Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Robben Island

Ubytovanie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov, ktorý sa nachádza približne 7 kilometrov od Kapstadtu v Juhoafrickej republike. Ostrov je známy tým, že bol v minulosti používaný ako väzenie pre politických väzňov, vrátane bývalého prezidenta Nelsona Mandelu.

Dnes je Robben Island veľmi populárnym turistickým miestom a mnoho ľudí sa snaží dozvedieť sa o jeho histórii a návšteve miesta, kde bol Mandela väznený po mnoho rokov. Ak premýšľate o návšteve Robben Islandu, možno vás zaujíma aj ubytovanie na tomto malebnom ostrove.

Robben Island má iba jedno miesto na ubytovanie a to je bývalé väzenské kasárne, ktoré sú teraz premenené na chaty pre turistov. Tieto chaty sú základné a jednoduché, avšak čisté a pohodlné. Chaty majú kapacitu pre šesť až osem ľudí, takže sú ideálne pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov.

Okrem ubytovania v chatoch si môžete objednať aj celodenného vodcu, ktorý vás bude sprevádzať po ostrove, ukáže vám miesta, kde sa odohrávali historické udalosti, navštívite bývalé väzenské cely a získate informácie o histórii ostrova.

Mnoho turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Robben Island a zostať tam na noc, sa rozhodne pre jednoduchú stravu, ktorú si sami pripravujú. Ostrov má vlastné malé obchody, kde si môžete kúpiť nevyhnutné potraviny a ďalšie základné potreby.

Keď idete na Robben Island na návštevu, musíte si byť vedomí, že tento ostrov nemá luxusné možnosti ubytovania ani príliš veľa zábavy. Ak sa však zaujímate o históriu tohto malebného miesta, určite by ste mali túto návštevu zvážiť.

Celkovo, ubytovanie na Robben Islande je ideálne pre tých, ktorí sú zvedaví a chcú spoznať históriu tohto miesta. Ubytovanie je jednoduché, ale pohodlné, a celý zážitok je určite nezabudnuteľný. Ak premýšľate o návšteve tohto miesta, určite si objednajte aj ubytovanie a strávte na ostrove viac času.


Počasie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne asi 12 km juhozápadne od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Tento ostrov má bohatú históriu a je známy najmä svojou väzenskou kolóniou, kde boli väznení politickí aktivisti počas režimu apartheidu.

Počasie na Robben Island je veľmi ovplyvnené okolitým Atlantickým oceánom a Golfským prúdom. Ostrov má typické oceánske podnebie so zriedkavými výkyvmi teplôt. Letá sú miernych teplôt, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 21 °C a minimálnymi teplotami okolo 13 °C.

Zimy na Robben Island sú studené a mierne daždivé. Teploty sa pohybujú okolo 16 °C a môžu klesnúť až na 9 °C. Oblasti okolo Kapského Mesta sú v zime známe svojimi častými dažďami a silnými vetrami, takže na ostrove by bolo podobne.

Jeseň a jar sú obdobiami s najnestálejším počasím. Frekvencia dažďa sa zvyšuje, no teploty sú stále primerane teplé. Teploty sa pohybujú okolo 19 °C a dažde môžu byť častejšie, najmä v apríli a máji.

Letné mesiace na Robben Island sú teplejšie a suchšie. Teploty by mohli dosiahnuť maximálne 25 ° C a minimum okolo 17 ° C. Leto je obdobím, keď sa v okolí vyskytuje najmenej dažďov, aj keď prechodné sprchy nie sú vylúčené.

Pri plánovaní návštevy Robben Island je dôležité si uvedomiť, že počasie môže mať veľký vplyv na prevoz na ostrov. Ak sú morské podmienky nebezpečné, trajektová doprava môže byť prerušená a služby môžu byť zrušené. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a kontaktovať miestne prepravné spoločnosti, aby ste získali aktuálne informácie o plánovaní vašej cesty.

Robben Island je fascinujúce miesto s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Počasie na ostrove vám môže ponúknuť zaujímavý zážitok v závislosti od ročného obdobia. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, pripravte sa na miernu chladnejšiu a daždivú atmosféru, najmä v zimných mesiacoch.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Robben Island


1. Čo je Robben Island?
Robben Island je ostrôv nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne približne 12 km od prístavného mesta Cape Town v Juhoafrickej republike.

2. Prečo je Robben Island známy?
Robben Island je známy pre svoju históriu ako väzenie, kde boli väznení politickí väzni počas apartheidu v Juhoafrickej republike, vrátane Nelsona Mandelu.

3. Aký bol život na Robben Islande pre politických väzňov?
Život na Robben Islande pre politických väzňov bol tvrdý a zneužívajúci. Väzni boli vystavení fyzickému a psychickému týraniu, ťažkej práci a zlým životným podmienkam.

4. Aké miesta môžete navštíviť na Robben Islande?
Pri návšteve Robben Islandu si môžete prezrieť väzenské bloky, väzenské cely, pracovisko, kde boli väzni nútení pracovať, ako aj múzeum, ktoré dokumentuje históriu a boj proti apartheidu.

5. Ako sa dostanem na Robben Island?
Na Robben Island sa môžete dostať trajektom z Cape Townu. Plavba trvá približne 30-45 minút.

6. Aké je vstupné na Robben Island?
Vstupné na Robben Island zahŕňa cestovné letenky trajektom a prehliadku ostrova s miestnym sprievodcom. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od veku a štátu.

7. V akom stave je Robben Island dnes?
Robben Island je dnes chráneným pamiatkovým miestom a je uvedený ako svetové dedičstvo UNESCO. Väzňovské bloky a čely sú zachované ako svedectvo historickej dôležitosti tohto miesta.

8. Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Robben Islandu?
Okolie Robben Islandu je známe pre svoj nádherný prírodný scenériu a divokú faunu. Môžete tiež navštíviť Múzeum apartheidu v Cape Townu a ďalšie historické a kultúrne pamiatky v meste.

9. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky na Robben Island?
Áno, je odporúčané rezervovať si vopred vstupenky na Robben Island, najmä v letných mesiacoch a počas špičkovej sezóny.

10. Aké sú otváracie hodiny Robben Islandu?
Otváracie hodiny Robben Islandu sa môžu meniť v závislosti od sezóny. Na najaktuálnejšie otváracie hodiny sa odporúča pozrieť na oficiálnej stránke Robben Islandu.


Dovolenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika je nádhernou krajinou, ktorá ponúka množstvo úžasných miest na návštevu. Jedným z najzaujímavejších a historicky najvýznamnejších miest je ostrov Robben Island.

Robben Island sa nachádza asi 12 kilometrov od pobrežia Kapstadtu a je známy predovšetkým ako miesto, kde boli väznení politickí väzni počas apartheidu. Najznámejší z nich je legendárny Nelson Mandela, ktorý strávil na ostrove 18 zo svojich 27 rokov väzenia.

Navšteva tohto ostrova je pre turistov veľmi obľúbená, pretože ponúka úžasný historický zážitok. Prvým krokom na túto cestu je trajektová plavba z prístavu Kapstadt. Cesta trvá približne 30 minút a počas nej máte možnosť obdivovať krásne výhľady na pobrežie.

Po príchode na ostrov je vás s náručou vítaný sprievodca, ktorý vám ukáže všetky dôležité miesta. Jedným z nich je aj väznica, kde boli politickí väzni väznení počas apartheidu. Pri prehliadke väznice vám sprievodca poskytne zaujímavé informácie o histórii tohto miesta a živote väzňov.

Okrem väznice môžete tiež vidieť staré budovy, kde boli ubytovaní dozorcovia a ďalšími priestormi, ktoré boli súčasťou ostrova. Ponoríte sa do histórie Juhoafrickej republiky a zistíte viac o ťažkostiach, ktoré museli politickí väzni prežiť.

Nechýba ani návšteva cele N. Mandela, kde býval počas svojho zadržania. Celu si môžete voľne prehliadnuť a zistiť viac o jeho živote a boji za slobodu.

Okrem histórie si na ostrove môžete vychutnať tiež prírodu a krásne pláže. Robben Island je domovom mnohých rýb, vtákov a ďalších živočíchov. Máte možnosť vykonať prechádzku po ostrove a obdivovať spektakulárne výhľady na okolitý ocean.

Návšteva Robben Island je pre každého, kto má záujem o históriu a chce sa dozvedieť viac o boji za slobodu v Juhoafrickej republike, nezabudnuteľná. Okrem toho vám poskytuje aj príležitosť spoznať neuveriteľnú prírodu a krásne pláže.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, určite nevynechajte túto jedinečnú destináciu. Ostrov Robben Island vám poskytne vzácne pohľady na históriu, ktoré vás ohromia a obohatia vaše poznatky o tejto krásnej krajine.


Letenka Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý, približne 5-krát 8-kilometrový ostrov ležiaci v Atlantickom oceáne pri pobreží Cape Townu v Juhoafrickej republike. Táto ostrovná pevnosť má bohatú históriu a je známa ako miesto, kde bol najsilnejšie zakorenený režim apartheidu.

Robben Island bola prvotne používaná ako miesto pre vysielanie chorých trpiacich obdobím kmeňových chorôb počas 19. storočia. Neskôr slúžila ako väzenie pre politických väzňov, medzi ktorých patril aj bývalý prezident Juhoafrickej republiky Nelson Mandela.

Navštevovatelia môžu navštíviť historickú pevnosť a vidieť samotné väzničné bloky, vrátane cely Nelsona Mandelu. Väzni boli podrobení nelidským podmienkam a nespravodlivej liečbe, čo viedlo k mnohým smrteľným prípadom.

Dokonca aj keď je história ostrova temná a smutná, Robben Island je teraz otvorená pre verejnosť, ktorá môže vidieť a pochopiť význam tohto miesta pre boj proti apartheidu a za slobodu Juhoafrickej republiky. Návštevníci majú príležitosť počúvať dojemné príbehy bývalých väzňov, ktorí prezrádzajú svoje zážitky o živote na ostrove.

Cesta na Robben Island je možná len loďou z Cape Townu. Let umeleckého krásneho mesta je samozrejme celodenný zážitok, ktorý je zväčša plný fascinujúcich scenérií. Po príchode na ostrov, návštevníci sú uvítaní skúseným sprievodcom, ktorí ponúkajú pútavé informácie o histórii a pamätihodnostiach ostrova.

Ak navštevujete Juhoafrickú republiku, návšteva Robben Island by mala byť neodmysliteľnou súčasťou vášho zoznamu. Táto pripomienka minulosti nám pripomína, že sa nemôžeme vrátiť späť k nedávnym chybám. Taktiež nám pripomína, aká cenná je sloboda a aké následky môže mať neľudské zaobchádzanie s inými ľuďmi.

Robben Island je nielen historickým miestom, ale aj dôležitým symbolom odhodlania a odporu. Návšteva tohto ostrova môže byť veľkou inšpiráciou pre každého, aby bojoval za spravodlivejší svet a aby sa angažoval v boji proti všetkým formám diskriminácie a utrpenia.

Ak plánujete návštevu Juhoafrickej republiky, nezabudnite dopriať si túto zážitkovú letenku na jedno z najdôležitejších miest v juhoafrickej histórii. Robben Island vplýva na srdcia a mysle návštevníkov zo všetkých kútov sveta a robí z neho nenahraditeľné a nepozabudnuteľné miesto.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky