Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Phnom Kulen National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Phnom Kulen National Park


1. Kde sa nachádza Phnom Kulen National Park?
- Phnom Kulen National Park sa nachádza v Kambodži, približne 50 km od mesta Siem Reap.

2. Ako sa do Phnom Kulen National Park dostanem?
- Môžete tam prísť buď taxíkom, motorkou alebo si nechať zabezpečiť dopravu cez turistickú spoločnosť.

3. Mám potrebu si zobrať vízum na návštevu Phnom Kulen National Park?
- Nie, vízum nie je potrebné len na návštevu parku.

4. Aké sú hlavné atrakcie Phnom Kulen National Park?
- Patrí sem napríklad svätá rieka Kbal Spean, sú tu tiež staroveké náboženské pamiatky a vodopády.

5. Je možné si požičať správnu výbavu na turistiku v Phnom Kulen National Park?
- Niektoré spoločnosti ponúkajú možnosť prenajať si turistickú výbavu ako napríklad turistické palice, batohy, atď.

6. Aký je vstupný poplatok do Phnom Kulen National Park?
- Vstupný poplatok do parku je približne 20 dolárov pre zahraničných turistov.

7. Koľko trvá celodenný výlet do Phnom Kulen National Park?
- Celodenný výlet do parku môže trvať približne 6 až 8 hodín, v závislosti od toho, koľko času chcete stráviť pri každej atrakcii.

8. Aké je odporúčané obdobie návštevy Phnom Kulen National Park?
- Najlepším obdobím návštevy parku je počas suchého obdobia od novembra do apríla, keď je zvyčajne menej daždov.

9. Je v Phnom Kulen National Park povolené vstupovať do vody?
- Áno, môžete vstupovať do vody v prírodných bazénoch a vodopádoch, ak je to povolené.

10. Existujú možnosti ubytovania v Phnom Kulen National Park?
- Nie, v parku nie sú žiadne možnosti ubytovania. Turisti by mali bývať v blízkosti v meste Siem Reap.


Ubytovanie Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen je národný park nachádzajúci sa v Kambodži, a je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v krajine. Pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo a prírodnú krásu je často označovaný ako "svätá hora" a je miestom duchovnej úcty pre miestnych obyvateľov.

Jedným z najväčších lákadiel tohto národného parku je ubytovanie, ktoré ponúka návštevníkom možnosť stráviť viac dní v kráse prírody a pohodlia, ktoré park ponúka. Ubytovanie v Phnom Kulen National Park je založené na jednoduchom životnom štýle a zároveň umožňuje návštevníkom objaviť krásu a bohatstvo tohto miesta.

V parku je niekoľko vybavených kempov a chatiek, kde si návštevníci môžu prenajať ubytovanie. Kempy poskytujú základné vybavenie ako posteľ a sprchový kútik, a sú skvelou možnosťou pre tých, kto majú radi dobrodružstvo v prírode. V chatkách budete mať viac súkromia a pohodlia, ale stále budete mať pocit, že ste súčasťou prírody.

Ubytovanie v Phnom Kulen National Park vám umožní preskúmať množstvo miestnych atrakcií. Park je známy pre svoje svetoznáme vodopády, ktorých výšky sa pohybujú až do výšky 15 metrov. Počas vášho pobytu v parku by ste nemali vynechať prechádzku k týmto nádherným vodopádom a stráviť čas s relaxáciou v ich osviežujúcich vodách.

Okrem vodopádov tu nájdete aj množstvo starobylých chrámov a posvätných miest. Park je známy pre svoje múdrosti a pôvod a je domovom mnohým kultúrnym a historickým pamiatkam. Môžete objavovať staré kamenné sochy a archeologické miesta alebo jednoducho relaxovať v krásnom prírodnom prostredí.

Počas vášho pobytu v národnom parku Phnom Kulen sa tiež môžete zúčastniť množstva outdoorových aktivít. Môžete sa vydať na prechádzky alebo turistiku v okolí parku, vychutnať si jazdu na bicykli alebo dokonca absolvovať horský výstup na vrchol hory. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu tiež možnosť horolezectva alebo zipliny.

Phnom Kulen National Park je skutočným pokladom Kambodže. Kombinácia prírody a kultúrnych dedičstiev robí z tohto miesta skutočne jedinečné a nezabudnuteľné. Ubytovanie v parku vám umožní preskúmať všetky jeho krásy a skúsiť nové dobrodružstvá. Ak plánujete cestu do Kambodže, nezabudnite sa zastaviť v Phnom Kulen National Park a zažiť ten správny duch zeme.


Dovolenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen Národný park: Prírodný raj v srdci Kambodže

Ak ste milovník prírody a dobrodružstva, potom by ste nemali prehliadnuť návštevu Phnom Kulen Národného parku v Kambodži. Nachádza sa len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Phnom Penh a ponúka nádherné scenérie, kultúrne poklady a odľahlý únik od ruchu a zhonu každodenného života.

Phnom Kulen Národný park je známy pre svoje horské rezy, vodopády a historické pamiatky. Predstavuje jednu z najvýznamnejších prírodných oblastí Kambodže a je považovaný za posvätný vrchol. Park sa rozprestiera na ploche takmer 40 000 hektárov a je domovom rôznych vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Pri vstupe do parku sa návštevníci ocitnú vo fascinujúcom prírodnom prostredí. Zachytené strmé kopce, pokryté hustou džungľou, poskytujú útočisko pre množstvo druhov zvierat, vrátane opíc, hadov a neobyčajného divého vtáctva. Môžete tu stretnúť dokonca aj ohrozeného tygra zo severoväznej Indie, ktorý bol nedávno identifikovaný vo vrcholovej časti parku.

Hlavným lákadlom parku sú jeho vodopády. Najznámejšie z nich je vodopád Kbal Spean, známy tiež ako „Rieka 1000 ling". Tento vodopád je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí prichádzajú obdivovať jeho krásu a pokojné prostredie. Mnoho návštevníkov sa sem vyberá aj za účelom osvieženia sa v jeho kristáľovo čistej vode po dlhých prechádzkach v horách.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Phnom Kulen Národný park aj bohatú históriu a kultúrne dedičstvo. Na vrchole hory sa nachádza starobylý chrám Prasat Thom, ktorý pochádza z 9. storočia. Jeho návšteva je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto si cení históriu a architektonickú krásu. Okrem toho tu nájdete aj množstvo ďalších historických pamiatok, ako sú Prasat Kbal Chay, Prasat Neak Pean a Prasat Andet.

Vstup do Phnom Kulen Národného parku je regulovaný a vyžaduje povolenie. Miestni sprievodcovia sú dostupní a môžu vám poskytnúť podrobné informácie o histórii a prírode parku. Odporúča sa tiež návšteva s odolnou obuvou, pretože terén môže byť nerovný a mokrý.

Kambodža je známa svojimi úchvatnými chrámami Angkor Wat, no ak sa chcete odpojiť od turistických davov a objaviť skutočnú prírodu tejto krajiny, neváhajte navštíviť Phnom Kulen Národný park. Tu nájdete prírodnú krásu, pokoj a kultúrne bohatstvo, ktoré vás uchváti a nechá vám nezabudnuteľné spomienky na Kambodžu.


Letenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park je jeden z najpopulárnejších národných parkov v Kambodži a taktiež významnou turistickou atrakciou. Jeho krásne prechádzky, strmé vodopády a historické miesta ho robia jedným z najobľúbenejších miest pre návštevníkov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kambodžu a Phnom Kulen National Park, získať letenku bude prvým krokom. Máte niekoľko možností, ako sa dostať do Phnom Penhu, hlavného mesta Kambodže, a odtiaľ ďalej do parku.

Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety do Phnom Penhu z rôznych častí sveta. Ak ste v Európe, môžete zvážiť let leteckými spoločnosťami ako Air France, Lufthansa alebo Emirates. Napríklad, ak sa nachádzate v USA, letecké spoločnosti ako Qatar Airways, Korean Air alebo Cathay Pacific môžu byť vašimi možnosťami pre let do Phnom Penhu.

Po prílete do Phnom Penhu existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Phnom Kulen National Park. Časť cesty môžete absolvovať autom alebo taxíkom, no väčšina návštevníkov si najíma motorku alebo tuktuk jednoducho pre pohodlie a jednoduchšiu prepravu v tomto obciach.

Samotný Phnom Kulen National Park je považovaný za posvätné miesto pre Kambodžu s mnohými historickými a náboženskými pamiatkami. V jeho centre sa nachádza Mount Kulen, ktorý je zároveň aj najvyšším vrchom regiónu a miestom, kde začína množstvo prechádzok.

Park je domovom mnohých vodopádov, najznámejším je vodopád Kbal Spean, ktorý je známy aj ako "River of Thousand Lingas". Jej jedinečnosť spočíva v kamenných rytinách, ktoré zdobia dno rieky. Ďalším známym vodopádom je Lingas vodopád, kde môžete získať osvieženie v jeho prirodzených bazénoch.

Okrem prírodných krás ponúka Phnom Kulen aj množstvo historických pamiatok. Myslíme tým najmä Bude Ráj, ktorá je najväčším kambodžským náboženským areálom. Predstavuje starú hinduistickú štýlovú architektúru zo 12. storočia a je domovom mnohých svätyň, soch a chrámov.

Navštíviť Phnom Kulen National Park je jedinečný zážitok, ktorý vám ponúka kombináciu prírodných a historických krás Kambodže. Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Phnom Penhu a vychutnať si neuveriteľné miesta a krajiny, ktoré vás čakajú v Phnom Kulen National Park.


Počasie Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža a jeho Phnom Kulen National Park sa tešia ročne asi 1,5 milióna turistov. Prečo? Tento národný park ponúka obdivuhodnú prírodu s hlboko ukrytými chrámami a pohoria, ktoré budú vaším dychom krátiť. Avšak, ak plánujete navštíviť Phnom Kulen, musíte sa najskôr pozrieť na počasie.

Phnom Kulen National Park sa nachádza približne 50 km na sever od Kambodžskej metropoly Phnom Penh. Tento nádherný národný park je plný scenérie a pôsobivého prostredia, ktoré prilákalo turistov z celého sveta. Najlepší čas na navštívenie parku je od novembra do apríla, kedy sa tam nachádza suché a teplé počasie. Teploty tu dosahujú približne 25 stupňov Celzia.

Ak sa chystáte navštíviť Phnom Kulen v lete, musíte počítať s veľmi horúcim a vlhkým počasím. Zároveň budete musieť pamätať na to, aby ste sa úplne obliačkovali, pretože sa tu vyskytujú veľmi nebezpečné kliešte. Je to najmä vysvetlené vlhkým počasím, ktoré Kambodža prevažne počas leta zažíva. Letné mesiace v Phnom Kulen National Park sú tiež náchylné na búrky a záplavy, čo znamená, že určite by ste mali byť pripravení na všakovaké počasie.

Ale nenechajte sa týmto možným nepriaznivým podmienkam odradiť. Ak máte radi prírodu a sú vám blízke tropy, tak Phnom Kulen je pre vás ideálnym miestom. Ak máte tú správnu výbavu a pozornosť, tak môžete oveľa ľahšie zvládnuť nástrahy počasia. Okrem toho, niektorí turisti sa rozhodli pre jesennú a zimnú sezónu, keď sú teploty mierny a studené vetrné fronty sú menej pravdepodobné.

Celkovo však počas roka si Kambodža udržuje teploty okolo 33 stupňov Celzia. Preľudnené a rušné mesto Phnom Penh je v letných mesiacoch o niečo teplejšie, ale v Kambodži, kde sa nachádza Phnom Kulen, teploty sú viac-menej konzistentné.

V každom prípade, keď plánujete cestu do Phnom Kulen National Park, je pre vás užitočné sledovať predpovede počasia, aby ste vedeli, ako sa pripraviť a vysporiadať sa s jednotlivými podmienkami. Ale ak pochopíte situáciu a správne sa pripravíte na každé počasie, tak Kambodža zaručene nesklame. Tak sa nenechajte odradiť a zažite to, čo Phnom Kulen National Park má ponúknuť najlepšie!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky