Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Beng Mealea

Letenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou destináciou na juhovýchode Ázie, ktorá ponúka bohatú históriu a kultúru. Medzi jedny z najkrajších pamiatok, ktoré Kambodža skrýva, patrí nepochybne Beng Mealea - skrytý poklad stredovekého sveta. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a objaviť skvosty, ktoré tento unikátny národný poklad ponúka, letenka do Kambodže a návšteva Beng Mealea je nevyhnutnosťou.

Beng Mealea je staroveký chrám a archeologický areál nachádzajúci sa zhruba 40 kilometrov severovýchodne od známeho chrámu Angkor Wat a neďaleko mesta Siem Reap. Tento rozľahlý areál je známy svojou bohatou architektúrou a svojou jedinečnou históriou. Beng Mealea je v skutočnosti staršia ako Angkor Wat, bol postavený koncom 11. storočia počas vlády kráľa Suryavarmana II.

Čo sa týka prístupu k Beng Mealea, existuje niekoľko možností. Najjednoduchšou a najbezpečnejšou možnosťou je využiť letenku do Siem Reapu, odkiaľ je možné sa ísť autom, motorkou alebo tuktukom. Cesta z mesta Siem Reap na Beng Mealea trvá približne hodinu a pol. Po príchode k chrámu môžu návštevníci vychutnať úžasné výhľady na jeho komplexné nádvorie a záhadné ruiny, ktoré pochádzajú ešte z 12. storočia.

Samotný Beng Mealea je veľmi zaujímavý pre svoju unikátnu architektúru. Jeho rozloha je asi 1,2 kilometra štvorcového a obsahuje mnoho veľkých budov, chodeb a hlavných pavilónov. Hoci je chrám čiastočne zničený a zarastený rastlinami, to dodáva miestu pôsobivú atmosféru a vytvára dojem, že ste objavili skrytú pokladnicu.

Návštevníci sa môžu prechádzať cez rôzne miestnosti a vnímať pokojnú krásu miesta. K dispozícii je aj možnosť prechádzky po drevených mostíkoch až ku korunám stromov, čo návšteve dodáva ešte intenzívnejší zážitok. Archeológovia postupne restaurovali niektoré časti chrámu, čo umožňuje návštevníkom vidieť pôvodné detaily architektúry a ich mumifikáciu.

Beng Mealea je vhodným miestom na útek od rušných turistických atrakcií a umožňuje návštevníkom skutočne poodhaliť históriu a kultúru Kambodže. Môžu obdivovať tajomstvá tohto strateného chrámu a marvel sa odkazom, ktorý zostal dodnes.

Ak sa plánujete vydať na dobrodružstvo a objavovať skryté poklady Kambodže, cesta do Beng Mealea je neodolateľná. Letenka do Kambodže a návšteva tohto starovekého chrámu vám ponúkne úplne nový pohľad na históriu a kultúru tejto úchvatnej krajiny. Nech už ste obdivovateľom starobylých pamiatok alebo len zvedavým cestovateľom, Beng Mealea nezostane neočarený.


Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Beng Mealea je jeden z najzaujímavejších a málo navštevovaných archeologických zvyškov v Kambodži. Nachádza sa v sídle Siem Reap na severe krajiny a je ideálnym miestom na preskúmanie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom turistov.

Beng Mealea sa nachádza asi 40 km od Siem Reap a cesta tam je jednou z najzaujímavejších častí výletu. Cesta vedie cez vidiecke oblasti, kde je možné vidieť tradičný kmeňový život Kambodže a krásnu prírodu. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Beng Mealea - môžete si prenajať tuk-tuk, motorku alebo si požičať auto s vodičom.

Beng Mealea je starý hinduistický chrám, ktorý bol postavený v 12. storočí počas vlády Khorévu. Chrám je známy svojou unikátnou architektúrou, ktorá je podobná slávnemu chrámu Angkor Wat. Má však svoj vlastný šarm a krásu.

Po príchode do Beng Mealea si všimnete, že chrám je väčší ako sa zdá. Prvý pohľad na ruiny vám odhalí staré kamenné zvyšky, korunované bujnou rastlinou. Môžete sa prechádzať medzi zrúcaninami a objavovať skryté chodby, tajné izby a zaujímavé sochy. Je fascinujúce vidieť, ako príroda bojuje o svoje miesto v tomto starobylom chráme.

Keď ste vo vnútri Beng Mealea, budete mať skutočne autentický zážitok. Nič tu nie je upravené pre turistov, takže môžete sa voľne pohybovať a objavovať každý kútik chrámu. Budete sa cítiť ako skutočný objaviteľ, keď objavíte zaujímavé sochy a detaily, ktoré sa nikdy nedostali do publikácií o archeológii.

Beng Mealea je miestom oddychu a kľudu. Málo turistov sem prichádza, takže tu môžete stráviť pokojný deň a oceniť krásu tohto miesta bez rušení. Môžete si priveziť piknikové občerstvenie a posedieť na niektorom z kamenových pilierov, ktoré sa nachádzajú v chráme. Prírodné prostredie sem prináša pokoj a harmóniu.

Ak idete na výlet do Kambodže, určite nevynechajte Beng Mealea. Ponúka unikátny pohľad na archeológiu a ukazuje, aká krásna and zaujímavá môže byť príroda, keď si svoje miesto získa späť. Ubytovanie v oblasti Siem Reap je dostupné vo forme rôznych hotelov, rezortov a hostí, takže nemusíte sa obávať, že nebudete mať miesto na prespatie po návšteve tohto fascinujúceho miesta.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


1. Kde sa nachádza Beng Mealea?

Beng Mealea sa nachádza v Kambodži, v provincii Siem Reap.

2. Aký je vstupný poplatok do Beng Mealea?

Vstupný poplatok do Beng Mealea je 5 dolárov pre zahraničných návštevníkov.

3. Ako sa tam dostanem z Siem Reap?

Z Siem Reap je možné sa dostať do Beng Mealea autom, taxíkom alebo tuk-tukom. Existujú aj organizované výlety so sprievodcom.

4. Ako dlho trvá návšteva Beng Mealea?

Návšteva Beng Mealea trvá obvykle približne 2-3 hodiny, ale môžete si tam stráviť aj viac času, ak chcete preskúmať všetky jej zákutia.

5. Je Beng Mealea turisticky preplnená?

Beng Mealea nie je tak preplnená ako iné známe archeologické miesta v Siem Reap, ako je napríklad Angkor Wat, ale môže byť stále dosť navštevovaná. Odporúča sa navštíviť ju skôr ráno, aby ste si mohli užiť pokojnejšiu atmosféru.

6. Je potrebné mať vlastný sprievodca pri návšteve Beng Mealea?

Nie je nevyhnutné mať vlastného sprievodcu, ale je dobre mať aspoň audio sprievodcu alebo prečítať si niečo o histórii a význame Beng Mealea pred návštevou, aby ste lepšie porozumeli tomuto miestu.

7. Môžem sa vo vnútri Beng Mealea pohybovať voľne?

Áno, môžete sa vo vnútri Beng Mealea pohybovať voľne a preskúmať jej ruiny. Niektoré časti však môžu byť prístupné len po schodoch alebo cez úzke chodby.

8. Aké oblečenie je vhodné pri návšteve Beng Mealea?

Pri návšteve Beng Mealea je odporúčané nosiť pohodlné a vhodné oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolene, pretože je to sväte miesto a v oblasti panuje veľmi pokročilé kultúrne bariéry.

9. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Beng Mealea?

Najlepšie ročné obdobie na návštevu Beng Mealea je v suchom období od novembra do marca, keď je počasie chladnejšie a menej vlhké.

10. Je možné vidieť západ slnka v Beng Mealea?

Beng Mealea nie je známe miesto pre západ slnka, ale niektorí návštevníci tvrdia, že je možné vidieť krásny západ slnka v tejto oblasti.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých turistických atrakcií a Beng Mealea určite patrí medzi tie najkrajšie. Tento historický chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a prináša so sebou jedinečné zážitky a okúzlenie krásou tohto miesta. Napriek tomu, že sa nachádza v tropickej zóne, ktorá je známa svojou vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou počas celého roka, počasie v Beng Mealea sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Beng Mealea je obľúbeným cieľom turistov a návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu tohto historického miesta. Počasie v tomto regióne je vo všeobecnosti horúce a vlhké. Teplota v lete (od mája do októbra) môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. V zime (od novembra do apríla) sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Aj keď sú tieto teploty pomerne vysoké, je to stále ideálne počasie pre turistické aktivity a prechádzky po okolí.

Okrem teploty, vlhkosť je ďalším faktorom počasia v Beng Mealea. Tropická zóna, v ktorej sa tento chrám nachádza, má vysokú vlhkosť, ktorá môže prispieť k pocitu tepla a nepohodlia. Pre turistov je preto dôležité brať so sebou dostatok vody a ľahké, vzdušné oblečenie, ktoré umožní koži dýchať.

V lete sú aj občasné dažde a blesky bežným javom, preto by turisti mali byť pripravení na náhle zmeny počasia a vziať si so sebou ochranné prostriedky pred dažďom a bleskom.

V zime je toto región ideálne miesto na návštevu, pretože počasie je príjemnejšie a nie je taká vysoká vlhkosť, čo znamená, že turisti sa budú cítiť oveľa pohodlnejšie pri prechádzkach okolo chrámu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Beng Mealea by mali byť pripravení na teplo a vlhkosť a vziať si so sebou dostatok vody a ochranné prostriedky pred slnkom.

Aj keď počasie v Beng Mealea môže byť náročné, určite to stojí za to. Navštíviť toto historické miesto a preskúmať jeho krásy vám umožní vidieť jedinečné dejiny a krásu tohto miesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky