Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant

Letenka Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika je známa svojou diverzitou prírodného sveta a návštevníci z celého sveta sem prichádzajú za zážitkami na safari. Jedným z najpopulárnejších parkov je Národný park Addo Elephant, ktorý sa nachádza v provincii Východný Kapský.

Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou možnosťou pre väčšinu cestujúcich bude let do Port Elizabeth, ktorý je vzdialený len asi 75 km od Národného parku. Cesty autobusom a autám sú samozrejme tiež možné, ale pre návštevu parku bude najlepšie mať dostupné auto.

Národný park Addo Elephant je jeden z najväčších národných parkov Južnej Afriky a nachádza sa taktiež najbližšie k mestu Port Elizabeth. Založený bol ako ochrana pre ohrozené druhy zvierat a momentálne slúži ako ochranné územie pre viac ako 600 slonov, leva, geparda, hyenu hnedú, rýhovaného, hadov, krokodílov, bradavičnatých woravelov a mnohé ďalšie.

Zvieratá v parku žijú v ich prirodzenom prostredí a sú často viditeľné pri jazde po safari. Safari v Národnom parku Addo Elephant je jedinečným zážitkom, pri ktorom je možné vidieť tieto ohromujúce zvieratá voľne žijúce v ich prirodzenom prostredí.

Národný park Addo Elephant sa nachádza v úplne inej oblasti, ako väčšina ostatných národných parkov. Jeho prostredie nie je typickou savanou a jeho hlavná atrakcia nie sú len sloni, ale aj ich prirodzené prostredie, ktoré je plné kontrastov.

Národný park Addo Elephant obsahuje nielen jedinečnú faunu a flóru, ale aj historické miesta. V parku sa nachádza niekoľko miestnych pamiatok, napríklad Kolonizačné stromy, ktoré sú dreviny, ktoré boli vysadené kolonistami ako súčasť ich osídlenia v oblasti.

Národný park Addo Elephant je jedinečne krásna destinácia pre všetkých, ktorí sú nadšení prírody a zvierat. Pre milovníkov safari, prírody alebo fotografie, tento park ponúka to najlepšie z Juhoafrické republiky. Ak sa chystáte na Juhoafrickú republiku a chceli by ste zažiť nádhernú prírodu a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, odporúčame navštíviť Národný park Addo Elephant.


Dovolenka Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika sa pyšní množstvom krásnych destinácií, okrem iného aj národným parkom Addo Elephant. Ak milujete prírodu a divokých zvieratá, je toto miesto ideálne pre vás.

Addo Elephant národný park sa nachádza východne od mesta Port Elizabeth a rozprestiera sa na území viac ako 180 000 hektárov. Park bol založený v roku 1931, s cieľom zachovať posledných 11 slonov, ktoré ostali v oblasti. Dnes je tu viac ako 600 slonov, a je to domov mnohých ďalších zvierat vrátane leopardov, hyen, antilop a pštrosieho vtáctva.

Pre mnoho turistov je toto miesto ideálne na safari, na ktorom môžu vidieť tých najväčších a najznámejších obyvateľov parku – slony. Elefanti tu majú naozaj skvelé podmienky, s vlastnými krmivami a zdrojmi vody. Navyše, približne 170 kilometrov ohradených alebo elektrických plotmi zabezpečuje maximálnu ochranu pre zvieratá, takže môžete byť istí, že ich uvidíte voľne a bezpečne.

Okrem slonov sa však tu môžete tešiť aj na množstvo ďalších krásnych zvierat. Priamo v Addo národném parku žijú druhy ako malá antilopa roan, kudu, jazeroantilopa, hroch, zebra, žirafa, leopard, šakal alebo gepard, len aby sme niektoré mená spomenuli. Pre tých, ktorí sú ochotní ráno vstať skoro, sa dá pokochať rannou scenériou s pštrosami, ktorý sa navzájom nápadne hajlujú.

Ak nechcete byť priamo v parku, môžete sa ubytovať v jednom z bed and breakfast v blízkosti parku. Na miestnom trhu sa dá ochutnať skutočne výborné jedlo, a fasada miestnej kaplnky, ktorá sa tiež nachádza na trhu, je krásne zdobená keramikou.

Do parku sa dá ísť aj s vodičom alebo spolujazdcom, ktorý vám umožní vidieť park čo najautentickejšie. Ak navštívite Addo národný park, určite si nezabudnite vziať so sebou kameru a pripraviť sa na záznam skutočne s nádherných okamihov, ktoré tu môžete zažiť.

Konečne, jediným, polohovo vzdialeným bodom návštevy krásnej prírody bude súhra s nádhernými tvormi života. Z vlastného pohľadu, prichádzať na safari, akým je práve Addo Elephant, je čarovné a vzrušujúce a bude to zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Počasie Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika je známa svojím bohatým a rôznorodým počasím. Jedným z najdôležitejších národných parkov v tejto krajine je Národný park Addo Elephant, ktorý sa nachádza vo východnej časti krajiny, v blízkosti mesta Port Elizabeth. Počasie v tomto národnom parku hrá dôležitú úlohu pre jeho ekosystém a návštevnosť.

Národný park Addo Elephant je domovom mnohých druhov divokých zvierat a rastlín. Počasie v tomto parku sa v priebehu roka veľmi mení. Park sa nachádza v oblasti s miernymi a vlhkými letami a suchšími zimami. Leto v Juhoafrickej republike spadá do obdobia od decembra do marca, kedy sú teploty v parku najvyššie. Počas tohto obdobia sa teplota môže pohybovať medzi 25-35 °C, čo je ideálne pre mnohé druhy zvierat, vrátane slonov, z ktorých je tento park slávny. Leto tiež prináša viac zrážok v podobe letných búrok, ktoré prispievajú k pestrosti parku a poskytujú tekutinu potrebnú pre zvieratá.

Zima v Juhoafrickej republike nastupuje od júna do augusta. Teploty sa v tomto období mierne znížia a môžu dosahovať hodnoty od 5-20 °C. Zimné obdobie je zriedkavo spojené so zrážkami a park je suchý. To prichádza s nižším rizikom možných chorôb, ako sú malárie, a tiež umožňuje divoce žijúcim zvieratám vyhľadať vodu viac. Zima je ideálnym časom na pozorovanie zvierat v parku, pretože nie sú zakryté vysokou trávou a ľahšie sa vidia.

Jar a jeseň tvoria prechodné obdobia medzi letom a zimou. Jarné mesiace, september a október, sú najsuchšími mesiacmi v parku. Teploty sú príjemné a pohybujú sa medzi 20-30 °C. Tiež je tu nižšie riziko tropických búrok. Jesenné mesiace, marec a apríl, prinášajú teplejšie teploty a zvyšujúci sa počet zrážok.

Počasie v Národnom parku Addo Elephant zohráva dôležitú úlohu v ekosystéme, kde zabezpečuje adekvátne životné podmienky pre zvieratá a rastlinstvo. Turisti navštevujúci tento park sú povolaní venovať sa počasiu pri plánovaní ich návštevy, aby si mohli vychutnať všetko, čo tento národný park ponúka. Bez ohľadu na ročné obdobie, Národný park Addo Elephant je jedinečným miestom s úchvatnou prírodou a nezabudnuteľným počasím.


Ubytovanie Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


Juhoafrická republika je jednou z najznámejších destinácií pre safari na africkom kontinente. A medzi množstvom národných parkov, ktoré ju obklopujú, je Národný park Addo Elephant jedným z najobľúbenejších.

Addo Elephant je dominovaný svojím bohatstvom slonov. Park, ktorý sa nachádza na východnom pobreží krajiny, je domovom viac ako 600 slonov, čím je jedným z najväčších zoskupení slonov na svete. Poľnohospodárska expanzia a lovecké povstania v minulosti značne ohrozili túto vzácnu populáciu slonov. Addo Elephant však existuje už od roku 1931 a dnes sa považuje za úspešný príklad ochrany tohto obrovského cicavca.

Okrem slonov je park domovom aj pre mnoho ďalších afrických zvierat. Turisti majú možnosť vidieť žirafy, kopytníky, krokodíly, hyeny, antilopy a mnoho iných druhov. Pre milovníkov vtákov je Addo Elephant rajom, pretože park je známy obsahom viac ako 400 druhov vtákov vrátane slávnych juhoafrických rožnových vtákov.

Ak plánujete navštíviť tento park, máte na výber medzi niekoľkými možnosťami ubytovania. Addo Elephant ponúka možnosť stanovania, karavaningu a bungalovov. Stanovanie je ideálnou voľbou pre dobrodruhov a tí, ktorí sa chcú priblížiť k prírode. Majú k dispozícii miesta s elektrickými prípojkami, kuchynské zariadenie a kúpeľne s teplou vodou. Karavany sú plne vybavené a zahŕňajú obývaciu izbu, kuchynku a spálňu. Bungalovy ponúkajú komfortné ubytovanie súkromného charakteru s vlastným sociálnym zariadením a kuchyňou. Okrem toho je v parku aj nezávislý hotel, v ktorom môžete zažiť luxusné ubytovanie a výhľad na park.

Počas pobytu v Addo Elephant sa určite zúčastnite nočných safari. Jedinečná atmosféra a zvuky prírody sú zážitkom, ktorý vám navždy utkvie v pamäti. Skúsenými sprievodcami budete viesť hľadať nočné zvieratá, ktoré je zvyčajne ťažké vidieť cez deň. To môže zahŕňať leopardov, hyeny a nočné vtáky.

Okrem safari ponúka park aj ďalšie aktivity. V blízkosti je umiestnený aj vyhliadkový bod na Morris Beach, odkiaľ môžete mať panoramatický výhľad na oceán. Pre milovníkov histórie je tu prehliadka Domu Ľudských práv a návšteva múzea súvisiacého s Nanaga Farm Bridge.

Národný park Addo Elephant v Juhoafrickej republike je jedinečným miestom, ktoré ponúka skvelé pozorovanie divočiny. Nie len slony, ale aj mnoho ďalších druhov zvierat môžete vidieť v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie je rozmanité a zahŕňa možnosti pre každého. Ak plánujete safari túru v Juhoafrickej republike, nevynechajte tento úžasný národný park.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Národný park Addo Elephant


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Addo Elephant?
- V Addo Elephant National Park môžete vidieť slony, nosorožce, leopardy, buvoly, hyeny, kudu, antilopy, šakaly a rôzne druhy vtákov a plazov.

2. Ako sa tam dostanem?
- Národný park Addo Elephant je vzdialený asi 72 km severne od Port Elizabeth. Môžete sa tam dostať autom alebo si zarezervovať organizovanú prehliadku z miestnych cestovných kancelárií.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
- Najlepší čas na návštevu Národného parku Addo Elephant je medzi májom a septembrom, keď je suché obdobie a zvieratá sa sústreďujú okolo vodných zdrojov.

4. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstupné do Národného parku Addo Elephant vyžaduje vstupenku, ktorú môžete zakúpiť pri vstupnej bráne. Ceny sa líšia pre miestnych obyvateľov a turistov, pre dospelých a deti.

5. Aké aktivity je možné podniknúť v parku?
- V parku je možné podniknúť safari autovými alebo pieskovými vozidlami, prehliadku s miestnym sprievodcom, turistiku po značených chodníkoch a sledovanie vtákov.

6. Je tam možnosť ubytovania?
- V parku Addo Elephant National Park je k dispozícii niekoľko možností ubytovania, vrátane kempov, chatiek a luxusných stanov na prízemí.

7. Aký je veľkosť parku?
- Národný park Addo Elephant má rozlohu približne 180 000 hektárov, čo z neho robí tretie najväčšie národné parky v JAR.

8. Môžem si vziať do parku vlastné jedlo a pitie?
- Áno, môžete si vziať vlastné jedlo a pitie do parku Addo Elephant National Park. Však existujú aj reštaurácie a bufety, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

9. Je v parku možné kempovať?
- Áno, v národnom parku Addo Elephant sú k dispozícii kempy pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nočné zážitky v parku.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v parku?
- V parku sú určené prísne bezpečnostné opatrenia na ochranu zvierat a návštevníkov. Je dôležité dodržiavať pokyny personálu parku a neprichádzať do blízkeho kontaktu so zvieratami.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky