridge sa nachádza na Južnej rane Juhoafrickej republiky a je jedným z najobdivuhodnejších inžinierskych úspechov krajiny. Most je dlhý 451 metrov a jeho oblúkový tvar dáva priestor pre neuveriteľný zážitok z bungee jumpingu.

Neviem, či ste niekedy skúšali bungee jumping, ale ak nie, Bloukrans Bridge je miestom, kde môžete túto adrenalínovú aktivitu vyskúšať na maximum. Skúste si predstaviť stúpanie na vrchol mosta, kde sa nachádza platforma, z ktorej budete skáčeť. Pravdepodobne v tejto chvíli budete mať zmiešané pocity strachu, vzrušenia a nadšenia. Ale keď sa pozriete na nádhernú krajinu, ktorú Bloukrans Bridge ponúka, vaša vôľa prevládne nad strachom a vy sa odrazíte do prázdna.

V blízkosti mosta sa nachádza rieka Bloukrans, ktorá vytvára veľkú priepasť. To znamená, že keď sa odrazíte, budete mať pocit, akoby ste sa dostali do iného sveta, plného adrenalínu a pocitu voľnosti. Vaše srdce sa bude aj nadalej búšiť, ale bude aj radosť, že ste si splnili tento sen.

Bungee jumping z Bloukrans Bridge nie je pre každého, ale ak máte odvahu, odporúčam ho vyskúšať. Je to skutočný zážitok, ktorý si zapamätáte na celý život. A keďže sa Bloukrans Bridge nachádza v Juhoafrickej republike, budete mať aj príležitosť preskúmať túto krásnu krajinu.

Juhoafrická republika je bohatá na divokú prírodu a zvieratá. Môžete cestovať do národných parkov, ako je Krugerov národný park, kde môžete vidieť slony, levy, žirafy a iné druhy divokých zvierat. Môžete tiež navštíviť pobrežné mestá ako Cape Town alebo Durban, ktoré ponúkajú úchvatné pláže a úžasné možnosti surfovania.

Okrem toho je juhoafrická kuchyňa bohatá a chutná. Mali by ste ochutnať jedlá ako je biltong (suché mäso), boerewors (juhoafrická klobása) a bobotie (špeciálne mäsové jedlo). Nezabudnite si vychutnať aj miestne víno, ktoré je známe svojou kvalitou a bohatosťou chutí.

Takže ak hľadáte dovolenku plnú adrenalínu, krásnej prírody a nezabudnuteľných zážitkov, neváhajte a navštívte Juhoafrickú republiku a vyskúšajte si bungee jumping z Bloukrans Bridge. Táto dovolenka vás nadchne a nechá vás žiť na okamih vo vzduchu.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)


1. Je bezpečné skákať z Bloukrans Bridge?
- Áno, prevádzkovateľia bungy jumpingu majú prísnu bezpečnostnú politiku a vykonávajú pravidelné štandardné údržby na vybavení.

2. Aká je dĺžka skoku z Bloukrans Bridge a koľko stojí?
- Skok z Bloukrans Bridge trvá približne 5 sekúnd a stojí okolo 2 000 juhoafrických randov.

3. Potrebujem špeciálnu prípravu alebo zručnosti pred skokom?
- Nie, pred skokom Vás naučia potrebnú techniku a vybavenie Vám poskytnú prevádzkovatelia.

4. Aké je minimálne a maximálne vekové obmedzenie pre skok z Bloukrans Bridge?
- Minimálne vekové obmedzenie je 14 rokov a sú potrebné súhlasné listy od rodičov alebo zákonných zástupcov. Maximálne vekové obmedzenie nie je stanovené.

5. Je potrebné si rezervovať miesto na skok vopred?
- Áno, je vhodné si zarezervovať miesto na skok vopred, pretože miesta na skoky sú obmedzené.

6. Môžem si so sebou zobrať fotoaparát alebo kameru?
- Nie, prevádzkovatelia nepovoľujú, aby návštevníci so sebou skákali s fotoaparátom alebo kamerou. Avšak, poskytujú profesionálne fotenie a filmovanie, ktoré si môžete zakúpiť po skoku.

7. Aké je odporúčané oblečenie pre skok z Bloukrans Bridge?
- Odporúča sa pohodlné oblečenie a vhodné topánky pre aktivity na voľnom priestranstve.

8. Je povolené skákať s doplnkami, ako je napríklad okuliare alebo bižutéria?
- Nie, prevádzkovatelia nedovoľujú skákanie so sebou žiadnych doplnkov, pretože by mohli narušiť bezpečnosť skoku.


Letenka Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)


Bloukrans Bridge, located in the beautiful Tsitsikamma region of South Africa, is one of the most famous bungy jumping spots in the world. The bridge is situated on the border of the Eastern Cape and Western Cape provinces and stands at an impressive height of 216 metres, making it the highest commercial bungy jump bridge in the world.

If you're an adrenaline junkie looking for an adventure, then a visit to Bloukrans Bridge to take part in this exhilarating activity should definitely be on your list. The jump itself is a once in a lifetime experience, and while it can seem daunting at first, the rush you experience when you take the leap is like no other.

But before you get to the exhilarating part, you'll need to prepare yourself for the jump. After signing the necessary paperwork and payment, you'll be weighed and given a bracelet with your weight on it. You'll then make your way to the top of the bridge, where a team of trained professionals will provide a safety briefing and guide you through the process.

Once you're strapped into your harness and have double-checked everything, it's time to take the leap! You'll have the option of jumping solo or tandem, and the jump itself lasts between five and seven seconds. The feeling of free-falling towards the ground is indescribable, and as you reach the bottom of the jump, you'll feel a sense of euphoria that you'll never forget.

After your jump, you'll receive a certificate and a video of your experience that you can watch again and again to relive the thrill of the experience. You'll also have the opportunity to purchase merchandise and souvenirs as a reminder of your trip to this incredible place.

To get to Bloukrans Bridge, you can either rent a car or take a shuttle from nearby towns such as Plettenberg Bay or Knysna. There are also a variety of accommodation options in the area if you want to extend your stay and explore the surrounding region.

In conclusion, if you're looking to experience the thrill of a lifetime, then bungy jumping at Bloukrans Bridge is an activity you definitely shouldn't miss. So why not book your tickets now and get ready to take the leap of faith?


Počasie Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)


Juhoafrická republika je známa svojím pestrým počasím a rôznorodými podnebnými podmienkami. V súlade s tým sa aj na najvyššom bungy jumpingovom moste na svete, Bloukrans Bridge, nachádzajúcom sa v Juhoafrickej republike, nachádzame rôzne podmienky, ktoré majú vplyv na túto extrémnu športovú aktivitu.

Bloukrans Bridge sa nachádza v regióne Kap, v blízkosti mesta Plettenberg Bay. Most sa nachádza nad roklinou Bloukrans, ktorá je hlboko ponorená a predstavuje spektakulárne prostredie pre skákanie z mosta voľného pádu. Kvôli svojej výnimočnosti a obľúbenosti je Bloukrans Bridge jedným z najnavštevovanejších miest pre bungy jumping na svete.

Keďže Bloukrans Bridge leží v južnej hemisfére, jeho počasie je ovplyvnené morskými prúdmi a vplyvom Indického oceánu. Tento región je známy skvelým počasím počas väčšej časti roka, s častými slnečnými dňami a príjemnými teplotami. Letné obdobie, ktoré trvá od decembra do marca, je obzvlášť príjemné, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 30 ° C. Tieto teplé teploty sú ideálne na skákanie z mosta, keďže skúsenosť z bungy jumpingu je o to intenzívnejšia, keď je človek ponorený do teplých vôd rieky Bloukrans.

Avšak, treba tiež spomenúť, že Bloukrans Bridge a jeho okolie sa nachádzajú v oblasti, kde sa vyskytujú niektoré tropické cyklóny. Práve vďaka týmto cyklónom môžu teploty v tomto regióne kolísať a môže dôjsť k náhlym zmenám počasia. V týchto prípadoch je dôležité sledovať predpovede počasia a mať pravidelne aktualizované informácie o aktuálnych podmienkach na Bloukrans Bridge. Ak sa očakáva zlá povaha počasia, bungy jumping môže byť z bezpečnostných dôvodov zrušený alebo odkladaný.

Napriek týmto okolnostiam je pre väčšinu nadšencov bungy jumpingu Bloukrans Bridge v Juhoafrickej republike jednou z najžiadanejších destinácií. Nielenže ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť pádu voľným pádom z mosta, ale aj tú najkrajšiu scenériu vytvárajúcu dokonalú kombináciu adrenalínu a prírodného divu.

Ak máte túžbu vyskúšať si túto extrémnu športovú aktivitu a zároveň zažiť prírodnú krásu a jedinečné prostredie, neváhajte navštíviť Bloukrans Bridge v Juhoafrickej republike. Bez ohľadu na počasie, ktoré v danom čase panuje, Vás táto skúsenosť určite nezklame.


Ubytovanie Juhoafrická republika Bloukrans Bridge (bungy jumping)


Bloukrans Bridge v Juhoafrickej republike je miestom, ktoré priláka dobrodruhov a fanúšikov adrenalínu z celého sveta. Nachádza sa v provincii Východný Kapsko, približne 40 km východne od mesta Plettenberg Bay. Je to najvyšší most na bungee jumping na svete a predstavuje skutočnú výzvu pre odvážnych.

Ak sa rozhodnete vyskúšať bungee jumping na Bloukrans Bridge, môžete si byť istí, že to bude jedno z najkrajších a najvzrušujúcejších zážitkov vo vašom živote. Most sa nachádza 216 metrov nad riekou Bloukrans, ktorá tečie pod ním. Výhľady z mosta sú neskutočné a rozprestierajú sa na nádhernú krajinu Juhoafrickej republiky.

Bloukrans Bridge je obľúbeným miestom nielen pre samotný bungee jumping, ale aj pre svoje okolité prírodné krásy. V blízkosti mosta sa rozprestierajú nádherné lesy s rôznorodými druhmi rastlín a živočíchov, ktoré môžete spoznať pri prechádzkach po miestnych chodníkoch.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti Bloukrans Bridge, je k dispozícii niekoľko možností. Prvou možnosťou je pobyt v Plettenberg Bay, meste, ktoré je jedným z najobľúbenejších letovísk v Juhoafrickej republike. Plettenberg Bay ponúka široký výber hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže a nachádzajú sa vo vzdialenosti približne 40 minút jazdy autom od Bloukrans Bridge.

Ak preferujete viac pokojné prostredie, môžete si zvoliť ubytovanie v miestnom okolí Bloukrans Bridge. Niekoľko kempov a chatiek sa nachádza v blízkosti mosta a ponúka ideálne miesto na oddych po svojej adrenálovej skúsenosti. Táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí sa chcú venovať prírodnej kráse a turistickým aktivitám v okolí.

Ubytovanie v blízkosti Bloukrans Bridge je obľúbené medzi turistami, ktorí sa vyberajú na túry, rybolov či iné aktivity v okolí. Je dôležité si rezervovať ubytovanie vopred, pretože miesto je veľmi žiadané a je potrebné mať zabezpečenú svoju rezerváciu.

Bloukrans Bridge je jedným z najkrajších miest Juhoafrickej republiky a bungee jumping je jedným z najnadchlávajúcejších dobrodružstiev na svete. Ak ste fanúšik adrenálínu a vyhľadávate nové a vzrušujúce zážitky, určite by ste mali vyskúšať bungee jumping na Bloukrans Bridge. Svoj pobyt si môžete spríjemniť ubytovaním v blízkosti miesta, aby ste si dokázali plnými dúškami užiť nádhernú krajinu, ktorá vás obklopuje.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky