Objavte lety za najlepšie ceny

Kamerun Ekom Nkam Waterfalls

Počasie Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike s bohatou prírodou a úchvatnými scenériami. Jednou z najimpresívnejších prírodných krás, ktoré Kamerun ponúka, sú vodopády Ekom Nkam.

Ekom Nkam sa nachádza v rieke Nkam na juhu krajiny a je známy svojou nádhernou veľkosťou a impozantnou silou vody. Je to jeden z najvyšších vodopádov v celej Afrike a jeho výška sa odhaduje na približne 80 metrov.

Okolie vodopádov Ekom Nkam je obklopené hustými tropickými lesmi a vidieckym prostredím, čo dáva miestu nezabudnuteľnú atmosféru. Návštevníci majú možnosť objaviť prírodnú krásu tejto oblasti a zároveň sa naučiť o miestnej kultúre a histórii.

Klima v Kamerune je tropické, s výraznými suchými a dažďovými obdobiami. V blízkosti vodopádov Ekom Nkam sa nachádza dažďový prales, ktorý prispieva k vlahému a vlhkému počasiu v tejto oblasti. Počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do marca, môže byť teplota vyššia až do 30 °C. Počas obdobia dažďov, ktoré sa väčšinou vyskytujú od marca do júla a znovu od septembra do novembra, môže byť miestami teplejšie, s možným výskytom búrok.

Návšteva Ekom Nkam Waterfalls je najlepšie v období dažďov, keď je vodopád v plnej sile. Vlhké počasie môže vytvoriť dojem, akoby sa zhora vychádzala hmlovina, čo dodáva tomuto miestu zvláštnu atmosféru tajomstva a kúzla.

Návštevníci majú možnosť objaviť krásu vodopádov Ekom Nkam prostredníctvom niekoľkých turistických chodníkov, z ktorých je možné si vybrať. Okrem toho, mnoho turistov si môže prenajať aj miestneho sprievodcu, ktorý ich prevádza a poskytuje zaujímavé informácie o miestnom živote a prírode miesta.

Ekom Nkam Waterfalls je jedným z tých miest, ktoré musí každý, kto navštívi Kamerun, vidieť. Jeho úchvatné scenérie, kombinované s tesné spojenie s prírodou a miestnou kultúrou, robia z neho jedno z najkrajších miest, ktoré Afrika ponúka. Nech už človek navštívi ktorúkoľvek časť roka, vodopády Ekom Nkam vysielajú odkaz o neskrotnosti a kráse prírody, ktorá má človeka prepojila s jej jedinečnou mocou.


Letenka Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Ekom Nkam Waterfalls: Krásne odhaľujúce sa poklady Kamerunu

Zemepisne rozmanité a bohaté na prírodné krásy, Kamerun ponúka niekoľko fascinujúcich turistických destinácií. Jednou z najnádhernejších prírodných pamiatok tejto krajiny je Ekom Nkam Waterfalls. Táto úchvatná vodopádová sústava sa nachádza v okrese Lékié v strednom Kamerune. Jej nádherná scenéria a impozantná veľkosť pútajú pozornosť návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Ekom Nkam Waterfalls sa týčia na rieke Nkam v pralesnom prostredí a sú jednými z najvyšších vodopádov v Afrike. Vykazujú celkový pokles z výšky 82 metrov, čo je zásluhou priehrady Song-Loulou, ktorá umožňuje zvýšenie úrovne vody. Tento nádherný záver rieky Nkam vytvára hukot a nádherný pohľad, ktorý človeka očarí.

Čaro Ekom Nkam Waterfalls spočíva v ich jedinečnej atmosfére a okolitej prírode. Prekypujúci bujný prales, impozantné stromy a rozmanité druhy rastlín tvoria dokonalý scenár. Vodopády síce upútajú návštevníka ich veľkosťou, ale aj ich krásnym okolím, ktoré dodáva miestu čarovnú atmosféru.

Návštevníci majú možnosť sledovať vodopády z rôznych pohľadových plató a vyfotografovať túto prirodzenú krásu. Mnohí sa rozhodnú pre fascinujúcu prehliadku z mosta, ktorý prechádza nad vodopádmi, a ponúka úchvatný výhľad na ich masívnu výšku. Pre dobrodružne založených jedincov sú tiež k dispozícii rôzne atrakcie, ako je napríklad sánkovanie na vode pod vodopádom.

Ekom Nkam Waterfalls sú nielen miestom krásy a dobrodružstva, ale aj kultúrnej a historického záujmu. V lokalite sa nachádza aj dedina s názvom Nkol Akum, ktorá je domovom kmeňa Bakossi. Môžete sa tu stretnúť s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich tradície a kultúru. Ochutnať niektoré z autentických kamerunských jedál a zakúpiť si tradičné remeslá je skvelý spôsob ako sa ponořiť do života miestneho obyvateľstva a spoznať ich zvyky.

Ak plánujete návštevu Kamerunu, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Ekom Nkam Waterfalls. Je to skutočný poklad, ktorý sa šíri aj za hranicami krajiny a je jedným z najnádhernejších vodných útvarov v celej Afrike. Nezáleží na tom, či sa chcete len obdivovať ich kráse alebo si užiť dobrodružstvo, táto miestnosť vám ponúka oboje. Navštívte Ekom Nkam Waterfalls a nechajte sa uniesť ich kúzelným svetom.


Dovolenka Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v západnej Afrike. Okrem bohatej kultúry, histórie a prírodných scenérií je v tejto krajine aj množstvo nádherných vodopádov, ktoré sú ideálnym miestom na dovolenku. Jedným z najznámejších a najimpresívnejších vodopádov je Ekom Nkam.

Vodopád Ekom Nkam sa nachádza v regióne Littoral na juhu Kamerunu. Je to jeden z najväčších a najkrajších vodopádov v celej krajine, ktorý sa až do súčasnosti zachoval v svojej prirodzenej a divokej kráse. Práve preto je toto miesto nielen obľúbené medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí ho považujú za jeden z symbolov svojej kultúry.

Ekom Nkam je obklopené hustými pralesmi a zelenou vegetáciou, čo vytvára pôsobivý a magický scenár. Voda padá s veľkou silou z výšky 80 metrov do jazera, ktoré vzniklo priamo pod vodopádom. Táto nádherná kvapka vody vytvára ondinu oblakov, ktorá sa spúšťa z návratového dúhu a vytvára za tohto hlučného fénixového vtáka scenériu, ktorá si vyžaduje pozrite si, aby ste uverili.

Okrem samotného vodopádu je na tomto mieste tiež možnosť sledovať nádherné vtáky a iné druhy divokých zvierat, ktoré obývajú okolitú divočinu. Kamerun je známy svojou biodiverzitou, takže návštevníci majú skvelú príležitosť vidieť niekoľko exotických druhov vtákov alebo iných zaujímavých živočíchov.

Pre tých, ktorí si túžia užiť trochu adrenalínu, je na mieste tiež možnosť zájsť na túru alebo trek v okolitých horách a skupinách. Vyznávači outdoorových aktivít si tu môžu vychutnať aj prechádzky prírodou alebo si požičať kajak alebo čln a plaviť sa po okolitých jazerách.

Okrem toho je v blízkosti Ekom Nkam aj niekoľko kultúrnych dedín, kde si návštevníci môžu prezrieť tradičnú kamerunskú kultúru a architektúru. Tu môžu vidieť miestnych umelcov pri práci na svojich dielach, vyskúšať si miestne tradičné jedlá a tancovať na tradicionálnu hudbu.

Ak plánujete navštíviť Kamerun a chcete zažiť úžasnú prírodnú krásu, vodopád Ekom Nkam je bezpochyby jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho úchvatná krása a prírodné scenérie vás doslova ohromia a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Ubytovanie Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


Kamerun, africká krajina plná krásnej prírody a jedinečných miest, ponúka nespočetné množstvo turistických atrakcií. Jedným z najkrajších a najimpozantnejších miest na navštívenie v Kamerune sú vodopády Ekom Nkam.

Vodopády Ekom Nkam sú jednými z najvyšších a najmajestátnejších vodopádov v celej Afrike. Nachádzajú sa v blízkosti obce Nkam v západnej časti Kamerunu. Vodopády spadajú z výšky 80 metrov a ich hukot je počuť na mnoho kilometrov vôkol.

Ubytovanie v blízkosti vodopádov je dostupné pre turistov, ktorí chcú zažiť túto nádheru na vlastné oči. Existuje niekoľko rozličných možností ubytovania, ktoré sa dokážu prispôsobiť rôznym potrebám a preferenciám návštevníkov.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxus a pohodlie, je k dispozícii niekoľko elegantných hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú vybavené izby, bazény, reštaurácie, wellness centrá a iné moderné zariadenia. Tieto hotely často poskytujú aj organizáciu výletov a aktivít v okolí, vrátane výletov k vodopádom Ekom Nkam.

Pre dobrodružnejších turistov a milovníkov prírody je dostupných aj niekoľko kempov a chatiek. Tieto ponúkajú jednoduchšiu, ale autentickejšiu skúsenosť ubytovania v divočine. Títo návštevníci majú možnosť stráviť noc pod hviezdami a vychutnať si úžasný pohľad na vodopády v rannom svite.

Okrem ubytovania, samotné vodopády Ekom Nkam sú veľkou atrakciou pre turistov. Ich obrovská výška a nádhera sú prekvapujúce a dojímavé. Návštevníci majú možnosť ísť po chodníkoch a cestičkách, ktoré vedú až k samotným vodopádom. Mali by však byť opatrní, pretože blízkosť k vodopádom vytvára hustý dym a môže byť nebezpečná.

Vodopády Ekom Nkam nie sú iba majestátne a impozantné, ale hrajú aj významnú úlohu v prírodnej a kultúrnej histórii Kamerunu. Boli súčasťou aj natáčania slávneho filmu Tarzan v roku 1984, ktorý prilákal svetovú pozornosť na túto časť Afriky.

Ak hľadáte dobrodružstvo a krásu prírody, nevynechajte vodopády Ekom Nkam v Kamerune. Ich fascinujúci výzor a sila vám prinesú obrovské nadšenie a uvidíte, prečo sú taká obľúbená turistická atrakcia. Zážitok z ubytovania v blízkosti týchto vodopádov bude nezabudnuteľným zážitkom a poskytne vám možnosť vychutnať si túto prírodnú nádheru zo všetkých uhlov.


Najčastejšie otázky a odpovede Kamerun Ekom Nkam Waterfalls


1. Kde sa nachádzajú vodopády Kamerun Ekom Nkam?
- Nachádzajú sa v Kamerune, v blízkosti obce Nkam.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať k vodopádom, je autom alebo s miestnym sprievodcom.

3. Majú vodopády nejaký vstupný poplatok?
- Áno, pre vstup na územie vodopádov sa platí vstupný poplatok.

4. Ako vysoké sú vodopády Kamerun Ekom Nkam?
- Vodopády majú výšku približne 80 metrov.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu vodopádov?
- Najlepšie obdobie na návštevu vodopádov je v období dažďov, ktoré sa väčšinou vyskytujú od júna do októbra.

6. Je možné sa k vodopádom kúpať?
- Áno, v niektorých častiach je povolené sa kúpať. Je však potrebné byť opatrný a dodržiavať pokyny miestnych autorít.

7. Je možné si vodopády obdivovať aj z diaľky?
- Áno, existuje miesto, odkiaľ je možné si vodopády pozrieť aj z diaľky, ak nie ste ochotní ísť do priameho kontaktu s vodou.

8. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti vodopádov?
- V blízkosti vodopádov sa nachádza národný park Campo Ma'an, ktorý ponúka bohatú divokú prírodu a rozmanitú flóru a faunu.

9. Môžem si priniesť vlastné jedlo a pitie?
- Áno, je povolené si priniesť vlastné jedlo a pitie. Existujú však aj reštaurácie a stánky, kde si môžete kúpiť jedlo a pitie.

10. Ako dlho trvá obvyklá návšteva vodopádov?
- Obvyklá návšteva vodopádov trvá približne 1-2 hodiny, ale môžete tam stráviť aj viac času, ak si chcete vychutnať prírodné krásy a okolie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky