Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Preah Monivong Bokor National Park

Počasie Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park v Kambodži je známy svojou prírodnou krásou a bohatými kultúrnymi dedičstvom. Nachádza sa vo vrcholovej oblasti pohoria Dâmrei, ktoré sa nachádza asi 37 km od populárneho letoviska Kampot.

Jedným z najzaujímavejších aspektov národného parku je jeho rôznorodé počasie. Vďaka svojmu nadmorskému výškovému rozsahu od 1 000 do 1 081 metrov nad morom má Bokor National Park mierne a príjemné počasie počas celého roka.

Počasie v Kambodži je ovplyvnené monzúnovým obdobím. Obdobie sucha trvá od novembra do apríla, keď teplota môže dosiahnuť maximálne 35 °C. V tomto období je národný park Bokor prekrásnou destináciou, s jasnou oblohou a nízkou vlhkosťou, ktorá umožňuje turistom preskúmať jeho jedinečnú faunu a flóru.

Avšak najlepším obdobím na návštevu tohto národného parku je počas daždového obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. Počas tejto doby Kambodžu zalieva pravidelnými dažďami, čo vytvára prírodné divadlo v podobe vodopádov a poľa s vačicami. Toto obdobie prispieva k rozkvitnutiu flóry a zvieracej ríše, čo robí z Bokor National Park ideálne miesto pre milovníkov prírody a fotografie.

Turisti, ktorí navštívia Bokor National Park, sa môžu tešiť na chladné počasie vďaka vyššiemu nadmorskému výškovému rozsahu. Teploty v noci môžu klesnúť na približne 10 °C, čo je perfektné na nočnú prechádzku alebo táborák pod hviezdami.

Okrem počasia je samotný národný park Bokor domovom aj pre množstvo historických a kultúrnych pamiatok ako napríklad opustený koloniálny hotel, ktorý slúžil ako letovisko pre francúzsku elitu v 20. storočí. Turisti sa tiež môžu vydávať na prechádzky v horách a objavovať starobylé chrámy a pagody.

Národný park Bokor kombinuje jedinečnú prírodnú scenériu s bohatou históriou a kultúrou. Jeho rôznorodé a priaznivé počasie počas celého roka ho robí ideálnou destináciou pre turistov, ktorí chcú zažiť Kambodžu v celom jej rozmanitom spektre.


Dovolenka Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park: Okno do exotických prírodných krás Kambodže

Kambodža, známa aj ako „kráľovstvo zázračných chrámov“, je krajina s bohatou historiou a nádhernými prírodnými scenériami. Jedným z najnavštevovanejších miest tejto krajiny je Preah Monivong Bokor National Park, ktorý ponúka neskutočné zážitky pre všetkých návštevníkov.

Preah Monivong Bokor National Park sa nachádza v provincii Kampot, v južnej časti Kambodže. Je to najväčší národný park v krajine a domov pre veľa unikátnych druhov flóry a fauny. Tento park bol vyhlásený za chránenú oblasť v roku 1993, aby sa zachovala jeho neuveriteľná biodiverzita a chránené druhy.

Jedným z hlavných lákadiel tohto parku je jeho pozoruhodné prírodné scenérie. Z mnohých vyhliadok, ktoré sa nachádzajú po celom parku, môžete obdivovať úžasné výhľady na hory, inšpiratívne vodopády a rozmanité druhy flóry. Vrcholy hôr ponúkajú úchvatný výhľad na okolité pláže a čínsku záliv.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je v parku Bokor tiež možnosť horolezectva. Existuje niekoľko okruhov a chodníkov, ktoré návštevníkom umožňujú objavovať tajomstvá parku a spoznať jeho exotickú faunu a flóru. Môžete tiež sledovať vzácne druhy vtákov, vrátane ohrozeného gibona ázijského alebo každoročne sa sem zavítať pričúvo všadeprítomnú opicu.

V parku Bokor sa nachádza aj niekoľko historických pamiatok, ktoré sú svedkom bohatej histórie Kambodže. Najvýznamnejšou z nich je Bokor Hill Station, ktorá bola postavená vo francúzskom koloniálnom štýle v 20. storočí. Táto budova slúžila ako rekreačný komplex pre francúzskeho guvernéra a jeho sprievod. Dnes je Hill Station zrekonštruovaná a slúži ako múzeum, kde môžete objaviť históriu tohto nádherného miesta.

Pre tých, ktorí túžia po vnútornej pokoje a oddychu, v parku Bokor nájdu množstvo hotelov a rezortov, kde môžete relaxovať a vychutnávať si prírodné scenérie. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú neprekonateľnú pohostinnosť a vynikajúcu kuchyňu, ktorá je charakteristická pre kambodžskú kultúru.

Ak plánujete svoju dovolenku v Kambodži, nezabudnite zaradiť Preah Monivong Bokor National Park na svoj zoznam. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá vám umožní spoznať bohatú kultúru, nádhernú prírodu a fascinujúcu históriu tejto exotické krajiny.


Letenka Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Kambodža sú krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ale niekedy to, čo potrebujeme najviac, je uniknúť zo rušného mesta a nájsť kúsok prírody, kde si môžeme oddýchnuť a nasýtiť sa krásou okolitého sveta. Preah Monivong Bokor National Park je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po takomto úniku.

Tento park sa nachádza na juhu Kambodže, priamo nad mestečkom Kampot. Jedná sa o najväčší národný park v krajine a stretne sa tu množstvo živočíchov a rastlín. Preah Monivong Bokor National Park je celoročne otvorený a pripravený privítať všetkých návštevníkov.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do tohto parku, je lietadlom. Odlietnete z medzinárodného letiska v Phnom Penhu alebo Siem Reape a priletíte do Kambodže, kde sa môžete porozprávať s miestnymi obyvateľmi a spoznať kultúru tohto fascinujúceho miesta.

Park sa rozprestiera na ploche 1 581 km² a je v ňom množstvo turistických trás od ľahších po náročnejšie. Na turistických trasiach sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako napríklad chrámy, vodopády, náhorné plošiny a mnoho ďalších. Najvyšším bodom parku je kopček Bokor Hill, ktorý má výšku 1 081 metrov nad morom.

Pre milovníkov prírody je tento park ideálnym miestom na prechádzky, bicyklovanie alebo trailovanie. Okolo parku sa tiež nachádza niekoľko kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod otvoreným nebom.

Ak máte radi zvieratá, môžete sa tešiť na to, že v tomto parku nájdete množstvo druhov rýb, plazov, vtákov a iných stvorení. Najznámejšie zvieratá v parku sú tigre, slony a opice. Avšak, pretože tigre sú vzácni, je pravdepodobné, že sa s nimi nestretnete.

Krajina v tomto parku je krásna a nezabudnuteľná. Na jednom mieste sa tu stretne množstvo rôznych druhov vegetácie, okolo vás budú rásť stromy, belasy, palmové stromy a iné rastliny. Tento park tiež obsahuje viac ako 200 druhov rastlín a kvetov, ktoré určite ocenia aj tých najnáročnejších záhradníkov.

Celkovo, Preah Monivong Bokor National Park je krásne miesto, ktoré stojí za to vidieť. Ak máte radi prírodu a túžite po úniku z mesta, je to určite miesto, ktoré vám to poskytne. Vyberte si letenku do Kambodže a tešte sa na unikátny zážitok v Preah Monivong Bokor National Park.


Ubytovanie Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


Preah Monivong Bokor National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Kambodži. Nachádza sa v provincii Kampot a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Park sa tiež vyznačuje bohatým kultúrnym dedičstvom, pretože obsahuje staré francúzske koloniálne stredisko, ktoré bolo postavené v 20. storočí.

Ak hľadáte ubytovanie v týchto oblastiach, môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami. Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovanie v blízkosti horského vrchu Bokor. K dispozícii sú tu rôzne hotely a ubytovne, ktoré ponúkajú pohodlné izby a výhľady na krásu národného parku.

Ak preferujete prírodné prostredie a chcete zostať bližšie k prírode, možno by ste sa chceli rozhodnúť pre kemping. V parku sa nachádzajú niektoré kempy, ktoré poskytujú základné zázemie pre táborníkov. Môžete si tu postaviť stan a stráviť noc v tichu divočiny. Nezabudnite však zobrať so sebou dostatok potravín a vody, pretože v parku nie je k dispozícii žiadna občerstvovačka.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v blízkosti vodopádu Popokvil. Tento vodopád je jedným z najkrajších v parku a poskytuje nádherný výhľad. V jeho blízkosti sa nachádza niekoľko rezortov a bungalovov, ktoré ponúkajú ubytovanie s pohodlnými zariadeniami a skvelými výhľadmi.

Aby ste si zabezpečili ubytovanie v Preah Monivong Bokor National Park, odporúča sa rezervovať si ho vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka výhodné ceny a balíčky pre návštevníkov, ktoré zahŕňajú aj vstupné do parku.

Okrem nádherného ubytovania ponúka Preah Monivong Bokor National Park aj množstvo atrakcií a aktivít. Môžete sa vydať na prechádzku po turistických chodníkoch a objaviť krásu prírody parku. Ak ste dobrodružné typy, môžete ísť na horské lezenie alebo prenajať si bicykel a objaviť park na dvoch kolesách.

Neváhajte si zobrať so sebou fotoaparát, pretože Preah Monivong Bokor National Park je skutočne miestom, kde môžete zachytiť úchvatné fotografie. Vzhľadom na svoju mnohostrannosť a bohaté kultúrne dedičstvo je toto miesto jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Kambodži.

Ak hľadáte príjemný a pokojný pobyt v úchvatnej prírode, Preah Monivong Bokor National Park je tou správnou voľbou. Uistite sa však, že vopred rezervujete svoje ubytovanie a naplánujete si svoju cestu, aby ste si mohli plne vychutnať túto úžasnú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Preah Monivong Bokor National Park


1. Kde sa nachádza Kambodža Preah Monivong Bokor National Park?
- Nachádza sa v provincii Kampot v Kambodži.

2. Aké sú hlavné atrakcie alebo aktivity vo vnútri parku?
- Park ponúka nádherné výhľady na hory a oblasť okolo, navštíviť môžete tiež staré francúzske koloniálne budovy ako Bokor Hill Station, viacero buddhistických chrámov a vodopády.

3. Ako sa dostanem do Parku Preah Monivong Bokor?
- Môžete si prenajať vozidlo alebo motorku, alebo si zaplatiť prevozovú službu z miestnej cestovnej kancelárie. Park je dostupný aj z hlavného mesta Phnom Penh.

4. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstup do parku je voľný.

5. Koľko času potrebujem na návštevu tohto parku?
- Na návštevu by ste mali mať aspoň pol dňa, ak nechcete preháňať.

6. Ako je to s ubytovaním vo vnútri parku?
- Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko rezortov a hotelov, kde si môžete rezervovať nocľah.

7. Je nutné si zobrať ochranné oblečenie alebo iné vybavenie?
- Odporúča sa si zobrať pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém a vodu. Niekedy môže byť chladno, takže je dobré si vziať aj teplejšie oblečenie.

8. Ako je to s bezpečnosťou vo vnútri parku?
- Park je pomerne bezpečný, ale je vždy dôležité dodržiavať označené cesty a pokyny personálu parku.

9. Môžem si so sebou zobrať jedlo alebo piknikovať vo vnútri parku?
- Áno, je povolené si so sebou priniesť jedlo a piknikovať vo vyhradených oblastiach.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do apríla, keď je suché obdobie s nižšími teplotami.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky