Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Battambang Bamboo Train

Ubytovanie Kambodža Battambang Bamboo Train


Battambang Bamboo Train je jedinečné miesto na svete, ktoré každý milovník netradičného ubytovania určite ocení. Tento hotel sa nachádza v Kambodži v meste Battambang a je postavený priamo na železničnom koľaji.

Táto neobvyklá stavba je v podstate "dom" v tvare vlaku, ktorý sa nachádza na stĺpoch a poskytuje hostom jedinečný zážitok z pobytu na koľajniciach. Môžete si dokonca prenajať izbu v jednotlivých vagónoch a tým si zabezpečiť úplnú súkromnosť.

Battambang Bamboo Train ponúka svojim hosťom útulné ubytovanie v rustikálnom a príjemnom prostredí. Okrem toho sa vám ponúka aj výhľad na nádhernú kambodžskú prírodu v okolí.

Priamo v objekte nájdete reštauráciu, ktorá pripravuje tradičné kambodžské jedlá a dopĺňa k nej aj európske a ázijské jedlá. Vzhľadom na umiestnenie hotela na koľajniciach, nemusíte sa báť hluku z vonkajšieho prostredia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Battambang Bamboo Train, nezabudnite absolvovať aj jazdu na bambusovom vláčiku. Je to atrakcia, ktorej sa nedá odolať a zažijete jedinečný zážitok. Na trati dlhšej ako 7 km sa so sebou vezmete náporový motor, bambusovú palubu a užijete si jazdu po bývalej železnici cez dediny a políčka v okolí mesta.

V Battambang Bamboo Train nájdete všetko, čo potrebujete pre komfortný pobyt. Okrem ubytovania a reštaurácie je k dispozícii aj plavby loďou po rieke Sangker alebo si môžete prenajať bicykle a preskúmať okolie.

Battambang Bamboo Train je takým miestom, ktoré nikdy nezabudnete. Ubytovanie v kombinácii s jazdou na bambusovom vláčiku a prekrásnym okolím robia z tohto miesta malé tajomstvo Kambodže, ktoré rozhodne stojí za návštevu.


Počasie Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je známa svojou tropickou klímou a na jeseň a v zime sa teplota môže výrazne znížiť. V regióne Battambang je klimatickým ovládaným ročné obdobie monzún, ktorý prináša vysoké množstvo zrážok. Teploty dosahujú najvyššie úrovne v mesiacoch marca a apríla, keď sú najvyššie teploty cez deň okolo 36 ° C a teploty cez noc neklesajú pod 25 ° C.

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Battambangu je bambusová železnica, ktorá ponúka jazdy na bambusovom voze po starobylých železničných koľajniciach. Na konci 20. storočia boli železničné koľajnice zničené počas vojny, a tak miestni ľudia využili bambusové dosky na tvorbu nového železničného obleku. Bambusový vlak je veľmi lacnou a rýchlym spôsobom dopravy, ktorý umožňuje cestujúcim preskúmať krásu regiónu Battambang v krátkom čase.

Počas monzúnového obdobia môže byť cesta na bambusovom vlaku nepohodlná, keďže cesty sú kĺzavé a zrážky súho silné. Svetlomety a svetlá sú často náchylné na výpadky a môžu prerušiť dopravu počas večerných hodín. V zime môžu teploty klesnúť až na 10 ° C, a tak sa odporúča, aby cestujúci mali na sebe dostatočné vrstvy.

Bambusová železničná trasa ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu plnú rýžových polí, osamelých dediniek a starobylých mostov. Cestovanie na bambusovom vlaku ponúka nielen nezabudnuteľný zážitok, ale aj možnosť zistiť viac o miestnej kultúre a živote v Kambodži.

Vzhľadom na to, že Kambodža je krajinou s tropickým podnebím, odporúča sa cestovať na bambusovom vlaku v jarných a letných mesiacoch, keď počasie je najlepšie. Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky a krásy krajiny, cesta na bambusovom vlaku je ten správny spôsob, ako to urobiť v Battambangu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Battambang Bamboo Train


Otázky:

1. Čo je to Battambang Bamboo Train?
2. Ako funguje Battambang Bamboo Train?
3. Koľko stojí jazda na Battambang Bamboo Train?
4. Ako dlho trvá jazda na Battambang Bamboo Train?
5. Kde sa nachádza Battambang Bamboo Train?
6. Aké sú výhody a nevýhody jazdy na Battambang Bamboo Train?
7. Čo je možné vidieť počas jazdy na Battambang Bamboo Train?
8. Je nutné si vopred rezervovať miesto na Battambang Bamboo Train?

Odpovede:

1. Battambang Bamboo Train je turistická atrakcia v Kambodži, ktorá pozostáva z drevených platforiem umiestnených na podvozkoch poháňaných motormi a pohybujúcich sa po koľajniciach.
2. Battambang Bamboo Train funguje na princípe jednosmerného systému, kedy platfomu poháňa motor a pohybuje sa po koľajniciach. Vodič spomaľuje a brzdí pomocou ruky na kolesách.
3. Cena jazdy na Battambang Bamboo Train sa líši v závislosti od počtu cestujúcich a dĺžky jazdy, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 10 až 20 dolárov za cestu.
4. Dĺžka jazdy na Battambang Bamboo Train závisí od trasy, ktorú si cestujúci vyberú. Trvá to zvyčajne okolo 20 až 45 minút.
5. Battambang Bamboo Train sa nachádza v provincii Battambang v Kambodži.
6. Výhodou jazdy na Battambang Bamboo Train je unikátny zážitok a možnosť vidieť vidiek Kambodže z pohľadu miestnych obyvateľov. Medzi nevýhody patrí preplnenosť a horšia pohodlnosť.
7. Počas jazdy na Battambang Bamboo Train cestujúci môžu vidieť krásnu kambodžskú krajinu, vidiecke dediny a polia s rýžou.
8. Nie je nutné si vopred rezervovať miesto na Battambang Bamboo Train, ale môže byť výhodné to urobiť v období zvýšenej turistickej sezóny.


Dovolenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je krajina, ktorá si zaslúži bližšiu pozornosť, a jedným z jej skrytých pokladov je tiež miesto s názvom Battambang Bamboo Train. Táto neuveriteľná atrakcia sa nachádza v provincii Battambang, v severozápadnej časti krajiny, a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Battambang Bamboo Train bola pôvodne vybudovaná ako spôsob pre miestnych obyvateľov prepravovať tovar medzi dedinami. No časom sa stala aj populárnou turistickou atrakciou. Táto jedinečná železnica je vyrobená zo silného bambusu a dreva, čo umožňuje ľahkú premiestniteľnosť a rýchlu dopravu.

Jazda na Battambang Bamboo Train je spôsob, ako cítiť rýchlosť a adrenalín. V případě, že ste niekedy videli tradičnú železničnú trať, všetko čo vidíte na bábom train sú dve kolesá, doska z bambusu, drevený sedadlo a motor. Tieto jednoduché komponenty tvoria unikátny prostriedok prepravy.

Návšteva Battambang Bamboo Train je vynikajúcou príležitosťou na objavovanie krajiny a miestnych kultúr. Počas jazdy máte možnosť obdivovať krásne krajiny, prechádzať sa okolo zelenej enklávy rýžových polí a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí vás srdečne privítajú.

Atraktivita Battambang Bamboo Train spočíva aj vo svojej jednoduchosti. Návštevníci sa môžu pripútať k sedadlám slačovacej jednotky a rozvinúť sa rýchlosťou až 40 kilometrov za hodinu. Jazda na trati, ktorá môže byť niekedy trochu chabá, je určite niečím, čo zažívate málokedy.

No Bohužiaľ, plány na modernizáciu železničnej infraštruktúry v Kambodži znamenajú, že toto miesto sa môže v blízkej budúcnosti zrušiť. Práve teraz je teda ten správny čas na to, aby ste sa vybrali na túto jedinečnú jazdu, ktorá je zážitkom na celý život.

Battambang Bamboo Train ponúka aj iné zážitky. Po jazde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje v okolí. Okrem toho môžete navštíviť aj rozličné obchody s býčie hoväzízmesou, pamiatky a iné zaujímavosti v tejto oblasti Kambodže.

Ak hľadáte niečo unikátne a nezvyčajné počas svojej dovolenky, návšteva Battambang Bamboo Train je skvelou voľbou. Nielenže získate vzrušujúci zážitok, ale zároveň podporíte aj miestnych obyvateľov, ktorí z tohto miesta získavajú živobytie. Vychutnajte si rýchlosť, krásu prírody a nezabudnuteľný zážitok, ktorý nebudete nikdy chcieť zabudnúť.


Letenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a turistických atrakcií. Ak by ste sa plánovali vydať sem na dovolenku, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu mesta Battambang. Precestovať mesto môžete pomocou jedinečného dopravného prostriedku, ktorým je bambusový vlak.

Bambusový vlak je tradičnými dopravným prostriedkom v Kambodži. Vyrobí sa z bambusových dosiek, ktoré sa prilepia na dvojicu kovových kolies. Na vrch vlaku sa položí matrac, ktorý slúži ako sedadlo. Po sedadle je otvorený priestor, na ktorom si môžete uložiť svoje veci. Prednosťou bambusového vlaku je, že ho môžete rozbaliť a presunúť kadekoľvek kvôli prechádzajúcim vlakom.

Cesta sa začína v úplnom tichu, len občas prejde lokomotíva, ktorá vie pohybovať vlak do prednych alebo zadných polôh. Jazda na bambusovom vlaku nie je veľmi rýchla, dosahuje rýchlosť približne 40 kilometrov za hodinu, ale je to určite zážitok, ktorý nezabudnete. Počas cesty máte možnosť vidieť nádhernú kambodžskú krajinu a okolie mesta Battambang.

Bambusový vlak síce nie je hodnotený ako najbezpečnejší dopravný prostriedok, ale pre turistov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok, je to určite zážitok, ktorý sa oplatí zažiť. Cesta na bambusovom vlaku je krátka, ale zhruba za hodinu si dokážete vychutnať krásny výhľad, prežiť nezabudnuteľnú cestu a stať sa súčasťou kambodžskej kultúry.

Ak sa chystáte navštíviť Kambodžu a hľadáte zážitky, ktoré nebudete nikdy zabudnúť, určite sa rozhodnite pre cestu na bambusovom vlaku v meste Battambang. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok, ktorý bude sprevádzať vaše spomienky na Kambodžu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky