Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Koh Thmei

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Koh Thmei


1. Aké sú atrakcie a aktivity na ostrove Koh Thmei v Kambodži?
- Na ostrove Koh Thmei v Kambodži môžete objavovať nedotknuté pláže, pozorovať rôzne druhy vtákov a iné zvieratá, vychutnať si potápanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách, prechádzať sa po prírodných chodníkoch a pozorovať slávne západy slnka.

2. Kde sa nachádza ostrov Koh Thmei?
- Ostrov Koh Thmei sa nachádza na juhu Kambodže, v jazere Ream National Park.

3. Ako sa dostanem na ostrov Koh Thmei?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Koh Thmei, je loďou z mestečka Sihanoukville. Cesta trvá približne 45 minút.

4. Existuje na ostrove ubytovanie?
- Áno, na ostrove Koh Thmei nájdete malé prázdninové rekreačné stredisko s jednoduchými chatkami priamo na pláži.

5. Je možné kempovať na ostrove Koh Thmei?
- Nie, kempovanie nie je povolené na ostrove Koh Thmei.

6. Aké je podnebie na ostrove Koh Thmei?
- Ostrov Koh Thmei má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou. Letá sú horúce a daždivé, zimy sú suchšie a mierne teplejšie.

7. Môžem si na ostrove vypožičať loď alebo bicykel?
- Áno, na ostrove je možné si požičať loď alebo bicykel na preskúmanie okolia.

8. Je potrebné si zobrazovať očkovacie preukazy pred cestou na ostrov Koh Thmei?
- Pre cestu na ostrov Koh Thmei nie sú vyžadované žiadne špeciálne očkovacie preukazy. Je však vždy dobré byť zaočkovaný proti bežným chorobám, ako napríklad tetanu a hepatitíde A.

9. Aké sú možnosti stravovania na ostrove Koh Thmei?
- Na ostrove Koh Thmei nájdete miestnu reštauráciu a niekoľko malých stánkov so stravou. Budete mať možnosť ochutnať čerstvé morské plody a tradičné kambodžské jedlá.

10. Aké ďalšie aktivity sa dajú robiť v blízkosti ostrova Koh Thmei?
- V blízkosti ostrova Koh Thmei sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako napríklad Ream National Park, kde si môžete vychutnať džungľové túry a pozorovať divokú faunu. Taktiež môžete navštíviť mesto Sihanoukville, kde nájdete pláže, reštaurácie a nočný život.


Dovolenka Kambodža Koh Thmei


Dovolenka na ostrove Koh Thmei v Kambodži ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Tento opustený ostrov má jedinečné prírodné krásy a ponúka možnosť oddychu v nezvyčajnej atmosfére.

Koh Thmei sa nachádza v južnej časti Kambodže a je súčasťou národného parku Ream. Na ostrove domorodci nežijú, je tu iba niekoľko chatrčí pre turistov. Ostrov je obklopený koralovými útesmi a plážami s bielym pieskom. Voda je tu krištáľovo čistá a turisti si môžu vychutnať krásy podmorského sveta. Okrem toho, Koh Thmei je aj miestom, kde sa môžu návštevníci dostať k tajomným džungľam.

Väčšina turistov prichádza na Koh Thmei kvôli jeho krásnym plážam, ktoré sa považujú za jedny z najkrajších v juhovýchodnej Ázii. Pláže sú pokojné a tiché, takže si tu môžete vychutnať odpočinok a relaxáciu v úplnom tichu. Ak sa chcete vybrať na prechádzku, môžete sa vydať na pobrežie a pozorovať miestnu faunu a flóru. Mnoho návštevníkov sa tiež vyberie na potápanie alebo šnorchlovanie, aby si mohli vychutnať krásy podmorského sveta.

Ak máte radi dobrodružstvo, Koh Thmei vám ponúka množstvo rôznych aktivít. Môžete sa tiež vydať na výlet a navštíviť miestne rybárske dediny, prírodné parky alebo chrámy a pagody v okolí. Koh Thmei je tiež vhodné miesto na kajakovanie alebo rybolov.

Dovolenka na Koh Thmei ponúka mnoho príležitostí na odpočinok a relaxáciu v krásnom prostredí. Ostrov ponúka nádherné pláže, tajomné džungle a mnoho iných prírodných krás, ktoré sa budú hlboko vryto vašej pamäti. Môžete sa priblížiť ku kultúre a životnému štýlu miestnych obyvateľov a zároveň si užiť pokoj a ticho daleko od rušného mestského ruchu. Výlet na Koh Thmei je skutočne niečím, čo by ste určite nemali v živote premeškať.


Letenka Kambodža Koh Thmei


Koh Thmei, malý ostrov v Kambodži, je jeden z mála miest na svete, ktoré sú stále neotvorené pre turistov. Táto klenot na juhu Kambodže je považovaná za nefalšovaný ostrovský zázrak, kde môžete nájsť krásne pláže, jedinečné prírodné scenérie a nezvýšenú divokú prírodu.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, letenku si môžete zakúpiť online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie. Letenky do Kambodže sa pohybujú v závislosti od trvania letu, letiskovej dane a sezóny. Avšak, väčšina letov smeruje do Phnom Penhu, hlavného mesta Kambodže. Po prílete do Phnom Penhu sa môžete dostať do Koh Kongu autobusom alebo taxíkom a potom ďalej trajektom na Koh Thmei.

Ostrov Koh Thmei sa nachádza v chránenej oblasti Rezervácie biosféry Zapadné Siem Reap, v ktorej sa nachádza jedna z najvýznamnejších prírodných scenérií sveta, chránených veľkými druhmi rýb a morských živočíchov. Voda je krásne čistá, pláže sú biele a mäkké, a ostrov je takmer neobydlený. Cezeastnost je najlepšie obdobie pre návštevu tohto ostrova z dôvodu vysokej vlhkosti a prudkej dažďovej sezóny.

Aj keď Koh Thmei nie je preplnený turistami, návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, vrátane kajakovania, potápania, rybolovu a iných vodných športov. Ostrov tiež ponúka veľa prírodných trás a turistických miest, ako sú napríklad pláže, rybárske osady a chránené oblasti.

Celkovo, Koh Thmei je hodnotným odpočinkovým a prírodným miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde by mohli vychutnať krásu prírody, oddýchnuť si a relaxovať. Letenky do Kambodže sú dostupné od rôznych leteckých spoločností, a preto si môžete vybrať tú, ktorá bude zodpovedať vašim potrebám a rozpočtu.


Počasie Kambodža Koh Thmei


Kambodža Koh Thmei je ostrov v Kambodži, nachádzajúci sa v juhovýchodnej Ázii. Súčasťou provincie Preah Sihanouk, tento ostrov je jedným z turisticky atraktívnych miest v tejto krajine. Ako každé miesto na svete aj Koh Thmei má svoje charakteristické počasie, ktoré je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú turizmus v tomto regióne.

Koh Thmei má tropické podnebie, čo znamená, že sa tu stretávame s vysokými teplotami po celý rok. Priemerne sa teploty pohybujú medzi 25-35 °C, pričom najteplejšou obdobím je od apríla do júna. V týchto mesiacoch môžu teploty dosahovať až 38 °C. Je dôležité poznamenať, že kvôli teplu je toto obdobie menej vhodné pre návštevu.

Monzúnové obdobie v Kambodži zasahuje aj ostrov Koh Thmei. Ide o obdobie, keď prichádzajú veľké množstvá zrážok. Monzún začína v júni a končí v novembri. Počas tohto obdobia sa na ostrove očakáva vyššia vlhkosť vzduchu a frekventované dažde. Najviac zrážok je zaznamenaných voči koncu monzúnového obdobia, teda v septembri a októbri.

Najideálnejšie obdobie na návštevu ostrova Koh Thmei je v zimných mesiacoch, ktoré trvajú od decembra do februára. Počasie je príjemné s miernymi teplotami okolo 25-28 °C, nižšou vlhkosťou vzduchu a minimálnymi zrážkami. Toto obdobie je veľmi populárne medzi turistami, ktorí sa chcú vyhnúť horúcim letným mesiacom a daždivému monzúnovému obdobiu.

Okrem toho, vzhľadom na svoju polohu pri mori, Koh Thmei je často postihovaný cyklónmi a silnými vetrami. Tieto prírodné živly môžu predstavovať určité riziko pre návštevníkov, preto je dôležité monitorovať počasie a prípadne kontrolovať nápisy bezpečnostných orgánov.

Koh Thmei je malebný ostrov so svojou unikátnou prírodou a plážami, kde turisti môžu zažiť tropickú atmosféru. Avšak, pretože sa nachádza v oblasti monzúnov, je dôležité dôkladne naplánovať svoju cestu a zvoliť si vhodné obdobie návštevy, aby ste mohli čo najviac využiť svoj čas na krásach tohto ostrova.


Ubytovanie Kambodža Koh Thmei


Koh Thmei je krásny ostrov v Kambodži, umiestnený v oblasti zvanom Zátoka Thailandského mora. Tento ostrov je známy predovšetkým svojou nedotknutou prírodou a krásnymi plážami, čo robí z neho ideálne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak hľadáte ubytovanie na ostrove Koh Thmei, máte niekoľko možností. Najpopulárnejšou možnosťou je pobyt v jednom z eco-lodží, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Tieto lodže ponúkajú jedinečné a autentické ubytovanie pre svojich hostí, sú zväčša postavené z dreva a nachádzajú sa priamo v prírode. Vďaka nim môžete zažiť nádherné zvuky a pohľady na okolité džungle a pláže.

Eco-lodže na ostrove Koh Thmei ponúkajú rôzne typy ubytovania, vrátane chatiek, bungalovov a stanov. Môžete si vybrať medzi luxusnejšími lodžami s vlastným kúpeľňou a výhľadom na more, alebo cenovo dostupnejšie varianty so zdieľanými sociálnymi zariadeniami. Všetky tieto dedinky majú prístup k pláži, kde sa môžete vykúpať alebo užívať slnečné lúče.

Okrem ubytovania sa na ostrove Koh Thmei môžete zúčastniť rôznych aktivít a objaviť jeho krásu. Môžete si prenajať kajaky a prieskumom okolitých zátok a mangrovových hájov. V týchto oblastiach nájdete unikátnu faunu a flóru, vrátane mnohých druhov rýb, vtákov a ďalších zaujímavých živočíchov.

Rozhodnúť sa vydať na jednodňový výlet na susedný ostrov Koh Sdach. Na tomto ostrove nájdete rybárske osady a môžete sa dozvedieť viac o miestnej kultúre a živote obyvateľov ostrova. Plný zážitkov je tiež potápať sa vo vodách okolo Koh Thmei, kde sú koraly a chudobné ryby.

Ak hľadáte útočisko od každodenného zhonu a chcete preskúmať nádhernú prírodu Kambodže, ubytovanie na ostrove Koh Thmei je skvelou voľbou. Tam môžete zažiť jedinečný zážitok a nádherné prírodné scenérie. Nech už sa rozhodnete zostať v jednej z eco-lodží alebo skúsiť niečo nové, určite nebudete sklamaní.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky