Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Royal Palace

Ubytovanie Kambodža Royal Palace


Kambodžanský kráľovský palác, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh, je jedným z najväčších turistických atrakcií tejto krajiny a okúzľuje každého, kto sa rozhodne vstúpiť na jeho územie. Táto budova sa stal sídlom kráľov rodu Norodom od začiatku 1860-tych rokov a momentálne slúži ako oficiálne miesto pre stretnutia s návštevami zo zahraničia, ako aj pre kráľovské slávnosti. Ak sa chystáte navštíviť Kambodžu, nemali by ste si nechať ujsť jedinečnú príležitosť navštíviť tento palác.

Kráľovský palác je rozdelený na niekoľko častí. Najväčšou z nich je Thron Hall, ktorá bola postavená v roku 1917 a je už niekoľko desaťročí strediskom všetkých kráľovských slávností a oficiálnych ceremónií. V budove sa nachádzajú dve poschodia a každé z nich je úplne odlišné. V prízemí nájdete výstavu reprezentatívnych darov, ktoré králi dostal od svojich zahraničných kolegov, ako aj luxusné chýby pochádzajúce z minulosti. Na prvom poschodí je veľkolepo zariadená nadväzujúca galéria, kde sa uskutočňujú palácové slávnosti a ktorá bola postavená v rokoch 1913 – 1914.

Ďalšou atrakciou na území Kráľovského paláca je Stupňová veža, ktorá je domovom pre Slnečné hodiny a podňatím pozornosti chemickej zrkadlovej množiny, ktorej sa nachádza v jej blízkosti.

Okrem toho, návštevníci majú tiež možnosť vidieť kráľovské kvartály, kde býval kráľ a jeho rodina, ako aj kráľovské zahrady, ktoré sú plné rôznych druhov tropických rastlín a kvetov. V paláci sú tiež nezabudnuteľné múzeá a expozície rôznych druhov historických pamiatok a umenia týchto oblastí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kambodžu Royal Palace, mali by ste vedieť, že obliekanie sa spravodlivé a prislúchajúce pre zastávanie sa kráľovskej tradície je nevyhnutnou podmienkou. Muži by mali nosiť košeľu a dlhé kraťasy, zatiaľ čo ženy by sa mali obliekať do dlhých, nepriliehavých šiat. Tiež by ste mali mať na pamäti, že nebudete môcť vstúpiť do paláca s kabelkami alebo inými vecami, ktoré by mohli poškodiť historickej slávnosti vnútorného nábytku a interiéru miestnosti.

Celkovo, Kambodža Royal Palace je akousi bránou do minulosti a kráľovských tradícií tejto krajiny. Jeho krása a pôvab prekvapí a okúzli každého návštevníka, ktorý sa rozhodne navštíviť ju a pokúsiť sa nazrieť do sveta dávnych kráľov. Je to miesto, ktoré rozhodne neodporúčame nechať si ujsť pri vašej návšteve Kambodže.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Royal Palace


1. Ako sa dostanem na Kambodža Royal Palace?
- Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo tuk-tukom. Palác sa nachádza vo farskej oblasti Phnom Penhu.

2. Kedy sú otváracie hodiny Kambodža Royal Palace?
- Kambodža Royal Palace je otvorený pre verejnosť denne od 8:00 do 17:00 hod. Odporúča sa prísť skôr ráno, aby ste sa vyhli veľkým davom turistov.

3. Aká je vstupná cena na Kambodža Royal Palace?
- Vstupné poplatky sa môžu meniť, preto je ťažké poskytnúť presnú sumu. Všeobecne je vstupné pre zahraničných turistov vyššie ako pre miestnych obyvateľov.

4. Aký je hlavný súbor Kambodža Royal Palace?
- Hlavným súborom Kambodža Royal Palace je Stredový súbor (Preah Thineang Dheva Vinnichay). Tento krásny budov je miestom, kde sa konajú slávnostné udalosti a oficiálne stretnutia.

5. Môžem vojsť do vnútra Kambodža Royal Palace?
- Nie, verejnosť nemá povolenie vojsť do vnútra Kambodža Royal Palace. Turisti môžu vidieť palác a jeho budovy iba z vonkajšej strany.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Kambodža Royal Palace?
- Okrem Stredového súboru si môžete tiež prezerať záhradu, posvätný hrad Silver Pagoda, Múzeum kráľa Norodoma a Korunovačnú vezu.

7. Môžem si v Kambodža Royal Palace prenajať miestneho sprievodcu?
- Áno, na vstupe do Kambodža Royal Palace budete mať možnosť si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám poskytne podrobnejšie informácie o histórii a kultúre tohto miesta.

8. Koľko času potrebujem stráviť v Kambodža Royal Palace?
- Na zoznámenie sa s hlavnými atrakciami v Kambodža Royal Palace môžete stráviť približne 2-3 hodiny, ale ak máte záujem o históriu a architektonické detaily, môže to trvať dlhšie.

9. Aké oblečenie je vhodné nosiť pri návšteve Kambodža Royal Palace?
- Odporúča sa nosiť slušné a konzervatívne oblečenie, aby sa dodržiavali obyčaje Kambodže. Vyhýbajte sa veľmi krátkym nohaviciam, šortkám a topom s holými plecami.

10. Môžem fotografovať v Kambodža Royal Palace?
- Áno, turisti majú povolenie fotografovať a nahrávať v Kambodža Royal Palace, avšak v niektorých častiach môže byť fotografovanie obmedzené alebo zakázané. Je vždy dôležité rešpektovať pokyny personálu.


Dovolenka Kambodža Royal Palace


V prípade, že hľadáte exotickú dovolenku v podobe odpočinku na slnkom zaliatom mieste, západné pobrežie Kambodže môže byť ideálnou voľbou. Okrem krásnych pláží, Kambodža ponúka svojim návštevníkom aj historické miesta, ako je Royal Palace.

Royal Palace sa nachádza v hlavnom meste Kambodže Phnom Penhu a tvorí ho kombinácia rôznych architektonických štýlov. Tento zväzok nádherného umenia bol postavený v roku 1866 a odvtedy sa stal jedným z najpopulárnejších turistických miest na svete.

Návštevníci môžu vidieť krásne paláce, chrámy, záhrady a múzeá s bohatou históriou Kambodže. Napríklad, The Throne Hall s obrovskou zlatou strechou, ktorá je zdobená drahokamami, vyzerá nádherné. Návštevník sa môže prejsť okolo krásnych fontán, záhrad a dokonca si pozrieť kráľovské kočiare z minulých čias.

V areáli Royal Palace sa taktiež nachádza množstvo chrámov, ktoré slúžili ako miesta modlitieb pre kambodžských kráľov a šľachtu. Jedným z najvyhľadávanejších chrámov je Silver Pagoda, ktorý obsahuje viac ako 5,000 strieborných dlaždíc a niekoľko zlatých soch bôžíkov.

Najzaujímavejším miestom na návštevu v Royal Palace je Zlatá veža, ktorá obsahuje chrámy a priečelie s pozlátanými reliéfmi. V Zlatej veži sa nachádza najvzácnejší artefakt z celého sveta – zlatá socha Budhu, ktorá je vyrobená z 75kg zlata a zhovára sa o zmesi kambodžskej, indickú a japonskú kultúru.

Kambodža Royal Palace je miesto, kde sa návštevníci môžu hlboko ponoriť do histórie a kultúry Kambodže. Je to starobylá krása, ktorá otvára oči návštevníkov a prináša najkrajšie zážitky. Ak sa chystáte do Kambodže, určite nevynechajte krásu, ktorú ponúka Royal Palace.


Letenka Kambodža Royal Palace


Keď sa povie Kambodža, mnohí si predstavia slávny chrám Angkor Wat. Avšak, táto krajina v juhovýchodnej Ázii ponúka ešte oveľa viac než iba staroveké zázraky. Jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu v hlavnom meste Phnom Penh je Kungličký palác, známy ako Royal Palace.

Nachádzajúci sa na brehu rieky Tonle Sap, Royal Palace je dôležitým symbolom kambodžskej monarchie a jeden z najhlavnejších z dôležitých znakov kultúry krajiny. Palác je dvojčlenkom s Kráľovským chrámom s plastikami Buddhu, budovami a so záhradami, ktoré vytvárajú veľmi pokojné a pôsobivé miesto.

Royal Palace bol postavený v roku 1866 kráľom Norodomom I. Dizajn paláca je veľmi šľachetný a zachováva tradičný kambodžský štýl, s prvky tém a farieb charakteristickými pre lokálne umenie. Vo vnútri paláca nájdete množstvo nádherných siens, v ktorých sú umiestnené vzácne a historicky dôležité predmety z drahých kameňov, ako napríklad diamanty, smaragdy a zlato.

Jednou z najúchvatnejších častí Royal Palace je stupa so zlato plátovanou vežou prechovávajúcou relikvie Buddhovej čeľusti. Táto relikvia je obrovskou duchovnou hodnotou pre kambodžský ľud a je symbolom mieru a duchovnosti. Okrem toho nájdete v paláci aj múzeum, kde je možné študovať bohatú históriu a kultúru krajiny.

Pre turistov je návšteva Royal Palace povinnosťou. Prečo si teda nevyplniť pláže svojej letenky s Kambodžou tou najlepšou destináciou? Preskúmajte tento palác a jeho ohromujúcu architektúru a umenie, zároveň sa ponorte do kultúry tejto úžasnej krajiny. Kambodža ponúka úžasné kombinácie histórie, prírody a modernosti, ktoré vám poskytnú skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Nie je prekvapením, že Royal Palace je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Phnom Pene. Dôležité je mať na pamäti, že pri návšteve je potrebné sa riadiť istými etiketnými pravidlami. Napríklad je vhodné si zakryť ramená a kolená, a tiež uháňať si nohy pri prehliadke chrámov.

Ak plánujete návštevu Kambodže, nevynechajte túto úžasnú atrakciu. Royal Palace v Phnom Pene je skutočnou ukážkou krásy a bohatstva kambodžskej kultúry a histórie, ktoré vám dodajú zmysel pre mier a harmóniu. Zabezpečte si letenku už dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v Kambodži.


Počasie Kambodža Royal Palace


Kambodža leží na juhovýchodnom pobreží Ázie a je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a scenériou. Medzi najvýznamnejšie turistické atrakcie v Kambodži patrí Kambodža Royal Palace, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh. Okrem svojho historického a kultúrneho významu sa turisti často zaujímajú aj o počasie tejto oblasti.

Kambodža Royal Palace sa nachádza na brehu rieky Mekong a je oficiálnym sídlom kambodžského kráľa. Palác bol postavený v roku 1866 a odvtedy má veľký význam pre kambodžský ľud. Jeho úžasné architektonické detaily a nádherné zahrady pritiahli množstvo návštevníkov z celého sveta. Palác je tiež domovom Kambodžskej kráľovskej rodiny, čím dodáva tomuto miestu ešte väčšiu prestíž.

Keďže Kambodža leží v oblasti trópov, má všeobecne horúce a vlhké podnebie. Vyčerpávajúce horúčavy sú vyznačujúce pre celý rok, vrátane obdobia dažďov. Aj keď sa dažde objavujú počas celého roka, hlavné dažďové obdobie sa prejavuje od mája do októbra. Počas týchto mesiacov môže byť počasie veľmi daždivé a mnohé oblasti sú zaplavené vodami z pravidelných tropických búrok. V týchto mesiacoch môže byť tiež dosť vlhké.

Počas zvyšku roka je Kambodža zvyčajne suchá, s teplotami dosahujúcimi až 35 °C. Tieto teploty môžu byť veľmi vyčerpávajúce, preto sa odporúča turistom sa obliekať vďaka vhodným odevom až vtedy, keď navštívia Kambodža Royal Palace alebo iné podobné atrakcie. Je tiež dôležité pamätať na dostatok vody a chrániť sa pred silnými slnečnými lúčmi.

Kvôli veľkej výkyve počasia sa odporúča turistom, ktorí plánujú navštíviť Kambodža Royal Palace, sledovať predpovede počasia pred cestou a pripraviť sa na zmeny v podmienkach. Je tiež dobré si obliecť vhodné odevy a obuv, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať v rôznych podmienkach.

Kambodža Royal Palace je jedným z najkrajších a najmä veľmi dôležitých turistických miest v Kambodži. Jeho rozsiahle záhrady, vynikajúca architektúra a nádherná atmosféra lákajú turistov z celého sveta. Je však dôležité mať na pamäti, že počasie v tejto oblasti je veľmi horúce a vlhké, s významnými dažďami počas obdobia dažďov. Preto je dôležité dobre sa pripraviť na toto počasie, aby ste si mohli plnohodnotne vychutnať návštevu Kambodža Royal Palace.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky